Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2008., 18:14   #31
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Evo slike .....


Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 18:38   #32
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ja kad kupim proizvod i kad mi prodavač da garanciju, mene apsolutno ne zanima kakve putove je taj proizvod prošao, preko kojih dobavljača i distributera i ostalih pm. Kada se prodaje, onda je sve u redu. Kad treba reklamirati: "aaa, treba proći sto tisuća kilometara, predsjednika i upravu". Pardon, ali to je priča za malu djecu. O tome se prodavač trebao brinuti ranije.

U svakom slučaju, meni bi dao novi. O njihov trošak ako treba, al bi mi ga dao (mislim disk).
frANZi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2008., 19:15   #33
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Evo slike .....


jesi li na kraju dobio pismeno objašnjenje odbijanja reklamacije?

napravi bolju sliku, najbolje više komada pa cropaj najinteresantnije dijelove i priloži mailu. pogledaj naše fotke gore u topicu.
ne zaboravi navesti trgovca (uvoznika) koji ti ne priznaje garanciju.
da li si nazvao uvoznika? tko zna da li je tvoj hard bio kod njega uopće...

inače slika bi ti puno bolje ispala da slikaš hard bez blica, iz veće blizine na boljem svijetlu, najbolje vani.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 19:39   #34
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Bilo kako bilo, po meni moraš tražiti dokumentaciju koja po njihovom DOKAZUJE da je ta šteta fizičko oštećenje od korisnika, a ne samo sumnja. Slobodno nazovi inspektorat i njima objasni situaciju. I ni u kojem slučaju ne primati nazad hard jer onda priznaješ krivnju. Ako je greška u hardu, oni to moraju dijagnosticirati, koštalo koliko koštalo, te kao kupac imaš pravo to inzistirati. Ne moraš se ništa prijetiti niti biti neljubazan, ali u svakom slučaju javi i inspektoratu za prava potrošača, a i tvrtki reci da si ih zvao.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 21:36   #35
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
jesi li na kraju dobio pismeno objašnjenje odbijanja reklamacije?

napravi bolju sliku, najbolje više komada pa cropaj najinteresantnije dijelove i priloži mailu. pogledaj naše fotke gore u topicu.
ne zaboravi navesti trgovca (uvoznika) koji ti ne priznaje garanciju.
da li si nazvao uvoznika? tko zna da li je tvoj hard bio kod njega uopće...

inače slika bi ti puno bolje ispala da slikaš hard bez blica, iz veće blizine na boljem svijetlu, najbolje vani.
Da dobio sam objasnjenje kako da ne. Nisam se prepirao nista vise javiti cu se seagateu pa cemo vidjeti.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 12:21   #36
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Evo odgovora od seageta

Dear .....
We thank you for contacting Seagate Warranty Support.

Your drive Serial Number: 4LJ248SX, Part Number: 9W2854-301 is "In Warranty" till 12-Sep-2010.

To get your technical queries addressed or to confirm if drive is faulty, kindly contact our Seagate Technical Support at 00-800-4732-4283 from 8:00AM - 5:00PM (Amsterdam Time).

If they confirm that your drive needs replacement, you may create "Order Number" online using the simple instructions.

Please Click on the below link and you will be directed to the "Warranty Support and Returns Assistance" Page.

You may then click on the link, "Return a drive as Guest User", to verify warranty of your drive. If In Warranty, please click the "Continue" button on the right hand side of the page. You will be then requested to fill in all the necessary information marked with the *; and you will receive your "Order Number", the address of the Return Location and all the necessary information concerning the return of the product to Seagate. (Terms and Conditions, packing and shipping information, etc).

If you are unable to create the "Order Number", please contact us on (00-800-4732-4283 from 8:00AM - 5:00PM Amsterdam Time) or email us back with the following information: -

Are you a Reseller or an End User?
Telephone number :
Company Name (If Any):
Your Complete Daytime Address: (Street Address, City, Postal Code, Country)

As soon as we have the required information we will process your Return request.

Seagate will send you an email acknowledging your order with additional information regarding Seagate’s return policy, shipping instructions and terms and conditions. Please call us back if you not receive such email in the next 60 minutes. If you do not accept any of the terms contained in the email, please call back within next 4 hours and we will cancel your order.

Any required data recovery service must be completed BEFORE shipping the drive(s) to Seagate for replacement. Seagate is now offering data recovery service to its customers wherein an evaluation will be done on your hard drive and provide a quote as to how much the data recovery service would cost. You can either accept or decline the quote offered by Data Recovery Service.

If you have any other questions or concerns, please do not hesitate to email us back.

