Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2020., 18:19   #7081
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
I dalje AMD prodaje znatno manje CPU-a od Intela. Globalno AMD još uvijek nije prešao niti 30% udjela, dok je u serverskom dijelu udio još uvijek manji od 10%. To što "entuzijasti" i "diy" kupuju AMD je i dalje daleko manje od ljudi koji kupuju gotove konfiguracije i laptope.
Hebiga, ja sam mislio da je mindfactory de statistika globalno mjerilo 9:1...
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 18:23   #7082
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ima nešto i u vlastitim pogonima i plaćanju da ti neko nešto proizvede kad nemaš vlastitih...
Kaj nismo nedavno imali temu Intelove ovisnosti o TSMC kapacitetima. Intel ima jako velike apetite, ali nažalost trenutno nema tehnološke mogućnosti.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 18:27   #7083
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kaj nismo nedavno imali temu Intelove ovisnosti o TSMC kapacitetima. Intel ima jako velike apetite, ali nažalost trenutno nema tehnološke mogućnosti.
To je sigurno zato jer njihove tvornice rade skraćeno radno vrijeme zbog blagdana.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 18:30   #7084
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Prošli smo već sve to, nema potrebe za podjebavanja. Intel štanca 14nm, jer nemaju 10nm koji je odavno trebal stići i preuzeti kapacitete njihovih postrojenja.

U ovom trenutku Intel je podjednako ovisan o TSMC-u ko AMD i nVidia. Dani kad je veliki Intel sve proizvodil sam su u retrovizoru, samo kaj to ne žele priznati.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 18:31   #7085
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Prošli smo već sve to, nema potrebe za podjebavanja. Intel štanca 14nm, jer nemaju 10nm koji je odavno trebal stići i preuzeti kapacitete njihovih postrojenja. U ovom trenutku Intel je podjednako ovisan o TSMC-u ko AMD i nVidia.
Podjednako bi značilo da je intel rasprodao vlastite pogone i ne proizvodi ništa.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 18:33   #7086
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Nemoj dvaput reći, još se i to stigne odigrati.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 18:35   #7087
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nemoj dvaput reći, još se i to stigne odigrati.
Pa rekao sam, još malo pa nitko nebu ni kupovao njihove procesore.
To bu tak, pitanje je dana.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 19:39   #7088
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mladen incoming in...3...2...1... REKORDNA ZARADA
Ja se od jučer smijem na ovaj post
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 01:31   #7089
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jedno je sigurno. Mladenu kapa neka lovica od Intela. To mi je jedina logika.

Zašto bi inače ok lik od 50+ godina ovako trolao i skakao na svaki post da se obrani sveti Intel?

Mislim, ako je sve ovo badave, ovakav troling i ovoliko podjebavanja, onda ne znam...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 01:52   #7090
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
"Ahead of the curve"

Pojam koji u AMD-u godinama pokušavaju dešifrirati koristeći napredne algoritme...gotovo da se okreću SF-u i razvoju čipa za autonomnu vožnju i što sve ne...
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 03:15   #7091
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Zapravo su u dosta toga bili ispred svog vremena, do te mjere da određena rješenja konkurencija danas uredno koristi ili ih (chiplet-design + Infinity Fabric) namjerava koristiti:
Citiraj:
  • AMD began life as a second-source supplier for companies using Intel processors. Companies like IBM didn't want to rely solely on Intel for one of the primary components in their computers, so they licensed AMD to produce versions of processors like the 8088 and 80286. While these CPUs were manufactured by AMD (and, in some cases, AMD was actually able to clock the CPUs higher than their Intel counterparts), almost everything about their designs came from Intel.

  • AMD purchased NexGen in 1995 for $615 million. AMD also picked up NexGen's in-progress CPU, the Nx686. After some difficulties adapting the design for manufacturing in AMD's facilities (rather than the IBM factories for which it had been designed), AMD in 1997 produced a CPU that was competitive with Intel’s Pentium II but which could be inserted into the then-prevalent Socket 7 motherboards used by the original Pentium, allowing for easy in-place upgrades. This CPU was called the K6, and marked a turning point for AMD—it could compete with Intel in both speed and price.

