Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2016., 23:42   #1711
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
E to je upitno sta je imao a sta nije jer nemamo dovoljno informacija.

Nije covjek po svetom duhu prebacen na VDSL2 port niti daljinski... moro je netko prvo fizicki prekopcat ga. Sad jel prvo iso tehnicar u centralu prekopcat pa donio router ili je donio router pa isao prekopcat to neznamo...

Meni je prvo dosao router tj. tehnicar pa je onda isao u centralu, dakle radni nalog je imao... nije to zabrijavanje nego je u pitanju ljenost tehnicara i system sto manje zajebancije sa korisnikom, na rotuer i mrs... ja svoje obavio.
Pa lijepo ti pise da zvao tehnicara koji mu je zamijenio maxtv receiver.
Znaci ne modem nego stb !!!!
Nije ga taj tehnicar prebacivao na vdsl nego mu je dosao staviti novi stb.

A i da je to taj tehnicar koji mu je dosao staviti vdsl modem, opet u vecini slucajeva njegov posao je taj da ugradi modem, i da potvrdi da usluga radi, prebacivanje i samo ranziranje u centrali obicno radi neki drugi tehnicar.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 00:18   #1712
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
prebacivanje i samo ranziranje u centrali obicno radi neki drugi tehnicar.
Ovisi, kod mene u slucaju t-coma ili Iskona to radi isti koji i prebacuje parice na regleti kod mene ili na izvodu 50m od mene... a takoder vrsi zamjenu opreme osim u slucaju Iskona koji salje svojeg tehnicara kod zamjene opreme.

Dakle sto se tice t-coma sve one man show.

Sto se Optime tice oni imaju svoju kolokaciju i isto je opet taj od t-coma potreban ako se bilo sta petlja po izvodu ili regleti...

Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Naime, danas su mi uključili VDSL profil.
Ovo je bilo 15.11.2016


Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Slučajno imam mob od tehničara koji mi je danas mijenjao MaxTV receiver.
A ovo je 16.11.2016

E sad ga hebi jel to jedan te isti ili je bio nalog xx tehnicaru da prespoji na VDSL2 a sutradan poslan opet drugi da zamjeni STB.

Koji god scenario tu bio, na kraju je jedino @Warrior osto naguzen

Ono sto se meni cini u zadnje vrijeme da je t-com bahat u mp3 prema svim korisnicima koji nisu na optici...

Valjalo bi izvuci neki prosjecni info/statistiku brzine korisnika na ADSL2+/VDSL2 paricicama udaljenosti iskljucivo 1000-1500m jer tu se sad najvise sve lomi koji ISP najvise izlazi u susret korisnicima i pusta ili prilagodjava profile/brzinu.

Svi ispod 1000m u 99% slucajeva nemaju problema nikakvih ili su na optici... svi dalje od 1500m u vecini slucajeva su i dalje zadnja rupa na svirali.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2016., 10:40   #1713
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Uključen mi VDSL na H1. Od centrale udaljen 1 km. Dobio što sam i imao na ADSLu.

http://prnt.sc/d8saj4 - VDSL
http://prnt.sc/d4b04a - ADSL

Može li se šta popraviti tu, zbog čega mi je uključen 12b profil?
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 11:21   #1714
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Meni je isto danas uključen VDSL2... Tehničar kaže da priča odmah može povući 40-42mbit...Al vidim da je sad trenutno zakucana na 20mbit,valjda će kroz ovih par dana i brzinu dignit!!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 14:28   #1715
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Citiraj:
Autor BigMac Pregled postova
Uključen mi VDSL na H1. Od centrale udaljen 1 km. Dobio što sam i imao na ADSLu.

http://prnt.sc/d8saj4 - VDSL
http://prnt.sc/d4b04a - ADSL

Može li se šta popraviti tu, zbog čega mi je uključen 12b profil?
Bi li rj11-rj45 kabel od utičnice do routera išta popravio tu, trenutno imam rj11-rj11? Vidio sam slične parice po forumima i većina je dobila bar 20 Mbpsa sigurnih. Šta mislite ima li veze taj kabel s tim?
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 14:43   #1716
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Kod tebe je sve sprckano, 12b kako je osvanio u routeru je vrlo zanimljivo. Po samom ss ADSL2+ parice tu ide ok 25Mbps, bar bi to rekao prije ove druge slike gdje se vidi VDSL2.

Prvo trazi da te prebace na 8b pa da vidimo onda sta ce se router sinkati... jer sada imati 3Mbps upload a 20Mbps nemos navuc u downloadu je van pameti.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 15:03   #1717
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Baš sam pričao sad sa službom i tražio ih promjenu tog profila, rečeno mi je da oni vrše kao mjerenje linije kroz 10ak dana i da će mi tada prominiti profil i staviti tu famoznu maks brzinu.

Ništa onda, budem sačekao dok oni to "izmjere". Ne budu li stavili 8b, bit će prigovora na sve strane. Hehehe. A do tad idem negdje probati nabaviti rj11-rj45 kabel, primjetio sam povećanje s njim a dužina od metra koju sad imam mi ne treba...

BTW, ovo je neka akcija bila s njima, bez ugovorne obveze mi je.. Tako da mi i prijelaz ne gine ukoliko ne srede to...
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 18:25   #1718
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Da riješim ovaj nesporazum...

Vanjski partneri samo mijenjaju opremu i potvrde da ima DSL linka. Nakon toga se nalog zatvara. A u centrali se može samo po ljeti malo ohladiti ako postoji klima, unutra NEMA načina da se spoji i mijenja profile, a vanjski partneri niti nemaju pristup opremi.
Svu konfiguraciju radi nadležni odjel operatera. A ako se radi o bitstreamu ide samo nalog HT-u i nada da će SCM shvatiti što je pjesnik htio reći.


