Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2010., 23:53   #31
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
jedino kveščn - dali su tipke glasnije?
recimo na g15 v1 ,meni jesu, mekše(u usporedbi sa starim kliketušama,cichony ,keytronic) ali se malo čuju!
kakva je situacija na 510?
i na g510 se cuju, al su dosta tise nego na g15 rev1, tako da tu nemas brige
sta se tice osvjetljenja nije samo zeleno nego citav spektar, tako da su ubili ljudima eventualnu volju/zelju za modanjem i minjanjem ledica

jedino vidim gore spominjes usb 2.0 na tipkovnici g150, sad ili je tipfeler pa si mislija na g110, onda ok, jer ga ona ima, al ako je tipfeler s mislju na g510, eh onda ces se razocarat jer 510 nema dodatnih usbova...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 00:03   #32
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
znam da ima boje ko u priči,doduše mogli su malo i više od samo boje,tipa -
dijeljenje tipkovnice na segmente,ili recimo mogučnost stavljanja određenih tipki u
drugu boju ,znam da bi većini to bilo cirkus i šareno ,al eto to bi meni bilo hebeno.

nije tipfeler,nego površno čitanje specsa tipkovnice.
gledam,piše full-speed usb i automatski skontam da ima bar jedan usb...
iako mi je to nebitno,a i burazu isto,4-port hub je uvjek na stolu.

čini mi se da je za tih 600kn definitivno "best buy" u svojoj klasi.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2010., 23:18   #33
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Nabavio sam danas G510 i mogu reci da je po meni najveci propust sto se ne moze posebno boja LCD ekrana podesiti i posebno osvjetljenje tipkovnice.


Imam jos par zamjerki, ali ne mogu od gamerske tipkovnice ocekivati previse multimedijalnih mogucnosti (tipa kalkulator integriran u tipkovnici, sobna temperatura, itd...)

dodatak: za one koje zanima, tipkovnica ima odvratno ugravirana HRV slova. Ljepse bi mi bilo bez njih nego s njima. Neke su ugravirane preko postojeceg slova, neke van tipke, a na slovu F je [ zagrada ugravirana preko one male izbocine. Na slovu G mi je znak ] tvornicki izlizan. Tek toliko o hrv slovima na tipkovnici.

Osobno mi se ne svida ovakav raspored tipki Ins, Del, home, end, pg up, pg dn, vise sam navikao u 2 reda kao kod MX3200 i MX5500. A velika zamjerka na onom gumbu win key ON/OFF: kad se onemoguce win key tipke, ta tipka svjetli kao i ostatak tipkovice, ali jako jako slabo i gotovo neprimjetno. Mislim da je to i bolje moglo biti rijeseno.

Sto se ostalog tice, vise puta sam slucajno pritisnuo umjesto A tipku CapsLock ali sam se nakon 30ak minuta navikao. C/P jos nisam koristio, ali sam postavio G16 kao copy, G17 kao cut i G18 kao paste. Mislim da ce G1 svakako morat kao ESC

Zadnje izmijenjeno od: Computer_Modder. 20.12.2010. u 23:27.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 00:10   #34
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
eto i ja sam danas uzeo navedenu tipkovnicu i nakon 2-3h korištenja
(he,he, iako je poklon za buraza,morao sam probat,čisto da osobno vidim usporedbu sa g15)

tipke - manje više ista kvaliteta ko u g15,
visina ista,mekoća slična (mada mi se čini da su na g15 malo tvrđe), zvuk isti

konstrukcija je veliki odmak od g15,recimo kada bi stisnuo gumb za lcd,cijela gornja strana ispod lcda se uvijala na g15,ništa strašno ali se moralo nježno
dojam -čvrsta i kvalitetna plastika

fičuri - pa sve manje više isto
izuzev izbacivanja usb portova i dodavanje zvučnog i mic izlaza.
logitech se hvali kako tipkovnica ima svoju zvučnu karticu!

