Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2020., 10:58   #10951
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Dali mi nije first pick zbog dimenzija/tezine, vec zato sto djeluje kao ok kupnja, odnosno najsmislenija od sveg sto sam vidio na njuskalu. A da je velik i tezak, je. Da bi radije uzeo nesto kompaktnije, uzeo bi. Ali onako to mjesto za sub mi je dovoljno veliko, pa sad tak svjedno jer na njemu kutija od 25l ili 50l

Ako bi kompaktno , onaj drajver što je spomenio donkimizer ubaciš u 20L kutiju , skombiniraš s onim plate ampom kojeg sam spomenuo , udajlaš Linkwitz transform i guštaj. Obzirom na veličinu kutije , imao bi slobodu za smještaj a kako uz to ide DSP , mogao bi se igrat koliko hočeš s odazivom u prostoriji.
Jedno duže vrijeme sam koristio upravo nešto tako "kompaktno" (uzimajući u obzir rezultat ) u kombu s LTCom i nakraju mi je bilo žao što sam se od toga rastavio.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 12:17   #10952
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
taj je skup

(ono korišten 10 dana a proizvodnja 2014 - how yes know )

volim te lažljive oglase..ima ih jako puno
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 12:31   #10953
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ne znači da je tad i kupljen. Al da, nažalost to je muka po kupnji rabljenog, nekad ne možeš na prvu ni po sluhu skontat da je zvučnik možda oštećen ili ima nekakav kvar.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 14:13   #10954
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Kad ste me lepo izignorirali, dao sam si truda i odrijesio kesu Hvala kolegi Lacyju na visokom pragu tolerancije za pm-ove. Uzeo na kraju Topping E30+P50.

Kao sto rekoh, plan je bio upregnuti Shield i preko USB-a izbacivati zvuk na BX5-ice. Uz to sve morao se uklopiti i CC Audio pa sam iskoristio priliku da ga po prvi put spojim toslink-om. Sad je to proper šmensi komad plastike. Da ne bi bilo problema, dodao sam u pricu i linearno napajanje za DAC i CC.

Prvi put cujem da BX5 zvucnici vise ne sume kad su u idleu. Ili sam gluh ili je hum jaaako mali. Takodjer nema vise pucanja kod paljenja/gasenja izvora zvuka, napokon!

Slusaonica ce pricekati, trenutno se slaze polica pa ubacim fotku kad bude gotovo. Na prvu, jedina mana - ako je input podesen na USB i ne koristi se, dac ne prebaci automatski na toslink kada aktiviram CCA.

Zasad samo ovoliko:
https://i.imgur.com/9Z0GZFj.jpg

Edit:
https://imgur.com/a/WSzDJ4s
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 02.12.2020. u 19:11.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 19:47   #10955
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Uz Denon i Cambridge Audio imaš Marantz koji ima DAB+/FM/internet radio ako se ne varam.



Dilaju ga dva dućana, što ti ostavlja prostora za ciganjenje cijenom.



https://sonusart.hr/hi-fi-komponente...-receiver.html



https://www.ronis.hr/stereo-receiver...06634/product/



Čini mi se da Denon i Cambridge Audio nemaju sve tri opcije (DAB+/FM/internet radio), pa ako je Marantz najkomforniji glede toga, ja drugo ne bih tražio.
Imam taj Marantz. Pristojan uređaj. Ako treba više informacija, slobodno pitajte.
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 22:45   #10956
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ček da nađem.
dobio sam na mail njihv letak...ima i Q acustic onako mondeni haj-glos bijeli (meni odvratnog izgleda) al taj je "povoljnih" 2990,kn

to bi trebo bit ovaj
al tu nije ta cijena sa letka..nije valda da je to vrijedilo samo za weekend?

