Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.04.2006., 10:25   #31
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
kladim se da su ti u linksu i premalo naplatili. kad god su meni nekaj servisirali, pisali su manji broj radnih satio nego kaj je zapravo bilo.

bilo je i meni mailova na koje nisu odgovorili, pa kaj... nitko nije savršen
sveukupno kad zbrojim sve, kod njih mi je najveći gušt kupovat, između ostalog ne samo zato kaj su oni dobri nego i zato jer sam se kod svih drugih masu puta razočaral. u mnoge druge ''ugledne'' firme idem kupit samo papire, tonere, ili kablove
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 04.04.2006., 10:31   #32
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Kao servis dečki stvarno znaju, ali kao trgovina, Links je postao najobičnije mjesto gdje nakon što platiš, čekaš uzaludno 20-30 minuta dok ti se netko smiluje donesti tvoju plaćenu robu iz skladišta.
Kupovao tamo redovno, no nakon incidenta čekanja od 45 minuta za pultom, ni prazan CD ne kupujem tamo više, ne radi neuslužnosti, nego nekog balonje koji je pol sata govorio da mu se ne da baš sad samo po to. Čudno, a to nitko nije rekao dok sam plaćao da ću toliko čekat.
Roller je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2006., 10:38   #33
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Hmm, također mislim da si nešto prešutio oko slaganja kompa, u Linksu kupujem već dugo i po meni nema boljeg shopa. I dobro su ti rekli, takva stvari se sređuju u 4 oka, a ne na PCE puknut i vrijeđat. Da su dali iz servisa neispravnu kantu je isto li-la.
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 04.04.2006., 10:45   #34
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Kako ja vidim stvari, matična je riknula tvojom krivnjom, ovi su u linksu otvorili kučište i vidjeli da je matična na limu, malo istestirali te to prepisali na nestručno rukovanje hardwareom i vratili konfiguraciju. I kaj se sad buniš, možda si dosta platio, no kvar je nastao tvojom krivicom.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline  
Staro 04.04.2006., 11:04   #35
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
svi ste potpuno pogresno shvatili moj problem, pa da ga objasnim detaljnije

zasto mat nije stavio distancere? to je vjerojatno najvaznije pitanje na koje ispocetka nisam htio dati odgovor, e pa evo ga sad kad vec ocete:
nisam ih stavio jer sam dobio samo DVA!
al reko necu bit p...ka i radit im probleme tam, ne trebaju mi, papir bu bio dosta...

nadalje... komp je jucer stigao doma i JEDINO sto sam napravio je 80mm na bocnu stranicu i u napajanje... nista nisam pipnuo... upalim, ucita memu, diskove i zbrejka se... nakon ccmos-a se poceo restartat... kasnije mi je palo na pamet da su mozda pinovi od on/off i restart gumba krivo spojeni ili da tipkala iz nekog razloga konstantno daju signal.. no nisam to isprobavao...

znam kako izgleda i znam da je stvarno nevjerojatno da bi mi on na telefon rekao da sve radi, a da meni doma ne radi - ali tako je...

310kn je kostalo 2h popravka + 10% zbog kartice...
a ajmo se prisjetiti zasto je uopce sve ovo nastalo? zbog graficke kupljene kod njih koja, kako oni kazu radi savrseno.. da se ploca i spalila, ne kuzim kako ona moze ikako utjecati na melfankšn drivera od grafičke kartice...
čak sam i ATI-u slao error report (još nisam dobio odgovor)

nisam amater i znam kako složiti komp od a do ž... priznajem da postoji mogučlnost da sam pogriješio, zato sam i platio servis jer se ne smatram niti ekspertom, niti profesionalcem - a oni bi to trebali biti...
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 11:11   #36
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
mat, možda i je neka greška kod njih, ali si svejedno trebal napravit kak ti je mitzek rekel, riješit s njima stavr u četiri oka i kad stvar bude gotova, onda si mogao napisat svoje iskustvo... jer ovdje ima dosta ljudi iz linksa koji će ovo pročitat...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 04.04.2006., 11:17   #37
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ja bi išo natrag.. Nista nisi dirao a rekli su ti da su vratili ispravan komp..

jesi kod njih kupil i matičnu?

Ako je sve tocno kako kazes ,kad ustanove da ipak komp ne radi ti lijepo trazi povrat novaca od prvog servisa uvecan za 10% za karticu.

Ne daju novac, samo nemoj gubit zivce. ako imas kakav papir koji govori da je komp ispravan izasao iz servisa cuvaj ga.