i nezaobilazne boje


@Comp_Modder

a zašto bi posebno uključivanje/isključivanje lcda bio propust?
ako ne želiš da ti lcd svijetli ,nisi niti trebao kupovati takvu tipkovnicu!
niti jedna takva slična tipkovnica nema tu mogučnost,a niti vidim razlog zašto bi trebala imati!

kakve božje sobne temperature? i tipke za kalkulator na tipkvovnici kojoj je prvenstvena namjena GAMING( i malo preseravanja )

dijakritika i hr znakovi na ovim tipkovnicama su općenitno poznati da su loši,al gle kad se navikneš,postane nezamijetno i stvar rutine.

Win tipka svijetli slabo baš zato da se "slučajno" ne okine ,iako ne vidim kako možeš slučajno al ajde dobro ...
a svijetli taman da ju možeš vidjeti.

osobno mišljenje -

izuzev boja,nemam razlog da umirovim g15 ,a ni boje mi nisu veliki argument.
izrada na visini ,kvaliteta mrak,funkcije odlične.

iskreno,ko ima sličnu tipkovnicu,realno nema nekakvu potrebu za mijenjanjem,osima ko ju je baš zapikirao.

ocjena 8/10
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 00:43   #35
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
@BSA< AK-47 >
Pogresno si me shvatio u vezi osvjetljenja LCD monitora. nisam mislio da se potpuno iskljuci, nego da se moze posebno odabrati boja pozadinskog osvjetljenja tipkovnice i posebno za LCD.

Samo kazem nesto sto MX5500 ima a ova tipkovnica nema, no za tu cijenu, nisam to ni ocekivao. Posto je meni ta tipkovnica namijenjena za sve, a ne samo gaming i to bi dobro doslo. No nadam se da cu dobiti na reklamaciji MX3200 MX5500 tako da cu vjerojatno i te opcije imati. Iako da, shvacam zasto nema kalkulatora i sobne temp, meni bi to najcesce sluzilo kad je komp ugasen, a kako se ova tipk. napaja preko USBa...

Ugl, vidjet cemo kroz par dana kako ce mi se tipkovnica ciniti.
Za sad je sve u najboljem redu, sve pohvale. Mozda mala zamjerka na funkcije LCDa koje su siromasne out-of-the-box, ali dodatne aplikacije i taj problem rjesavaju.

Ja tu gaming tipku/sklopku ne vidim dok je boja osvjetljenja tamno plava. 20ak cm ispred tipkovnice je 25.5" monitor pa mozda zbog toga, u potpunom mraku se zasigurno vidi.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 00:54   #36
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
onda isprika,my mistake.

realno,večina nas sa tipkovnicama koje imaju šleper dodatnih tipki,rijetki ih koristimo stalno.pa ako baš patiš na digitron tipku,bindaj ju pod neki g gumb.

moj savjet je da uz nju koristis Aida64 program (bivši Everest),ima svega,od temperatura,do brzine fsb-a,napona,kaj ti srce želi.Preporučam Aida64 Extreme verziju.
i te bedastoće još možeš grupirat na ona 4 gumba podno lcda.

meni ti je ovak stavljeno
tab 1 -brzine ,temperature i naponi od CPU i GPU + datum i vrijeme
tab 2- CPU load i load svake jezgre zasebno
tab 3- sve dostupne temp za CPU i sve temp za GPU ,VRM i HDD.
tab 4 - svi naponi,opširnije

definitivno sve beskorisno ali lijepo je imati dostupno with 1 botun away...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 01:16   #37
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
To upravo i trazim, neka aplikacija koja ce pokazivati datum, vrijeme, zauzece procesora (moze i memorije, te grafickog chipa i graficke memorije), temperaturu procesora i graficke i to sve na jednom ekranu. Uz aplikaciju SirReal's panel sam to uspio nekako dobiti - ali je katastrofa jer je sve minajaturno i jedva se vidi GPU temp. Koristim GPUz i Core temp za ocitavanje temperatura. Sad cu isprobati ovaj Aida64.

