Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2021., 00:59   #3691
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
3060 listana za 500 funti, ako nije placeholder onda veze s pameti nema. Neznam ko ce bit tolko lud da to plati, ispada da su debelo najbolje prosli oni koji su ugrabili 3060ti za 3900 u linksu. Ja sam sad naletio na 2060 strix verziju na amazonu na 350eura i pise Temporarily out of stock, pa sam narucio jel stvarno ne mislim cekat 7 mjesec da kupim karticu. A i sudeci za kolko ekipa prodaje 1070ti i 1080 mislim da ju mogu odma i prodat za iste pare ak bude sta bolje.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 09:53   #3692
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
3060 listana za 500 funti, ako nije placeholder onda veze s pameti nema. Neznam ko ce bit tolko lud da to plati, ispada da su debelo najbolje prosli oni koji su ugrabili 3060ti za 3900 u linksu. Ja sam sad naletio na 2060 strix verziju na amazonu na 350eura i pise Temporarily out of stock, pa sam narucio jel stvarno ne mislim cekat 7 mjesec da kupim karticu. A i sudeci za kolko ekipa prodaje 1070ti i 1080 mislim da ju mogu odma i prodat za iste pare ak bude sta bolje.
na evga eu 3060ti je 360 eura bez pdva. Doduše trenutno out of stock. Za 3060 se spominjala cijena oko 280 - 300 eura. Ne kužim od kud ti te cijene. 2060 se nikako ne isplati a kupnja gpua kod nas je ludost sa ovim maržama.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 10:23   #3693
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
na evga eu 3060ti je 360 eura bez pdva. Doduše trenutno out of stock. Za 3060 se spominjala cijena oko 280 - 300 eura. Ne kužim od kud ti te cijene. 2060 se nikako ne isplati a kupnja gpua kod nas je ludost sa ovim maržama.
EVGA EU dućan ne funkcionira već duže vrijeme i ne zna se kada će ponovo proraditi (ako ikada), tako da te cijene tamo ne znače ništa.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 10:28   #3694
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Bacim oko tu i tamo, i ovo što se događa nema veze s vezom više

Ekipa preporuča već kupnju pre-build cijelih sistema, jer je to jedan od načina kako doći do grafičke xD

Na našem tržnjaku (ne njuškalo, nego naš tržnjak) vidim GTX1080ti za 4000kn, GTX1080 za 2800kn, a onda šlag na kraju RTX 2070 za 9000kn, i pokušavam se kontrolirat da ne pišem ružne poruke nakon toga
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 10:43   #3695
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Što je najgore mislim da će se možda i prodati po tim cijenama, naravno, RTX 2070 je trebao ban odmah zbog očigledne sprdnje sa oglasom i trenutnim cijenama.

Mislim da smo si generalno dojadili već sa svim tim kukanjem oko cijena, jednostavno je psihotična situacija i to je tako, nema pomoći, u skladu nekako sa "novim normalnim", proći će i to sve, a dotad samo strpljenja. Iako mislim da će masa ljudi preći na PS5 čim oni postanu dostupni, a mislim da će prije PS5 postati dostupniji nego normalne cijene grafičkih.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 11:12   #3696
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
... i pokušavam se kontrolirat da ne pišem ružne poruke nakon toga
Zašto bi ti pisao ružne riječi Komentiranje oglasa na ovom forumu nije dozvoljeno. Možeš dati komentar u temu za trgovce kad kupiš nešto, pa možeš reći jesi dobro prošo ili te neko preveo žednog preko vode. I to je to.

Situacija je kakva je, kako sa stanovima tako i sa grafičkim karticama, procesorima i konzolama.

Prenapuhano? Svakako.
Potražnja? Nikad veća.
Zalihe? Nikad manje.
Davat komponente debelo ispod tržišne cijene ili po cijenama od pred 3 mjeseca da se ekipica sa PCE foruma ne uvredi ? Moš mislit.

