Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2009., 22:59   #61
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA

Opče odredbe

Članak 5

(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

tu nije navedeno da proizvod mora biti novi vec "ispravan"; uz garanciju, jasno.

Kada je proizvod s "nedostatkom", tada u točci 2 istog članka stoji precizno navedeno da se isti mjenja sa "novim ispravnim proizvodom"

Kada je rijec o popravku "neispravnog" proizvoda, pri zamjeni, u zakonu ne stoji da zamjenjen proizvod mora biti novi, vec jedino ispravan.
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 23:05   #62
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA

Opče odredbe

Članak 5

(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

tu nije navedeno da proizvod mora biti novi vec "ispravan"; uz garanciju, jasno.

Kada je proizvod s "nedostatkom", tada u točci 2 istog članka stoji precizno navedeno da se isti mjenja sa "novim ispravnim proizvodom"

Kada je rijec o popravku "neispravnog" proizvoda, pri zamjeni, u zakonu ne stoji da zamjenjen proizvod mora biti novi, vec jedino ispravan.
Isto tako DI štiti potrošača, i navodi da se za zamjenski proizvod mora dobiti nova garancija, iako to ne stoji u zakonu... barem ja to nisam našao dosada.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2009., 23:11   #63
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Pa garancija je sastavni dio novog proizvoda. Tako da je autor zakona mogao pomislit da ne treba to naglasavat.

U slucaju popravka tocno stoji navedeno sto se radi, popravag doticnog ili zamjena za ispravan.
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 23:15   #64
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.


Provjereno sa inspektoratom da se ne treba prihvatiti drugi reparirani/korišteni proizvod. Znaći, samo kartica koja je predana na reklamaciju može biti popravljena.

AKo je inspektorat dao mišljenje (NHF ali ako znaš volio bih više informacija o ovome) da se ne treba prihvatiti drugi reparirani (refurbished) onda... i stand corrected.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 02:28   #65
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Isto tako DI štiti potrošača, i navodi da se za zamjenski proizvod mora dobiti nova garancija, iako to ne stoji u zakonu... barem ja to nisam našao dosada.

ne stoji, istina. i zato ti nemora dat novu garu.
recimo vemil, produzuje garu ako popravak (zamjena, reklamacija sto li vec) traje duze od 7 dana, i to za toliko koliko je trajao servis. hg srot isto, samo je 45 dana u pitanju. u linksu npr, za vrijeme trajanja servisa ne tece jamstveni rok, pa bio to jedan dan...

bilo bi nelogicno da ti mora dat novu garu.. ako si dobio novi, to je bilo zato sto stari ne radi, ali oni su rekli da ce radit (karikiram) 2 god. mozda nije, ali ako je novi uredjaj radio do tog roka, to je to.. odkad si platio, 2 god... a DI nije Chuck Norris, ne rade ni oni bas od-do po slovu zakona, jer bi vecina firmi valjda vec bila u stecaju . ali staju na kupcevu stranu, za to i postoje.

Zadnje izmijenjeno od: rodney. 21.02.2009. u 02:30. Razlog: zarez
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 03:25   #66
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Ak bu kartica radila još godinu dana a bude svakako onda nakon godinu dana može i na tavan, jer mislim da s obzirom na ishod nitko nije popušil.

A te puste priče da sam mogel kroz prijetnje i... dobiti GTX....ULTRA...bla bla...

Ajd mi samo reci tko je ikad za tak neku grafičku dobil u zamjenu tak neke kaj ti navodiš???


Sad ovdje pričaš da u vemilu dela hrpa debila koja niti nezna kaj je grafička.
Da se tak po reklamacijama za bilo kaj dijeli šakom i kapom...
Podigneš glas, zaprijetiš im inspekcijom...

Uostalom... evo ti izvod iz zakona pa mi reci na što da se ja zakvačim da im mogu prijetiti

