Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2020., 00:23   #2131
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Čičkak traka iz peveca drzi strasno dobro, bolje nego 3m trake, mozete sa tim probat.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 09:01   #2132
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Može pitanje,koji je to laminat? ako je

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
Nemam pojma ne sjecam se, al ništa spešl.
Znam jedino da je V-fuga, klick feather, oko 100kn\m2

Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Dakle, imam takve identične lustere, isto tri komada, isto u kuhinji, iznad šanka.
... a iznad stola smo stavili ovaj

__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 20.08.2020. u 09:29.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 11:36   #2133
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
pogledaj si Logoclic Vinto seriju laminata u Bauhausu, cijena je isto tako oko 100kn/m2.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 11:45   #2134
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
pogledaj si Logoclic Vinto seriju laminata u Bauhausu, cijena je isto tako oko 100kn/m2.
tnx.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 12:11   #2135
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

dali netko zna koliko firme naplaćuje rušenje starog objekta. da budem precizijni, trebao bih rušenje temelja i odvoz otpada.
imam zemljište na kojem temelj stoji godinama... i već je beton pozelenio itd... pa bih sve ispočetka napravio

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 12:46   #2136
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Nemam pojma ne sjecam se, al ništa spešl.
Znam jedino da je V-fuga, klick feather, oko 100kn\m2



... a iznad stola smo stavili ovaj

Koji je to model stola? Lajkam.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 13:09   #2137
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Baš sam i ja htjela pitat za stol, rijetko koji mi se dopadne. A kad konačno i nađem onaj koji mi se sviđa, dok vidim cijenu, šlagira me. A ni luster nije loš.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 13:38   #2138
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ove godine sam bacio 300kn u vjetar za mrezice i cicak trake iz Bauhausa. Kako god napravim, ne drzi, pada... Bacio u smece sve skupa.

Na kraju dao 300kn i skrojio drvene profile 13x13mm i nerastezljive pvc mrezice i zalijepio na pvc stolariju na 4-6 tocki s 3M trakom (imao sam mjesta izmedju okvira i rolete). Nadam se da to necu morati tako skoro skidati jer nece biti lako.

Istu stvar sam radio i u proslom stanu, al mislio sam u ovom napraviti to malo ljepse, cicak, mrezice... Nema do drvenih profila

Ako i odes na varijantu elasticnih mrezica, napravi bolji nacin kako ces zalijepiti cicak na stolariju. Probao sam doublesided 3M traku, par doublesided silikonskih traka (za police, heavy duty) - nista mi nije drzali taj jebeni cicak. Jedino nisam probao sikaflexom to uloviti, al to bi moralo drzati. I nemoj elasticne mrezice natezati jer ce ti sve pocupati koliko god ti mislio "ma samo malo sam je nategnuo cisto da se izravna".
Sve isto kod mene. Samo bi nadodao za prvi-put-radim-s-drvom ekipu poput sebe, letvice koje kupite nisu ravne pa ako radite za vrata racunajte da cete tesko dobiti da vam se sve fino slaze s okvirom. Mozda i postoje ravnije letvice, ja sam uzeo bez gledanja jer mi nije palo na pamet provjerit.

Sto se tice prozora, ja sam svoje cicak trake zakucao malim cavlicima u okvir (drvo) po kutevima jer nisam imao kako prakticno ubaciti drveni okivr, a da mogu prozor zatvoriti.

I za kraj, ne skodi ponoviti, ne natezite mrezicu na cicak traku jer ce se poceti odljepljivati i po sredini

Da radim ponovo, probao bi s ovom iz Peveca sto OuttaControl spominje.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 14:07   #2139
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Protip za okvire za mrežice. Probajte s kanalicama umjesto drveta.

Izrežete kuteve da je sve na knap, otvorite kanalice, postavite mrežu, zatvorite kanalice i sve nagurate u prozor. Sve ravno, bez čavlića, a nije ni ružno. Kupi se klasična, neelastična mrežica.

