Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2020., 19:46   #391
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Razmišljaj i dalje onda
Usput razmisli i o TrackIR 5 ako već nećeš VR
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 15:55   #392
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Arrow

Kad smo kod VR-a, ED na Questu 2 izgleda pre-bolesno
Odma san obrisa paucinu s hotasa i upogonia voice attack + elite vr cockpit

A VR mi se vrti tek na 50% nativne rezolucije, triban sad ulupat 2k€ u kuciste da to bude kako spada
Samo da glupe grafe postanu dostupne po normalnim cijenama =(

Tko nije nikad proba high end VR, za 300-400€ sada se vec dobije vrhunska "igracka"
Necto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 03.12.2020., 11:10   #393
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Po prvi puta imam preko 1E6 credita na računu, šparam za ASP Explorer... ne da je Cobra loša, ali mi treba više mjesta za cargo, utilitije, hardpointe... ASP mi se čini dobar za duže staze.

Osim raznošenja tereta, počeo sam obavljati i salvage operacije prikupljanja crnih kutija i ostataka. Skužio sam kako koristiti FSS i limpete...

još nisam nabavio HOTAS. Malo se dvoumim jer su kvalitetni=(meni pre)skupi, a ove neke jeftinjave od 500-600kn su jako loše ocjenjene po internetu što se tiče kvalitete i pouzdanosti. Neki prijavljuju da crknu za par mjeseci odnosno registriraju pomak kojeg nema...
pogi je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 11:28   #394
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Sinoć napokon uhvatio malo vremena i odigrao par sati, zaradio prvu milju i složio si budget hauler za exploration, vozikanje i explore baš opušta. Ja sam si zamirija VKB gladiatora ako me bude držala igra preko mjesec dana...
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 11:50   #395
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Sinoć napokon uhvatio malo vremena i odigrao par sati, zaradio prvu milju i složio si budget hauler za exploration, vozikanje i explore baš opušta. Ja sam si zamirija VKB gladiatora ako me bude držala igra preko mjesec dana...
Hebate ovaj Gladiator je najjeftiniji od njihove ponude...

Meni je prvi brod nakon SideWindera bio Adder, mrvicu skuplji od Haulera, a čini mi se dosta boljim. I malo mi je ljepši, kao neki nabrijani SpaceShuttle

Zadnje izmijenjeno od: pogi. 03.12.2020. u 12:14.
pogi je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:18   #396
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
A malo san bacija oko na r/hotas, kažu da je best buy al brzo se prodaju na eu shop-u cca 180eurića.

Next step ingame skupit 18milja posjetit zanimljiva mjesta i onda uzet Diamondback Explorer, složit ovakav build https://s.orbis.zone/axnr
Svakako igra je super, moja topla preporuka svima koji nisu probali. Ovo je meni prvi space sim.

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 03.12.2020. u 14:05.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 14:44   #397
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Uzeo sam ju s Epica i instalirao, odradio tutorial... I tako jako se zaželio X4 Foundations da sam izašao iz Elitea i instalirao X4.
Neću suditi o igri koju nisam odigrao, ali onaj fleet commander osjećaj koji ima X4 mi je strašan i sad (ponovno) samo to igram
U Eliteu mi je bilo nelogično da brod u svemiru ima kontrole kao da radi aerodinamika u zrakopraznom prostoru, dakle da je pitch puno jači od yawa. Pa krila u svemiru ne igraju nikakvu ulogu da bi to bio faktor. Ima to i X4 simulirano kroz combat thrustere koji su jači u pitchu nego u yaw-u, ali u svemiru bi to trebalo biti svejedno.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 15:12   #398
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Arrow

@Pogi i rap_4_life
Ja bi za spacesim svima preporucija dual stick prije nego hotas.
Jer za razliku od flight simova, u svemiru imas horizontalne i vertikalne thrustere
A njih je puno ugodnije kontrolirati sa dodatnim stickom

