Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2020., 09:58   #1
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Sistem inženjer

Ekipa jel ima netko tko se bavi; ono što bi rekli ''serverajom'' ?

Čisto da malo razmijenimo iskustva, pojadamo se itd...
Nebitno dali je storage, mreža, virtualizacija itd itd....


Pitanje glavno: kak uspijete razdijeliti poslovno/privatno s obzirom da je priroda posla takva (pogotovo kod integratora) da se traži više/manje stalna dostupnost, pogotovo u slučaju nekog sr.....
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 13:00   #2
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Chandler Pregled postova
Pitanje glavno: kak uspijete razdijeliti poslovno/privatno s obzirom da je priroda posla takva (pogotovo kod integratora) da se traži više/manje stalna dostupnost, pogotovo u slučaju nekog sr.....

Zaposli se u firmi koja ima dobar pool ljudi da te mogu pokriti i uzmi servise s kojima nema puno svakodnevne zajebancije.


A gle, kad je sranje onda moraš biti dostupan i adekvatno kompenziran
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2020., 16:26   #3
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Jednostavno se postavi tako da ti je posao od 8 do 16 i to daj do znanja i sefovima/kolegama. Bez toga ces izgorjeti kao sibica vjeruj mi. Osim toga, ako si dobar sistemac sve se ti raditi kako treba i nece biti potrebe da budes dostupan 24/7. Evo meni je recimo 85% radnog vremena dosadno na poslu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 16:48   #4
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Vec sam izgorio .

Kako se postavis za razno razne vikend radove?
Sto najavljene, sto nenajavljene....
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 21:50   #5
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Koje si godiste?
Nazalost, vecini treba dosta godina da skuze kako to postici (i meni trebalo).
Ukratko - ako se das da te guze, naguzit ce te
I drugo: kad ih pustis da ti udju, vise ne izadju...

Za nenajavljene vikend radove uvijek dizes galamu oko toga - kako moze, kako ovo, kako ono.. najavljeni radovi, trazis opet razloge zasto MORA biti vikend/noc. Dio toga se jednostavno mora tada raditi, i to je cinjenica, ali ne nuzno sve.

Imas svoje radno vrijeme, drzi se toga. Neka i drugi postuju to. Izvanredne situacije su to - izvanredne situacije, i pazi da ne predju u nesto svakodnevno.
Trazi urednu kompenzaciju za prekovremene. Bori se za sebe
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 21:55   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Chandler Pregled postova
Vec sam izgorio .

Kako se postavis za razno razne vikend radove?
Sto najavljene, sto nenajavljene....
Ako mi treba lova, radim, ako mi ne treba, nisam dostupan ukoliko me ne plaćaju da budem dežuran/dostupan. Radim maksimalno remote, ne sjećam se kad sam zadnji put išao kod korisnika u gluho doba noći.

S tim da, ako znam da ću sutra il sljedeći tjedan trebati izaći s posla x puta da si obavim xyz stvari u radnom vremenu, naravno da ću biti mekaniji za dogovor. Neka sinergija što bi se reklo.


Vjerujem da ovisi u kakvoj firmi se radi, tj. koliko ljudi ima u timu i koliko ljudi te iz tog tima može pokriti. Ako je manji tim il nedajbože onemanband, tražio bih drugi posao. Posla ima ko dreka, ako si iole dobar može se birati firma gdje će se raditi, i nema smisla razbijati glavu tamo gdje ti ne paše.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 22:04   #7
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ja ne radim kao sistemaš nego vadim užarena govanjca iz vatre ali govana uvijek ima u različitim vremenskim zonama Moje radno vrijeme je od 8-16 i bog amen. Mogu se prilagoditi nekim situacijama pa neka to proklizi sat vremena ovamo ili onamo ali ključ je jednostavno se postaviti tako da je jasno da ne može. Naravno, puno toga tu igra ali kada radiš dobar posao razuman poslodavac to prepoznaje i ne kopa sranje netpotrebno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 22:22   #8
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Kako ohrabrujuce,

Ja trazim nacin kako iz Service deska preci u sistemase. Rado bi u pripravnike samo da dobijem pristup ozbiljnom poslu osim unlockanja usera u ADu. Vidim nije tako veselo..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 22:31   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sve je bolje od 24/7/365 deska
S druge strane, ako ti je posao samo otkljucavanje usera, bjezi od tamo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 22:32   #10
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Dodite u izgradnju za HT...
Svetak, petak, nocni sati, rad telepatijom...

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2020., 22:40   #11
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Po meni ako si na nečem što ti je prejednostavno, svakako trebaš težiti onom što smatraš da bi ti bolje pasalo, ali uvijek postoji ali.

