Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2015., 13:44   #31
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zašto bi gubilo jamstvo?
K tome mi cijela ova priča smrdi - Lenovo ne može nabaviti dio?
Pa kolega kaže da mu nisi htjeli vratiti novce, nego isključivo liku koji je kupio. Ako ti kupiš laptop od mene, i više me ne možeš naći... Onda praktički kao i da nemaš jamstvo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 13:47   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa kolega kaže da mu nisi htjeli vratiti novce, nego isključivo liku koji je kupio. Ako ti kupiš laptop od mene, i više me ne možeš naći... Onda praktički kao i da nemaš jamstvo.
Naravno da će vratiti novce onom tko ga je kupio. Onda on vraća tebi. Poseban problem je ako je kupljeno na kartice i slično.
Jamstvo nema veze s tim. Prvo moraju ispuniti jamstvo, onda ići na prekid ugovora.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2015., 13:59   #33
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Naravno da će vratiti novce onom tko ga je kupio. Onda on vraća tebi. Poseban problem je ako je kupljeno na kartice i slično.
Jamstvo nema veze s tim. Prvo moraju ispuniti jamstvo, onda ići na prekid ugovora.
Ok, ali šta ako ti kupiš od mene i za godinu dana to crkne, a ja sam ti nedostupan? Popravit se ne može, novce žele vratiti meni?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 14:20   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ok, ali šta ako ti kupiš od mene i za godinu dana to crkne, a ja sam ti nedostupan? Popravit se ne može, novce žele vratiti meni?
To uvijek može biti problem jer postoje razni načini kupnje, plaćanja itd. Zato je bitno rješavati jamstvo, sama varijanta prekida ugovora jer je nešto nepopravljivo je jako rijetka.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 17:41   #35
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ok, ali šta ako ti kupiš od mene i za godinu dana to crkne, a ja sam ti nedostupan? Popravit se ne može, novce žele vratiti meni?
Cisto normalna stvar za koju neznam zasto se cudis. Da karikiram, ukrades torbu u kojoj je laptop i vidi vraga, racun (x puta sam to primjetio ) i po tebi bi taj lopov imao sva prava kao i pokradeni kupac?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 18:06   #36
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Cisto normalna stvar za koju neznam zasto se cudis. Da karikiram, ukrades torbu u kojoj je laptop i vidi vraga, racun (x puta sam to primjetio ) i po tebi bi taj lopov imao sva prava kao i pokradeni kupac?
Pa čudim se, jer isto tako mogu kupiti laptop preko oglasa i ispušiti.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 18:25   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa čudim se, jer isto tako mogu kupiti laptop preko oglasa i ispušiti.
Ukjoliko je povrat novca, onda može biti problematično. Ukoliko je jamstvo, nije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 18:50   #38
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa čudim se, jer isto tako mogu kupiti laptop preko oglasa i ispušiti.
A zašto bi inzistirao na vraćanju para kad to ni trgovina ne voli?
Ako se ne može popraviti taj laptop ili ti ne mogu dati novi identični onda uzmeš nešto drugo slične cijene ili nadoplatiš za još bolju stvar, barem se oko toga lako dogovorit.

P.S. Ako je proizvod kupljen kešom u fizičkoj trgovini, onda ti mogu vratiti pare jer se ionako ne zna niti igdje piše ko je prvi kupac, ali ako je kupljeno uplatom na račun, karticama i sl, e onda očito povrat ne ide bilo kome.

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 24.03.2015. u 19:02.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 19:37   #39
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Znači čovjek proda komad hardware-a sa računom i garancijom i ako treba doći do povrata novca to nemože ostvariti on nego prvi vlasnik??? ono wtf???

Znam da smo banana od države ali nisam mislio da je stvarno ovako...