Evo T.16000 FCS dual stickova ima u njemackoj za 115€
https://geizhals.de/thrustmaster-t-1...-a1747734.html
Ili tu u Tia mobiteli za 1200kn https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...id=16-90705404

Ako bi netko od vas dva uzima rabljeni evo jednog starijeg modela na njuski
https://www.njuskalo.hr/gaming-oprem...oglas-32039296
Hardver je isti ko i nova verzija, uglavnom su estetske promjene, al za 100kn nemos bolje proc =)
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
U Eliteu mi je bilo nelogično da brod u svemiru ima kontrole kao da radi aerodinamika u zrakopraznom prostoru, dakle da je pitch puno jači od yawa.
Pa krila u svemiru ne igraju nikakvu ulogu da bi to bio faktor.
Ima to i X4 simulirano kroz combat thrustere koji su jači u pitchu nego u yaw-u, ali u svemiru bi to trebalo biti svejedno.
To je namjerno dizajnirano tako da se dobije WWII ili Star Wars stil letenja
Da space sim igre imaju realistican flight model dogfighting bi bia uzas zesci
Evo ti objasnjenje od Elite deva
Citiraj:
Autor Mike Evans
a low yaw rate is a fundamental part of our games aesthetics and a corner stone to our flight model that we at frontier like the way it is. We're not changing it, for to do so would be to compromise our own vision for what Elite: Dangerous is and what it's going to be. I don't give a damn what all the other space games have done in the past, nor do I care that our yaw rates are apparently even slower than a plane's is (though every time I've tried doing a pure yaw turn in IL-2 I've stalled my plane before I got anything that even resembled a steady and fast turn rate). Fast yaw and pitch in a space game is a video game trope of the highest order along with banner arrows sliding around the screen and compasses telling you where to fly all the time. I'm almost certain that other developers just implement those features because they've been so prevalent rather than actually reassessing whether the game needed them or could be even better without them! We found for example that the compass that pointed you towards your target at all times made combat too easy to end in stalemate of circling. As soon as we tried removing it all of a sudden it was more exciting to fight someone because they could give you the slip whilst you weren't glancing at your sensors and even if you did pay attention to the sensors the difference in the way the information is presented can still mean you don't quite stay on the target's tail perfectly, again providing more opportunities for them to turn the tide of the battle.

Suffice to say we wanted Elite to feel like star wars in terms of how the ships move by banking/rolling and pitching through manoeuvres opposed to the yaw and pitch based FPS style movement most other space games offered (where roll plays little or no part). That limitation to having to do your main directional change manoeuvring by pitching makes the flight path taken to be more cinematic and means a skilled player can predict the manoeuvres of an opponent in advanced by observing their current roll position relative to themselves only. So long as they match the roll quickly enough they can always follow through the inevitable pitch manoeuvre effectively and maintain the chase. If the target could yaw or pitch effectively then it's much harder to assess what they're going to do as they're current roll position doesn't really matter any more.

Finally realism has played no part whatsoever in any of our design discussions about the flight model. We don't care what would be realistic as we only care what the game play experience is when flying these ships and so far we feel we're hitting the right notes for the majority of our audience.
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 16:23   #399
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Vrlo zanimljivo, i mogu reći da se slažem s njim da igram s joystickom ili HOTAS-om. Dogfight bi bio puno zanimljiviji tako, kao što opisuje u boldanom dijelu.

Ali na kraju, 95% vremena u X4 klikam po karti ili po izbornicima i letim s autopilotom od točke do točke na karti, pa mi je kontrola s mišem puno praktičnija. I kao što sam rekao, X4 ima oba sustava ugrađena u sebi, jer all-round thrusteri imaju manje više ravnomjeran yaw i pitch što funkcionira dobro s mišem, a combat thrusteri imaju tri puta bolji roll i pitch od yawa što je cinematičnije i više odgovara sticku, tako da se brod može konfigurirati kako god odgovara kontrolama koje igrač ima i osjećaju koji želi.