(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
Pregorio TV tuner na grafi X1900 AIW i nakon 45 dana prvo mi nudili 1950pro pa 3850 pa 3870, na kraju dobio 19XX.XXkn i kupio lijepo HD4850 + 700kn u džep...
btw ducan je bio autronic i nisam prijetio sa DI i nicim nego jednostavno odbijao ponude(htio 3850 oni nudili 1950 pa se kad necu lijepo malo sam se zainatio ) i nakon 45dana dosao po pare.svi sretni bez nekih teskih rijeci i to. a bas sam bio spreman zlorabiti glasnice
zile ti je samo htio pomoc nemoj njega pitat da li je netko dobio i to...ako ti netko(ili neki ljudi) nudi savjet prihvati ga ili ne ali nemoj prigovarat o njemu...
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 08:42   #67
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
bilo bi nelogicno da ti mora dat novu garu.. ako si dobio novi, to je bilo zato sto stari ne radi, ali oni su rekli da ce radit (karikiram) 2 god. mozda nije, ali ako je novi uredjaj radio do tog roka, to je to.. odkad si platio, 2 god...
Jedina nelogičnost u svemu je ovo što si ti napisao.
Ne daje ti vemulj garanciju,nego proizvođač i uvoznik.Garancija je sastavni dio svakog novog proizvoda,znači,novi proizvod sa drugim barkodom na kutiji,novi račun.Šta ti misliš da ti karticu dobijaš u rinfuzi sa servisa?Dobro to možda kada je poprave u tvornici
Zamisli ovo,izganjaš pare nakon dvije godine,i za zamjenu uzmeš monitor,karikiram.I sad ti imaš monitor,a eventualnu garanciju ostvaruješ sa računom od grafičke.Nelogično,zar ne?
Ne bi ti oni odmah dali novu garanciju suočeni s DI jer su dobri,nego jer oni znaju kako i zašto su podložni kazni
žile je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 09:20   #68
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ne stoji, istina. i zato ti nemora dat novu garu.
recimo vemil, produzuje garu ako popravak (zamjena, reklamacija sto li vec) traje duze od 7 dana, i to za toliko koliko je trajao servis.
Aha, a kako sam ja dobio novu garanciju na proizvod koji sam uzeo u zamjenu? Ugl, sve je to već prožvakano...neda mi se više objašnjavati.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 09:47   #69
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Sve ovo je odavno prožvakano na threadu o garancijama, pa bi bilo dobro da ljudi bace oko na to, a ne da se svađate ovdje i bezveze spamate.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=49355
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 10:08   #70
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Ne daje ti vemulj garanciju,nego proizvođač i uvoznik.
samo jedno pitanje, da ne citam onih 44 stranice jer mozda nema odgovora uopce.

tice se novih proizvoda sa jednom godinom garancije u vemilu, a to su sve gainward graficke kartice. zasto tako kratka garancija? u svim ostalim trgovinama je duza, pa nije moguce da oni imaju nekog uvoznika koji im diktira jednu godinu gare. a ovi svi ostali nekog drugog uvoznika(e) koji daju dvije, neko vrijeme u linksu i tri godine garancije?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2009., 10:16   #71
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Oni nekim artiklima sami diktiraju duljinu garancije.Sve izvan toga,mislim da ideš direktno uvozniku.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 10:37   #72
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
samo jedno pitanje, da ne citam onih 44 stranice jer mozda nema odgovora uopce.

tice se novih proizvoda sa jednom godinom garancije u vemilu, a to su sve gainward graficke kartice. zasto tako kratka garancija? u svim ostalim trgovinama je duza, pa nije moguce da oni imaju nekog uvoznika koji im diktira jednu godinu gare. a ovi svi ostali nekog drugog uvoznika(e) koji daju dvije, neko vrijeme u linksu i tri godine garancije?

To ovisi o samoj dobroti same trgovine. Naime, gainward nema glavnog uvoznika već dilaju kartice kako stignu. Tako da vemil sam uvozi gainward i po zakonu ne moraju dati dužu garanciju od jedne godine. Problem kod gainwarda je što ne primaju reklamacije od krajnjeg korisnika (nas kupaca) već samo od uvoznika. Tako da gainward,sapphire i ostale brendove sa jednom godinom garancije u vemilu ne treba kupovati...tako je lakše.

Takvo slično pitanje o dužini garantnog roka sam slao u SilverStone, pošto HG daje samo jednu godinu garancije a proizvođac 2. Kod njih nije problem ostvariti pravo na reklamaciju, ali eto, kod gainwarda jest problem.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 21.03.2009. u 22:17.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 21:55   #73
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Evo, riješeno...
Grafa zamjenjena za istu, s time da je gar 1 godinu pošto je reparirana u tvornici.
Tako rekli tamo.
Mene zanima da li si dobio potvrdu da je kartica reparirana, ako jesi kako taj dokumenat izgleda (jel ovako možeš dobiti neku rabljenu sa "garanciom" od Ve-mila).
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 11:15   #74
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Vidiš to nije bilo uz karticu...
Iako mislim da bi možda trebalo biti....
Samo je bila izdatnica iz servisa da je kartica sn xxxxxxxxxx zamijenjena za karticu sn xxxxxxxxxx
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2009., 22:07   #75
Šefika
Banned
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Izetov stan
Postovi: 8
Meni otišla 9600 pro agp, ima jos 6 mjeseci garancije, koju bi grafu mogao dobiti pri reklamaciji jer ove naravno sigurno vise nemaju, jel bi mogao eventualno za nesto drugo mijenjati i nadoplatiti novca?
Šefika je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2009., 08:51   #76
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Gledaj novu koja ima cijenu koliko i tvoja riknuta u trenutku kupnje. Vodi računa o tome treba li ti i dalje agp ili pci-e verzija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na