Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2023., 15:56   #66421
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Imaju i manualci ACC, al ne mogu imati onaj s automatic start/stop.


Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Koliko ja znam, garancije proizvođača vrijede u onim državama gdje je auto kupljen.

Ali savjetujem ti da bolje pitaš u nekom pravom ovlaštenom salonu u HR, oni će ti najbolje znat reći.
A nadao sam se da ćeš ti ili WraGG odgovoriti (uostalom, razmatram njegov tabor bez obzira na mrski bedž).
Ma ove godine ide krovna kutija, a ako to ne bude zadovoljavajuće rješenje, onda ide nabavka.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 12.03.2023. u 16:07.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 16:27   #66422
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Šteta što međed nema stražnje ili 360 kamere. Nakon što sam probao, ja si više ne mogu zamisliti auto bez toga.

BTW: BMW M3 i mokra cesta. Šta bi moglo poći po krivu?
https://www.reddit.com/r/IdiotsInCar...erm=2257516269
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 12.03.2023. u 16:38.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 16:51   #66423
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Ja na Audi A3 imam ACC iako je manual
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Imaju i manualci ACC, al ne mogu imati onaj s automatic start/stop.
Vidiš, nisam znao. Iako mi malo nema smisla...ako npr. ovaj ispred tebe neplanirano uspori sa 80 na 40, moraš sam šaltat u nižu pa opet uključivat. :

Ali ok, znači postoje i manualci sa ACC


Citiraj:
Autor generic Pregled postova
A nadao sam se da ćeš ti ili WraGG odgovoriti (uostalom, razmatram njegov tabor bez obzira na mrski bedž).
Ma ove godine ide krovna kutija, a ako to ne bude zadovoljavajuće rješenje, onda ide nabavka.
Mogu nazvati ovdje gdje sam ja uzeo auto i pitat.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 16:54   #66424
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Šteta što međed nema stražnje ili 360 kamere. Nakon što sam probao, ja si više ne mogu zamisliti auto bez toga.

BTW: BMW M3 i mokra cesta. Šta bi moglo poći po krivu?
https://www.reddit.com/r/IdiotsInCar...erm=2257516269
Bar stražnja kamera, jako dobro dođe u dosta situacija

Što se tiče BMW - prije jako auto a neiskusna budala za volanom
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 16:58   #66425
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
I pitanje DAB u HR - da li je digitalni radio igdje raspoloživ u lijepoj našoj ili ne?
Je, ali nema baš previše izbora. Ja na području Križevaca hvatam 2-3 stanice.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 17:16   #66426
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Nisam htio kameru, dovoljni su mi prednji i stražnji senzori zaista, na službenom imam imam kameru 360 koja je u uglavnom kada sam je trebao bila neupotrebljiva, recimo u uvjetima slabije osvjetljenosti ili kiše slika je bila na razini 0,3mpx web kamere iz 2001 godine.
A i sa opremom sam škrtario jer su tada sve stavke dizale rok isporuke, na kraju je ionako ispao dug.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 17:44   #66427
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Vidiš, nisam znao. Iako mi malo nema smisla...ako npr. ovaj ispred tebe neplanirano uspori sa 80 na 40, moraš sam šaltat u nižu pa opet uključivat. :

Ali ok, znači postoje i manualci sa ACC
Ma uglavnom se koristi na autocessti. ACC (koliko sam vidio VW grupa ima dvije varijante: do160 km/h i do 210 km/h) + držanje trake + nadzor mrtvog kuta i vožnja je puno opuštenija. Barem meni.



Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Mogu nazvati ovdje gdje sam ja uzeo auto i pitat.
Hvala na ponudi, al ne treba. Barem ne prije sljedeće godine
generic je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 18:36   #66428
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Imaju i manualci ACC, al ne mogu imati onaj s automatic start/stop.




.
Moj manualac ima, Audi A4 b9. Kaže da ispod 20, 30kmh ne radi ACC.
Slažem se da je potpuna iskoristivost toga samo na automaticima.

