Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2020., 23:51   #6781
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Mislim da ide na 2500$ uskoro.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 23:55   #6782
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Mislim da ide na 2500$ uskoro.
Eth ili btc?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 23:56   #6783
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Eth na 50$, držite gaće.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:01   #6784
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Brijem da se tako pričalo da će sa 1000 na 1 dolar natrag. Pa svi znamo kako je to ispalo na kraju.

Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:44   #6785
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh, znam da je ovo sve vidovito milovanje, ali zar nije logicnije da kad VISA stavi ban na BTC da ide dole, a kad paypal otvori vrata BTCu miljunima svojih korisnika da ide gore?

No otompotom, budemo generaliri poslije bitke.
Mene vise zanima koja je svrha ovog s paypalom buduci nitko nemoze izvana svoje BTCe depositat a niti withdrawat.

Znam da ce masa sa strana nekih servisa bit kojima ces poslat BTC pa oni tebi paypal, a to inace vec i imamo pa niti tu ne vidim nesto previse revolucionlno. A opet s druge strane nemozes povuc BTC, pa opet nema ni tu neke koristi. Sve sto ima neke koristi je da oni koji imaju dolare koji stoje na paypalu sad to mogu holdat u BTCu, mislim da u ovo doba vise shopova prima paypal nego BTC i da nema smisla mjenjat u BTC i palcat BTCem osim ako ima neki hebeni popust na to placanje. Tak da je ovo neka vrsta HYPE-a koji ce sigurno nahaypat i paypalovce i ove koji nisu, uglavnom po meni ovo je mega bullish news.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 12:25   #6786
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Eh, znam da je ovo sve vidovito milovanje, ali zar nije logicnije da kad VISA stavi ban na BTC da ide dole, a kad paypal otvori vrata BTCu miljunima svojih korisnika da ide gore?
Kakva Visa, kakav ban na btc?
BTC se ne može banirat...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 12:31   #6787
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Brijem da se tako pričalo da će sa 1000 na 1 dolar natrag. Pa svi znamo kako je to ispalo na kraju.
Provjerena informacija. Od prijateljevog prijatelja linkedin prijatelj mu je natuknuo da bi mogao BTC na 2500$. Ako on laže lažem i ja.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 13:07   #6788
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Vidim proslost se brzo zaboravlja, nekad davno BTC je bio napumpan, pa su ga masom poceli banirat VISA, MC i ostali. Pod ban citaj, sve sto je smrdjelo na BTC nije se moglo koristiti sa VISA karticama niti MCem. Sto logicki znaci manje transakcija, manje potrosnje, manje priljeva pa je BTC tonuo i potonuo, nekazem da je to glavni razlog, ali sigurno nije razlog da kad procitas da VISA, MC i ostali nezele imat posla s BTCem da ce to potaknuti njegov rast. E sad kad vidimo da Paypal zeli s BTCem omastiti brk, e sad logika nalaze da bi BTC trebao UP.

Eto samo logicki, nikakvi milani ni babe vange, bude nebude otompotom. Ovo je samo logicko razmisljanje a znamo da nekad stvari nisu logicne...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 20:03   #6789
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
to je bilo vrijeme kad se BTC smatrao da ce zamijeniti FIAT valutu, sada svi vide to kao digital commodity koji ima svoju vrijednost.
Ovdje je jedan dobar podcast koji bi mogao objasniti zasto novac vrijedi a nije backan nikakvom drugom vrijednoscu. te se to moze prevesti kako vidimo vrijednost u necem digitalnom kao sto je BTC danas.
https://moneyfortherestofus.com/316-...he-best-money/

p.s. BTC probio 13k i nije naglo dropao, tj. je 100njak dolara ali eto ga pomalo jako nazad. vidimo se na 14k uskoro
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 21:40   #6790
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Slobodno i dropne malo da altovi prodišu, samo je bitno zadržati 12k, onda smo bullish i short i long term.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 22:37   #6791
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ode MCO na vjecna lovista...
nekako ga jako pogodila vijest da Paypal se obliznuo sa BTCem. Ne nude li oni slicnu ili istu stvar?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 23:19   #6792
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
MCO je odavno bio u planu za vječna lovišta, zamijenio ga je CRO.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 00:01   #6793
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ode MCO na vjecna lovista...
nekako ga jako pogodila vijest da Paypal se obliznuo sa BTCem. Ne nude li oni slicnu ili istu stvar?
Binance ga mice iz tradinga, pokoj mu dusu
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 00:14   #6794
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970







Zamijenili su MCO token kojem je omjer circulating supplyja i max supplyja bio 15.8M/31.6M = 0.5, znači imali su još 15.8 milijun (pola MCO tokena) koje mogu izdati za CRO token kojem je taj omjer 20.9B/100B = 0.209, odnosno mogu izdati još 79,1 MILIJARDU CRO tokena.