Dobro kaže partwish...onda kao da i nemaš garanciju....iako da budem iskren ne vjerujem u to dok alfa ne potvrdi (ili netko drugi) nekim člankom iz zakona...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 19:44   #40
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Jel to samo shema kad se uzima kreditnim? Ili samo online narudzbe? Ako se kupuje cashom nikad mi ne pisu podaci na racunu.
Gemmy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2015., 19:57   #41
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Povrat novaca se izvršava na isti način na koji je izvršena i uplata. Ako si platio gotovinom, onda gotovinu i dobivaš nazad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 19:59   #42
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
A zašto bi inzistirao na vraćanju para kad to ni trgovina ne voli?
Ne govorim ja o inzistiranju na vraćanje para, ja govorim o nekoj situaciji gdje oni to ne mogu popraviti i solucija je vraćanje novca... A oni te otpile jer nisi prvi vlasnik.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 20:02   #43
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
A kako trgovina dokazuje da si ti 1-2-3 kupac ili koji vec ako nema potpisa ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 20:32   #44
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
A kako trgovina dokazuje da si ti 1-2-3 kupac ili koji vec ako nema potpisa ?
Nikako, zato to i nije problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 13:51   #45
Nezgo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Koliko vidim zafrknuo te taj lik koji ti je prodao rabljeni laptop jer je vidio priliku za dodatnu zaradu na toj situaciji, a ne ova firma.

A koliko poznajem pravni dio stvari - oni vrše povrat novca za povrat proizvoda njihovom kupcu koji im je svojedobno taj proizvod uplatio i to je tako ispravno. Mislim, kako će opravdati transakciju kojom uplaćuju novce nekom sasvim desetom - to bi mogla porezna tretirati kao utaju poreza
Tip koji je prodao meni laptop kupio ga je na ordinaciju i sam sebi prodao kao fizičkoj osobi, tako da mi nije mogao izdati račun o prodaji osnovnog sredstva kako bi dokazao da sam ja vlasnik laptopa. Iako je on rekao liku iz Adria Computersa da mi je prodao laptop i da je laptop moj umjesto da mu kaže da uplati novac meni on mu je rekao da slobodno uplati na njegov račun kako bi mogao uzeti razliku od 1600 kn i meni vratiti koliko sam ja njemu platio. Adria Computers je mogao vratiti meni novac da je htio jer na sevisnom nalogu mu piše moje ime i prezime i da meni da novi laptop ili novac ali je htio otežati proceduru jer nisam uzeo neki drugi tip laptopa od njega.
Ovdje je sasvim jasno tko je kakav čovjek. Zubar se je polakomio za 1600 kn i sad je na kraju dobio za laptop onoliko koliko ga je i platio što nema nikakve logike jer je on dobio od mene koliko je tražio, a Adria Computers je uplatio novac ordinaciji koja nije vlasnik laptopa.
Nezgo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 14:58   #46
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
pa to je sad savim jedna druga priča.....

Uglavnom ti si kupio laptop bez računa i tu nastaje problem sa uplatom...ali IMO ti čim si dobio puni iznos love kojim si kupio laptop nisi na gubitku...

Nisi zaradio na njemu ali definitivno nisi na gubitku
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 15:10   #47
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Adria Computers je mogao vratiti meni novac da je htio jer na sevisnom nalogu mu piše moje ime i prezime i da meni da novi laptop ili novac ali je htio otežati proceduru jer nisam uzeo neki drugi tip laptopa od njega.
Tu nisi u pravu, koliko mi je poznato (nisam knjigovodja, ali mora se vidjet trag novca), Adria Computers je morala uplatit novce na žiro račun zubarove ordinacije (pravnog subjekta) koja je laptop prvotno kupila.

Da je prvotni kupac bio fizicka osoba, problema nebi bilo.

A to sto je tebe zubar "ostetio" za 1600kn to nema veze s Adriom. Ubiti ti nisi izgubio ovdje 1600kn, izgubio si postarinu do servisa, zivaca i vremena u svom natezanju.

Ubiti, najsmjesnije u cijelo prici kako servis (odnosno Lenovo) nisu mogli zamjenit tipkovnicu?! Pa nije valjda Yoga 2 Pro tokla egzotika :/

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 25.03.2015. u 15:20.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 22:30   #48
Nezgo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Tu nisi u pravu, koliko mi je poznato (nisam knjigovodja, ali mora se vidjet trag novca), Adria Computers je morala uplatit novce na žiro račun zubarove ordinacije (pravnog subjekta) koja je laptop prvotno kupila.

Da je prvotni kupac bio fizicka osoba, problema nebi bilo.

