Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2020., 22:12   #3151
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
Aha, u mene je bas grijanje, probat cu i ja onda sa auto, mozda onda preciznije funkcionira
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 22:56   #3152
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Tako je i kod mene. Postavio sam ih na 21 i one to odrzavaju (tj. 22-23c uglavnom) dok na wifi app pokazuju 25-26c što bi bila temperatura pod plafonom jer sam otprilike toliko izmjerio garmin edge 830 gpsom 😁

U dnevnoj drzim "night mod" koji podesi fannispod minimalnog, a u kuhinji i blagovaonici "comfort" i autofan. Možda tu grijesim?!

Zato sam i postavio gore upitjer mi je to malo cudno, mada do sada na drugim klimama neke srednje klase nisam imao uvid u toliku kolicinu podataka.

Edit. Kakva vam je potrosnja i na sto se točno izračuni unutar daikin app odnosi u slucaju multisplit sistema? Da je tu uracunata i potrosnja vanjske jedinice?

U zadnjih 10 dana potrosile su 39kw, non-stop su upaljene i održavaju 22-23c
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 13.10.2020. u 23:38.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 00:42   #3153
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
Da vidis zabb sam da topli zrak ide gore. pa ima smisla da grije jos malo ali opet pretoplo malo

Ja ti nemogu rec za potrošnju tocno jer plaim gasim sad jer je prevruce ali u tj dana 18kw.
A za multiplit nezz, al pretpostavljam da je vanjska glavni potrošač.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 00:13   #3154
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
Hmm i na auto nevalja al. u drugom smjeru :
https://imgur.com/a/1jDOj8I
Ona ne radi sad, znaci kod nje gore je 21, termometar u prostoriji kaze da je 19 i ona ne radi uopće... Da je na heating bilo bi sad 27 gori kod nje, opet ne valja.

:thumbdown: od mene za Daikin u grijanju. Pogotovo jer je svjesna temperature a ponasa se krivo. Namjerno ili ne ponasaju se gore od gree-a i nesto kao mitsubishi heavy industries. Ne zaslužuju titulu "najboljeg" definitivno.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 01:28   #3155
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Da, da. To sam i ja primjetio na "auto". Zrak u gornjoj zoni ti se znatno ohladio, a to ne valja jer to je glavni "spremnik" topline. Ako je temperatura u gornjoj zoni pala na 21°c, dolje je 17-18°c, a puhalica se ne pali 🙄
Vjerovatno treba dosta vremena da se stanje stabilizira za "auto" mod. Ne razumijem ...
Nisam proucavao dalje, ali s ovim s ojim trenutnim postavkam sam prilicno zadovoljan.

Znaci podeseno je "grijanje"
Iskoristi "comfort" vent mod ako ne sjedis ispod puhalice. S njim se krilca usmjere prema dolje pa se postigne lagano kruzno cirkuliranje zraka u prostoriji.
Tada vuce topli zrak odozgora, dogrije ga i šalje dolje u podrucje hladnijeg.
Ne znam dal krilca plesu u tom modu, ako da, fiksiraj ih jer citao sam da je bolji ucinak kad su krilca fiksirana.
U trpezariji koja je zbilja velika, imam tako podeseno i super je.

U dnevnoj mi je kutna ispod puhalice pa "comfort" nema smisla.
Krilca Puhalice sam fiksiro na nekih 45° prema podu. Postigao sam koliko-toliko kruzno cilkuliranje zraka, a da puhalica ne udara po glavama.
U Dnevnoj sobi jos koristim "Night mod" pa je jedinica praktički necujna, a vent je znatno sporiji od najsporije brzine.
Kad bude hladnije mozda na ovaj nacin nece biti moguce dogrijati prostoriju, al sad dok je jos relativno toplo, ovo je ok.
Cak je i značajna razlika u potrosnji između jedinica ... Skoro za duplo, ali i dnevna je manja
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 25.10.2020. u 01:41.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 01:54   #3156
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
I evo je na grijanju sat iza... ode pajdo na 27.... i ne staje grijat... termometar u prostoriji kaze da je 25
https://imgur.com/a/NG0GK6E

Nešto je lose izprogramirano u grijanju, hladjenje funkcionira perfect sta se temperatura tice devijacija je 1 stupanj. Brzo ona ugrije i sve to al ovaj dio je kriminalan.

