Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2022., 09:20   #331
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Po Igoru nije problem sa samim konektorom nego specificno sa adapterom koji Nvidia daje uz graficku.

https://www.igorslab.de/en/adapter-o...in-breakpoint/
the_ghost je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 09:49   #332
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Da, ali veli PCI-SIG da je više PSU proizvođača s nekoliko različitih rješenja imalo isti problem, dok je sam Corsair priznal da su im se kablovi rastopili prilikom inicijalnih testiranja. Čušpajz sve skupa.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 11:02   #333
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Kad genijalci idu iznova izmišljat toplu vodu.
Ako nije dovoljan jedan konektor, ugradiš dva ili više.
Nemojte silom uzmite veči čekić
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 11:33   #334
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Prejako, a lik iz nvidie sta je gostovao kod GamerNexusa ko je gledao je rekao da su bas ponosni na taj kabel jer su ga testirali na svakakve nacine i da je jako kvalitetan
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 13:40   #335
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Kakav kaos s tom serijom grafa, prvo ono povlacenje 12gb modela, pa sad ovo s kabelom, Jensen vjerojatno širi nervozu među zaposlenicima pa rade greške, gladan je profita.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 13:50   #336
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Igor’sLAB reports that nVidia has notified all AICs (Add-in-Card) partners to collect RTX 4090 affected by ‘melted’ 16-pin power connectors and ship them directly to the HQ.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 13:55   #337
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Sad me uopće ne čudi što se EVGA povukla iz biznisa.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 14:22   #338
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, ali veli PCI-SIG da je više PSU proizvođača s nekoliko različitih rješenja imalo isti problem, dok je sam Corsair priznal da su im se kablovi rastopili prilikom inicijalnih testiranja. Čušpajz sve skupa.
Ok, ali ovo be quiet! napajanje/konektor koje igor ima u clanku gore je ocito ok jer nisu cheapoutali na komponentama i izradi kabla. Uvijek postoji vise nacina kako napraviti istu stvar, nisu svi nacini jednako dobri.
the_ghost je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 17:11   #339
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Nvidia svaki launch ima neki veliki problem, prošli put su bili kapacitatori na 3080.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 17:54   #340
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ok, ali ovo be quiet! napajanje/konektor koje igor ima u clanku gore je ocito ok jer nisu cheapoutali na komponentama i izradi kabla. Uvijek postoji vise nacina kako napraviti istu stvar, nisu svi nacini jednako dobri.
Da, be quiet! je za svoje Dark Power Pro 13 napajanje odradil posel s konektorima/kablovima kak spada i jedni su od rijetkih (ili jedini) koji nisu sfušali, a onaj službeni nVidia adapter je ispal totalna lakrdija.

I sad to kao posljedicu ima da svi partneri moraju direktno nVidiji poslati zahvaćene kartice na daljnju analizu. Stvarno se zajebavaju, a većina kupaca hoće-neće koristi nVidia adaptere.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 18:22   #341
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Nvidia svaki launch ima neki veliki problem, prošli put su bili kapacitatori na 3080.
Nije kapacitator nego kondenzator....
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2022., 10:00   #342
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2022., 14:35   #343
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
This is how the 12VHPWR is done correctly: Crimping instead of soldering and how to supply the GeForce RTX 4090 with power properly
Citiraj:
First there were bent cables, then annoyed buyers of the at least 2000 euro expensive nVidia GeForce RTX 4090, no matter which model or manufacturer. The manufacturer of the 4-pin adapter from 12VHPWR to 4x 8-pin for older power supplies was also careless. And, of course, we learned something once again in the course of our investigations. Since I’m using my brand new cables for the not-yet-released Dark Power Pro 13 from be quiet! i didn’t want to destroy them as well, so I’ll show you what the inner workings of the Dark Power Pro 12 cable look like and what you should still pay attention to, based on the frequently requested 12VHPWR cables. Let’s see today’s article simply as a practical test of how to do it better and right as a manufacturer AND user. The cable from be quiet! is of course representative for all other cables tested here, e.g. from Corsair. Unfortunately, my resources are also limited and the market is virtually empty. Therefore, today I take as an example the cable, of which I own several copies and can thus also easily get over the total loss due to the special operation for demystification.
Crimping (also flanging, braiding or folding) is an alternative to other (electrical) connections such as soldering or welding. Such crimp connections are often found in the production of large series when single strands have to be processed on the assembly line. The connecting element is usually a plug (as in the 12VHPWR, see picture below) or a socket or you connect several wires to one (and then cover that with heat shrink tubing) as in the picture above. The picture shows us again very well how these crimped contacts look like when they are pulled out of the 12VHPWR by force. And you can also see a kind of barb at the lower end of the contact surface, which secures the inserted contact against simply slipping out. It should be clear to everyone that these are not heavy-duty hooks. And that’s why we’re now coming to the second part of making things better, where it’s primarily the user who is called upon.
Izvor: igor'sLAB
Rambling about the 12VHPWR failures
Testing Burning nVidia 12VHPWR Adapter Cable Theories (RTX 4090)
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 30.10.2022. u 12:07.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 19:13   #344
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
https://wccftech.com/galax-geforce-r...elivery-1200w/