Neću više spamati ovu temu s drugom igrom, ali drago mi je da sam i ovo mišljenje pročitao, legitimno opravdanje za flight model.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 21:45   #400
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
roknuo sam prvi brod !!!

doduše bio je to NPC brod, al nema veze, locirao sam ga i uništio... prvo laserima štitove (sad sam skuzio da nemogu burst laseri pucati neprekidno, pa cannonima po brodu ... ni ti topovi mi se ne svidjaju... moram neko drugo kinetičko oruzje nnabaviti)

igra je prebolesna, priznajem, narucio sam HOTAS , jebiga Božić dolazi


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2020., 18:26   #401
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Krenuo i ja igrat od kad je bilo free na Epicu ponajvise zbog vasih nabrijanih komentara
Zasad je ok iako mi je pomalo dosadno jer cijelo vrijeme radim courier i delivery misije. Dodi, popikaj misije, odleti, dodi, predaj misije. Rinse and repeat. Jos uvijek sam u onim pocetnim sustavima, nisam prihvatio misiju koja daje 100 000 creditsa da krenem istrazivat dalje. Probao sam i mining ali onda skuzio da ce mi bit nemoguce skupljat komadic po komadic svaki put kad se odlomi. Znam da mogu kupit one limpete da skupljaju. Ubio sam prvog pirata maloprije i to je fora. Prvi mi je odletio nakon sto sam ga skinuo do 40%.


Imam 1.5 milijuna kredita i koliko sam citao Cobra III bi trebao bit odlican brod za upgradeat, jos uvijek sam na Sidewinderu.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 21:51   #402
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
ja sam na Cobri i vec sam je poprilično upgrejdao. sad skupljam kredite za ASP Explorer, kojeg poaniram za slinedeci brod, ali da, za mali brod Cobra je odlična. jedina mana što za pojedine misije treba rekonfigurirati brod sa opeemom koja je npr. već kupljena ali speemljena na nekoj drugoj stanici... traje par minuta.

I ja zasada radim deliveri i courier misije za laganu lovu, odradjivao sam i pronalaženje crnih kutija i povremeno proganjam pirate...

par puta sam se opekao:
- misije kada treba roknuti nekog npr. političara, a da bi doznao gdje je, treba sletjeti na planet, SRV-om otići do terminala na kojeg se moras spojiti i čim očitaš podatke svi počnu rokati po tebi i nikad se ne uspijem vratiti do Cobre.... užas ili mi nešto promiče.

- jos gore je kad se probao disejblati obrambene turrete mega shipa. Nikakve upute sa YT nisu pomogle. samo sam tu gubio vrijeme

- rudarenje jos nisam niti probao ioako imam u transferu i mininga laser i limpet kolektore...

cekam da mi u utorak - srijedu stigne HOTAS


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je online   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 10:03   #403
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Znači upeca si hotas malo sam ljubomoran.
I dalje explore, lipi se CR zarade mapiranjem sa DSS i FSS.
Zaminija Hauler sa Diamondback Explorerom https://s.orbis.zone/a1c_
Taman rješavam meta alloy za Felicity Farseer....
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 10:21   #404
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Znači upeca si hotas malo sam ljubomoran.
I dalje explore, lipi se CR zarade mapiranjem sa DSS i FSS.
Zaminija Hauler sa Diamondback Explorerom https://s.orbis.zone/a1c_
Taman rješavam meta alloy za Felicity Farseer....
1. Naručio sam ga sa IPON-a, jedino je tamo bilo.
2. ovo misliš na prodaju interstelar cartografskih podataka. Da, i ja to radim
3. ja šparam za ASP EX
4.meta alloy- rudariš?
pogi je online   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 11:20   #405
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Da dilam karte, earh like i water worlds daju po milju CR ako su terraform kad se mapiraju.
Meta alloy se dobije kad se unište Thargoid Barnacles, taman sam sletio na planet i malo provoza SRV tako da još nisam skupio.
Koji si model hotas-a na kraju kupio?