Lane asist upalim rijetko, ako osjetim da sam umoran pa da me vibracija kao razbudi. Ako nisu ruke na volanu gasi se za nekih 5 sec, kako je to kod ostalih?
Tempomat uvijek na autocesti. E sad tu je tvornička opcija održavanja razmaka malo prevelika pa treba puno prije krenuti u pretjecanje da ne bi kočio ali tempomat ima svoju ručicu na kojoj se to štela sa +/- pa nije prevelik problem ali eto, osim same aktivacije tempomat treba i još tri puta kliknuti za za to.

Nedavno mi je otišla bočna kamera, originalna kod nas i u Hercegovini 550€, naučio zamjensku za 100€ sa carsistems.eu. Koliko god da se ta 360° kamera čini kao gimmick jednom kad se navikneš a pokvari se, fali...

Head up display mi je super stvar. Iako kod mog Audija nema previše stvari koje prikazuje, tj. trenutnu brzinu i ograničenje, te navigaciju samo ako koristim njegovu, ali uz prepoznavanje znakova uvijek ti je pred očima i informacija o ograničenju brzine na cesti i stvar je jako korisna.
Za razliku od virtual cockpit na kojeg se puno ljudi pali a meni ne znači baš ništa niti ga gledam previše.

Za Matrix svjetla mi nitko ne blica, očito dobro rade ali sam primijetio da kad vozim iza bijelog recimo kombija, caddya (ne i osobnog vozila) da ih to buni, osvjetli tada cijelo vozilo, umjesto do nivoa registracije.

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 12.03.2023. u 18:43.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 19:08   #66429
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Moj manualac ima, Audi A4 b9. Kaže da ispod 20, 30kmh ne radi ACC.
Slažem se da je potpuna iskoristivost toga samo na automaticima.

Lane asist upalim rijetko, ako osjetim da sam umoran pa da me vibracija kao razbudi. Ako nisu ruke na volanu gasi se za nekih 5 sec, kako je to kod ostalih?
Tempomat uvijek na autocesti. E sad tu je tvornička opcija održavanja razmaka malo prevelika pa treba puno prije krenuti u pretjecanje da ne bi kočio ali tempomat ima svoju ručicu na kojoj se to štela sa +/- pa nije prevelik problem ali eto, osim same aktivacije tempomat treba i još tri puta kliknuti za za to.

Nedavno mi je otišla bočna kamera, originalna kod nas i u Hercegovini 550€, naučio zamjensku za 100€ sa carsistems.eu. Koliko god da se ta 360° kamera čini kao gimmick jednom kad se navikneš a pokvari se, fali...

Head up display mi je super stvar. Iako kod mog Audija nema previše stvari koje prikazuje, tj. trenutnu brzinu i ograničenje, te navigaciju samo ako koristim njegovu, ali uz prepoznavanje znakova uvijek ti je pred očima i informacija o ograničenju brzine na cesti i stvar je jako korisna.
Za razliku od virtual cockpit na kojeg se puno ljudi pali a meni ne znači baš ništa niti ga gledam previše.

Za Matrix svjetla mi nitko ne blica, očito dobro rade ali sam primijetio da kad vozim iza bijelog recimo kombija, caddya (ne i osobnog vozila) da ih to buni, osvjetli tada cijelo vozilo, umjesto do nivoa registracije.
Kod mene isto ne ide ispod 30km/h, a ni ne treba. U gradu me spašava City assist koji automatski zaustavlja auto ako je ovaj ispred tebe stao, i super je u gužvama. Auto ponovno pokrećem samo dodirom na tempomat ručicu ili gas i on dalje održava brzinu (ACC), ma meni totalni preporod nakon što sam cca. 400k km prešao sa manualcem i držao ga na kvačilu u gužvama

Lane assist mi je stalno uključen osim ako baš volim ono uživat po zavojima ili ako idem brže od 200km/h, tad zna biti mušičav.

Što se tiče samog ACC-a, naučio sam kad treba preticat na autocesti da sam ne krene kočit, i radi mi ok. A automatsko kočenje me već bar 3x spasilo od udara u idiota ispred koji se bez žmigavca i u zadnji tren odlučio prebacit u moju traku.

Head-up nemam, vozio sam nekoliko auta s tim i nikad nisam gledao u njega, nisam se mogao fokusirat na to malo smetalo ispred
Prepoznavanje znakova odlično dođe ako se nekad zamislim pa prođem znak a nisam registrirao brzinu, jbg, događa se

Virtual cocpit mi je top, htio sam ga i dobio sam ga, meni paše.