Ja ovaj dio koji sada radim je 90% znanje o business logici koje mi drugdje ne koristi jer je to jako specifično znanje. Solidno sam apsolvirao i neke druge stvari (issue tracking+pristojno znanje o bazama ali daleko od bazaša; ali opet poznavanje nečije specifične arhitekture baze je samo sebi svrha) ali većinu znanja (i problema) ću jednog dana ostaviti u dotičnoj firmi.

Isprva sam smatrao kako bi mi bilo bolje igrati se sistemaša ali kada vidim čime se naši dečki bave u tom rejonu dođe mi da se ispovraćam. Da mi daju carte blanche i puste da biram što ću raditi ne znam na što bih se u ovakvom ustrojstvu drugo prebacio.

Sve se to smatra problemima rasta (growing pains) ali to već tako traje nekoliko godina i ne pokazuje tendecije napretku
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 23:19   #12
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sve je bolje od 24/7/365 deska
S druge strane, ako ti je posao samo otkljucavanje usera, bjezi od tamo.
A za sad mi se nesto takvo cini naj izglednije...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2020., 06:22   #13
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Ok decki, koliko vidim svugdje manje-vise isto....

Poanta je bori se za sebe ali u firmi koja ti na neki nacin dozvoljava to.(ovo je mozda malo smjesno ali cinjenica je da dosta firmi radi po principu: ak ti ne pase, aj bok. Sreca pa je IT takva grana da se moze pobjeci dalje)
Sistemastvo je malo specificno jer se na neki nacin ocekuje dostupnost ali mislim da se to da rijesiti na nacin organizacije posla. Tipa dezurstva i sl... I onda kad si slobodan da znas da si slobodan.

Da se razumijemo, nije problem raditi, ako treba potegnuti nije frka, ne gledam u minutu na sat.
Ali kada je dosta je dosta.
Svi mi imamo svoje slobodno vrijeme, obitelj, hobije itd...
Za to se i zivi, uzivanje u slobodnom vremenu a ne za klikanje i gasenje vatre koju ionako nemozes zauvijek ugasiti.
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2020., 15:27   #14
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Dok god radim za platu a ne za profit, bogami gledam svaku minutu Ali zato i odradim bez zajebancije.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2020., 17:22   #15
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Heh...kao sto su decki rekli drzi se svojih 8 sati (ali u tih 8 sati daj 100%) i uguraj se u ekipu koja ima volje za poslom i sposobna je posao odradivat. Idealno bi bilo da imas sposobnog admina od kojeg mozes uciti (i nije serator...ja sam nazalost naletio na 2 takva). U ovom poslu je volja za ucenjem najbitnija stavka. Ako zelis ovaj posao radit radi love - zaboravi, izgorit ces. Ako zelis uvijek nesto novo ucit - GO FOR IT. Ako to vec imas - samoorganizacija i dokumentacija su 2 uzasno bitne stavke ako zelis sacuvat zdravu pamet. Ako zelis u tom poslu jos biti i uspjesan - pomiri se da ces privatni zivot u jednoj mjeri morat zrtvovat za svoj rast - daljnju edukaciju, testiranje tehnologija u Homelabu.

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 09:40   #16
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ne bavim se IT poslovima niti se kužim u to, a koliko vidim iz isčitavanja tema ni nije baš o tome nego kako zauzeti svoj stav

moje radno vrijeme je 8h na dan - i amen (tako sam poslodavcu rekao milijun puta, a on će ti uvijek pokušati prodati neku bedastu priču kako je dobro za tebe da ostaneš duže itd. - ja ne igram njegovu igru, pritom misleći da će ON mene zamjeniti ako MENI nešto ne paše, nego da ću ja NJEGA zamjeniti drugim poslodavcem ako MENI nešto tu ne paše i to je to)

kao i svaka druga veza u našim životima, ili jesmo zadovoljni ili nismo zadovoljni, i po tome znaš šta ti je činiti dalje
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 10:23   #17
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ne bavim se IT poslovima niti se kužim u to, a koliko vidim iz isčitavanja tema ni nije baš o tome nego kako zauzeti svoj stav

moje radno vrijeme je 8h na dan - i amen (tako sam poslodavcu rekao milijun puta, a on će ti uvijek pokušati prodati neku bedastu priču kako je dobro za tebe da ostaneš duže itd. - ja ne igram njegovu igru, pritom misleći da će ON mene zamjeniti ako MENI nešto ne paše, nego da ću ja NJEGA zamjeniti drugim poslodavcem ako MENI nešto tu ne paše i to je to)