Drugim riječima, povećali su si granice printanja novca, CRO tokena mogu isprintat (100B/31.6M) 3164.55 puta više nego MCO tokena!

Ako vas zanima kako inflacija nastaje - ovako nastaje.

Na kraju se može desiti ovo:

-->
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
MCO je odavno bio u planu za vječna lovišta, zamijenio ga je CRO.
Još nedavno nije trebao biti u planu za vječna lovišta, ali ljudi očito vole kad ih CEO laže, pa mu sve oproste.

https://www.reddit.com/r/Crypto_com/...pened_to_this/


Za one koji kažu "pa šta da se swapao MCO za CRO, ionako sam dobio istu vrijednost tokena", očito ne shvaćaju osnove ekonomije.








Zamijenili su MCO token kojem je omjer circulating supplyja i max supplyja bio 15.8M/31.6M = 0.5, znači imali su još 15.8 milijun (pola MCO tokena) koje mogu izdati za CRO token kojem je taj omjer 20.9B/100B = 0.209, odnosno mogu izdati još 79,1 MILIJARDU CRO tokena.

Drugim riječima, povećali su si granice printanja novca, CRO tokena mogu isprintat (100B/31.6M) 3164.55 puta više nego MCO tokena!

Ako vas zanima kako inflacija nastaje - ovako nastaje.

Na kraju se može desiti ovo:

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 00:46   #6795
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Neznam, meni je u startu ovo izgledalo kao bitconnect zamotan u celofan i sa mašnicom na vrhu tako da nisam uopće niti pomišljao da ulazim u tako nešto
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 06:16   #6796
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Neznam, meni je u startu ovo izgledalo kao bitconnect zamotan u celofan i sa mašnicom na vrhu tako da nisam uopće niti pomišljao da ulazim u tako nešto
Šta fali ponzi shemama? Ko prvi njemu djevojka, treba samo znati uletiti i izaći u pravo vrijeme.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 09:03   #6797
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ugrubo bi se mnogi slozili, u detaljima svako normalan bi ponzi sheme prijavljivao, jer kao prvo pokretaci pokradu narod, a kao drugo vise njih izgubi nego dobije...

A zar nije i CRO od Crypto.com kao i MCO. Ovo je neka nova vrsta pljacke, sad ce malo CRO, pa onda mogu promjeniti opet na ROC, uglavnom ima puno slova u abecedi...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 10:02   #6798
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da ne trpam u isti post sa ponzi shemama, a i napravio sam ga prosli mjesec. Znaci skoro mjesec dana nitko nista ovdje? jel Crypto dead ili se umjesto coinova pripremaju zalihe za nadolazecu krizu. Sad osim kruha trebam i lijekove stakat.

No evo danas BTC probio 14k i to dobro, pa eto nagradno pitanje gdje je sljedeci veliki resistance?
Back to the 2017!!!! History repeats!!! I M.J. Fox bi se uzbudio.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 10:40   #6799
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Nemam pojma. Umorilo me praćenje crypta i trgovanje, priznajem poraz i proglašavam se nesposobnim za trgovanje.

Prije dva/tri mjeseca sam izračunao koliko mjesečno mogu uložiti u kripto, stavio 2x tjedno kupnju manjeg iznosa (1x BTC, 1xETH), i tako lagano svaki tjedan. Briga me raste ili pada, planiram jedno 2 godine tako kupovati pa kud išlo da išlo (za sada sam u plusu ). Ostale pare idu u ozbiljnije i sigurnije stvari.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:46   #6800
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh, trejdanje? Ja ovo zovem investiranje. Kao sto i sam radis, kupis i cekas, evo i ja cekam. Ove neke shitcoine ponekad znam malo zatrejdat ali nemam vremena da to sve skupa pratim. Kad je situacija bajna znam upalit bota da malo trejda, ali kako sad ocekujem rast, a vjerujem i svi mogli bi shitcoini potonut. A opet i ova korona i zakoni ako se opet pocnu upletat, a mogli bi se moglo bi to sve opet naglavacke krenut, zato pratim da i i izadjem navrijeme... Po povijesti December oko Bozica bi se trebalo gledat da pobjegnem, mada mozda sad to se i drugacije odigra, tko zna...