Nemam matrix, dovoljni su mi ovi LED farovi nakon halogenki, već sad vidim 3x bolje nego prije

Najgora svjetla su mi kod BMW-a, one laser pizdarije. To je užas koliko zna udarat. Sad me spašava automatsko zatamljenje nutarnjeg retrovizora, nemam više brigu oko toga, a vanjske sam si namjestio da mi ne smetaju svjetla dok vozim noću, a taman odlično vidim ako me netko obilazi.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 21:04   #66430
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
BTW: BMW M3 i mokra cesta. Šta bi moglo poći po krivu?
https://www.reddit.com/r/IdiotsInCar...erm=2257516269
Nema to veze s M3 niti mokrom cestom već s idiotom za volanom.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 21:32   #66431
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Imaju i manualci ACC, al ne mogu imati onaj s automatic start/stop.




A nadao sam se da ćeš ti ili WraGG odgovoriti (uostalom, razmatram njegov tabor bez obzira na mrski bedž).
Ma ove godine ide krovna kutija, a ako to ne bude zadovoljavajuće rješenje, onda ide nabavka.
Sorry, natrkeljaju gluposti ovdje po temi pa citam na preskok. Na usi mi vise izlaze ovi ICE vs EV.
Sto se tice garancije, tvornicka garancija bi trebala vrijediti barem u EU ako ne i worldwide. Ovo sto daju privatne auto kuce radije izbjegni. Osim toga, ako auto ide u izvoz nisu ni duzni dati ovo obavezno dvogodisnje jamstvo koje moraju dati kad prodaju ovdje u DE.
Ali da, mozda radije da pitas tamo gdje kupujes.
Sto se tice BMW-a, vec sam rekao da ga ja vjerojatno vise necu kupiti kad ovoga prodam. Odlican auto, ali meni nepotreban. Uz to su paketi osnovne opreme kod drugih proizvodjaca nizeg tiera daleko bogatiji, a za puno manje novca. Trenutno sam najblize nekom Fordu Edge, ali to iza ljeta. Ovaj ce nas jos jednom voziti na godisnji

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 21:57   #66432
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Kod mene isto ne ide ispod 30km/h, a ni ne treba.
Moj ide od 0, a koristio bi ga u gradu jedino da sam svaki dan u onim spicama ujutro i popodne, jedino kaj bi morao kliknut je gumb na volanu da nastavi vozit, lakse od kocnice i gasa i tako 1000 puta ujutro.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 22:23   #66433
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
...E sad tu je tvornička opcija održavanja razmaka malo prevelika pa treba puno prije krenuti u pretjecanje da ne bi kočio ali tempomat ima svoju ručicu na kojoj se to štela sa +/- pa nije prevelik problem ali eto, osim same aktivacije tempomat treba i još tri puta kliknuti za za to...
Vjerojatno u postavkama auta imaš za odabrati koja će ti biti defaultna udaljenost kad upališ ACC. Ja na Passatu B8 imam pa pretpostavljam da ima i kod tebe.
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2023., 08:53   #66434
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
@GreenLife - radi ti ACC i ispod 30 na sat, ali ga nemreš upalit odk ne dodeš do barem 30. Nakon toga rdi doslovno od nule do 160/210
Jednom se frend na autoputu vozio iza mene dok sam imao Cupru i pita me kasnije dobro koji k stalno kociš...reko nisam ja nego ACC, pogotovo ak se ne maknes na vrijeme u lijevu
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2023., 16:33   #66435
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Ja ga mogu upalit odma od 1kmh, ali minimalna brzina koju mogu namjestiti na njemu je 30kmh. Iako kad ga upalim radi i od 0. Gmižem po gradu u gužvi 0-20 redovno.
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2023., 22:11   #66436
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Za one koji nisu gledali Man called Ove.
Crtica o Audijima i njihovim vlasnicima
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 09:03   #66437
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Evo što se zbiva kad vozač Ami-ja pomisli da vozi F1
https://www.reddit.com/r/therewasana...pin_in_monaco/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 09:31   #66438