Opcija 2, za manje prozore. Kupite isto neelastičnu mrežicu, odrežete centimetar viška sa svake strane te ju montirate između okvira prozora i samog krila prozora, tako da dok je prozor zatvoren, sam prozor drži mrežicu. Kada je otvoren, mrežica stoji sama. (Ovo ne funkcionira sa zavjesama il drugim objektima koji mogu izbaciti mrežicu van dok je vjetar i sl.)
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 14:27   #2140
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
LVT se isto bolje ponasa kad se poljepi, pod bi trebao biti cim ravniji odstupanja od maksimalno 2mm-3mm udubine i 5mm sirine mu bas i neidu u korist. Posto ljudi uvijek uzimaju ove plice LVT-ove moguce ti je da ako ti pod nije savrseno ravan nakon duzeg hodanja da pocnes dobiti razdvajanje iz onog zljeba ako se radi o click klak sistemu bez ljepljenja.

SPC - LVT - WPC
http://www.decnoflooring.com/uploads...29155202G0.jpg
Malo ste me zaintigirali sa ovim SPC - LVT podovima, moram priznati da dosad nisam cuo za njih.

Di ih kupiti kod nas i koje su debljine ti podovi?
Nasao sam neke u bauhaus i sl. ali su pod vinyl podovima, neznam jel to to....
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 15:20   #2141
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Malo ste me zaintigirali sa ovim SPC - LVT podovima, moram priznati da dosad nisam cuo za njih.

Di ih kupiti kod nas i koje su debljine ti podovi?
Nasao sam neke u bauhaus i sl. ali su pod vinyl podovima, neznam jel to to....
Yep, to je to. Imaš puno vrsta i debljina (ali nisam baš vidio preko 6mm).
Pogledaj malo i Tepih Centar (tamo sam prvi put čuo za njih i tamo je frend uzeo). Jako se razlikuju po kvalitetama, unutar LVT-a, odnosno to su vjerojatno ovi SPC, WPC... kad sam prvi put čuo za to mislio sam da je to linoleum i smijao se tome, ali sada vidim da je to jedna jako dobra priča.


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Protip za okvire za mrežice. Probajte s kanalicama umjesto drveta.

Izrežete kuteve da je sve na knap, otvorite kanalice, postavite mrežu, zatvorite kanalice i sve nagurate u prozor. Sve ravno, bez čavlića, a nije ni ružno. Kupi se klasična, neelastična mrežica.
Takav su prodavali u Lidlu, napravio doma, zajebancija je, ali je jako dobro, a povoljno rješenje.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 15:27   #2142
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ali pripazi, stvar je ozbiljna. Podloga ti mora biti savršena, inače ćeš skidati vinil. Ne prašta pogreške. Znam dosta ljudi koji su to radili DIY pa ga uskoro parali.

Ako radiš sam, a nemaš iskustva, najlakše ćeš raditi s debljim laminatima.
  Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 15:57   #2143
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
sto se tice komarnika, postoji i opcija da nakon sto poljepite cicak na profil, drugi dio cicka stavite na tvrdu mrezicu prosijete/zasijete s masinom za sivanje i onda to drze poprilicno dugo. tko nema masinu moze i rucno u cik cak

To bi ovak otprilike izgledalo
Screenshot-7
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 16:53   #2144
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

dali netko zna koliko firme naplaćuje rušenje starog objekta. da budem precizijni, trebao bih rušenje temelja i odvoz otpada.
imam zemljište na kojem temelj stoji godinama... i već je beton pozelenio itd... pa bih sve ispočetka napravio

hvala
Ovo i mene zanima, i da li netko nudi najam kontejnera na duži period za neke povoljnije novce? Mislio sam sam tuckati do temelja, a onda da dođe netko i dovrši strojem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 16:53   #2145
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koji je to model stola? Lajkam.
DIY ala Ziiky 😁
Sacuvao sam stol star pa sigurno 40 i kusur godina što ga je dida pravio pa sam ga malo obnovio i promjenio gornje ploče u skladu sa radnom plohom kuhinje.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 17:04   #2146
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Primjetio sam odmah da je isti uzorak, al vrijedilo je pitati
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:54   #2147
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
pa inace ide izmedu roletne i prozora? osim ako nemas prostora za profil za komarnike onda bi morao ici s vanjske strane. S nutarnje mozes staviti onaj na cicak pa dokle drzi.