Ovo za kalkulator, opet si me krivo shvatio. Naravno da sam vec podesio G tipku za isti, ali mi je, otkako sam vidio to na MX5500, korisnije imati kalkulator na samom LCD screenu tipkovnice, i kad je komp ugasen. To MX5500 moze imati jer korisi baterije, i to je predobra stvar za mene (matematika malo losija strana ), iako je Casio FX911 uvijek na stolu, lakse mi je pritisnuti jednu tipku i poceti tipkati po numpadu nego vaditi kalkulator van itd...

Idem sad isprobati ovu Aidu64

EDIT: to je to sto sam trazio! Sam si ljepo poslozim kako mi pase na ekranu, jos cak imam 4 razlicitih prikaza. Zasad najbolje sto sam isprobao.

Zadnje izmijenjeno od: Computer_Modder. 21.12.2010. u 01:31.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 07:37   #38
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
izvrsno,ha?
ja jedno to koristim,izuzev profila za igre.
malo resursa zauzima i radi baš ono kaj treba...
zna se koji put zblesirat pri paljenu,desilo mi se ,eto 2-3 puta u par mjeseci, samo ugasi program i upali ga ponovo,da loada sve drivere i rokaj dalje...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 01:31   #39
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Ja planiram u ponedjeljak iči kupit, i sad tu malo čitam i pitam se dali mi se isplati da ju uzmem ili ne ?? Šta vi kažete ?
MatijaV je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 01:38   #40
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
eto ,moj buraz nakon skoro pola godine ima samo riječi hvale za tipkalo.
njegov citat : nakon svih škart i prosječnih tipkovnica što je imao do sada ,nebi je mijenjao za ikaj,eventualno dve rasne plavuše....

pa si ti misli
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2011., 02:10   #41
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
po meni definitivno u rangu legendarne g15 rev.1, neke stvari su bolje na g15 neke stvari su bolje na g510, u svakom slucaju dostojan nasljednik i vrhunsko tipkalo ja bi je svakome preporucija
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 09:50   #42
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Onda uzimam. Ovo me oživlo "njegov citat : nakon svih škart i prosječnih tipkovnica što je imao do sada ,nebi je mijenjao za ikaj,eventualno dve rasne plavuše.... "


EDIT: Može pitanje kako da mi na displeyu prikaziva xfire poruku i sa ts-a poruke ??

Zadnje izmijenjeno od: MatijaV. 09.05.2011. u 13:58.
MatijaV je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 22:46   #43
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Imam jedno pitanje kako uči u BIOS stiščem tipku del ali ne reagira šta treba posložiti?
Ispričavam se na DP-u.

Zadnje izmijenjeno od: MatijaV. 13.05.2011. u 23:03.
MatijaV je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 23:11   #44
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor MatijaV Pregled postova
Imam jedno pitanje kako uči u BIOS stiščem tipku del ali ne reagira šta treba posložiti?
Ispričavam se na DP-u.
jesi li u BIOS-u eneblao usb keyboard & mouse?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 23:21   #45
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Da podešeno je. I imam jedan problem dok uđem u Rappelz sve se smrzne ne radi mi ni jedna G tipka a ni display, zašt?
I dali če se aplikacije za tipkovnicu redovno update?

Zadnje izmijenjeno od: MatijaV. 13.05.2011. u 23:37.
MatijaV je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 09:05   #46
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Citiraj:
Autor MatijaV Pregled postova
Da podešeno je. I imam jedan problem dok uđem u Rappelz sve se smrzne ne radi mi ni jedna G tipka a ni display, zašt?
I dali če se aplikacije za tipkovnicu redovno update?
Riješio sam problem s BIOS-om ali je osto s Rappelz.
I zanima ma dali če se redovno verzije software update? I koja je verzija bolja 3.06 ili 7.0?
MatijaV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na