Nisam proba comfort jos, jesam night, ali rucno kricla okrenem gdje hoću
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2020., 16:26   #3157
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Ima li netko iskustva sa Toshiba Shorai Edge?

Na preporuku sam uzeo 2 komada, a nemam neka iskustva sa klimama zadnjih 10 god
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2020., 16:33   #3158
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Pa jel bitno ? Ipnako si ih vec kupio, sad je gotovo, sam ces steci iskustva .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2020., 17:11   #3159
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Nisam ih jos ni platio a nisu ni montirane pa se stignem predomisliti ako ima sto pametnije....
Eto cisto me iskustva zanimaju, na papiru klima ok izgleda.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 08:42   #3160
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
I evo je na grijanju sat iza... ode pajdo na 27.... i ne staje grijat... termometar u prostoriji kaze da je 25
https://imgur.com/a/NG0GK6E

Nešto je lose izprogramirano u grijanju, hladjenje funkcionira perfect sta se temperatura tice devijacija je 1 stupanj. Brzo ona ugrije i sve to al ovaj dio je kriminalan.

Nisam proba comfort jos, jesam night, ali rucno kricla okrenem gdje hoću
Senzor temperature na unutarnjoj jedinici.
Uredjaj mjeri temp. bas tu i ako je defektan onda radi probleme.
Otklone ti u garantnom roku.
Ako nije u garanciji kosta 10kn.

P.s. Ne brkati senzor temp zraka sa senzorom na isparivacu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 09:26   #3161
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
Meni se čini da on dobro izmjeri ali nastavlja grijat iako je svjestan da je temperatura debelo iznad.

Na Auto modu radi bolje, al zna počet hladit čisto eto i onda ohladi sa sa 24 na 21 (postavljeno na 23) waste of energy, jer onda moram palit grijanje, javio sam im se na fb rekli su da se javim podršci.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 16:56   #3162
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Momci,

jedan frend me pitao za savjet oko nabave nove klime, dosta je knap sa parama a ja osim preprouke za daiki, mitsubiši,bosch nisam pametan oko ostalih marki...

Konkretno se interesira sa ova dva modela:

VIVAX

I

QZEN
ovu marku iskreno, nikad cuo

Prvenstveno treba za prostoriju od 20m2 sa naglaskom na hladanje. Grijanje i nije toliko bitno.
Da li općenito zaobiči tu kategoriju proizvođaća ili pak nude ok odnos cijene i kvalitete?

Kaze, da je budget max 3500, ali naravno sto manje time bolje, jel.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 17:35   #3163
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Nije moga nac gore
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 17:37   #3164
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
Onda pomozi coviku i reci sta je moga nac.

Mislim da je vivax zapravo midea, i hladi. ima mi susid par godina sa wifi modulom, nije ima nekih meni poznatih problema.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 17:41   #3165
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
hahahahaha.

Ma sigurno zeli ušparati cim vise moguce makar sam mu ja rekao da ide na provjerene marke, ali i tih 3500 sto je max je podosta navuceno, pa eto...trazi neke kompromise.

A kako sam rekao, nikako nisam siguran sta da mu ponudim kao dobar kompromis.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 17:53   #3166
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
hahahahaha.

Ma sigurno zeli ušparati cim vise moguce makar sam mu ja rekao da ide na provjerene marke, ali i tih 3500 sto je max je podosta navuceno, pa eto...trazi neke kompromise.