  • The K7 architecture was successful in all the right ways for AMD. It performed well when stacked up to the Intel chips of the day, and its clock speed also scaled upward readily from 500MHz at its introduction all the way up to 2.33GHz by the end of its run. This allowed AMD to take the fight to Intel during the heady days of the MHz race, where ever-increasing clock speeds served the same marketing purpose that ever-inflating CPU core counts do in processors today. The K7 also scored important symbolic wins—AMD was able to beat Intel to market with a 1GHz processor, for example. The K7 certainly made a splash: AMD's net sales soared from $2.5 billion in 1998 to $4.6 billion in 2000.

  • The Opteron's architecture was similar to K7’s but with two key differences. The first was that the CPU incorporated the system’s memory controller into the chip itself, which greatly reduced memory latency (albeit at the cost of some flexibility; new CPUs had to be introduced to take advantage of things like dual-channel memory and faster memory types like DDR2). This showed that AMD saw the benefits of incorporating more capability into the CPU itself.

  • The K8’s biggest benefit for servers, though, was its 64-bit extensions. The extensions enabled AMD’s chips to run 64-bit operating systems that could address more than 4GB of memory at a time, but they didn’t sacrifice compatibility or speed when running then-standard 32-bit operating systems and applications. These extensions would go on to become the industry standard, beating out Intel’s alternate 64-bit Itanium architecture—Intel even licensed the AMD64 extensions for its own compatible x86-64 implementation. (Intel's initial approach could only run x86 code with an immense performance penalty.)

  • The K8 architecture was successful on the desktop in the form of the Athlon 64 lineup, but it was the Opteron server variants that brought AMD real success in the high-margin market.
    By the time Intel introduced dual-core Xeons based on the company's Core architecture in September of 2006, AMD had snapped up an estimated 25 percent of the server market.

  • The first HBM (1 - 2) memory chip was produced by SK Hynix, and the first devices to use HBM were the AMD Fiji GPUs.

  • Zen is an entirely new design, built from the ground up for optimal balance of performance and power capable of covering the entire computing spectrum from fanless notebooks to high-performance desktop computers. Zen was picked by Michael Clark, AMD's senior fellow and lead architect. Zen was picked to represent the balance needed between the various competing aspects of a microprocessor - transistor allocation/die size, clock/frequency restriction, power limitations, and new instructions to implement. The Infinity Fabric (IF) is a system of transmissions and controls that underpin the entire Zen microarchitecture, any graphics microarchitecture, and any other additional accelerators they might add in the future.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 06:40   #7092
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jedno je sigurno. Mladenu kapa neka lovica od Intela. To mi je jedina logika.

Zašto bi inače ok lik od 50+ godina ovako trolao i skakao na svaki post da se obrani sveti Intel?

Mislim, ako je sve ovo badave, ovakav troling i ovoliko podjebavanja, onda ne znam...
Drago mi je da sam zvijezda foruma i da me se sijetiš svako malo...i imam 70 + godina.
Lova mi kapa od modanja foruma ha ha ha
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 08:22   #7093
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jedno je sigurno. Mladenu kapa neka lovica od Intela. To mi je jedina logika.

Zašto bi inače ok lik od 50+ godina ovako trolao i skakao na svaki post da se obrani sveti Intel?

Mislim, ako je sve ovo badave, ovakav troling i ovoliko podjebavanja, onda ne znam...
mozda je dionicar intela pa je kivan na amd jer ga je po cijeni outpreformao za cca x3 u zadnje 3god
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 08:51   #7094
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na samo sam im zahvalan jer sam tu na forumu kupio i3 8100 za 650 kn i nakon godinu dana prodao ga za 650 kn
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 09:56   #7095
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa tak/tak, u prva tri kvartala su zaradili 171 milju $, a prošle godine u sva četiri kvartala 337 za vrijeme rudarske groznice. Opet 2015. su znali potegnuti i 660 milja dolara...valjda im sad sve uzmu ovi iz TSCM-a, nemam pojma...ako dobro vidim ,nek me netko ispravi.

https://www.macrotrends.net/stocks/c...amd/net-income
pocetkom 10.mjeseca ulozio u AMD (28.8$). jucer zavrsio trade day na 48.7.

HVALA AMD

imali oni mega profit ili ne
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:47   #7096
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Joj nemojte spominjat više dionice duša me boli. Nemojte da nađem postove kad je bila ispod 2$ (dva dolara), zen u najavi, a ja govorio tko uloži imat će za jahtu...