Regards,
Debbie
Seagate Warranty Support.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 17:12   #37
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
You may then click on the link, možeš kliknuti na link "Return a drive as Guest User", to verify warranty of your drive da provjeriš garanciju diska. If In Warranty, please click the ako je u garanciji, molimo kliknite "Continue" button on the right hand side of the page na desnoj strani stranice. You will be then requested to fill in all the necessary information marked with the * morate ispuniti sve potrebne informacije označene sa *; and you will receive your "Order Number" dobiti ćete vaš "broj narudžbe", the address of the Return Location adresu na koju šaljete robu and all the necessary information concerning the return of the product to Seagate. (Terms and Conditions, packing and shipping information, etc). i sve potrebne informacije blablabla

email us back with the following information: pošalji mail natrag sa slijedećim podacima:

Are you a Reseller or an End User? jeste li preprodavač ili krajnji korisnik, pišeš "end user"
Telephone number : tvoj tel. broj
Company Name (If Any): naziv firme ako je vlasnik diska
Your Complete Daytime Address: (Street Address, City, Postal Code, Country) točna adresa prebivališta (zmajeva ulica, zmajograd, poštanski broj, hrvatska)

As soon as we have the required information we will process your Return request. nakon što dobiju tražene podatke, započeti će obradu zahtjeva zamjene

Seagate will send you an email acknowledging your order with additional information regarding Seagate’s return policy, shipping instructions and terms and conditions. seagate će ti poslati e-mail u kojem potvrđuju zahtjev u sukladnosti sa seagateovim pravilima povrata.
Please call us back if you not receive such email in the next 60 minutes. molimo nazovite nas ako ne primite takav mail u roku slijedećih 60 minuta (od tvog maila sa podacima)
If you do not accept any of the terms contained in the email, please call back within next 4 hours and we will cancel your order. ako ne prihvaćate bilo koji uvjet koji je naveden u e-mailu, molimo nazovite unutar slijedeća 4 sata da poništimo vaš zahtjev

ne zaboravi u svakom mailu quote-ati sve dosadašnje mailove... tako da se vidi kojim putem se kretala tvoja reklamacija.

Zadnje izmijenjeno od: mymoon. 19.03.2008. u 17:30.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 18:36   #38
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
ok . ali zasto si mi to prevodio
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 18:40   #39
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
jer ne znaš. nemoj sada folirati...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 19:52   #40
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
jer ne znaš. nemoj sada folirati...
ok <
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2008., 21:45   #41
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Debbie legenda
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 19.03.2008. u 22:12.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 18:30   #42
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Ha evo citam ovo ,i nadjem sebe danas u situaciji jednoj veoma cudnoj..Eto ovako...Jucer uredno skidam torrente i sve super radim igram Cod4 odem spavat da bi ujutro upalio komp da se nastave skidati torrenti...kad ono kod loga u windowse xp komp se restarta i tako svaki put..Vadim procesor stavim natrag opet isto provjeravam rame opet isto grafa opet isto...Pitam se mozda je softwerski problem..mozda..idem preinstalaciju windowsa kada udjem da brisem particiju vidim uopce nemam sistema gore tj na hardu mi javlja da je sve prazno...neznam kako..btw.. napravim particije ntfs format krenem dalje uredno mi se kopiraju podaci za instalaciju i nakon prvog restarta trebala se nastaviti instalacija...i eto nece dalje ici od onoga kada provjerava dmi..i vidim nesto se muci hard poceo ruzit krcat sta sve ne...uzmem drugi hard spojim umjesto ovoga i radi..Radi se o hard disku samsung 160 gb otidjem na reklamaciju i tamo mi kazu za 2 dana mozda dobijemo rezultate a meni treba odmah pa sam uzeo novog seageta ali 80 gb i mora nadoplatit sta me iznenadilo da je ovaj duplo manji 30 kuna skuplji..I nista evo sada za sada sve radi...uglavnom zakljucak je nikad vise necu uci u eksperimente sa takvim brandovima.Nego ono sta mene zanima sta se to dogodilo i zasto..jer hard je novi radio je 3 dana 4 puff..
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 18:44   #43
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
to ti je kad kupujes male diskove..Da si kupio 320 gb to se ne bi dogodilo

Ne znam, meni moj Samsug radi odlicno, vec 4 mjeseca..A nisam jedini..mora da je taj tvoj s nekom greskom, ali zato imas garanciju..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 18:46   #44
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
to ti je kad kupujes male diskove..Da si kupio 320 gb to se ne bi dogodilo

