Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2005., 17:34   #1
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Preporuka verzije drivera za FX5600?

Dakle...eto napokon je moja 64-bit MXica zamijenjena... nabavio sam si tu na forumu polovnu GF FX5600 (doduse to je prije 5600XT, ali meni je super brza u odnosu na staru grafu )

Uglavnom... da ne duljim previse...

Koja verzija drivera je najbolja za FX seriju tj. za moju "zvijer" od grafe? Trenutno su mi gore Detonator 56,72, cuo sam da je 5x.xx serija najbolja za FX-ice... a sad cekam da mi netko to potvrdi
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2005., 19:30   #2
bcovic7
Premium
 
bcovic7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Split
Postovi: 87
Nemam pojma. Ja sam je imao, vrti neloše.Šta ja znam, probaj sa najnovijim. Skini ih sa stranice proizvođača. Meni je uvik pomoglo.
__________________
Triger
bcovic7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2005., 15:32   #3
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
ja imam gf 5700 i 71 neke drivere,na mojoj kantici dernem 4200 3d marka 03

p4 1,8
512 ddr
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2005., 16:07   #4
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
GF FX5600 je way sporija od 5700... pogotovo ova moja s okljastrenom memorijom... jedva je malo brza od FX5200Ultra U 3DMark2003 dobijem cca 2200

Uglavnom... sad su meni gore 71.30 i sporiji su oko 10-ak % u odnosu na 56.72, ali ne me ne izbacuju iz nekih novih naslova (kao npr. Battlefield2).

Generalno mi bolji dojam ostavljaju driveri iz 5x.xx serije (barem sta se tice moje FXice)

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 07.12.2005. u 16:24.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2005., 17:22   #5
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
HELP MEEEEEEE... Moram se javit ovdje kad neznam di cu...
Nemogu otvorit novi topic neam nigdje icone za to..
Imam ikonu "ODGOVORI" al neam za otvorit novi topic, sry sta saljem tu i na taj nacin ometam ovaj topic al molim vas pomozite..
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2005., 17:44   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by GoGoGamerS
HELP MEEEEEEE... Moram se javit ovdje kad neznam di cu...
Nemogu otvorit novi topic neam nigdje icone za to..
Imam ikonu "ODGOVORI" al neam za otvorit novi topic, sry sta saljem tu i na taj nacin ometam ovaj topic al molim vas pomozite..
Pa jel vidiš ovo...gore lijevo:NOVA TEMA???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled-1.jpg‎
Views:	159
Size:	10.6 kB
ID:	5278  
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2005., 19:53   #7
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
Oh sad tek vidim... al to mi se pojavi samo kad udjem u neki topic...
Thx man!!
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2005., 20:59   #8
ikocuba
dedicide
Moj komp
 
ikocuba's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 685
Ti 5x.xx su ti najbrži što se tiče 3dmarka 2003 ali ne znam kakvi su u igrama, najbolje ti je da u igri testiraš (fraps).
Promjeni hladnjak jer je original sranje (neki od starog proca ili zalman za northgbridge sa ventom na njemu) i digni GPU, morao bi iči barem 130MHz iznad defaulta.
Mislim da sa starim driverima možeš imat problema s novim igrama pa zato u igri testiraj jel su stari brži.
__________________
http://mmgn.com/Lib/Images/Blogs/Normal/PWNAGE-Basics-1057811.jpg
ikocuba je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2005., 12:51   #9
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Originally posted by ikocuba
Ti 5x.xx su ti najbrži što se tiče 3dmarka 2003 ali ne znam kakvi su u igrama, najbolje ti je da u igri testiraš (fraps).
Promjeni hladnjak jer je original sranje (neki od starog proca ili zalman za northgbridge sa ventom na njemu) i digni GPU, morao bi iči barem 130MHz iznad defaulta.
Mislim da sa starim driverima možeš imat problema s novim igrama pa zato u igri testiraj jel su stari brži.
Ma stari su generalno brzi 5-10%, i u 3DMarku i u igrama. Samo sta stara serija ponekad radi probleme sa najnovijim igrama. Nije da su prisutni neki glitchevi ili slicno, nego se zna dogodit da izbaci na desktop bez nekog posebnog razloga. A ta razlika od 5-10% i nije bas nesto znacajna u novijim igrama... tako je svejedno da li imas 30, 31 iili 33 FPS

Sta se venta tice... dobro mi je poznat taj hladnjak sa stare Gainwardove Xabre400 Lako za to kako on hladi, samo ima jedan specifican "zujavi" zvuk... and because of that, it has to go A problem je i u tome sta sam ja sad navikao imat grafu sa pasivnim hladnjakom... hehe Ugalvnom, zamijenit cu ga kad stignem. Sa ovim hladnjakom GPU nece preko 330MHz... tj. hoce on i do 430MHz, ali nakon sat vremena 3DMarka pocne izbacivat artefakte po ekranu u obliku horizontalnih crta. Tako da mi je ocito da je problem u grijanju, a ne u maksimalnom taktu GPU-a. No, bilo kako bilo... ja sam zasad zadovoljan. Za tu lovu koju sam dao, tesko da sam mogao bolje proci :clap:
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na