A to sto je tebe zubar "ostetio" za 1600kn to nema veze s Adriom. Ubiti ti nisi izgubio ovdje 1600kn, izgubio si postarinu do servisa, zivaca i vremena u svom natezanju.

Ubiti, najsmjesnije u cijelo prici kako servis (odnosno Lenovo) nisu mogli zamjenit tipkovnicu?! Pa nije valjda Yoga 2 Pro tokla egzotika :/
Nije istina. Ja sam kupio laptop od fizičke osobe, zubara koji je sam sebi prodao laptop (ordinacija prodala vlasniku ordinacije) i dao mi je račun od laptopa radi garancije jer garancija ne vrijedi bez računa.
Znači ja sam kupio laptop od fizičke osobe, imam račun i garanciju, a ne mogu ostvariti svoja prava. Ne mogu popraviti laptop, ne mogu dobiti novi jer ga nemaju ali da ga imaju ja bi dobio novi a ne ordinacija, a kad trebam dobiti novac da si na drugom mjestu kupim isti takav onda je to nemoguća misija jer Adria šalje novac ordinaciji koja nije vlasnik jer ga već prodala dva puta. Prvo svom vlasniku, a potom meni.
Adria je trebala uplatiti novac meni jer sam ja vlasnik i na sevisnom nalogu je moje ime. Zamisli da kupiš auto pod garancijom , pokvari ti se i servis ga vrati prvom vlasniku jer oni imaju u kompjuteru njega kao vlasnika??
Zubar je prodao meni laptop i on nema s njim više nikakve veze. Što sam ja trebao raditi kupoprodajni ugovor za laptop ??
Što se tiče tipkovnice to ni meni nije jasno da je nisu mogli nabavit i na kraj pameti mi nije blo da će zbog toga dati novi laptop ili vraćati novac.
Nezgo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 22:38   #49
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Obrati se Lenovu sa zamolbom da nabave tipkovnicu jer se uz trud sigurno moze naci
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 22:40   #50
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Čekaj malo, pa što nije negdje u zakonu da servis mora osigurati zamjenske dijelove za sljedećih 5 godina nakon prodaje?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 22:41   #51
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
...i dao mi je račun od laptopa radi garancije jer garancija ne vrijedi bez računa.....

Citiraj:
tako da mi nije mogao izdati račun o prodaji osnovnog sredstva kako bi dokazao da sam ja vlasnik laptopa.
Vidi, kod povrata uplate pravnoj osobi, traži se odobrenje za pdv koji je "skinut" kod mjesecne kalkulacije pdv-a i samim time nije moguc povrat novaca tebi, vec pravnoj osobi koja je kupila i na koju glasi racun. To sto on tebi je nije izdao racun, to trgovca ne zanima.

O detaljima pitaj najblizeg knjigovodju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 23:27   #52
Nezgo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Citiraj:
Autor nino Pregled postova



Vidi, kod povrata uplate pravnoj osobi, traži se odobrenje za pdv koji je "skinut" kod mjesecne kalkulacije pdv-a i samim time nije moguc povrat novaca tebi, vec pravnoj osobi koja je kupila i na koju glasi racun. To sto on tebi je nije izdao racun, to trgovca ne zanima.

O detaljima pitaj najblizeg knjigovodju.
Zašto bi mene trebalo interesirati njegovo knjigovodstvo. On je meni prodao laptop kao fizička osoba i laptop je moje vlasništvo. Garancija se promjenom vlasništva ne gubi i ja sam imao pravo na novi laptop i dobio bi ga samo da ga je Adria imala. Kako Adria može dati drugi novi laptop meni, a ne može dati novac. To je potpuno isto, a ne slati novac ordinaciji koja više nije vlasnik i rasknjižila je taj laptop čim ga je vlasnik ordinacije prodao sam sebi.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Obrati se Lenovu sa zamolbom da nabave tipkovnicu jer se uz trud sigurno moze naci
Obratio sam se i oni su mi odgovorili da ne mogu.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čekaj malo, pa što nije negdje u zakonu da servis mora osigurati zamjenske dijelove za sljedećih 5 godina nakon prodaje?
Sve to lijepo piše dok ti ne prodaju, a onda kasnije ti samo odgovore da su u nemogućnosti i da imaš pravo na drugi ili povrat novaca.
Drugi nemaju, a do novaca ne možeš ako na računu nije tvoje ime što nema veze sa zdravom pameti.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.03.2015. u 07:31.
Nezgo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 09:26   #53
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Zašto bi mene trebalo interesirati njegovo knjigovodstvo. On je meni prodao laptop kao fizička osoba i laptop je moje vlasništvo. Garancija se promjenom vlasništva ne gubi i ja sam imao pravo na novi laptop i dobio bi ga samo da ga je Adria imala. Kako Adria može dati drugi novi laptop meni, a ne može dati novac. To je potpuno isto, a ne slati novac ordinaciji koja više nije vlasnik i rasknjižila je taj laptop čim ga je vlasnik ordinacije prodao sam sebi.
Imaš logički problem shvaćanja razlike jamstva i povrata love.