Citiraj:
Autor mat
svi ste potpuno pogresno shvatili moj problem, pa da ga objasnim detaljnije

zasto mat nije stavio distancere? to je vjerojatno najvaznije pitanje na koje ispocetka nisam htio dati odgovor, e pa evo ga sad kad vec ocete:
nisam ih stavio jer sam dobio samo DVA!
al reko necu bit p...ka i radit im probleme tam, ne trebaju mi, papir bu bio dosta...

nadalje... komp je jucer stigao doma i JEDINO sto sam napravio je 80mm na bocnu stranicu i u napajanje... nista nisam pipnuo... upalim, ucita memu, diskove i zbrejka se... nakon ccmos-a se poceo restartat... kasnije mi je palo na pamet da su mozda pinovi od on/off i restart gumba krivo spojeni ili da tipkala iz nekog razloga konstantno daju signal.. no nisam to isprobavao...

znam kako izgleda i znam da je stvarno nevjerojatno da bi mi on na telefon rekao da sve radi, a da meni doma ne radi - ali tako je...

310kn je kostalo 2h popravka + 10% zbog kartice...
a ajmo se prisjetiti zasto je uopce sve ovo nastalo? zbog graficke kupljene kod njih koja, kako oni kazu radi savrseno.. da se ploca i spalila, ne kuzim kako ona moze ikako utjecati na melfankšn drivera od grafičke kartice...
čak sam i ATI-u slao error report (još nisam dobio odgovor)

nisam amater i znam kako složiti komp od a do ž... priznajem da postoji mogučlnost da sam pogriješio, zato sam i platio servis jer se ne smatram niti ekspertom, niti profesionalcem - a oni bi to trebali biti...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 04.04.2006., 11:22   #38
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
JEL? u 4 oka??

Meni je draže pročitat tu , nego da idem kupovat pa se opečem.
kad se je kritiziralo HGSPOT, VEMIL i slicno nisam vidio savjete on 4 OKA?



Citiraj:
Autor Roberto
mat, možda i je neka greška kod njih, ali si svejedno trebal napravit kak ti je mitzek rekel, riješit s njima stavr u četiri oka i kad stvar bude gotova, onda si mogao napisat svoje iskustvo... jer ovdje ima dosta ljudi iz linksa koji će ovo pročitat...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 04.04.2006., 11:35   #39
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor BrunoZG
JEL? u 4 oka??

Meni je draže pročitat tu , nego da idem kupovat pa se opečem.
kad se je kritiziralo HGSPOT, VEMIL i slicno nisam vidio savjete on 4 OKA?
istina
nije u redu da se na otvorenom forumu odredene firme/ljudi/bilo što na bilo kakav način privilegiraju

a ja nebih pisao i izostavljao nešto/lagao... da imam nešto za sakrit onda nebih ništa ni pisao... stavio sam topic jer mi jednostavno nije pojmljivo bilo kako je sve to moguće
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 11:45   #40
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor BrunoZG
JEL? u 4 oka??

Meni je draže pročitat tu , nego da idem kupovat pa se opečem.
kad se je kritiziralo HGSPOT, VEMIL i slicno nisam vidio savjete on 4 OKA?
BRAVO! Eto jednog koji se slaze sa mnom. Mora da je ime u pitanju
Naime,zasto svi kao vitezovi brane taj Links? Zasto bi MAT rijesio u 4 oka? Ja zelim vidjeti I DOBRA I LOSA iskustva ljudi u SVAKOJ trgovini u HR i da znam sta me ceka kad kupim negdje nesto. Ne kazem da je Links los,niti da je dobar,niti kazem da je MAT u pravu,ali to nije ni bitno, bitno je da na ovom forumu ne postoji privrzenost niti jednoj trgovini, pa ni Linksu. Ni ja nisam vidio niti jedan savjet nekome da rijesi problem U 4 OKA u npr. VE-MIL-u nego sam citao Ve-mulj,Hgshrot,Info-gamad (iako vjerojatno zasluzeno). BTW, krajnji korisnik je najvazniji ne?
spawn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2006., 12:14   #41
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ajmo ovako, svi pljujete po čovjeku (dobro ne svi, ali većina) kako je on nešt zasrao kod montiranja i time gubi garanciju. To je ok. Ali, ako ploča ne radi, onda to ovi na servisu MORAJU utvriditi i obavijestiti ga da treba uzeti drugu ploču a ne vratiti neispravno računalo i naplatiti to.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 04.04.2006., 12:16   #42
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Žalosno.
,,tko pita, ne skita''. Da si se odma obratio njima za tih nekoliko (za koje si tada mislio ,,nevažnih'', distancera) mislim da bi ti ih sa guštom dali, i da sada nebi imao spaljenu plochu.
edit; tek sad vidim Zvijerkov post - možda je njima tada radila ploča? Kao što je i prije spomenuto ploča je neispravna, što ne mora značiti da _totalno ne radi_.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline  
Staro 04.04.2006., 12:30   #43
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor mat
zasto mat nije stavio distancere? to je vjerojatno najvaznije pitanje na koje ispocetka nisam htio dati odgovor, e pa evo ga sad kad vec ocete:
nisam ih stavio jer sam dobio samo DVA!
al reko necu bit p...ka i radit im probleme tam, ne trebaju mi, papir bu bio dosta...
radi ovakvih poput tebe, ni na kraj nam pameti nikada nije bilo da vrachamo takvima novu matichnu.
barem si priznao. odakle ti ideja da umjesto vijaka stavljash papire? jel su to fixator-papiri mozhda?
ako si vech vidio dva distancera isporuchena, mogao si ichi do duchana,
lijepo rechi ljudima da si dobio dva, i dobio bi ih i 10. jer u servisima ima toga masu.
i ne govoriti onda "necu biti picka i radim im probleme..."
mogao si ih kupiti. pitati na forumu. pitati prijatelja.