Ne znam, meni moj Samsug radi odlicno, vec 4 mjeseca..A nisam jedini..mora da je taj tvoj s nekom greskom, ali zato imas garanciju..
MENI 160 GB NIJE MALO SADA MI JE OVIH 80 GB MALO ALI SADA IMAM 2 X 80 GB PA DODJE MANJE VISE NA ISTO
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 18:49   #45
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ono moje je bila sala i ne moras vikat..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 18:55   #46
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
MENI 160 GB NIJE MALO SADA MI JE OVIH 80 GB MALO ALI SADA IMAM 2 X 80 GB PA DODJE MANJE VISE NA ISTO
garant si mogao uzeti za istu cijenu jedan od 160GB samo te netko dobro preveslao...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 18:59   #47
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
garant si mogao uzeti za istu cijenu jedan od 160GB samo te netko dobro preveslao...
yep to i ja misli znao sam da me veslaju.al trebao sam cekat 2 dana najmanje da dobim jedan od 160 kao nisu imali od 160 niti jedan htio mi uvalit 360 i 520 mislim je da bas sam bio lud jos 300 kuna dodat gore..
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:14   #48
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
pa znači ipak su te preveslali, kad si dao 30 kn i dobio duplo manji disk..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:19   #49
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
pa znači ipak su te preveslali, kad si dao 30 kn i dobio duplo manji disk..
duplo manji ali 3 puta kvalitetniji
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:21   #50
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
nadaj se.. Samsung je jako dobar, samo sto si ti dobilo s nekom greskom..od sad kupuj samo seagate i nadaj se da ti on nikad nece krepat..
Al da su te zayebali, jesu..gdje si to uzeo?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:24   #51
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
nadaj se.. Samsung je jako dobar, samo sto si ti dobilo s nekom greskom..od sad kupuj samo seagate i nadaj se da ti on nikad nece krepat..
Al da su te zayebali, jesu..gdje si to uzeo?
jesu znam i ja i dopustio sam to jer mi je hitno trebao disk posto imam doma jedan ali stariji maxtor ne zadovoljava me pa mi je ovo dobro doslo kao zamjena bolje ista nego nista....jel se smije rec di sam kupio neznam pravila foruma bas previse
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:29   #52
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Trebas ubuduce bolje (ili uopce) citat pravila foruma..ne bi te pitao da je zabranjeno..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:33   #53
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trebas ubuduce bolje (ili uopce) citat pravila foruma..ne bi te pitao da je zabranjeno..
FORMEL
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 20:54   #54
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
da ne otvaram novi thread - jel zna netko tko je uvoznik maxtor diskova? imam jedan krepani 160GB koji bi trebao imati garanciju ali nema papira nigdje i u hgspotu gdje je kupljen normalno su me odjebali. sad, probao bi vidjeti s uvoznikom da se rjesi reklamacija preko serijskog broja (upalilo mi je vec za neke stvari prije) ali naravno lik u spotu mi ne zna reci odakle im dolaze ti diskovi.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 00:13   #55
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Garanciju provjeris na maxtorovom webu preko s/n broja. Neznam dali postoji "Generalni" uvoznik. Inace za poslati direktno Maxtoru dojcland, netreba nikakav racun. Samo ispunis RMA.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 01:39   #56
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ok, hvala na informaciji. nisam prije imao posla s vracanjem direktno proizvodjacu, cuvam racune. ovo je doslo iz druge ruke koja ocito nema naviku cuvati racune
pokusat cu, je da je zajebancija ali kad vidim koliko ljudi traze za polovne diskove isplati se i postarinu placati do njemacke
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 01:52   #57
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
Zmajček, dobro se ti držiš.
Da sam ja u istoj situaciji, i da su me tak rekli, ja bi ga uzeo, izašao, i ravno u izlog...
__________________

Scorpius je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 08:46   #58
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Sto se tice Maxtora, probaj u ESYS-u.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 16:33   #59
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Zapakovao i poslao danas seagateu , nadam se da ce mi stici novi Kad se rijesi obavjestim vas. Posebno hvala nini
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 14:02   #60
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Jutros dobijem mail da su zaprimili disc i sad u statusu pise IN proces, bas me zanima koliko su brzi

EDIT: Evo maloprije pogledam status i pise "Shipped" . Malo prije toga To Be Shipped To You BARRACUDA 7200 S ATA 200 Refurbished . Znaci isti disc bi trebao dobiti , damn zasto ih imaju na lageru . Neka neka bitno da su prihvatili garanciju.

Zadnje izmijenjeno od: Zmaj000. 02.04.2008. u 15:10.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na