Jamstvo je kategorija vezana uz uređaj, za ispunjavanje jamstva ne trebaju ti račun i ništa drugo.

Povrat novca je problem - ovisno je tko je kupi, na koji način i pod kojim uvjetima jer se radi o prekidu ugovora. Da bi dobio povrat novca ti se trebaš obratiti prodavatelju (znači, ne trgovini već onom tko ti je prodao - taj zubar, što li).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 13:52   #54
Nezgo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imaš logički problem shvaćanja razlike jamstva i povrata love.

Jamstvo je kategorija vezana uz uređaj, za ispunjavanje jamstva ne trebaju ti račun i ništa drugo.

Povrat novca je problem - ovisno je tko je kupi, na koji način i pod kojim uvjetima jer se radi o prekidu ugovora. Da bi dobio povrat novca ti se trebaš obratiti prodavatelju (znači, ne trgovini već onom tko ti je prodao - taj zubar, što li).
Nemam ja nikakav problem, pogotovo ne logički.
U jamstvenom listu piše da se uz jamstvo mora priložiti i račun. Negdje ne treba, a očito da negdje treba. Ja sam priložio račun koji sam imao i koji mi je zubar dao baš radi garacije. To što je na računu ime od ordinacije to ne bi trebalo biti nikakav problem jer je ordinacija prodala laptop i s njim više nema nikakve veze. Što bi bilo npr. da se je ordinacija u međuvremenu zatvorila ili da se je zubar odselio na sjeverni pol ??
Ako je netko nešto prodao ona s tim nema više nikakve veze i to je kraj priče. On je meni dao laptop, račun i garanciju, a ja njemu novac da bi na kraju on dobio sav novac koliko ga je i platio (još 1600kn) na koje nije niti računao jer se je laptop pokvario meni i ja sam imao pravo na novi ili novac, a ne on. Što bi bilo da se laptop nije pokvario ?? Kako bi on preživio bez tih 1600 kn ??
Još jednom ponavljam, servisni nalog je otvoren a moje ime i servis je dao nalog da se meni da novi laptop ili novac a Adria je poslala novac onome tko više nema nikakve veze s tim laptopom jer sam ja realno već treći vlasnik.
Za mene je ova priča završeana, ali sam htio upozoriti sve buduće kupce polovnih stvari koje su kupljene u Adria Computersu jer je tema Adria Computers, da ne računaju na garanciju jer će im u slučaju kvara novac otići prvom vlasniku, a onda je upitno da li će im taj dati novac ili neće i koliko će im dati.
Eto toliko od mene i lijep pozdrav svima.
Nezgo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 14:21   #55
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Nemam ja nikakav problem, pogotovo ne logički.
U jamstvenom listu piše da se uz jamstvo mora priložiti i račun. Negdje ne treba, a očito da negdje treba. Ja sam priložio račun koji sam imao i koji mi je zubar dao baš radi garacije. To što je na računu ime od ordinacije to ne bi trebalo biti nikakav problem jer je ordinacija prodala laptop i s njim više nema nikakve veze. Što bi bilo npr. da se je ordinacija u međuvremenu zatvorila ili da se je zubar odselio na sjeverni pol ??
To nije tvoj račun, to je njegov račun. Tvoj račun je od zubara tebi. On je odgovoran, ne trgovina koja je prodala njemu. On tebi pobjegne - tvoj problem.

Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Ako je netko nešto prodao ona s tim nema više nikakve veze i to je kraj priče.
Upravo obrnuto.

Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
On je meni dao laptop, račun i garanciju, a ja njemu novac da bi na kraju on dobio sav novac koliko ga je i platio (još 1600kn) na koje nije niti računao jer se je laptop pokvario meni i ja sam imao pravo na novi ili novac, a ne on. Što bi bilo da se laptop nije pokvario ?? Kako bi on preživio bez tih 1600 kn ??
Nije tvoj problem.

Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Još jednom ponavljam, servisni nalog je otvoren a moje ime i servis je dao nalog da se meni da novi laptop ili novac a Adria je poslala novac onome tko
više nema nikakve veze s tim laptopom jer sam ja realno već treći vlasnik.
Točno kako treba.

Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Za mene je ova priča završeana, ali sam htio upozoriti sve buduće kupce polovnih stvari koje su kupljene u Adria Computersu jer je tema Adria Computers, da ne računaju na garanciju jer će im u slučaju kvara novac otići prvom vlasniku, a onda je upitno da li će im taj dati novac ili neće i koliko će im dati.
Napravili su točno kako treba - vratili novce svom kupcu.

Jedini problem ovdje je to što si kupio robu čiji je prvi kupac firma - povrat sredstava ne ide jednostavno tebi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 15:41   #56
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Trebo si od zubara trazit racun s kojim je on sebi prodao laprop :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 15:50   #57
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni se cini da ti je krivo sto nisi na laptopu zaradio 1600kn koje ionako nisi platio prodavacu. Ako ti je vratio iznos koji si ti njemu platio,prica je zavrsena.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 15:52   #58
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
I meni se cini da njega najvise boli sto nije zaradio tih 1600 krznasa.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 16:29   #59
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da, to je naveci problem... ostao bez dodatnih para No ok, dobio je nazad svoje novce i za to moze traziti drugi laptop a ovaj je koristio djabe tako rec.

Ja sam imao slicnu situaciju, kupio sam HDD za 300kn polovan sa racunom ali od Fizicke osobe, pokvario se i u Linksu nisu pravili nikakvih problema. Kako navedenog HDD-a nije vise bilo pitali su ocu nesto drugo ili pare.

U tome i je zackoljica jer je placeno gotovinom i onda Links, Adria ili bilo koja trgovina moze izvrsit povrat jer nigdje na racunu ne pisu podatci o kupcu a kada su kartice i slicno sve se mora stornirati "na ime" bas samoga kupca i to kolega ne shvaca.

E da, kako je HDD iz ove price kostao 560kn po racunu nadolpatio sam nekih 100kn i uzo SSD pa mogu rec da sam "zaradio"


Konkretno ja recimo sad da prodajem Monitor kupljen u e-kupi a platio sam ga na 6 rata kreditnom karticom i imam racun, kupac koji ga je uzeo od mene moze samo dobit drugi monitor ili da mu se popravi, ako ide povrat love ide na istu tu karticu jer kako bi to onda bilo koja trgovina to rashodovala, uzeli novce od jednog kupca a povrat izvrsili drugom ?!

Da napomenem da cak ako je i placeno gotovinom/odjednom ali sa kartice a ne lova iz ruke u ruku isto nema sanse da drugi kupac dobije lovu nazad jer Pos aparat izda racun na ime vlasnika kartice !!
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 18:40   #60
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Nemam ja nikakav problem, pogotovo ne logički.
U jamstvenom listu piše da se uz jamstvo mora priložiti i račun. Negdje ne treba, a očito da negdje treba. Ja sam priložio račun koji sam imao i koji mi je zubar dao baš radi garacije. To što je na računu ime od ordinacije to ne bi trebalo biti nikakav problem jer je ordinacija prodala laptop i s njim više nema nikakve veze. Što bi bilo npr. da se je ordinacija u međuvremenu zatvorila ili da se je zubar odselio na sjeverni pol ??
Ako je netko nešto prodao ona s tim nema više nikakve veze i to je kraj priče. On je meni dao laptop, račun i garanciju, a ja njemu novac da bi na kraju on dobio sav novac koliko ga je i platio (još 1600kn) na koje nije niti računao jer se je laptop pokvario meni i ja sam imao pravo na novi ili novac, a ne on. Što bi bilo da se laptop nije pokvario ?? Kako bi on preživio bez tih 1600 kn ??
Još jednom ponavljam, servisni nalog je otvoren a moje ime i servis je dao nalog da se meni da novi laptop ili novac a Adria je poslala novac onome tko više nema nikakve veze s tim laptopom jer sam ja realno već treći vlasnik.
Za mene je ova priča završeana, ali sam htio upozoriti sve buduće kupce polovnih stvari koje su kupljene u Adria Computersu jer je tema Adria Computers, da ne računaju na garanciju jer će im u slučaju kvara novac otići prvom vlasniku, a onda je upitno da li će im taj dati novac ili neće i koliko će im dati.
Eto toliko od mene i lijep pozdrav svima.
tu je jedini problem što si ti vidio priliku za lako zaraditi 1600 kn i sada ti je krivo što nisi...