https://sonusart.hr/polk-psw-10-subwoofer-zvucnik.html

imam doma na mailu taj link pa budem potražio
Mislim da se radi o ovom wooferu...
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 23:18   #10957
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne vjerujem wooferu od 6,7 kg.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 00:24   #10958
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
Srale kak nema solidnih woofera
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/woo...oglas-33056592
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/wha...oglas-31874407
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/pio...oglas-32507725

rek si da ti treba da samo malo upotpuni donji spektar ispod 60hz gdje ne treba slam-a dakle totalno nenametljiv stage
A ti izabro baš suprotno, kištru od 21kg ko da je to ormar za posteljinu.
Koliko vidim ovi imaju samo crossover i fazu. Fali im ono najbitnije, a to je filter stojnih valova. Na mojem Mordaunt-Shortu se to zove notch filter i čini OGROMNU razliku. Uz njega dolazi pripadajući testni CD za kalibraciju. Osobno ne bi uzimao subwoofer bez toga.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 09:28   #10959
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Koliko vidim ovi imaju samo crossover i fazu. Fali im ono najbitnije, a to je filter stojnih valova. Na mojem Mordaunt-Shortu se to zove notch filter i čini OGROMNU razliku. Uz njega dolazi pripadajući testni CD za kalibraciju. Osobno ne bi uzimao subwoofer bez toga.

al to si ti...a ne večina proizvođača...čak u belosvjetskim okvirima MS nije neki brand za woofere


Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Mislim da se radi o ovom wooferu...

ne, iz sonusa je bio ali prošli weekend za 998 kn


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne vjerujem wooferu od 6,7 kg.
to je japanska tehnologija , oni imaju karnister veličine kao 5 l a unutra stane 25-30 l
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:20   #10960
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
al to si ti...a ne večina proizvođača...čak u belosvjetskim okvirima MS nije neki brand za woofere
Ne razumijem što si time htio reći.

Kako bi ti riješio problem soba koje rezoniraju 20dBm+ na nekoj frekvenciji iz najdonjih oktava?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:28   #10961
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ne razumijem što si time htio reći.

Kako bi ti riješio problem soba koje rezoniraju 20dBm+ na nekoj frekvenciji iz najdonjih oktava?

To što imaš na svom subu je parametric EQ filter uskog frekvencijskog raspona i ako dobro vidim na slikama, možeš samo stišavat.
Istu stvar možeš postići besplatno, ako imaš nekakav player sa DSPom u sebi, odnosno ako kupiš poseban DSP uređaj tipa miniDSP, antimode i takve gluparije.
A imaš i subwoofere sa par parametric EQ filtera, uglavnom dosta žešćih cijena od onoga na što srale cilja. Dakle praktičnije mu je uzet recimo bilo koji sub i dodat na njega miniDSP za 200€.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:45   #10962
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kad ste me lepo izignorirali, dao sam si truda i odrijesio kesu Hvala kolegi Lacyju na visokom pragu tolerancije za pm-ove. Uzeo na kraju Topping E30+P50.

Kao sto rekoh, plan je bio upregnuti Shield i preko USB-a izbacivati zvuk na BX5-ice. Uz to sve morao se uklopiti i CC Audio pa sam iskoristio priliku da ga po prvi put spojim toslink-om. Sad je to proper šmensi komad plastike. Da ne bi bilo problema, dodao sam u pricu i linearno napajanje za DAC i CC.

Prvi put cujem da BX5 zvucnici vise ne sume kad su u idleu. Ili sam gluh ili je hum jaaako mali. Takodjer nema vise pucanja kod paljenja/gasenja izvora zvuka, napokon!

Slusaonica ce pricekati, trenutno se slaze polica pa ubacim fotku kad bude gotovo. Na prvu, jedina mana - ako je input podesen na USB i ne koristi se, dac ne prebaci automatski na toslink kada aktiviram CCA.