jer da si napravio kako sam ti rekao, ili vech ako nisi znao - mogao si pitati na forumu,
nebi im napravio nikakav problem svojim upitom,
vech ga upravo sada radish ovom temom na ovome forumu kojega chita
jako puno ljudi. iskreno - ne vjerujem da su ti dali rachunalo koje nije radilo kod njih i rekli da je ispravno.

vech se slazhem sa mitzekom, kako papir nije rjeshenje (n-i-j-e),
mozhda se shto zeznulo sa matichnom, pa ona malo radi malo ne radi.
ne zhelim niti znati u kojim uvjetima si montirao matichnu i grafichku,
i jesi li imao prsluk od kevlara, gache od chelika i bio spojen na gradsku mrezhu,
jer postoji josh stvari na koje se treba paziti prilikom montiranja
matichne ploche u kuchishte. a tako i drugih komponenata.

no, odgovore na sve to si mogao nachi na forumu,
a i ako se nije o tome prichalo (a je), mogao si postaviti pitanje,
jer tu ima ljudi koji mogu, zhele i znaju pomochi.
nemoj se ljutiti, ali koliko ti mislish da dechki iz linksa nisu bili korektni prema tebi,
toliko i ja mislim da ti nisi korektan prema njima.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline  
Staro 04.04.2006., 12:31   #44
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Ali, crni mate...kako možeš samo A4 papir staviti između matične ploče i kućišta?? Trebo si upotrijebiti nedjeljno izdanje Jutarnjeg, ionako nema ništa pametno za pročitat u njemu, a debel je!
Delta S4 je offline  
Staro 04.04.2006., 12:49   #45
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
rekao sam, NE ISKLJUCUJEM mogucnost moje greske, dapace, vjerujem NJIMA da jest moja greska
ali isto tako NE ISKLJUCUJEM ČINJENICU to da sam razgovarao s covjekom na telefon i da mi je rekao u cem je bio problem, rekao da radi, i rekao cijenu te da je 2 sata kasnije kompjuter bez ikakvih ceprkanja i iceg doma zakazao u radu! ako maticna "malo radi, malo ne" to mi je trebao reci.. ne ovako..

mislim neznam zasto mi ne vjerujete?! zar mislite da sam ja zaposlenih jednog od konkuretskih ducana i da izmisljam? koje moguce dobro mogu ja, koji jedino sto zelim je u miru ceprkati po OS-ovima i razno raznim aplikacijama, igrati WoW i biti ponosan na svoj PC, imati s pljuvanjem linksa? PA OTISAO SAM TAMO KUPITI OPREMU JER IH SMATRAM KVALITETNIM DUCANOM!!!!

decki ako otkriju danas problem i rijese ga, ili neka samo preciziraju MOJU gresku pri stavljanju PC-a jucer na stol i spajanja misa, monitora, tastature i napajanja, ja cu, jebo me pas, dat jedan bold oglas u plavom da im se ispricavam a ovdje cu otvoriti temu u kojoj im se ispricavam za sve i postati cu reply svakih 5 minuta da konstantno bude vidljiva na index.php
obecajem
posteno?
mat je offline  
Staro 04.04.2006., 12:52   #46
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928