A kako sam rekao, nikako nisam siguran sta da mu ponudim kao dobar kompromis.
Za 3500 max, za klimu bez ugradnje, kupuje se ulazni japanac koji ove pojede za doručak.
https://klimacentar.com/proizvodi/ak...oyg09kpca-911/
A 3500 sa ugradnjom, to mu je što mu je.
Midea, Vivax, Gree, i ostatak kineza.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 19:55   #3167
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nije Midea puno bolja od navedenih?

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/18...plus-energetsk
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 08:19   #3168
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
3000kn dat za Mideu.

Pa ulazni Mitsubishi i Daikin idu za 4,500 i manje na akcijama.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 08:23   #3169
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ništa. Hvala momci.


Prenio mu sto sam mogao pa neka se odluči. Ipak klima nije komad ele. koji možeš samo tako mjenjati kada ti se ne dopada/rikne. Pa prema tome neka zaobiče entry marke za bolje sutra.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 08:24   #3170
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Potpis

Samo japan
Grijem se na toshibu i uvijek bi dao razliku do 1000 kn više ako treba za japanca. Pogotovo ako se uzima na rate ili ne znam šta, 100 kn više neće nikog ubit.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 16:43   #3171
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Op op
Hvala Daikin na prvoj nagradi 🥰

__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 14:10   #3172
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954



Uredski prostor, visoko prizemlje, visoki plafoni.
Renoviramo od nule, tako da se sve može srušiti.
Što staviti od klime unutra?
Gledali bi Daikin, Mitsu ili Fujitsu klime.


Budući se radi od nule, i može se bušiti, razmišljamo o podnim (parapetnim) jedinicama. Nešto jesu skuplje, ali bi i osjećaj topline/hladnoće bi trebao biti bolji u odnosu na klasične klime koje su na zidu.

Za kazetne jedinice bi trebali spuštati strop, pa nisam siguran koliko bi to poskupilo čitavu priču.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 21:29   #3173
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Imam haier klimu jedan od zadnjih model i kad je postavim na 24 C grijanje. Ona kad dostigne tu temp se ugasi i ceka da temp padne pa kreće opet. Ima igdje opcija da se to iskljuci?
Probao sve na daljinskom al ne kuzim.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 22:27   #3174
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
A sta bi ti tio da radi? Kad stavis 24 da grije do 28?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 23:12   #3175
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Jel te inverter klime uvijek rade na punoj potrosnji u vrijeme dok griju/hlade ili potrosnja varira, a da ja toga nisam svjestan?

Nikad nemam srece s njima gdje god se doselim. Uvijek zongliranje s temperaturama i glupavi "termostati". Sad imam Gree gwh12qb-k3dna3c, podesim je na 22 C, ta bi radila cijeli dan da moze... U stanu na pola metra visine mi je 22.5-23 C. Stavim je na 21, cijeli dan se nece upaliti i stoji u idleu. Vratim je na 22, nula bodova ne starta. Ugasim je pa upalim, stavim na 23, krene grijati.

Imam onaj I-fell klinac od featurea ali ili sam ja glup ili to ne radi kako sam ocekivao. Manual dosta sturo to opisuje - ne znam kako daljinski i klima komuniciraju ako ne gledaju jedan u drugog. Gdje god drzao daljinski (cak i na polici na direktnom "propuhu" od klime) nista se ne dogadja, i dalje grije. Inace ne koristim tu funkciju.

Imam filing da ona radi na 100% konstantno jer konstantno i grije, ne osjecam da u nekim trenucima samo puse okolni zrak i radi na "pola snage"
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 23:46   #3176
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Imam haier klimu jedan od zadnjih model i kad je postavim na 24 C grijanje. Ona kad dostigne tu temp se ugasi i ceka da temp padne pa kreće opet. Ima igdje opcija da se to iskljuci?
Probao sve na daljinskom al ne kuzim.
"kinezi" nemaju velik stupanj moduliranja. Taj Haier ne može dovoljno spustit snagu na kojoj radi kad postigne 24C , te se ugasi, pa se opet pali kad temp padne pola stupnja, i radi na npr 500-600W, na svom minimumu, dok opet ne uhvati 24C pa se gasi.