Zasad samo ovoliko:
https://i.imgur.com/9Z0GZFj.jpg

Edit:
https://imgur.com/a/WSzDJ4s
Sve imaš u manualu. Ako ostaviš na toslink, kod slijedećeg paljenja tu ostane, a osim kod daljinskog, izvor zvuka na Topping E30 možeš mijenjati pritiskom na standby gumb. I kakva je razlika kad koristiš Topping P50 i bez njega?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:47   #10963
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
To što imaš na svom subu je parametric EQ filter uskog frekvencijskog raspona i ako dobro vidim na slikama, možeš samo stišavat.
Istu stvar možeš postići besplatno, ako imaš nekakav player sa DSPom u sebi, odnosno ako kupiš poseban DSP uređaj tipa miniDSP, antimode i takve gluparije.
A imaš i subwoofere sa par parametric EQ filtera, uglavnom dosta žešćih cijena od onoga na što srale cilja. Dakle praktičnije mu je uzet recimo bilo koji sub i dodat na njega miniDSP za 200€.

Može to i jeftinije ako se trazi samo PEQ .
Nekoč davno sam za to koristio BFD (behringer feedback destroyer) s SPL metrom i bio prezadovoljan kako je to šljakalo u kombu s REWom za 2 XLS12 kutije.
Ako se dobro sječam jedina mana je bila sto se nije moglo korigirat ispod 20hz.

Mislim da sam BFD prodao za nekih 400 kuna.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:54   #10964
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ne razumijem što si time htio reći.

Kako bi ti riješio problem soba koje rezoniraju 20dBm+ na nekoj frekvenciji iz najdonjih oktava?

Pa to se rijesi kablovima
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 13:09   #10965
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pa to se rijesi kablovima




Ne znam koliko ozbiljno zelis riješit sub ali činjenica je da ako upariš onaj drajver s kakvim plate ampom s DSPom kao što je onaj Hypex ili miniDSP ICE 125 s kojim možeš jašit s biquad filterima , rezultat ce bit nesto sasvim pristojno. Prema tome sve ovo što je spomenuto u temi ti moze posluzit samo za odnit u vrtal , odvidat drajver i natrpat slame u kutiju da se macke mogu di ugnjezdit.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 13:16   #10966
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova




Ne znam koliko ozbiljno zelis riješit sub ali činjenica je da ako upariš onaj drajver s kakvim plate ampom s DSPom kao što je onaj Hypex ili miniDSP ICE 125 s kojim možeš jašit s biquad filterima , rezultat ce bit nesto sasvim pristojno. Prema tome sve ovo što je spomenuto u temi ti moze posluzit samo za odnit u vrtal , odvidat drajver i natrpat slame u kutiju da se macke mogu di ugnjezdit.








Znam da je tvoj savjet tj prijedlog i vise nego dobar, ali nemam vremena, ni volje, ni prostora zayebavat se sa DIY
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 13:22   #10967
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pa to se rijesi kablovima

Pa da. Kupiš cca 50 kila kablova i prekriješ subwoofer njima. Riješeno.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 13:32   #10968
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
U Provoxu ima starijih Wharfedale zvučnika, ali nisu nikad korišteni i mislim da su dobra vrijednost za novac, ja isto razmišljam o subu da si samo malo u filmovima pojačam low end: http://www.provox.hr/audio/katalog.a...roizvodjaca=94.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 14:26   #10969
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
bilo koji od tih njihovih suba će bit dovoljno da se dobije tih 60% zvukova koje idu na sub. ionako većina ljudi nema zasebnu sobu za KK neg neg nešto u stambenjaku gdje opet zbog "komšija" ne smiju pojačat kasno navečer.

nego apropos Provoxa i Wahrfedalea ima li ovdje itko centar 9 CC da mi projveri nešto od drivera za bas.
http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1

zanima m razmak rupa kod njega.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 14:53   #10970
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Sve imaš u manualu. Ako ostaviš na toslink, kod slijedećeg paljenja tu ostane, a osim kod daljinskog, izvor zvuka na Topping E30 možeš mijenjati pritiskom na standby gumb. I kakva je razlika kad koristiš Topping P50 i bez njega?
Skužio sam što me zeza - Shield iz nekog razloga, kad ne svira ili je u standbyju, ne dozvoljava DAC-u da ode u standby pa je tako USB input cijelo vrijeme okupiran.