Ako netko ima šansu jednom da se obogati (bez "motike") to je za mene bila ta šansa koja je prošla... Doduše nisam baš imao šta ni uložiti

Baš sam ono pratio i bio siguran u uspjeh. A tada je bila priča da je rizična dionica, do not buy, ponovo bulldozer (puno pricče malo masti) ovo-ono, no shvatio sam da se ti ekonomski stručnjaci koji drmaju burzom ne razumiju baš u hardver niti tržište, jer sam dosta čitao seeking alpha tekstove. Problem je što ti likovi o gospodarstvu razmišljaju kao o sportu (pobjednik nosi sve), što je nezrelo razmišljanje

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.01.2020. u 10:55.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 11:20   #7097
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
pocetkom 10.mjeseca ulozio u AMD (28.8$). jucer zavrsio trade day na 48.7.

HVALA AMD

imali oni mega profit ili ne
odlican

uzeo u 11 mj 2016 na 7 i kusur, prodao na prvoj paraboli na 33, usao nakon pada opet - mislim na 18/19(pisao ovdje an forumu da treba uci), proda dio na 27 i dio na 35-6, ne sjecam se više tocnih cifri, morat cu ih kopati uskoro po nalozim zbog prijave poreza maricu(puj!)

žao mi je sto nisam imao muda držati kroz cijelu 2019 jer je sve prenapuhano, bila bi jos veca zarada, a i istekao bi mi onaj rok od 3 god pa bi bio oslobodjen poreza-jbg ali i ovo je bilo da omastim brk )


ugl. prebacio pred 3/4 tjedna tu zaradu u zlato(1465usd po unci), nece ko amd potegnuti ali do 2500usd po unci bi trebalo doci unutar god i pol....bar se nadam
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 04.01.2020. u 11:27.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 13:21   #7098
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Joj nemojte spominjat više dionice duša me boli. Nemojte da nađem postove kad je bila ispod 2$ (dva dolara), zen u najavi, a ja govorio tko uloži imat će za jahtu...

Ako netko ima šansu jednom da se obogati (bez "motike") to je za mene bila ta šansa koja je prošla... Doduše nisam baš imao šta ni uložiti

Baš sam ono pratio i bio siguran u uspjeh. A tada je bila priča da je rizična dionica, do not buy, ponovo bulldozer (puno pricče malo masti) ovo-ono, no shvatio sam da se ti ekonomski stručnjaci koji drmaju burzom ne razumiju baš u hardver niti tržište, jer sam dosta čitao seeking alpha tekstove. Problem je što ti likovi o gospodarstvu razmišljaju kao o sportu (pobjednik nosi sve), što je nezrelo razmišljanje
Sjećam se kad si to pisao, brijem da si jedini to i primjetio. Hebiga, danas nam je kasno plakati...za tu lovu čak nije trebalo imati ni muda. Tko je kupio, poput ove dvojice iznad, kao da je dobio na lotu

Svaka čast.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 13:46   #7099
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Joj nemojte spominjat više dionice duša me boli. Nemojte da nađem postove kad je bila ispod 2$ (dva dolara), zen u najavi, a ja govorio tko uloži imat će za jahtu...

Ako netko ima šansu jednom da se obogati (bez "motike") to je za mene bila ta šansa koja je prošla... Doduše nisam baš imao šta ni uložiti

Baš sam ono pratio i bio siguran u uspjeh. A tada je bila priča da je rizična dionica, do not buy, ponovo bulldozer (puno pricče malo masti) ovo-ono, no shvatio sam da se ti ekonomski stručnjaci koji drmaju burzom ne razumiju baš u hardver niti tržište, jer sam dosta čitao seeking alpha tekstove. Problem je što ti likovi o gospodarstvu razmišljaju kao o sportu (pobjednik nosi sve), što je nezrelo razmišljanje
u to vrijeme nisam imao baksisa za kavu, a kamoli dionice kupovati..jbg

ova godina ce isto biti zanimljiva, jedva cekam iduci tjedan i CES2020

AMD ima puno lijepih najava
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 14:03   #7100
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Joj nemojte spominjat više dionice duša me boli. Nemojte da nađem postove kad je bila ispod 2$ (dva dolara), zen u najavi, a ja govorio tko uloži imat će za jahtu...