Ide, ali to ide valjda ako naručuješ odmah prozor s mrežom i roletom. Ovako samo s roletom je profil od rolete stisnut uz prozor i ne možeš sad ispod njega ubacit profil za mrežu.


Problem s unutarnje strane je što prozor kad se zatvori viri vani cca 1 cm od onog profila gdje bi ja zalijepio mrežu tako da bi uvijek kad bi zatvarao prozor gurao mrežu van i vjerojatno bi ju iščupao. Valjda znaš na što mislim. Eventualno zarezati ćoškove mreže i malo ju gurnuti prema van sa svih strana i tako zalijepit. Zato baš i pitam kakve su metode s unutarnje strane.


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ove godine sam bacio 300kn u vjetar za mrezice i cicak trake iz Bauhausa. Kako god napravim, ne drzi, pada... Bacio u smece sve skupa.

Na kraju dao 300kn i skrojio drvene profile 13x13mm i nerastezljive pvc mrezice i zalijepio na pvc stolariju na 4-6 tocki s 3M trakom (imao sam mjesta izmedju okvira i rolete). Nadam se da to necu morati tako skoro skidati jer nece biti lako.

Istu stvar sam radio i u proslom stanu, al mislio sam u ovom napraviti to malo ljepse, cicak, mrezice... Nema do drvenih profila

Ako i odes na varijantu elasticnih mrezica, napravi bolji nacin kako ces zalijepiti cicak na stolariju. Probao sam doublesided 3M traku, par doublesided silikonskih traka (za police, heavy duty) - nista mi nije drzali taj jebeni cicak. Jedino nisam probao sikaflexom to uloviti, al to bi moralo drzati. I nemoj elasticne mrezice natezati jer ce ti sve pocupati koliko god ti mislio "ma samo malo sam je nategnuo cisto da se izravna".

Postoji li kakva mogućnost da mi malo poslikaš kako si to skrojio s drvenim profilima?


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Protip za okvire za mrežice. Probajte s kanalicama umjesto drveta.

Izrežete kuteve da je sve na knap, otvorite kanalice, postavite mrežu, zatvorite kanalice i sve nagurate u prozor. Sve ravno, bez čavlića, a nije ni ružno. Kupi se klasična, neelastična mrežica.

Opcija 2, za manje prozore. Kupite isto neelastičnu mrežicu, odrežete centimetar viška sa svake strane te ju montirate između okvira prozora i samog krila prozora, tako da dok je prozor zatvoren, sam prozor drži mrežicu. Kada je otvoren, mrežica stoji sama. (Ovo ne funkcionira sa zavjesama il drugim objektima koji mogu izbaciti mrežicu van dok je vjetar i sl.)

Na kakve kanalice misliš? U opciji 1 misliš da kad otvorim prozor naguram taj okvir unutra, kad zatvaram prozor skinem ili?


Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
sto se tice komarnika, postoji i opcija da nakon sto poljepite cicak na profil, drugi dio cicka stavite na tvrdu mrezicu prosijete/zasijete s masinom za sivanje i onda to drze poprilicno dugo. tko nema masinu moze i rucno u cik cak

To bi ovak otprilike izgledalo

Najviše mi je problem kod čička što stan nije moj pa najradije ne bi lijepio čičak izvana po plastičnoj stolariji jer ne znam može li se skinuti nakon više godina.