kao i svaka druga veza u našim životima, ili jesmo zadovoljni ili nismo zadovoljni, i po tome znaš šta ti je činiti dalje
Upravo tako. Ja sam 3 dana prije isteka ugovora (na 3 mj, kao zamjena za probni rok), došao do direktora, koji je do tad bio nagnut nad komp i zadubljen, kad sam mu rekao da mi ugovor ističe za 3 dana, naglo se ispravio u stolcu, naslonio, glave iza ruke i veliki osmijeh.... na moju sljedeću rečenicu "odlučio sam da ga neću produžiti", u sekundi se stvorio do mene, gurajući me van iz prostorije i jedva se sudržavajući, samo mumljajući "izađi van".. ja zbunjeno stojim, on me i dalje gura van i govori "izađi van!"...

nikad više nisam s njim progovorio, drugi su rješavali stvari oko moje predaje posla, stvari i slično.

Poanta: i poslodavci moraju shvatiti da probni rok nije samo radi njih, nego i radi radnika... ako netko ima stav "budi sretan što sam te zaposlio, vidiš da je kriza, ljubi mi stopala i obožavaj zemlju po kojoj hodam..." onda si tražite drugi posao.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 10:37   #18
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
tako je.

ja sam tu kod poslodavca da obavljam za njega poslove dogovorene ugovorom i u toku radnog vremena i gotovo.

ja nisam tu da se nekome "dokazujem/prikazujem/ulizujem/trudim" - niti ću to ikada raditi.

ako možemo biti prijatelji i imati dobar odnos, super - još bolje, ako ne, nikome ništa.

nikad nisam, a najmanje sada u početku 30-te se ne "palim" niti igram psihološke igrice, rekla-kazala, zamjeranja jer ne ostaneš barem 30 min izvan radnog vremena, na to jedanput kažem 'neću', a ako me se nastavi tlačiti, izađem van s radnog mjesta i nikad se više ne vratim, tako sam rekao i ozbiljan sam.

a i sama činjenica je ako poslodavac traži nekoga ko će tlačiti, žicati da mu ostaje na neplaćene prekovremene, a ja mu to ne dozvoljavam - očito nismo za "biti u vezi", hvala na svemu i doviđenja
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 10:55   #19
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Huh. Taman kupio 2 tečaja na Udemy-u vezana za Linux sistemaša. Htio bih se kao junior ufurat negdje i počet brusiti to, baš me primio hajp koji je naglo splasnuo nakon ovoga kaj čitam
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:04   #20
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
tako je.

ja sam tu kod poslodavca da obavljam za njega poslove dogovorene ugovorom i u toku radnog vremena i gotovo.

ja nisam tu da se nekome "dokazujem/prikazujem/ulizujem/trudim" - niti ću to ikada raditi.

ako možemo biti prijatelji i imati dobar odnos, super - još bolje, ako ne, nikome ništa.

nikad nisam, a najmanje sada u početku 30-te se ne "palim" niti igram psihološke igrice, rekla-kazala, zamjeranja jer ne ostaneš barem 30 min izvan radnog vremena, na to jedanput kažem 'neću', a ako me se nastavi tlačiti, izađem van s radnog mjesta i nikad se više ne vratim, tako sam rekao i ozbiljan sam.

a i sama činjenica je ako poslodavac traži nekoga ko će tlačiti, žicati da mu ostaje na neplaćene prekovremene, a ja mu to ne dozvoljavam - očito nismo za "biti u vezi", hvala na svemu i doviđenja
Postujem stav i u apsolutno je u redu.

Sranje je samo sto je hrpa ljudi u kreditima i ima familiju pa si nazalost ne mogu dozvolit da se dignu i napuste posao kad im prekipi.

Lako je to napravit kad si doma kod staraca ili kad si jos uvijek samac (bez familije). U suprotnom to i nije bas tako lako.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:14   #21
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Vidim, mnogi nikad nisu nikog zaposlili.
  Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:20   #22
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Postujem stav i u apsolutno je u redu.

Sranje je samo sto je hrpa ljudi u kreditima i ima familiju pa si nazalost ne mogu dozvolit da se dignu i napuste posao kad im prekipi.

Lako je to napravit kad si doma kod staraca ili kad si jos uvijek samac (bez familije). U suprotnom to i nije bas tako lako.
Apsolutni potpis na sve napisano.
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:24   #23
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Postujem stav i u apsolutno je u redu.

Sranje je samo sto je hrpa ljudi u kreditima i ima familiju pa si nazalost ne mogu dozvolit da se dignu i napuste posao kad im prekipi.

