Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.08.2008., 00:28   #31
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
To bi bilo oke kada bi se moglo nekako napraviti da se moze glasat samo nakon trade-a a ne ovako bezveze, ako kuzite sta hocu reci.
tocno to kolega.
ali gledajte.netko ko razmijeni robe 5000kn,tesko da ce se blamirati zbog neke sitnice od 200 (ako prodaje).tako da bi te obavljene trgovine dale lijep uvid svakome tko trguje
TomG je offline  
Staro 27.08.2008., 08:03   #32
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
nhf ali to vam je sve bezveze. krizarski rat koji jednostavno nemozete dobiti.

zasto?

zato!

svatko tko nekaj kupuje, trebao bi se dobro raspitati kaj kupuje.mislim na proizvod. ako ga takav zadovoljava, dolazi na trznicu i trazi ima li to tamo. nade li taj proizvod, ulazi u kupnju. i...pushi ili dobiva. tu nece nikakvi postenjometri i slicne gluparije pomoci.

par primjera. roba se osteti u prijevozu-los prodavac. robu osteti kupac, okrivi prodavaca-los prodavac.roba naprosto ne radi s ostatkom konfe-los prodavac.robu kupac nezna upotrijebiti pa kuka zbog neznanja-los prodavac.dobar prodavac s rejtingom, odluci zajebat nekog-eto nam novi-los prodavac....itd itd...

cemu je to svima trn u oku? i cemu se toliko prasine dize oko hebene glupave prodaje na trznici? ponuda je tu, a neka svatko ponaosob odluci kaj ce i od koga kupiti. ovo blebetanje o nekakvim metrima, rejtinzima i slicno je stvarno presmijesno i potpuno beskorisno.

ili djecica naprosto svrsavaju na sarene web stranice pune nekakvih gluparija(postenjometri,karmametri,pimpekmetri itd. ) koje zapravo nemaju niti korisnu, a bogme niti postenu namjenu.

pa ja kao gundalo, predlozio bi trznicu na sljedeci nacin: topic/oglas/lock. nema piskaranja, uvreda, snizavanja cijena, kupusarenja, glumatanja i ko zna cega sve ne u topicima o prodaji. ono, poput plavog oglasnika. das oglas i cekas PM ako kog zanima.

kaj se tice rejtinga, ok bi bilo ostaviti liste dobri/zli prodavatelji, cisto da ako se netko opece, to javno objavi (iako i to ne znaci da je covjek skroz neposten-mozda je imao samo los dan...ili ga kupac zeli poniziti pa ga lazno optuzi, recimo-ko ce dokazat da nije takav? interventna postrojba trznične policije? hehe ), tako da netko barem zna s kim se upusta u posao. svi su pljuvali recimo stuba, no ja sam dobio fakat jeftino od njega volan, i sve pet. reko bi covjek ok. dok je opet zavaljo tu brdo ekipe. a i ko garantira da onaj s najvise pohvala ne zastrani, ili jednostavno od silnih prodaja napravi kiks pa jednu uje*e. ili ko moze dokazati da posteni prodavatelj jednostavno ni sam nezna da prodaje skart?

stoga, ostavite se puno rasprava oko trznice, svedite je na najmanju mogucu mjeru, a prodaju i komentiranje iste ostavite za kupca/prodavatelja. bolje svu tu silnu nrgju ulozite u pametnije stvari nego trznicu. zar je trznica fakat NAJBITNIJA stvar na pceu? da je nema, meni bi bio potpuno isti.mozda i bolji, jer nebi bilo prepucavanja i prepirki koja je ovdje izgleda dobro dosla, jer je trznica super mjesto da ekipa koja skrtari na hardweru ima super mjesto da ljeci svoje komplekse spamajuci po trznici.

haug
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline  
Staro 09.11.2008., 11:35   #33
Emperor
Terminirani determinator
Moj komp
 
Emperor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Kamanje
Postovi: 298
Jedn OT pitanje.