Bolje japanske klime moduliraju jako dobro,spuste snagu na 200w i lagano pirkaju toplo,održavajuć temp.


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jel te inverter klime uvijek rade na punoj potrosnji u vrijeme dok griju/hlade ili potrosnja varira, a da ja toga nisam svjestan?

Nikad nemam srece s njima gdje god se doselim. Uvijek zongliranje s temperaturama i glupavi "termostati". Sad imam Gree gwh12qb-k3dna3c, podesim je na 22 C, ta bi radila cijeli dan da moze... U stanu na pola metra visine mi je 22.5-23 C. Stavim je na 21, cijeli dan se nece upaliti i stoji u idleu. Vratim je na 22, nula bodova ne starta. Ugasim je pa upalim, stavim na 23, krene grijati.

Imam onaj I-fell klinac od featurea ali ili sam ja glup ili to ne radi kako sam ocekivao. Manual dosta sturo to opisuje - ne znam kako daljinski i klima komuniciraju ako ne gledaju jedan u drugog. Gdje god drzao daljinski (cak i na polici na direktnom "propuhu" od klime) nista se ne dogadja, i dalje grije. Inace ne koristim tu funkciju.

Imam filing da ona radi na 100% konstantno jer konstantno i grije, ne osjecam da u nekim trenucima samo puse okolni zrak i radi na "pola snage"
Sličan odgovor kao i kolegi gore, imaš kinesku klimu,oni nemaju baš velik opseg moduliranja. Pogotovo ako imaš dobro izoliran prostor, mali gubitak topline,pa na održavanju zahtjeva samo 200-300 w, kinez ne može toliko nisko, te se gasi.
Na 22C su veći gubici prostora nego na 21C, pa na 22C uspije izmodulirat i radi. E sad, ta preciznost ,oće bit 22.7 ili 23 ili 22.0 kad je staviš na 22, teško da će ikoja klima uć unutar 0.5C , uvik je ugl više za 0.5 od zadane..
Po uputama za montažu klima zna di je montirana, uglavnom 2.10-2.5m , pa "nagadja" kolika je temp dole na 1-1ipo metar, jer je gore uvik puno toplije,topli zrak se diže. Tako da je gore vjerojatno 24-25C dok je na 1-1.5 m 22C


Moj savjet svima je da klime rade 24/7. Tada je najmanja potrosnja,zidovi i predmeti se akumuliraju toplinom, te se klima najmanje opterećuje.
Ja u stanu imam 2x 2.5 kw japance, koji rade 24/7/365, već skoro 2 godine. Mjesečno ovisno koje je doba godine obe skupa potrše 50-120kn struje. Zimi više,na lito manje. Grijanje je kompleksnije za klimu od hladjenja.

Svaka će hladit,samo japanac će grijat
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 01:31   #3177
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Hvala na odgovoru. Ona je meni ljeti radila skoro pa cijeli dan (rad od doma) + dobar dio noci na +1 do 2 C vise (volimo se ujutro ustati "svjeziji", lakse spavati, ali ne se smrznuti). Juzna strana pa je trebalo odrzavati 25-26 C. Novogradnja je, nekakav stiropor je vani, ali ne znam previse detalja.

Nekim grubim racunicama prateci glavno brojilo sam dosao do zakljucka da je potrosnja u to vrijeme bila ispod 1 kW/h.

Jos se nismo ni krenuli posteno grijati, stan je vec mjesec dana konstantno na 20-21 sto je nama dosta ugodno. Navecer odradi jedno 4-5h dogrijavanja i ujutro mozda 2-3h. Morat cu ponoviti test s potrosnjom jer sam dojma da je taj racun za struju ovaj prvi zimski mjesec skocio. Nocna tarifa pogotovo, sa 60ak ljetnih kW na sada 120 kW, a ne grijem preko noci, samo do ponoci dok ne odemo spavat.