Ovo dosta dobro opisuje auto on/off i auto input select funkcije:
https://nwzimg.wezhan.hk/contents/si...es/2660660.jpg

Budem pronjuškao zašto je tako jer očito nije vezano uz DAC koji uredno ide u standby ako je odabran toslink na kojem ništa ne svira. Također, uredno se budi i odabere USB input kada upalim Shield.

Nisam probao bez P50, ali mi sve izgleda drukčije naspram prethodnog setupa gdje je TV isporučivao analogni signal na BX5 (tu je razlika gotovo sigurno zbog dodanog DAC-a). Nekako sumnjam da ću čuti razliku ako izbacim P50. Čekam vikend pa pročačkam sve skupa, a do tad ću se probati naviknuti na trenutni setup.

P50 lijepo grije policu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 15:36   #10971
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Znam da je tvoj savjet tj prijedlog i vise nego dobar, ali nemam vremena, ni volje, ni prostora zayebavat se sa DIY

Poznat mi je taj osjecaj kad nisi za nešto pa te shvacam.
No to ne mora znacit da nesto moras otpisat jer se uvjek da naći nekog drugog.
U ovom slucaju ti sigurno nebi bio problem naci nekog da ti slozi kutiju a što se tiče ostalog može se daleko dogurat ako se nauči par osnovnih stvari.


Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
bilo koji od tih njihovih suba će bit dovoljno da se dobije tih 60% zvukova koje idu na sub.
Tješiš sebe ili njega?

Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ionako većina ljudi nema zasebnu sobu za KK neg neg nešto u stambenjaku gdje opet zbog "komšija" ne smiju pojačat kasno navečer.

Misliš da če ti komšiji bit mrsko što si s boljim subom s DSPom kod sebe ukrotio problematične modove prostora?
Može mu bit mrsko jedino ako drljaš po ekstenziji ali za svaku oktavu niže ti treba 4x hoda i 16x snage,
tako da mu nebi dugo bilo mrsko
jer se ovdje ipak radi o kutiji s jednim drajverom s čime možeš ku*ca.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 15:51   #10972
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Poznat mi je taj osjecaj kad nisi za nešto pa te shvacam.
No to ne mora znacit da nesto moras otpisat jer se uvjek da naći nekog drugog.
U ovom slucaju ti sigurno nebi bio problem naci nekog da ti slozi kutiju a što se tiče ostalog može se daleko dogurat ako se nauči par osnovnih stvari.




Tješiš sebe ili njega?




Misliš da če ti komšiji bit mrsko što si s boljim subom s DSPom kod sebe ukrotio problematične modove prostora?
Može mu bit mrsko jedino ako drljaš po ekstenziji ali za svaku oktavu niže ti treba 4x hoda i 16x snage,
tako da mu nebi dugo bilo mrsko
jer se ovdje ipak radi o kutiji s jednim drajverom s čime možeš ku*ca.
nikoga ne tješim al slušat film bez woofer je ko slušat glazbu sa jednim uhom.

a većina woofer ima 1 driver.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 16:17   #10973
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Skužio sam što me zeza - Shield iz nekog razloga, kad ne svira ili je u standbyju, ne dozvoljava DAC-u da ode u standby pa je tako USB input cijelo vrijeme okupiran.

Ovo dosta dobro opisuje auto on/off i auto input select funkcije:
https://nwzimg.wezhan.hk/contents/si...es/2660660.jpg

Budem pronjuškao zašto je tako jer očito nije vezano uz DAC koji uredno ide u standby ako je odabran toslink na kojem ništa ne svira. Također, uredno se budi i odabere USB input kada upalim Shield.

Nisam probao bez P50, ali mi sve izgleda drukčije naspram prethodnog setupa gdje je TV isporučivao analogni signal na BX5 (tu je razlika gotovo sigurno zbog dodanog DAC-a). Nekako sumnjam da ću čuti razliku ako izbacim P50. Čekam vikend pa pročačkam sve skupa, a do tad ću se probati naviknuti na trenutni setup.