Koliko se puta smije bumpati aukcija ako traje 6 dana?
Emperor je offline  
Staro 09.11.2008., 11:38   #34
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
isto kao i ostale threadove.
Hamm je online  
Staro 14.11.2008., 09:42   #35
Emperor
Terminirani determinator
Moj komp
 
Emperor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Kamanje
Postovi: 298
OT:
Tema aukcija za PSP mi je zatvorena iako sam bumpao 2 puta u zadanom roku,i 3. puta nakon 3 dana od zadnjeg bumpa.

Koji je razlog zatvaranja ako smijem znati,jer iako sam detaljno prostudirao pravila ,nisam našao dobar razlog zatvaranja.đ

Pa ako mi može netko od modova ,zaduženih za to odgovorit na PM.
Emperor je offline  
Staro 14.11.2008., 10:06   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
ovo nije topic za rješavanje takvih stvari, za ovakve stvari se obratite moderatoru na pm.
tor je offline  
Staro 14.11.2008., 11:07   #37
Emperor
Terminirani determinator
Moj komp
 
Emperor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Kamanje
Postovi: 298
Znam da nije za riješavanje tih stvari.

Koji moderator je odgovoran za trznicu da mu mogu uputiti pitanje?
Emperor je offline  
Staro 14.11.2008., 11:15   #38
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Emperor Pregled postova
Znam da nije za riješavanje tih stvari.

Koji moderator je odgovoran za trznicu da mu mogu uputiti pitanje?
http://forum.pcekspert.com/showgroups.php
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 25.11.2008., 23:23   #39
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
Komentar i prijedlog za trznicu, konkretno prodaju

Neznam ako bi to bilo izvedivo ali mislim da bi bilo ok otvoriti jos jedan podforum za prodaju i kupovinu mobitela i takve opreme, mislim da je malo u zadnje vrijeme prodaja pretrpana tim stvarima, treba mi vremena da prolistam zanimljive postove koje zelim...
Sad bi neko mogao reci, ajmo otvoriti podforum za prodaju monitora, memorije, idt posebno.. ali ne, koliko vidim ovo je EZine za kompjuterski hardware i forum bi trebao biti o tome, nisam vidio jos neku recenziju mobitela ovdje, za to postoje drugi forumi i sajtovi. A ako se vec otvorio podforum za mobilnu telefoniju, mozda bi bilo ok otvoriti i podforum za istu trgovinu.
Napominjem to je samo iz razloga jer vidim da ima dosta ljudi koji prodaju mobitele, mislim da bi tako bilo lakse svima...
Mozda grijesim ali eto, cant blame man for trying. Ako vec ima negdje ovaj prijedlog onda zanemarite ovo jer ocito nije bilo sluha za tako nesto a ako nema onda razmislite malo o ovome...