Nocni potrosaci su mi uvijek isti, bojler (koji tada minimalno radi jer se kupamo puno ranije) i odvlazivac kada imamo robu tih 4-5 puta mjesecno po cijelu noc. On je radio i ljeti i cucla oko 0,5kW/h.

Jedino da klima napravi razliku od skoro 60kW u tom nocnom periodu od 21h do 23-00h naspram ljeta gdje je znala raditi cijelu noc... Ili imam gremline po stanu. Ugl, 12mj ce biti za testiranje i pracenje brojila, pogotovo nocnog
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 02:08   #3178
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Jos se nismo ni krenuli posteno grijati, stan je vec mjesec dana konstantno na 20-21 sto je nama dosta ugodno. Navecer odradi jedno 4-5h dogrijavanja i ujutro mozda 2-3h
Možda je u ovome problem. Nemoj ju gasiti preko noci probaj spusti temp za stupan-2.

Tesko je uspoređivati ljetnu potrošnju sa zimskom. Ohladice te svaka klima, al zagrijati po prihvatljivoj tarifi bas i ne. Grijanje je ipak veci izazov za klime pogotovo one koje nisu baš na "ti" sa grijanjem.

Ja sam postavio tjednu automatiku. Preko dana odrzavaju 21-22c, a po noci 19c uz jednu rampu laganog dizanja temperature po stupnj na sat izjutra. Jedinica u dnevnoj sobi je konstantno u nocnom rezimu, a ova u blagovaonici je u full auto modu. Unutarnje jedinice pokazuje 25-26c gore pod stropom, a dolje je 21-22c.
Instalacija je postavljena prije ravno 2.mjeseca, grijem 100m2 s njima. Klime to odrzavaju 24/7 i stvarno nam je toplo i ugodno u kuci.

Potrosnja ova 2.mjeseca samo za klime :
10. Mjesec oko 120kn
11. Mjeaec oko 180kn
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 01.12.2020. u 02:20.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 02:48   #3179
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Grijanje preko klime je najjeftinije ,jer je obicno 1:2.5 / 1:3 omjer uloženo/dobiveno.
Samo treba znat s njom, @xlr radi ovako kako je @Ziiky napisao...

Poanta je da je 24 sata u prostoru temp 19-22 , da klima lakse digne na 22 kad hoces. Klime ne valja palit/gasit. Nije to termo ak peć da izbacuje toplinu još 24 sata nakon gašenja.

A zidovi se hlade, a tebi akumulirat toplinu trebaju zidovi,pregradni zidovi, strop,pod,namještaj...kad to sve akumulira toplinu,onda je održavanje lagano i jeftino,samo treba radit 24 sata dnevno.



Meni starci imaju 5kw toshibu u zagori,di ide ispod 0, i dani su do 7-9 C, ali nikako im utupit u glavu kako se radi sa klimom. Srića pa imaju 15 cm izolacije vanka, i 5 cm vune unutra. pa bude ok. Al neko sa slabijom izolacijom,ajme njemu.
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 09:25   #3180
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Dosta sam proučavao tematiku jer mi je klima osnovno grijanje pa sam želio izvući najvise iz njih.
Ono najbitnije ...

Na tu, gore spomenutu, višu temperaturu pod stropom treba gledati kao na svojevrsan spremnik.
Zbog uzgona on uvijek ima akumuliranih 3-4° temperature u odnosu na pod.
U gornjoj zoni je uvijek toplije nego u donjoj.
Zato krilca klime umjesto da "plešu" po zimi UVIJEK treba fiksirati i usmjeriti ih da pušu prema podu (ljeti obrnuto).
Na taj način će se podvakumom stvoriti lagano kružno gibanje kompletnog zraka u prostoriji, a topliji zrak uz dogrijavanje, lakse ce se distribuirati u udaljene dijelove prostorije. Pogotovo ako je riječ o većim prostorijama. Efekat će biti još izraženiji
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 01.12.2020. u 09:34.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na