Lako je to napravit kad si doma kod staraca ili kad si jos uvijek samac (bez familije). U suprotnom to i nije bas tako lako.
Pa zato postoji dijalog. Kažeš fino što ti tišti grud i je li se može na tome poraditi. Ako vidiš da ne može ili da netko s tobom ni je želi razgovarati i da je tako kako je, nastaviš raditi, radiš minimalno što je za radno vrijeme i platu propisano (na 1 zubu ručne) i tražiš posao negdje drugdje. Kad ga nađeš, daš otkaz i sa smješkom odeš.

To govorim za slučaj koji si naveo, za one koji ne mogu samo tako se ustati i direktora pljasnuti kitom po čelu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:27   #24
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa zato postoji dijalog. Kažeš fino što ti tišti grud i je li se može na tome poraditi. Ako vidiš da ne može ili da netko s tobom ni je želi razgovarati i da je tako kako je, nastaviš raditi, radiš minimalno što je za radno vrijeme i platu propisano (na 1 zubu ručne) i tražiš posao negdje drugdje. Kad ga nađeš, daš otkaz i sa smješkom odeš.

To govorim za slučaj koji si naveo, za one koji ne mogu samo tako se ustati i direktora pljasnuti kitom po čelu.
Naravno. Nitko ovdje ne preporuča tantrume i ispade, niti instant otkaze, ko u filmovima... postoje otkazni rokovi, nemojte brijati na filmove.

Logično da si nađeš novi posao prije nego daš otkaz na ovom poslu. Ako te gazda pusti i prije otkaznog roka u tom slučaju, još bolje.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vidim, mnogi nikad nisu nikog zaposlili.
Jesam. Samo 3 osobe (odjednom max dvije). Ali ne vidim kako je to relevantno za ovu temu? Dal to znači da sam ih trebao tjerati da mi svaki dan zahvaljuju što imaju posao? Da sam ih smio tretirati kao da nemaju pravo na privatni život? Ili nešto treće podrazumjevaš?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:44   #25
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ljudi, morate znati jednostavnu činjenicu. U Republici Hrvatskoj postoje najgore ovisnosti. A jedna od najopakijih među najgorima je ovisnost o plaći.
Na poslodavcima je da tu ovisnost lagano suzbijaju.

Nadalje, problem mnogih poslodavaca (naglasak na MNOGIH, ne svih) je taj što se upravo tako ponašaju "budi sretan kaj ti dajem plaću". Ne, micek. Ti mi ne daješ plaću nego je ja zaradim kao što ti i zaradim dio tvog auta ili kuće na moru. Dio sa autom i kućom na moru me ne boli ni najmanje jer sam pristao na svoje novce potpisom ugovora i to je sve OK dok ne krene priča o "dobivanju plaće".

Npr pred jedno 5-6 godina kad sam pregovarao sa jednom poznatijom firmom u našem tu kraju, dogovaramo se o plaći. Pita mene drug gazda koliko ja očekujem plaću. Ja mu kažem da ne očekujem ništa nego da temeljem svog znanja i iskustva u svom području rada, ispita položenih i ćertifikata, tražim toliko i toliko.

"Ohoho, išli smo u škole za pregovore". Pa jesmo i vi i ja u istu.

I OK, čak se i dogovorili oko plaće. I on sam spomene kako ima odlične beneficije i fabrici. Rekoh slušam:

"Plaća je na vrijeme svaki mjesec između 05. i 10. u mjesecu. Možeš koristiti godišnji odmor kad ti treba uz prethodnu najavu minimalno 2 dana prije. Plaćam prekovremene."

Ja mu kažem "ok hvala, ali ja tu ne vidim ikakve beneficije".

"Kako, kako?"

"Isplaćivanje plaće na vrijeme je po zakonu RH. Korištenje GOa je po zakonu RH (10 dana kad to želi radnik, ostalo može rasporediti poslodavac). A prekovremene da ne plaćate, ja ih ne radim."

Kad se baja uzjebao, kao da je golom guzom sjeo na kaktus.

I da šta ja mislim, koliko firmi u RH ne daje plaće na vrijeme, a on i prevoz plaća...blablablabla... na kraju sam mu se zahvalio na vremenu i rekao da ću JA razmisliti o ponudi jer nekako me ne privlači raditi za čovjeka koji misli da je BOG jer daje plaće na vrijeme i mogu na GO kad oću. To je nešto što treba biti pod normalno i neupitno, a ne beneficija.