Zivili
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline  
Staro 25.11.2008., 23:32   #40
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ja bi ukinuo prodaju mobitela a ne jos otvorio podforum.
TomG je offline  
Staro 25.11.2008., 23:36   #41
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
ja bi ukinuo prodaju mobitela a ne jos otvorio podforum.
slazem se i sa time, ali nisam htio biti neugodan hahaha
i naravno, ja kreten, postao ovo u ovaj threed a ne otvorio novi, dovraga
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline  
Staro 26.11.2008., 08:04   #42
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Dobro da si postao ovdje, ne treba novi thread. Tržnica PCE dozvoljava prodaju mobitela samo i isključivo pojedinačnih modela koji su vlasništvo korisnika foruma. Znači, nema preprodaje većih količina, čestih oglasa istih korisnika itd.
tor je offline  
Staro 26.11.2008., 18:30   #43
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Dobro da si postao ovdje, ne treba novi thread. Tržnica PCE dozvoljava prodaju mobitela samo i isključivo pojedinačnih modela koji su vlasništvo korisnika foruma. Znači, nema preprodaje većih količina, čestih oglasa istih korisnika itd.
ma sve je to ok, salio sam se malo sa zabranjivanjem, ko sam ja da ista takvoga govorim, ali mislim da ih stvarno ima malo previse i da se nekako zatrpava prodaja. ja osobno dolazim tamo vidjeti ako ima sta zanimljivo, naravno u vezi kompjutora, a ima nas i dosta takvih vjerujem.
mislim, ovako bi netko mogao prodavati i autoradio tehniku, audio komponente, i sve ostalo sto ima ikakve veze s time, a koliko vidim takvi se preusmjeravaju na druge forume....
neznam, mozda sam malo zabrijao, ali mislim da bi bilo puno lakse svima da se samo to odvoji, fizicki, sa one prodaje
zivili
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline  
Staro 26.11.2008., 18:48   #44
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
ma stoji, bez daljnjeg, ali smo mišljenja da nema smisla zabraniti u potpunosti prodaju mobitela i slične tehnike, samo ako se ne pretjeruje, naravno.
tor je offline  
Staro 26.11.2008., 20:19   #45
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ma stoji, bez daljnjeg, ali smo mišljenja da nema smisla zabraniti u potpunosti prodaju mobitela i slične tehnike, samo ako se ne pretjeruje, naravno.
naravno, naravno, ja opcenito nisam za ikakve zabrane ili takve spike ali bilo bi lijepo nesto sredit/uredit, lakse bi se ljudi snalazili, iako ne kazem da i sada nije super, svaka cast vama sto odrzavate ovaj forum...
ali eto, posto postoji ovaj podforum, za prijedloge i komentare, reko ajde da dam neki barem polupametan prijedlog...
ipak na odgovoru tor
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline  
Staro 29.11.2008., 18:05   #46
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Evo neznam je li netko spominjao. Vidim da dosta trgovaca nakon prodaje, prodajnu cjenu zamjeni sa PRODANO, što je po meni glupo. Trebala bi se ostaviti cjena tako da se i drugi trgovci zanju ravnat, na kraju krajeva tako i smanjit broj procjena!
Baja 001 je offline  
Staro 29.11.2008., 22:54   #47
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
neka napišu PRODANO za xxxxxkn
KidBoy128 je offline  
Staro 30.11.2008., 16:48   #48
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor KidBoy128 Pregled postova
neka napišu PRODANO za xxxxxkn
Ali to onda neka editiraju prvi post, a ne da napišu novi pa bumpaju temu samo da bi obznanili da su prodali.
generic je offline  
Staro 30.11.2008., 18:00   #49
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo neznam je li netko spominjao. Vidim da dosta trgovaca nakon prodaje, prodajnu cjenu zamjeni sa PRODANO, što je po meni glupo. Trebala bi se ostaviti cjena tako da se i drugi trgovci zanju ravnat, na kraju krajeva tako i smanjit broj procjena!
Sumnjam da bi to smanjilo broj procjena , koji je stvarno apsurdno velik ...
Router je offline  
Staro 20.12.2008., 09:39   #50
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Imam prijedlog da se napravi sticky za tržnicu "kako prepoznati hardware" jer ima dosta onih koji to neznaju pa ne navedu koji je slot agp ili pci-e i sl.
Te bi isto predložio da se postovi koji nisu potpuni tj. ne sadrže sve kaj treba (garancija,slanje poštom,lokacija,točan model etc.) jednostavno brišu tak da korisnik onda bude prisiljen čitanju sticky-a o pravilima na tržnici.
Melani je offline  
Staro 20.12.2008., 10:28   #51
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Takvi postovi se i brišu, ako to već nisi primijetio. Ovo s prepoznavanjem hardvera - nekako sumnjam da bi pomoglo. Ekipu ne možeš natjerati da pročita tri rečenice o postanju, a kamoli ovo. No, svakako ako netko napravi tako nešto - objesimo naravno.
tor je offline  
Staro 20.12.2008., 10:31   #52
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
imho trebao bi se napraviti pod forum za procjene jer je broj istih onak velik.....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 20.12.2008., 10:39   #53
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
još jedna ali mislim da je preteško za izvesti.
ak se može neki template napraviti.
znači kad staviš novi post dobiš template koji ispuniš i gotovo.
Melani je offline  
Staro 20.12.2008., 10:41   #54
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
ma trebalo bi ekspresno brisat one "samo procjenu molim", da vidim koliko sam cool u ovom trenutku, i ne, necu nista prodavat ( jer bi me tata istuko)....
rodney je offline  
Staro 20.12.2008., 11:20   #55
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Takvi postovi se i brišu, ako to već nisi primijetio. Ovo s prepoznavanjem hardvera - nekako sumnjam da bi pomoglo. Ekipu ne možeš natjerati da pročita tri rečenice o postanju, a kamoli ovo. No, svakako ako netko napravi tako nešto - objesimo naravno.
Treba brisat bez lockova, i stavit template.

