Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2016., 21:29   #1
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Audigy 2 ZS problem

Prije par godina je frend kupio tu na forumu Audigy 2 ZS zvučnu karticu. Čim ju je pokušao instalirati, komp se smrzavao, nije radilo i pripisao sam to njegovoj nestručnosti i problemu s driverima.
Sad mi je donio tu karticu i reko idem to isprobati na svojoj P35 ploči. Dok se stavi zvučna u PCI slot, windowsi je čak prepoznaju kao Audigy 2 ZS ali čim se pokušaju druveri instalirati tu se komp smrzne. Pokušao sam na puno načina i nekoliko vrsta drivera ali nisam je uspio instalirati. Čak niti onaj Audigy Pack od DanielaK nije pomogao. Očistio sam je detaljno sa kontakt sprejem, PCB i sve komponente su kao nove, očišćene Problem je ostao isti.

Ima li tko ideju kako je osposobiti za rad? Jedino kaj mi još pada na pamet je da su se kondići posušili i da ne radi zbog toga. Ali opet niti prije jedno 3-4 godine već nije radila. Čudno mi je to...

Svaki savjet je dobrodošao.

Evo slike kartice:





alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 22:15   #2
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Jesi li probao na WinXP?
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2016., 22:17   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
nisam. samo win 7 i win 10.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 22:22   #4
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Možeš probati i live linux distribuciju neku, čisto da vidiš hoćeš li dobiti zvuk van iz nje ikakav.

A kartica je tamo iz 2003. ili ranije je li tako? Znači inicijalna podrška za XP, kasnije pokrpana da radi na VISTA/W7 eventualno, 64 bit verzija naknadno dokrpana na to još. Pa mislim da vrijedi probati, ako ništa, onda zbog zaključka samo da nije do hardvera.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 22:24   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ok, idem to probati. javim rezultate

EDIT: Linux mint 14 je ne vidi. Elementary OS Freya je ne vidi. Windows 7 (čista instalacija) je kao i na 10-tki. Krene instalacija drivera, i onda se samo smrzne komp, niti disk niti išta ne radi. Ako tada samo restartam na tipku restart, prilikom sljedećeg bootanja komp uopće ne vidi karticu. Ako ugasim do kraja i ponovo upalim, windowsi opet vide karticu... :-/

EDIT2: čitajući po netu to je čest problem. IRQ konflikt, lokacija u slotu, neslaganje s drugim grafičkim karticama. Ugl do nekompatibilnosti je. Šteta jer bi mi firewire kontroler dobro došao. a i kartica nije za baciti

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 05.08.2016. u 01:06.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 13:13   #6
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
FYI :
Kondići na zvučnim karticama se u pravilu ne suše jer nisu pod velikom strujom niti pod visokom temperaturom
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na