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 07.12.2020. u 11:31.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 12:13   #406
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Da dilam karte, earh like i water worlds daju po milju CR ako su terraform kad se mapiraju.
Meta alloy se dobije kad se unište Thargoid Barnacles, taman sam sletio na planet i malo provoza SRV tako da još nisam skupio.
Koji si model hotas-a na kraju kupio?
nisam ovo skužio sa mapiranjem, skeniraš sustav sa ddsom i onda detail surface skenerom cijeli planet po planet, pa tako prodaš?

Hotas One od Thrustmastera, samo je njega bilo. Znam, entry level...svakakve recenzije o kvaliteti... ali upgrejdititis i spendmoneytitis su bili jači
pogi je online   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 13:23   #407
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
nisam ovo skužio sa mapiranjem, skeniraš sustav sa ddsom i onda detail surface skenerom cijeli planet po planet, pa tako prodaš?
Da skeniraš sustav sa Discovery scanerom , nakon toga skeniram sa Full Spectrum System Scannerom s kojim dobiješ detaljne podatke o planetama u sustavu. High value planete skeniraš s Detailed Surface Scanner.
Evo info za value:
https://i.postimg.cc/sfZjYrVL/71744ff.png
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 16:49   #408
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
inače ništa od HOTAS-a, trgovina nemoze isporučiti, refundiraju mi lovu. Šteta.

EDIT: ispada da je lakše nabaviti neku Radeon 6000 GPU nego li HOTAS joystick!

Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9

Zadnje izmijenjeno od: pogi. 07.12.2020. u 18:55. Razlog: teško...
pogi je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 00:59   #409
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
fakat .... za jedan earthlike planet kojeg sam locirao i mapirao, kasnije sam za njega dobio 1.3 milja kredita


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 02:01   #410
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Napravio sam zajeb... Pokupio sam od nekog pirata valjda illicit cargo i htio ga prodat na black marketu. Nasao prvi sustav do svog koji ima black market i naravno sad se vise ne mogu vratit u pocetne zone, nisam prihvatio onaj mission za 100 000 CR koji me vodi dalje i zaboravio koji su to sustavi bili gdje bi kao trebao ic.
Sad sam u tom nekom sustavu gdje mi se cini da su sve misije preteske, za vecinu nemam dovoljan rank, a i opcenito mislim da nisam dovoljno opremljen za njih :/
stops je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 02:28   #411
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
LOL, sjecam se da je tako nesto bilo i u orginalno Eliti. Tamo si mogao postati fugitive i onda te ne pustaju na normalne stanice. Ma sto ne pustaju, napadnu te cim te vide
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 02:53   #412
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Naglasak na ako te vide

Evo jedan kultni video uradak sverca na djelu

Necto je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 04:29   #413
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Ma fancy smece, ovo je pravi hard core

__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 10:56   #414
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor stops Pregled postova
Napravio sam zajeb... Pokupio sam od nekog pirata valjda illicit cargo i htio ga prodat na black marketu. Nasao prvi sustav do svog koji ima black market i naravno sad se vise ne mogu vratit u pocetne zone, nisam prihvatio onaj mission za 100 000 CR koji me vodi dalje i zaboravio koji su to sustavi bili gdje bi kao trebao ic.
Sad sam u tom nekom sustavu gdje mi se cini da su sve misije preteske, za vecinu nemam dovoljan rank, a i opcenito mislim da nisam dovoljno opremljen za njih :/
pa što nije na desnom ekranu i log svih misija.... mozda ti pomogne da se sjetiš gdje se vratiti
pogi je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 00:13   #415
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
nabavio sam polovni HOTAS X....
...
jebote
...
postajem plaćenik


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 00:30   #416
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 08:40   #417
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Gratz
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 09:20   #418
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Elite Dangerous Odyssey gameplay trailer.
Ja oduševljen. Za ovo bi moga past i preorder.

rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:15   #419
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Nice. 😁

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:11   #420
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
To će biti DLC ili dodatak na postojeću Elitu?

Neide mi baš FPS pucačina u Elitu
pogi je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na