Nalog vrijedi samo za spajanje parice i instalaciju opreme. Ako opet treba izaći na teren ili mijenjati profile, za to ide novi zahtjev/nalog.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 01:51   #1719
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Ovako trebala bi mi pomoć. Već sam postao tamo u temi o Optima Telekomu i kakve ja probleme imam s njima. I nije mi veceras dao vrag mira i odem i provjerim u postavkama modema podatke o parici.

I pise ovako SNR Margin (0,1db) 94 150. Prvi broj je downstream, drugi up.
Pod line attenuation pise 250 i 159. Onda attainable rate u kbps negdje oko 16 down i 1 up. To pretpostavljam da je brzina. Ovo spominjem jer sam tamo u topicu o Optimi napisao da plaćam 10mbps brzinu, a rijetko je imam, a oni se izvlace na to da su dva Tva ukljucena itd.....ali cak i tada nekad zna biti 10, tj jedno vrijeme je bilo, a sad ovih dana oko 6-7. U biti nekoliko puta na Ookla Speedtestu zna oisati oko 6 ili 7, sjećam se da je bilo i manje uz strasan ping....pa onda pet minuta poslje bude skoro 10.....itd. Da cak sam i skinuo onu HAKomovu aplikaciju na komp nekidan i nakon mjerenja bilo je negdje oko 6 i nesto kbps.

Pitanje dakle jesu li ovi parametri uredu i sto jos mogu pogledat u postavkama modema da napokon vidim sto je stvarni problem.

Hvala na odgovorima.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”

Zadnje izmijenjeno od: Boky1985. 20.11.2016. u 01:58.
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 02:26   #1720
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Stavi ss parice.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2016., 03:07   #1721
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Evo. Treba još nešto? Btw eto obavio mjerenje brzine....sad je tu oko 10Mbps (bez dakle jednog TV-a koji je isključen jer je otišao LAN 3 port na modemu. A rečeno mi je prilikom potpisivanja da ću imati SIGURNO 10 Mbps bez problema samo za internet, plus još dodatno za IPTV. Što i ispada po attainable rate) Sad sam baš zvao SZK da vidim udaljenost od centrale. Nekih 1400-tak metara.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	optimascreenshot.jpg‎
Views:	205
Size:	190.3 kB
ID:	17297  
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”

Zadnje izmijenjeno od: Boky1985. 20.11.2016. u 03:31.
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 03:51   #1722
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nema sanse da imas cisti 10.00Mbps mjereno na speedtestu dok ti rade obadva TV-a, prema ovome iz routera sinkan si trenutno na 15264Kbps sto je realano mjereno na speedtestu oko 13.75Mbps

Dakle odbij 2 x TV sa oko 3Mbps minimalno i dobijes 13.75-6=7.70Mbps sto je priblizno tvojem mjerenju uz neku toleranciju 1Mbps sim-tam.

SNR margina ti je nesto iznad 9dB i ako ne oscilira tijekom 24h sto valja pratiti, mogla bi dolje na recimo 6/7dB sto bi podiglo paricu mozda na max oko 18000Kbps tj. realno na speedtestu bi to bilo oko 16.50Mbps i tek onda je moguce da imas cistih 10Mbps dok rade oba prijemnika.

To je teorija, sad jel u praksi moguce ovisi o njima oce se natezati sa spustanjem margina kako bi se neki max izvukao iz parice...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 03:58   #1723
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
9 i nešto, ali preko 9,5 je i to onda ide na 10. Žao mi je što nisam ostavio starije screenshotove kad sam imao 10. Većinom sam to pratio po torrentu i znam da su bila oba TVa uključena i skidao je normalno na 1.0. Evo i nekidan je bilo kad sam Gotham skidao. U biti ovako. Jasno mi je da nema 10Mbps dok oba televizora rade. Ali u posljednje vrijeme, ili u biti često moj televizor u sobi jako malo radi. I prije kad je tako bilo, i po speedtestu i po torrentu je bilo 1,0Mbps. A sad u zadnje vrijeme na iste parametre je bilo to što si ti rekao oko 7,7. Da skratim priču bilo jest sigurno čistih 1,0 Mbps, na svoje oči sam vidio, pa onda nema jedno vrijeme, obično kad zvekne neka kiša ili oluja ili nešto....pa se onda opet vrati.....i tako ukrug.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 04:07   #1724
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Malo te matematika i mjerne jedinice hebu

To sto si vidio u utorrentu 1.0MB/s je 8Mbps na speedtestu gledano. Kuis ?

Znaci 7.70Mbps mjereno na speedtestu a utorrent povuce 1.0MB/s i to je moguce jer speedtest nikad ne moze toliko vezu povuc koliko torrenti mogu... dakle matematicki sve stima, sto mjeris na speedtestu toliko utorrent i povuce samo u drugoj mjernoj jedinici koju ti povezujes da je 10Mbps.

Znaci 10Mbps nije 1.0MB/s.

10Mbps = 1.25MB/s

edit: a router ti pokazuje brzinu u Kbps sto je dodatno breme da si sve uspijes izracunat
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 04:21   #1725
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Matematika, mjerne jedinice i kasni sat. Plus neprestano zvanje SZK u pravilu pa bar jednom mjesečno. Uglavnom hvala ti na pomoći. Pozz.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 15:05   #1726
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Ovo dolje na slici (ne znam kako da to nazovem, valjda neki osigurači) mi je u ormaricu na procelju kuce, crni kablovi su dolazni iz ormarića pored ceste, bijeli idu u podrum kuće i tamo su skopčani na modeme.
Da li je moguce da guši bandwidth ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Parica.jpg‎
Views:	401
Size:	429.1 kB
ID:	17304  
__________________
Matta je offline   Reply With Quote