Kod sebe doma sam zalijepio čičak normalno na stolariju izvana i onda klamericom drugu stranu čička zaklamao za mrežicu. Ovo što sam zalijepio za prozor se više nikako ne može odlijepit, a ovo zaklamano isto drži bez greške.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 21:39   #2148
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Lijepio sam čičak 3M dvostranom trakom i nakon 2-3 godine sve pootpadalo, od vrućine se ljepilo skroz raspalo i sad te ostatke treba dobro ribati tako da ni ja na tvom mjestu ne bih ništa lijepio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:09   #2149
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
I ja sam u podstanarstvu, a kako je pvc i novogradnja, moram malo vise paziti. Mislim da je ovo najbolje prikazano jer izvana ti ne mogu fotkati, a vise od ovoga se nema sta vidjeti

https://i.imgur.com/ZNMykdF.jpg

13x13 profili iz bauhausa. Gledao sam da mi stanu u prostor izmedju okvira i rolete i da nisu najtanji moguci. Letvice nisu 100% ravne ali su jako savitljive i prilagode se stolariji kada ih zalijepis. Letvice su probusene borerom i zavidane sa 4 sarafa na kutevima da se ne rascvjeta sve skupa (pretanko je to da se hebem s 45° spojevima). Mrezica je pvc nerastezljiva, zaklamana na profil, nema da mrda. Pazi kada klamas prema sredini okvira da ne pretegnes mrezu i uvijes letve. Takav okvir sam na svakom kutu i po sredini ulovio dvostrukom trakom, komadici od 5cm. Prije toga sam napravio test - komad drva s trakom na suncu nekoliko dana. Jedva sam je skinuo koliko drzi. Traka se skida kao plastelin, ne ostaju tragovi, ali je elasticna za popizdit. Sa istom trakom imam zaljepljenu tablicu na autu, ali puno vise trake sam koristio - ne znam kako cu je ikad skinuti ako bude trebalo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:12   #2150
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Na kakve kanalice misliš? U opciji 1 misliš da kad otvorim prozor naguram taj okvir unutra, kad zatvaram prozor skinem ili?
https://www.bauhaus.hr/elektro/elekt...za-kabele.html


Ovo je fix, staviš s vanjske strane gdje ne smeta i to je to. S roletama je malo zeznutije, moraš negdje ugurati između. Ali ima raznih profila, pa čak i smeđih.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 23:52   #2151
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
zvoni mi da sam davnih dana gledao neku emisiju (možda je bila i knjiga) na temu "igra sa svjetlosti u (svojoj) kuci"
... stvarno se ne sjećam pa ako se netko sjeća, bio bih zahvalan

usput, može i eventualno neka dobra (diy - self help) feng shui knjiga /dokumentarac koji govori organizaciji stana.
zanima me što kažu "istraživanja" i koji su argumenti za svaku iskazanu tvrdnju odnosno detalj
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 02:53   #2152
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ovo i mene zanima, i da li netko nudi najam kontejnera na duži period za neke povoljnije novce? Mislio sam sam tuckati do temelja, a onda da dođe netko i dovrši strojem.
Pred 2 godine lokalna firma u Vž županiji za ovo uzela 20tkn. Rušenje i odvoz u 2 dana. Bilo je i ponuda za 50-60tkn ali ih je buraz glatko odbio.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:08   #2153
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Za rušenje i odvoz temelja si računajte 100-150kn/m3 (ovisno gdje i o načinu plaćanja). Znači ne građevinske firme uzimati, već direktno nekog normalnog bageristu s velikim kamionom. Temelje odradi do podne ako je blizu deponija. I ne uzimati ove kvazibageriste sa kombinirkom - više sati potroši nego što posla napravi.
miki je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:51   #2154
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
dalo bi se to brzo skršiti,
šuta se otfura na mraclin
zaboravio sam koliko naplacuju po kg, ali bih rekao da je neka sića u pitanju

btw, ima mozda neka slika ove kuce u kompletnom stanju / ili redizajn (ako koliko toliko slici oroginalu) ?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 21.08.2020. u 11:59.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 12:49   #2155
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
dalo bi se to brzo skršiti,
šuta se otfura na mraclin
zaboravio sam koliko naplacuju po kg, ali bih rekao da je neka sića u pitanju