Ako netko ima šansu jednom da se obogati (bez "motike") to je za mene bila ta šansa koja je prošla... Doduše nisam baš imao šta ni uložiti

Baš sam ono pratio i bio siguran u uspjeh. A tada je bila priča da je rizična dionica, do not buy, ponovo bulldozer (puno pricče malo masti) ovo-ono, no shvatio sam da se ti ekonomski stručnjaci koji drmaju burzom ne razumiju baš u hardver niti tržište, jer sam dosta čitao seeking alpha tekstove. Problem je što ti likovi o gospodarstvu razmišljaju kao o sportu (pobjednik nosi sve), što je nezrelo razmišljanje
Ista stvar kod mene ...gledao kad je bila 2.5$ i baš sam mislio da samo može gore s obzirom na najave i analize. Međutim, postojao je neki minimalni ulog
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 21:12   #7101
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Sjećam se kad si to pisao, brijem da si jedini to i primjetio. Hebiga, danas nam je kasno plakati...za tu lovu čak nije trebalo imati ni muda. Tko je kupio, poput ove dvojice iznad, kao da je dobio na lotu

Svaka čast.

Bilo je nas nekoliko spominjalo (među njima i hawker aka amd shill ). Čak je i netko opisao proceduru (malo komplicirano)

Da stvar bude još jača spominjao sam (možda malo kasnije) da to treba držati do 2020 i zen 3
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 00:48   #7102
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Ja sam zadovoljan i sa odličnim proizvodom ... probao sam sve 3 generacije i nakon Intelovog reketarenja ovo je renderaški narodni preporod .

Glede dionica, pa ni TSMC-ov 5-godišnji graf ne izgleda loše, a po svemu sudeći imat će posla još barem par godina.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 01:17   #7103
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ima OK firmi, TSMC je i prije bio velik, no ništa se ne može usporediti sa ovim rastom dionica AMD-a. Ovo ostalo je OK, al nije to to
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 08:03   #7104
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Jadna od boljih analiza Adored TV

https://www.youtube.com/watch?v=7AR1dS950fQ
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 08:23   #7105
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Ja sam zadovoljan i sa odličnim proizvodom ... probao sam sve 3 generacije i nakon Intelovog reketarenja ovo je renderaški narodni preporod .

Glede dionica, pa ni TSMC-ov 5-godišnji graf ne izgleda loše, a po svemu sudeći imat će posla još barem par godina.
Max, jesi ti na kraju uspio ugrabiti 3950X ili si još uvijek na 3900X? Znam da si pričao da očekuješ 3950X, ali ne znam jesam vidio da si se istim pohvalio

Ili budeš pričekao kakav 4900X za godinu dana ?

Baš gledam kako vrijeme faking leti. Z77 ploču i i7 2600K sam kupio sad davne 2012 i imao sam tu platformu do 2017. Tih 5 godina mi se činilo onak, dugačak vremenski period.
A sad kad gledam, Ryzen platforme imamo neki ovdje, sad će za koji mjesec 3 godine... kud prije odu te 3 godine. Kao da smo jučer gledali prve leakove i benčeve prvih Zenova (launch je bio 02.03.2017), a sad već gledamo u Zen3 tj 4. generaciju procesora. Baš je prozujalo vrijeme fino.

Što se tiče nadolazećeg čipseta (vjerojatno X670), tu bi moglo biti škakljivo ako će to biti zadnji čipset za AM4. Ploče budu vjerojatno isto skupe kao i X570, a biti će zadnje sa AM4 socketom i DDR4 podrškom. Ne znam tko bi zdrav dao 300+ eura za ploču koja će mu plesati samo jedno ljeto tipa da je uzme krajem 2020 a onda početkom 2022 više nemre ni jedan proc novi u nju tutnut. Jedino ako sa X670 ne planiraju da bude podržavao i Zen4/Zen5 uArch koji možda bude radio i sa DDR4 i sa DDR5 ali samo na X570/X670 pločama. Yet to be seen.