To što zahtjevaš od trgovine da plati tebi umjesto njihovom prvotnom kupcu, nema nikakve osnove, i osim toga je protuzakonito

Kvar pod jamstvom se rješava popravkom ili zamijenom za novi uređaj. Povrat novca je = raskid ugovora. Kako misliš raskinuti ugovor s ovom trgovinom ako uopće nisi niti sklopio ugovor? Ugovor su sklopili trgovina i zubar.

Kronologija:

Adria Computors (prodavatelj) prodaje proizvod za 5000 kn zubaru (kupac)
Zatim, zubar (prodavatelj) prodaje proizvod za 3400 kn Nezg-u (kupac)

- bez obzira tko donese proizvod na reklamaciju u jamstvenom roku, vrši se popravak ili zamijena za novi uređaj. U slučaju da se zbog okolnosti raskida ugovor, tada se ugovor raskida između onih strana između kojih je isti taj ugovor sklopljen, odnosno:
Adria (prodavatelj) vraća 5000 kn zubaru (kupac)
zubar (prodavatelj) vraća 3400 kn Nezg-u (kupac)


Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Što bi bilo npr. da se je ordinacija u međuvremenu zatvorila ili da se je zubar odselio na sjeverni pol ??
A što da je recimo Adria Computers propala u međuvremenu, zatvorila vrata? Ako znaš odgovor na to protupitanje onda znaš i odgovor na svoje...

Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
Za mene je ova priča završeana, ali sam htio upozoriti sve buduće kupce polovnih stvari koje su kupljene u Adria Computersu jer je tema Adria Computers, da ne računaju na garanciju jer će im u slučaju kvara novac otići prvom vlasniku, a onda je upitno da li će im taj dati novac ili neće i koliko će im dati.
Eto toliko od mene i lijep pozdrav svima.
Znači likovi rade sve 100% po zakonu i pravilima, i sada ih po tebi zbog toga treba izbjegavati za kupovinu?

Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
jer će im u slučaju kvara novac otići prvom vlasniku
Jesi li ikad čuo za pojam utaja poreza?

Zubar (firma) kupi proizvod od Adrie (trgovina), i pri tome se plaćeni PDV vraća natrag/prebija. Kada se vraća proizvod natrag onda Adria vraća novce zubaru i ispostavlja novu fakturu u minus kojom se ujedno i stornira taj prebijeni PDV.

U situaciji koja bi tebi osobno više odgovara, ako bi se novac vratio tebi - zubar bi i dalje imao prebijeni PDV koji se ne bi vraćao u državni proračun. Po toj logici bi firme mogle svaki dan kupovat proizvode, prebijat PDV i onda nakon toga kao fizičke osobe vraćat natrag i uzimati čistu gotovinu bez plaćanja lipe poreza.

Utaja i izbjegavanje plaćanja poreza je kazneno djelo, zato se i u zatvor ide, a ti pljuvaš po toj firmi što ti nisu tako napravili jer tebi odgovara da zaradiš 1600 kn na nečemu na čemu nemaš pravo?!

Citiraj:
Autor Nezgo Pregled postova
a onda je upitno da li će im taj dati novac ili neće i koliko će im dati.
to je problem između tebe i zubara, trgovina koja je prodala zubaru proizvod, nema nikakve veze s time.
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na