P50 lijepo grije policu
Taj P50 se jako grije?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 16:57   #10974
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
bilo koji od tih njihovih suba će bit dovoljno da se dobije tih 60% zvukova koje idu na sub. ionako većina ljudi nema zasebnu sobu za KK neg neg nešto u stambenjaku gdje opet zbog "komšija" ne smiju pojačat kasno navečer.

nego apropos Provoxa i Wahrfedalea ima li ovdje itko centar 9 CC da mi projveri nešto od drivera za bas.
http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1

zanima m razmak rupa kod njega.
Ja ti imam 9.CS Kupio ga po ovoj cijeni koja gore piše prije godinu dana, ove cijene valjda stoje zadnjih 10 godina.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 17:29   #10975
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Taj P50 se jako grije?
Nije strasno, malo pretjerujem, samo je mlak na dodir. DAC izgleda prilicno hladan. Negdje u promo materijalu cak i pise da se P50 grije i da je to normalno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 18:22   #10976
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ja ti imam 9.CS Kupio ga po ovoj cijeni koja gore piše prije godinu dana, ove cijene valjda stoje zadnjih 10 godina.
Ma znam CS al on ime veće drivere. Meni trebaju točni razmaci rupa bas drivera za 9CC jer bi njegove bass drivere stavio u kutije 9.0
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 18:34   #10977
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Pa da. Kupiš cca 50 kila kablova i prekriješ subwoofer njima. Riješeno.
Gumena podloga za vesmasinu™ vise nije in?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 21:37   #10978
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Gumena podloga za vesmasinu™ vise nije in?
Njet. Sada sprčiš 4 nVidie 30X0 ispod pojačala.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 21:51   #10979
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
To što imaš na svom subu je parametric EQ filter uskog frekvencijskog raspona i ako dobro vidim na slikama, možeš samo stišavat.
Istu stvar možeš postići besplatno, ako imaš nekakav player sa DSPom u sebi, odnosno ako kupiš poseban DSP uređaj tipa miniDSP, antimode i takve gluparije.
A imaš i subwoofere sa par parametric EQ filtera, uglavnom dosta žešćih cijena od onoga na što srale cilja. Dakle praktičnije mu je uzet recimo bilo koji sub i dodat na njega miniDSP za 200€.
Znam jako dobro što je filter kojeg imam na subwooferu. Da približim problem.

Moja dnevna soba rezonira na 42Hz na cca 15-20dB kako gdje se postaviš u odnosu na sve ostalo. U starom stanu je rezoniralo na oko 67Hz na preko 25dB. Ako tu frekvenciju pogodiš pri normalno glasnom slušanju muzike, to toliko trese vrata i ormare da imaš osjećaj da će se sve izbiti van. Ne moram ni reći što se događa kada gledaš film... Neupotrebljivo je pogotovo ako živite u zgradi.

Ne znam za niti jedan DSP koji je u stanju toliko usko izolirati neku frekvenciju u području ispod 100Hz i spustiti za toliko decibela. Filteri na subwooferu rade upravo to. Dizajnirani su za to i potrebno im je. Osobno bi zakonom zabranio subwoofere u zgradi koji nemaju taj filter.

Moj sub stoji na debeloj tvrdoj pjeni kakva se koristi za pakiranje hardwarea da ne prenosi vibracije na pod. Moji susjedi u zgradi niti ne znaju kad gledam film čak i kad si dam malo oduška.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 21:59   #10980
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor medo Pregled postova

Moj sub stoji na debeloj tvrdoj pjeni kakva se koristi za pakiranje hardwarea da ne prenosi vibracije na pod. Moji susjedi u zgradi niti ne znaju kad gledam film čak i kad si dam malo oduška.
jel, a čime si izolirao zrak u sobi da ne prenosi zvučne valove van sobe?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na