Možemo komentirati sve i sva, oglase sa tržnjaka ostavite na miru. Može i 100.000 kn tražiti za jednu grafu ako želi. Taman posla da ćemo nekog bannati zbog toga.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 11:32   #3697
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
skoro pa bi stavio svoju 3080 na njuskalo jer ju jos nisam ni u komp ugradio
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 11:53   #3698
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
EVGA EU dućan ne funkcionira već duže vrijeme i ne zna se kada će ponovo proraditi (ako ikada), tako da te cijene tamo ne znače ništa.
Nedavno frend kupio za tu cijenu evga 3060ti na amazon.de. Prije ove nestašice. Ali da, sad se više igdje teško može nabaviti osim u prebuildovima. No, čemu žurba? Ja kupujem novi komp (ne samo radi gejminga) pa ide unutra stara kartica dok 3060 ne bude dobavljiva i to po nekim normalnijim cijenama. Mislim na ove u eu shopovima, ne ove perverzije kod nas. Ne žuri mi se. Sad dolaze i novi procevi. Mislim da nećemo čekati baš do 7mj. na dobavljivost a majneri ionako gledaju top kartice tipa 3090 itd. Istina, dodatni je problem i to što ekipa (općenito, ne mislim na HR toliko) ima love jer se nigdje ne putuje i ne troše se toliko benzini, ne ide se u restorane i kafiće i radi se od doma. I onda - novi komp, jasno. Navodno se i plejka teško može naći, sve planulo.

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 23.01.2021. u 12:02.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 12:10   #3699
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zašto bi ti pisao ružne riječi Komentiranje oglasa na ovom forumu nije dozvoljeno. Možeš dati komentar u temu za trgovce kad kupiš nešto, pa možeš reći jesi dobro prošo ili te neko preveo žednog preko vode. I to je to.

Situacija je kakva je, kako sa stanovima tako i sa grafičkim karticama, procesorima i konzolama.

Prenapuhano? Svakako.
Potražnja? Nikad veća.
Zalihe? Nikad manje.
Davat komponente debelo ispod tržišne cijene ili po cijenama od pred 3 mjeseca da se ekipica sa PCE foruma ne uvredi ? Moš mislit.

Možemo komentirati sve i sva, oglase sa tržnjaka ostavite na miru. Može i 100.000 kn tražiti za jednu grafu ako želi. Taman posla da ćemo nekog bannati zbog toga.

+1 na ovo, već je bilo nedavno tu neko pisanje na tu temu.
Meni je OK da svatko traži kolko hoće, bitno je da ne prodaje neispravno i oštećeno pod novo i ispravno, cijena je nebitna, nju si bira kupac.


A ja sve gledam bi li se sada riješo svoje GTX 970, ali iskreno bmk za parsto kn, odlučio sam ju zadržat u slučaju da mi krepa 3060. Kolko sam skužio ne dobivaš novu grafu sada ako krepa, samo lovu nazad. Pa bi ja u slučaju da mi krepa nova grafa, prešao na staru i čekao da se popune zalihe da novu dam na reklamaciju. Ima 3g gare, tako da ima vremena.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 12:51   #3700
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zašto bi ti pisao ružne riječi Komentiranje oglasa na ovom forumu nije dozvoljeno. Možeš dati komentar u temu za trgovce kad kupiš nešto, pa možeš reći jesi dobro prošo ili te neko preveo žednog preko vode. I to je to.

Situacija je kakva je, kako sa stanovima tako i sa grafičkim karticama, procesorima i konzolama.

Prenapuhano? Svakako.
Potražnja? Nikad veća.
Zalihe? Nikad manje.
Davat komponente debelo ispod tržišne cijene ili po cijenama od pred 3 mjeseca da se ekipica sa PCE foruma ne uvredi ? Moš mislit.

Možemo komentirati sve i sva, oglase sa tržnjaka ostavite na miru. Može i 100.000 kn tražiti za jednu grafu ako želi. Taman posla da ćemo nekog bannati zbog toga.

Po meni to spada pod trollanje što je naravno za ban po nekim forumskim pravilima. Jer na PC forumu gdje ljudi dobro znaju kako se kreću