Po meni STICKY bi trebao imati i template, tipa proizvod/startost/garancija/oc.

Tko to neispuni, odmah se briše i gotovo.
Baja 001 je offline  
Staro 20.12.2008., 11:26   #56
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Treba brisat bez lockova, i stavit template.

Po meni STICKY bi trebao imati i template, tipa proizvod/startost/garancija/oc.

Tko to neispuni, odmah se briše i gotovo.
ma ne da se briše nek se nemože ni postati.
Melani je offline  
Staro 26.01.2009., 20:21   #57
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Kao prvo ispricavam se ako je ovo pitanje vec bilo, al iskreno neda mi se sad trazit, nemam volje.

Iako protivno pravilima, opet se bumpa samo da bi se napisalo da je prodano/kupljeno/rjeseno.
Do kada ce se tako radit?
Vise mi ide na q kad od 10 tema, 5 njih je bumpano da je prodano.
A mislim ono.
Zar ljudi stvarno neznaju koristit Edit??


Edit: sad vidim da je gore isto pitanje...
Odmah sam naletio na ovaj thread pa nisam ni citao.
Sry.
zwo je offline  
Staro 26.01.2009., 21:42   #58
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=135148

Trebalo bi se nekak napravit da prodavat mogu korisnici samo sa određenim "stažom" na forumu, ili da svi korisnici moraju imate neke osobne podatke radi boljeg i pouzdanijeg trženja... Jer na temelju kao što je na gore navedenom linku, narušava se pouzdanost ovog foruma. 1500 kn nije baš mala svota, a da je i 100 kn opet isto. Jest da se može otkrit ko je taj "lik" koji te zahebo ali opet, tu ima i zajebancije.
mirtek10 je offline  
Staro 26.01.2009., 22:07   #59
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
mirtek, prošli smo to već desetak puta. Neće biti nikakvih restrikcija za tržnicu. Jedino može biti za sve, a to je da se tržnica ukine. Kako kupujete preko oglasnika ? Ajd, na forumu barem možeš upozoriti na nekog lošeg trgovca, ali to je to. Osobni podaci ne dolaze isto u obzir.

Ne kužim, događala su se sranja i vi i dalje idete vjerovati nekome korisniku koji nema nit 5 postova i šaljete novce unaprijed ? Kad tad ćete naletit na nekoga tko će vas zeznut. A useru iz tog threada sam već preko PM-a preporučio da stvar riješi na policiji ako će biti problema.

@ zwo
Nažalost, to je stara navika. Ne shvaćaju da na isto dođe ako ti u jedno vrijeme editiraš prvi i/ili zadnji post ili lupiš bump, osim što sa bumpom radiš veće "sranje".
Već smo molili za takve stvar.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 26.01.2009., 23:40   #60
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ma trebalo bi ekspresno brisat one "samo procjenu molim", da vidim koliko sam cool u ovom trenutku, i ne, necu nista prodavat ( jer bi me tata istuko)....
Ma, ništa od toga... uvijek može "izvući" procjenu pod lažnim PiP, i onda napisati "prodano" ili "prodano van Foruma", itd... ništa se tu ne može.

Btw, Tržnica je već dovoljno dugo među nama da bi bilo jasno da se tu ništa radikalno ne može (i nema za) popraviti...
Sve promjene su manje-više "kozmetičke naravi"...
@"svi novaci":Slušajte Vucu, staroga cara-kod kupovine,oprez prije svega...jer opekli su se i iskusniji (uključujući i moju malenkost), tako da...
 
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na