btw, ima mozda neka slika ove kuce u kompletnom stanju / ili redizajn (ako koliko toliko slici oroginalu) ?
Pitaš za ovo što sam ja postavio? Nemam svoje fotke, ovo je s Googla...
To je od buraza inače, plan je bio graditi novu kuću, skroz drugačiju (moderniju) od ove, izdana je i građevinska ali je gradnja na čekanju, neke druge stvari dobile prioritet.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 15:45   #2156
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pitaš za ovo što sam ja postavio? Nemam svoje fotke, ovo je s Googla...
To je od buraza inače, plan je bio graditi novu kuću, skroz drugačiju (moderniju)
bilo mi je fascinantno vidjeti kucu koja izgleda 95% ko kuca od jednog frenda
on jedino ima zatvorenu ovu terasu (dio kuce tj prostorije) .. ostalo sve isto...

...

obicno kad bi bilo šute - u prikolicu i mraclin...

za ovo bi bio ok kamion sa onom "rukom" i malo drustva
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 16:56   #2157
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
bilo mi je fascinantno vidjeti kucu koja izgleda 95% ko kuca od jednog frenda

on jedino ima zatvorenu ovu terasu (dio kuce tj prostorije) .. ostalo sve isto...



...



obicno kad bi bilo šute - u prikolicu i mraclin...



za ovo bi bio ok kamion sa onom "rukom" i malo drustva
Po pričama mislim da je kuća stara stotinjak godina a pred nekih 40 godina adaptirana. Moguće da je kružio neki projekt ili nacrt prema kojem su ljudi gradili takve kuće.
Moja obiteljska kuća je stara 35 godina i u širem susjedstvu su 3-4 iste takve kuće s istim ili sličnim unutarnjim rasporedom. Mislim da je "krivac" jedan pokojni susjed, bivši građevinski poslovođa u jednoj velikoj Zg firmi...
Inače one prethodne fotke su na početku rušenja, kuća je sravnjena sa zemljom i zatrpan ogromni podrum ispod nje. Kompletno rušenje sa odvozom je koštalo 20tkn. Buraz i ekipa su jedino skinuli krov pošto je riječ o staroj hrastovoj građi u odličnom stanju pa je iskorišteno za jednu nadstrešnicu kraj vikendice.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 10:40   #2158
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li se mogu kod nas kupiti alu profili za prozore na frontama osim u iverpanu i elgradu?

Žena je zapela za ovaj, ali bi nebojani aluminij, čega nema u katalogu. Poslao sam im upit, ali ne odgovaraju a neda mi ići tamo samo zbog toga.




Našao sam u sclim katalogu al nema govora o boji. Neznam kako se narucuje boja.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2020-08-24 10_24_29-Window.jpg‎
Views:	860
Size:	61.9 kB
ID:	22597   Click image for larger version

Name:	2020-08-24 10_38_40-Window.jpg‎
Views:	207
Size:	37.6 kB
ID:	22598  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 11:08   #2159
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Zasto nenepravite od iverala u boji fronti.

Kantira se unutarnji dio napravi se prorez za staklo 2-3cm, nakon sto se taklo ubaci, kantiraju se vanjske strane i imas staklo direkt u iveralu u boji fronti.

Otprilike to ovak izgleda
20190210-224516
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 12:40   #2160
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Zasto nenepravite od iverala u boji fronti.

Kantira se unutarnji dio napravi se prorez za staklo 2-3cm, nakon sto se taklo ubaci, kantiraju se vanjske strane i imas staklo direkt u iveralu u boji fronti.

Otprilike to ovak izgleda
20190210-224516

Ovo je bomba na slici.
Nije nam ponuđena ta opcija jer je vjerojatno više komplikacija oko toga i neznam koliko bi strukturno čvrsta vrata bila, pošto su dosta velika (kao ova tvoja fronta iznad nape, 60x100 i koji cm.). Sutra se nalazimo sa stolarom, pa ću pitati.



Odgovorili su mi iz iverpana konacno, ima po narudžbi.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na