Zvao me je za mjesec dana i rekao da oću doć potpisat ili da zaposli nekog drugog. Zaposli nekog drugog. I poklopi mi slušalicu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:58   #26
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Kao i u svemu u životu, tako i u ovome, obje strane trebaju biti normalne i dogovoriti se.
Poslodavac ne treba očekivati od djelatnika da umire na poslu i zanemari svoj privatni život, a isto tako niti djelatnik da ladi muda i da ga boli ku**c da li je panika i treba nešto riješiti ili ne.

Naravno da panika ne može biti stalno, jer to onda znači da je sustav neispravan i organizacija ne valja.
Ukoliko organizacija ne valja, treba u dobroj namjeri sugerirati i tražiti izmjene. Ukoliko do njih dođe, super, svi sretni i ajmo dalje. Ukoliko ne dođe, treba tražiti izlaz i ok.

Kada odlazite, nikada nemojte paliti mostove. Bez obzira što je i kako bilo. Raziđite se kao ljudi, bez obzira kakva je druga strana, često će vam to pomoći dalje u životu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 11:59   #27
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kad bez najave odeš s posla, ili najaviš odlazak za tri dana to je dick move. Bez obzira na to imaš li "pravno" tu mogućnost ili ne.

Da je tebi poslodavac tek na zadnji dan ugovora rekao da ideš doma, isto bi bilo po zakonu, ali bi isto bilo kretenski.

Ne vidim zašto se hvališ time.
  Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 12:31   #28
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kad bez najave odeš s posla, ili najaviš odlazak za tri dana to je dick move. Bez obzira na to imaš li "pravno" tu mogućnost ili ne.

Da je tebi poslodavac tek na zadnji dan ugovora rekao da ideš doma, isto bi bilo po zakonu, ali bi isto bilo kretenski.

Ne vidim zašto se hvališ time.
28.12., meni 31.12. ističe ugovor... nitko, ali NITKO nije sa mnom uopće razgovarao o produženju ugovora. Poslije se čude, a šta ćemo sad... reko pa šta niste prije razmišljali o tome, i razgovarali o ugovoru?

Pošto nisam totalan dickhead, ostao sam još prvi mjesec na minimalcu da napravim transfer knowledge i ne ostavim ih na cjedilu.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 12:35   #29
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
28.12., meni 31.12. ističe ugovor... nitko, ali NITKO nije sa mnom uopće razgovarao o produženju ugovora. Poslije se čude, a šta ćemo sad... reko pa šta niste prije razmišljali o tome, i razgovarali o ugovoru?

Pošto nisam totalan dickhead, ostao sam još prvi mjesec na minimalcu da napravim transfer knowledge i ne ostavim ih na cjedilu.
Skroz si u pravu i sasma te podržavam. Možemo palamudit do preksutra kak je to dick move ili nije, iz navedenog se vidi da je spomenuti poslodavac toksičan. O produljenju ugovora se priča barem 10 radnih dana unapred, ako palamudimo o nekoj etičnosti. Ovako i gazda čekao zadnji dan da se malo naslađuje i glumi boga. Uzeo si mu to isplanirano zadovoljstvo pa je popizdio. I neka si.

A sad kibi dabi i jel bi ovak il onak, ispalo je skroz OK i dobro si to uč'nio.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 13:17   #30
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Moj sadašnji direktor pohađa MBA.
Tamo, navodno, sistemce (i općenito support & maintenance) smatraju TROŠKOM i neproduktivnim kadrom te su oni teret poduzeća, pogotovo u današnje vrijeme kada su sw/hw proizvodi "stabilni 24/7 i ne trebaju bitno održavanje". Poželjno je za svaku perspektivnu firmu riješiti se IT kadra te unajmiti vanjsku uslugu kada to zatreba, ili ako se IT kadra ne može riješiti, potrebno im je dodijeliti dodatne zadatke kao što su to rad u prodaji/marketingu/skladištu/održavanju objekta.

I joke you not. Ekonomski fakultet, 2019/2020 godina, MBA.
Srića i ekipa.
Ovo je budućnost, tako da mislim da sistemaški kadar lagano tone i da će vanjski izvođači i cloud zabiti čavao u lijes sve malobrojnijih sistemaša.
Osobno bi se bacio u bilo koji drugi dio it branše, pogotovo programiranje phyton kubernetes c java.


P.S. Sistemac sam 10 godina u jednoj firmi i ne mogu reći da mi se gadi posao koliko ljudi. Ali to bi mi se gadilo u svakoj drugoj firmi, tako da... nisam se pametno postavio od početka jer sam bio prebalav i sad je kasno za promjene, bar u ovom preduzeću.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na