EDIT:
Nisam ni ja na cisto s tim, neznam ni sam jesam li u plusu ili minusu, imao sam prije vise BTCa, a sad imam manje, ali prije taj BTC je manje vrijedio nego sad. Hocu rec da imam vise dolara nego prije kad sam imao vise BTCa, jel to sad uspjesno ili ne neznam. IMO nije jer da sam sad imao toliko BTCa koliko sam imao prije bi bilo puuuuuuuuuno bolje...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:52   #6801
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Pa uvijek se gleda koju količinu coina imaš, a ne kolika je vrijednost u $/eurima...
Ako si imao 1 btc, a sad imaš 0.8 onda znači da si u lošijoj situaciji jer si trejdanjem popušio 0.2 btc, sasvim jednostavno
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 11:57   #6802
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A, da, slozio bi se s tim. A s holdanjem sam zaradio vise dolara. Odnosno da sam holdao prije bi imao jos vise. Ali opet lako je bit general poslije bitke, tko bi holdao taj BTC u onom periodu kada se strmopizdio, ja sam isto onda pobjegao van, ne u idealno vrijeme, ali navrijeme. Iskreno nema sanse da bi holdao coin koji ide sa 14k na 6k ili na koliko je vec disao.

Vise sam se ja zeznuo sa ovim botom koji trejda umjesto mene i shitcoinima koji su krepali. kao sto Libertus kaze, kupis i cekaj, to mi je sad main strategy.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 16:04   #6803
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
izasao iz BTC na 13800, usao nazad na 13300 i grizao nokte zadnjih par dana.. sad sam pun sebe kako sam si dobar a mogao sam roknuti ko beba sa stolice

na CRO stakeanju sam popusio 40%, srecom sam counterao sa ETHom na istom appu tako da sam anulirao 90% gubitaka a vjerujem da ce CRO ici gore kad tad samo ne eksponencijalno ako cemo realno. Test koji je fejlao, ali cekam da mi dodje kartica da stvarno pocnem cashback koristiti koliko toliko jer mislim da ce mi to biti dobro dugorocno.

Sad kad je BTC probio 14k i debelo se drzi iznad, ne znam zasto ne bi mogao na 20k...
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 09:34   #6804
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
i tako..sta kazete, idemo na 17k nakon vracanja u realnost da cjepivo iako dolazi - ne dolazi tako brzo ?

vjerujem da nakon 15k ide BTC ponovo do 20k kroz nekih 6 mjeseci. sta kazete trejderi?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 10:17   #6805
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
E pa sad je doslo do malog pull, backa is ad kao da ulazimo u range, nadam se da nakon toga ide jos jedan bullish break. Ako ne onda bjez vanka. Mada neznam dal s koronom ima BTC ikakve veze, vise bi rekao da je ovo zbog USA izbora. No svejedno, dosta banaka pokusava uvest ta neka instant placanja svoja, tak da ono jos nije BTC postao mainstream. A najveca zasluga je pozitivna recenica u kojoj se nalaze Paypal i BTC.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 10:31   #6806
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
tako sam i ja nekako gledao, Paypal je prihvatio kripto kao prihvatljivu opciju, VISA ima svoj odjel koji se bavi kriptom tako da kripto sigurno ostaje. ali uvijek je pitanje, kako ce BTC reagirati na sve sto se dogadja u svijetu.

ovaj pullback je mislim bio zbog implikacija moguceg cjepiva te se odmah pomislilo, nema vise stimulus packagea za amerikance, ekonomija ce krenuti, sve ce se otvoriti - BTC poceo padati. Onda su svi malo predahnuli i skuzili da cjepivo moze doci tek iduce godine, te da do tada treba ekonomija i prezivjeti te mozda i bude stimulus packagea..tu se BTC zaustavio oko 15k i za sad drzi na tome.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 10:45   #6807
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ako ce stimulirati stancanjem novca, a neznam kak bi drugacije i mogli stimulirati to i meni govori da bi BTC trebao rast, cista ekonomija.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 13:34   #6808
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 14:01   #6809
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252


jebiga,dobro dodje malo raspravljati za vidjeti tudje razmisljanje.

ne kuzim kako netko moze ulagati u crypto bez da trazi neku logiku u njemu odredjenom tokenu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 14:23   #6810
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova




jebiga,dobro dodje malo raspravljati za vidjeti tudje razmisljanje.



ne kuzim kako netko moze ulagati u crypto bez da trazi neku logiku u njemu odredjenom tokenu.
Šta te točno zanima, ne kužim?

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na