Bože zdravlja pa ćemo i naše 3x0 ploče ispratiti u suton sa 4.genracijom Ryzena u njima
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 10:21   #7106
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Max, jesi ti na kraju uspio ugrabiti 3950X ili si još uvijek na 3900X? Znam da si pričao da očekuješ 3950X, ali ne znam jesam vidio da si se istim pohvalio

Ili budeš pričekao kakav 4900X za godinu dana ?
Sve li prati
Nisam još, čekam MSRP ... ako baš ne bude išlo onda 3900X, on je ionako bolji omjer snage/cijene. Ne mogu više gledat jednu CH6 da čami, sama čekajuć' u samoći.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 15:06   #7107
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Brko pa trebale bi doći i B550 i valjda B650 jednog dana. A što se tice upgradea - a što će nego kupiti da mu traje (možda kao tebi sandy), odnosno ako kupe sa manji broj jezgri ići ce na više kad bude kiki-riki cijena. Jer većina ljudi ipak ne mjenja svaku godinu-dvije kao mnogi ovdje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 15:48   #7108
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,771
Mogli bi čak i odigrati kartu da za zadnju AM4 pjesmu ostave trenutni X570 čipset, ali u osvježenom izdanju, čisto da proizvođači ploča dođu na svoje.

Opet s druge strane, krajnji korisnici imaju na izbor jeftinije aktualne X570 ploče ili ove nove malo skuplje, ako baš traže naj-naj za nove Zen 3 procesore.

Proizvodnja, a samim time i cijena svih X570 modela bi za to vrijeme trebala doći u normalnije sfere.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 20:37   #7109
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Sve li prati
Nisam još, čekam MSRP ... ako baš ne bude išlo onda 3900X, on je ionako bolji omjer snage/cijene. Ne mogu više gledat jednu CH6 da čami, sama čekajuć' u samoći.
ja sam mislim nasao najoptimalniju cjenovnu opciju za 3950X. ADM.hr ima najbolju cijenu za taj procesor cak i kad se usporedi sa njemackim siteovim gdje zna biti ispod 900 eura, ali kad uracunas dostavu za nas ili koristenje mailbox.de adm je najbolja opcija, samo ne znam stvarnu dobavljivost za sada jer nisam jos zatrazio ponudu.

bio sam u 11mjesecu u USA i tamo sam probao naci procesor, ali naravno bili su rasprodani i na sve cijene koje mi vidimo da objavljuju zaboravio sam dodati sale tax koji se dodaje na kraju svake kupnje. tako da 750 dolara je uvijek islo za 7-10% gore najmanje na temelju tog poreza(npr. gledajuci bestbuy). uz to mobo koju bi uzeo bi bila x570 Taichi koju sam nasao u linksu sa 100kn manjom cijenom, ali bi mozda u ADMu bili spremni smanjiti cijenu ako zatrazim u komadu ponudu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 05.01.2020. u 20:53.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 00:42   #7110
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ja sam mislim nasao najoptimalniju cjenovnu opciju za 3950X. ADM.hr ima najbolju cijenu za taj procesor cak i kad se usporedi sa njemackim siteovim gdje zna biti ispod 900 eura, ali kad uracunas dostavu za nas ili koristenje mailbox.de adm je najbolja opcija, samo ne znam stvarnu dobavljivost za sada jer nisam jos zatrazio ponudu.

bio sam u 11mjesecu u USA i tamo sam probao naci procesor, ali naravno bili su rasprodani i na sve cijene koje mi vidimo da objavljuju zaboravio sam dodati sale tax koji se dodaje na kraju svake kupnje. tako da 750 dolara je uvijek islo za 7-10% gore najmanje na temelju tog poreza(npr. gledajuci bestbuy). uz to mobo koju bi uzeo bi bila x570 Taichi koju sam nasao u linksu sa 100kn manjom cijenom, ali bi mozda u ADMu bili spremni smanjiti cijenu ako zatrazim u komadu ponudu.
Da, ok im je cijena obzirom na potražnju, ali nije mi toliko hitno da plaćam tih 10% više, a po dosadašnjim kupnjama znam da je i kod nas moguće dobiti MSRP + PDV.
Prvi 1700 (03/2017) je čak bio i nešto manje od 329$ (MSRP) dok sam zadnji, 3900X u 7. mjesecu platio nekih 520$ + PDV i tih par % mi je ok na račun tečajnih razlika i transakcija a posebno jer je skok sa 2700X dobrih 70%.

Isto tako, možda već jesam, ali moram opet zahvaliti Manuelu i ostalima na odabranim linkovima i informacijama u temi, bolje od Đele Hadžiselimovića

Zadnje izmijenjeno od: Max Rockatansky. 06.01.2020. u 00:53.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na