Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2016., 00:36   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
FirstPersonShooter, WebGL, Websockets, PHP ili Node.JS ili nešto drugo za server

Pozz, evo pitanjce za iskusnije

Dakle radim na projektiću jednom, fps igra u WebGL-u(three.js) koja se igra iz browsera.
Planirao sam možda ubaciti i multiplayer i sad, kad bih počeo ne znam u čemu bi pisao server.

PHP znam dobro ali njegove performanse su lošije zbog interperetirane kompilacije
Node.js sam gledao prezentaciju nekih sat i pol i to je to šta znam o njemu, osnove osnova, ali JS znam dobro, no kako sam čitao JIT compilation je puno brži od IC.

Možda ima nešto treće, još bolje, možda C# ili Java server(iako javu znam najgore od svega navedenog, cak vjerojatno manje od Node.JS )

Što se tiče multiplayera, bilo bi vrlo jednostavno, Browser šalje trenutnu lokaciju preko websocketa i ako je opaljeno točku gdje je opaljeno(praktički vektor smjera).
Server dobiva podatke provjerava nalazi li se iko u tom pravcu, ako se nalazi instakill(za potrebe pojedostavljenja projekta zamislit ćemo da radimo sa superjakim prijenosnim laserima brzine svjetlosti )

Najviše sam zabrinut za latencije i sl, znam da se u "profi" igrama to rješava sa izračunom pretpostavke kretanja i sl, al to neću radit sigurno pa sad, ostat na PHP-u, ili nešto drugo?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 12:43   #2
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
HHVM is an open-source virtual machine designed for executing programs written in Hack and PHP. HHVM uses a just-in-time (JIT) compilation approach to achieve superior performance while maintaining the development flexibility that PHP provides.
HHVM supports Hack, PHP 5 and the major features of PHP 7. We are aware of minor incompatibilities, so please open issues when you find them. HHVM also supports many extensions as well.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2016., 17:30   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Hvala na odgovoru!
No poceo sam vec sa node.js, ima vise meni potrebne dokumentacije
OuttaControl je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na