nego kakve su uopće galax grafičke kod nas na nabavi ih uopće ne vidim??
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 01.11.2022. u 19:22.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 19:36   #345
Dominus
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2022
Lokacija: Jura
Postovi: 28
Nisi ni kingpin ni FE modele od Ampere vidio nikad kod nas. To bude jako mali broj modela u opticaju i samo u velikim zemljama i njihovim vele trgovinama.

Galax HOF je inace creme de la creme oduvijek bio
Dominus je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 19:44   #346
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Evo ja uzeo Gigabyte 4090 OC.
Ne pase u Fractal Torrent Compact, morao zamijeniti 2x180mm venta za 3x120, i sad je na knap.
Evo usporedbe sa Palit 3080 po velicini. Stvarno je ogromna kartica.



Probao za pocetak zavrtiti 3d mark, ali vec sada imam problem gdje kartica stavi ventove na 100%, i tako ih drzi konstanto, cak i kad testovi zavrse. Jednio kad se ugasi i upali pc, ventovi se vrate u normalu do iduceg pokretanja neceg zahtjevnijeg - cak ni reboot ne pomaze..
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 19:54   #347
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor lajchi Pregled postova
Evo ja uzeo Gigabyte 4090 OC.
Ne pase u Fractal Torrent Compact, morao zamijeniti 2x180mm venta za 3x120, i sad je na knap.
Evo usporedbe sa Palit 3080 po velicini. Stvarno je ogromna kartica.



Probao za pocetak zavrtiti 3d mark, ali vec sada imam problem gdje kartica stavi ventove na 100%, i tako ih drzi konstanto, cak i kad testovi zavrse. Jednio kad se ugasi i upali pc, ventovi se vrate u normalu do iduceg pokretanja neceg zahtjevnijeg - cak ni reboot ne pomaze..
NHF al kućište mi se čini užasno premalo za tu grafičku. Ja bi od fractala R7XL za to. Taj konektor za napajanje, kažu da se nebi smio svijat, meni po ovoj slici izgleda kao da se neda ni zatvorit kućište.
Koja je to noctua?
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 19:59   #348
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Kad sam kupovao kuciste nisam mislio da ce graficke postati vece od samog kucista.. Ako bude potrebno cu zamijeniti. Zatvara se isto na knap, ali sam narucio bequiet kabel koji je bez tog adaptera, nego direktno na napajanje tako da bi mozda moglo biti bolje.

Noctua je NH-D15 CHROMAX.BLACK
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 20:15   #349
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Msi afterburner za fan speed trebalo bi radit

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 20:25   #350
Dominus
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2022
Lokacija: Jura
Postovi: 28
Meni je i ta Palitica djelovala kao pošten komad u rukama, a ovo je bas American Muscle grafulja

Prebaci si ona dva prednja velka venta na dno da ima zraka u tom kucistu, a pošto imas to zračno koje ce upijati svu toplinu od graficke ocekuj i vece temp CPU
Dominus je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 20:32   #351
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor lajchi Pregled postova
Kad sam kupovao kuciste nisam mislio da ce graficke postati vece od samog kucista.. Ako bude potrebno cu zamijeniti. Zatvara se isto na knap, ali sam narucio bequiet kabel koji je bez tog adaptera, nego direktno na napajanje tako da bi mozda moglo biti bolje.

Noctua je NH-D15 CHROMAX.BLACK
Pričam o konektoru za napajanje grafičke, o kome sad ljudi pričaju da zna izgorit da se savije.

Ja imam NHD15 srebrni, gledam za DDR5, moduli koji mi se sviđaju su previsoki. Neznam kako si ti to okrenuo. Al po specifikacijama je drugačije. Možda nema razlike. Ventilator po specifikacijama je nma strani memorije i gura zrak....
https://noctua.at/en/nh-d15-chromax-black/specification
isto ko moj
https://noctua.at/en/nh-d15/specification
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 20:39   #352
lajchi
Premium
Moj komp</