Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2021., 13:39   #54391
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Nema veze što je uvezen, uvezen je i moj pa mi je Renault izlistao po VIN-u šta je homologirano.
Isto vrijedi za cijelu EU, ako je ima tamo platiš 80kn ili tako nešto za potvrdu i s time možeš upisat.
E j. ga sad. Sta je tu je, obavio ovo danas. Drugi put
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 13:42   #54392
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Bio sam nestao na nekoliko tjedana, no odustali smo od opcije zamjenjivanja Astre ove godine, ići će se vjerojatno na opciju novog auta iduće ljeto.

No, imam drugi problemčić sad, a to je da sam shvatio da su trenutne ljetne gume već prestare za korištenje, a ove zimske više nemaju dovoljne ripne. Tako da na autu koji bi se trebao koristiti još godinu dana bih trebao oba seta novih guma, što je opcija koja mi se baš i ne sviđa jer mi je to malo glupo trošiti.

Pa su mi za oko zapele cjelogodišnje gume sad, recimo Yokohama BluEarth-4S, pa ne znam ni sam više za koju opciju bi se odlučio na kraju. Znam da se o cjelogodišnjima priča i da baš i nisu nešto, ali opet se i radi o gumama za auto više od 15 godina starom sa 75KS koji radi malo km.

Potrazi dobar polovni set guma po njuskalu ili facebook marketplaceu ako ti se vec ne da trosit na gume auta kojeg vozis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 13:44   #54393
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Vidim, spominje se uvoz auta iz Njemačke. Ak može pomoć - Frendica gleda malo Seat Leon karavan 2.0 TDI 110KW, tak 2016.- 2018. godište

Zna netko cca koliko bi ispala davanja za takav auto i kome se točno mogu obratit za informacije oko uvoza?

Hvala

Written on Note 10+
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 15:13   #54394
marinko22
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Vidim, spominje se uvoz auta iz Njemačke. Ak može pomoć - Frendica gleda malo Seat Leon karavan 2.0 TDI 110KW, tak 2016.- 2018. godište

Zna netko cca koliko bi ispala davanja za takav auto i kome se točno mogu obratit za informacije oko uvoza?

Hvala

Written on Note 10+
Imaš jako dobro pojašnjeno na HAK-ovim stranicama:
https://www.hak.hr/vozila/homologaci...vljena-pitanja

Dodatno imaš kalkulator za davanja:
https://uvozauta.com/

https://carina.gov.hr/pristup-inform...un-ppmv-a/4838
-sa desne strane imaš Prodajne cijene od 01.07.2013. i tu nađeš model auta kojeg želiš uvesti i imaš prodajnu cijenu+prosječnu emisiju CO2
-kad uneseš sve parametre dobiješ iznos posebnog poreza
marinko22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 16:57   #54395
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Potrazi dobar polovni set guma po njuskalu ili facebook marketplaceu ako ti se vec ne da trosit na gume auta kojeg vozis.
Nije mi problem dat 300-400 kuna po gumi, ali dvaput za jednu godinu mi se čini malo bezveze kad se rješavam auta uskoro. Zato baš i pitam za cjelogodišnje. A to koliko se taj auto vozi, 2km do pekare, 2km natrag. I jednom tjedno 6km do tržnice i natrag, niti ne prijeđe 60 auto.

Ako se ide negdje dalje onda taj uzme noviji auto neki. Zato me i zanimalo jesu li te cjelogodišnje baš toliko loše koliko se pljuje ili je to ipak malo pretjerano.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:22   #54396
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije mi problem dat 300-400 kuna po gumi, ali dvaput za jednu godinu mi se čini malo bezveze kad se rješavam auta uskoro. Zato baš i pitam za cjelogodišnje. A to koliko se taj auto vozi, 2km do pekare, 2km natrag. I jednom tjedno 6km do tržnice i natrag, niti ne prijeđe 60 auto.

Ako se ide negdje dalje onda taj uzme noviji auto neki. Zato me i zanimalo jesu li te cjelogodišnje baš toliko loše koliko se pljuje ili je to ipak malo pretjerano.
Vozim vec 5 godina, sto na Michelin Crossclimate (225/55/17) sto na Crossclimate+ (245/45/18) i ne pada mi na pamet opet se zajefrkavat sa ljetnim i zimskim gumama... Tolko sto se tice toga da cjelogodisnje ne valjaju... Voze odlicno po svim vremenskim uvjetima, nisam jos primjetio da imaju neke ozbiljne probleme... Treba samo pripaziti po bljuzgi i ako bas uletis u veliku baru jer imaju mali efekt akvaplanunga, no realno - 99% vremena vozim po pociscenoj, posoljenoj, vlaznoj ili suhoj cesti...

Ako ces vozit auto godinu dana, ja bi isao na Michelin Crossclimate, samo ne znam kolka je razlika u cijeni u odnosu na te Yokohame koje gledas... Crossclimate kao bazu uzima ljetnu gumu, tako da se puno manje trose od standardnih cjelogodisnjih (vecina su bazirane na zimskim gumama)...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:37   #54397
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
zna li netko koja je točno procedura kod stavljanja većih felgi na auto, gume nižeg profila.

npr. trenutno 185/65 R15, idu col veće 195/55 R16. opseg gume isti, promjer 2mm razlike. (https://tiresize.com/comparison/)
znači samo bi auto vizualno dobio nešto na izgledu. ništa neke široke ili van isturene felge.
konkretno kelja koju vozim je peugeot 207, 2007.g.
https://www.wheel-size.com/size/peugeot/207/2007/

Ta dimenzija je jedna od predvidjenih za taj auto.
Jedino ako nije u prometnoj mogu zahe...

Meni je stricek na tehnickom kod prve registracije upisao u prometnu kao dozvoljene sve dimenzije od 15' do 18' koje tvornica dozvoljava
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 19:36   #54398
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije mi problem dat 300-400 kuna po gumi, ali dvaput za jednu godinu mi se čini malo bezveze kad se rješavam auta uskoro. Zato baš i pitam za cjelogodišnje. A to koliko se taj auto vozi, 2km do pekare, 2km natrag. I jednom tjedno 6km do tržnice i natrag, niti ne prijeđe 60 auto.

Ako se ide negdje dalje onda taj uzme noviji auto neki. Zato me i zanimalo jesu li te cjelogodišnje baš toliko loše koliko se pljuje ili je to ipak malo pretjerano.
Ako ga samo tolko koristis, stavi cijelogodisnje i amen. Ta prica sa gumama bitna je ljudima sta prave puno km svaki dan i po svakakvim uvjetima, a ti ako se vozis kako kazes 20-30km tjedno, mozes i na felgama lol
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 21:15   #54399
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
https://www.wheel-size.com/size/peugeot/207/2007/

Ta dimenzija je jedna od predvidjenih za taj auto.
Jedino ako nije u prometnoj mogu zahe...

Meni je stricek na tehnickom kod prve registracije upisao u prometnu kao dozvoljene sve dimenzije od 15' do 18' koje tvornica dozvoljava
Ne bi se 100% pouzda u ovu stranicu, jer sam nedavno pokusava istu stvar napravit i nije se pokazala tocna . Konkretno za pandu 1.4 iz 2008. ima samo 2 od 5 dimenzija sa te stranicem, potvrdeno od fiat zastupnika za HR autocommerce. Pretpostavljam da pokriva dimenzije za razlicita trzista, pa su kod nas samo neke homologirane od strane proizvodaca.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote