Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2008., 18:54   #31
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Ja obicno kupujem opskurni hardver na Ebayu i do sada nikakvih problema, a palo je 2 SCSI RAID kontrolera, nesto adaptera za stare Macove, cudnovatog RAM-a i nesto uparenih Pentiuma 3. Svaki put sve doslo ekspresno brzo i tocno kako je opisano, a stizale su stvari iz Jamerike, Latvije, Njemacke...

Baj'd vej, ako zelite izbjeci razgovore ugodne u Branimirovoj (ili gdjegod da se, ako niste iz Zgb, odvija carinski proces u vasem gradu), pokusajte primiti posiljke kao obicna pisma a ne kao pakete (ako se radi o dovoljno malom proizvodu, mislim da je USPS limit nekakvih pol kile ili tako nesto). Stvar obicno prolazi bez problema (postar dofura na vrata) i nitko ne pita sto li je unutra.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 21:28   #32
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja također, sve što sam dosad kupovao je stiglo kako je i opisano.
Baš su mi danas stigle fenomenalne Sennheiser CX400 slušalice za cca 150kn (s dostavom) s tim da mi je prodavač dao second chance jer mi je jedna kupovina promakla i davao mi je 5$ popusta ako uzmem još jedne

Sve u svemu, slušalice su fenomenalne, u nas model CX300 (slabiji) košta oko 400+ kn tako da...

Naručio sam par adaptera kojih jednostavno u nas nema kupiti ili ih ima, ali u ZG a to je nespretno (+ dostava):

- PS2 multitap za 1.5€ + 7€ poštarine, u nas 140kn + pošta
- Laptop CD -> PC IDE adapter za 4$ s dostavom, u nas nema
- Pop-port to 3.5mm konverter za Nokiu za oko 25kn (.01 funta + 2 funte za dostavu )
- Par igara za pola cijene (s uračunatom dostavom)
- USB 8GB stick za 120kn (naravno s dostavom, treba stići još).

Što se tiče Munjare, neznam čovjek prodaje stickove pa su mu ovi konkurencija tako da ih se treba blatit
Naravno kupujem od ljudi koji imaju veliki pozitivni feedback te za koje jamči PayPal u slučaju prevare.

Osobno, dosad nisam ima negativnih iskustava s trgovinom, uglavnom dobiješ što piše (naravno treba pročitati, a ne ići grlom u jagode jer kod većine stvari koje nisu originalne posebno piše third party proizvod).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2008., 22:53   #33
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Što se tiče Munjare, neznam čovjek prodaje stickove pa su mu ovi konkurencija tako da ih se treba blatit
Naravno kupujem od ljudi koji imaju veliki pozitivni feedback te za koje jamči PayPal u slučaju prevare.
Munjari se *ebe za to hoce li tko nabaviti stick preko ebaya i Munjara govori o no-name stickovima za razliku od ovih koje Munjara prodaje.

Munjara je narucivao i narucuje svega i svacega s ebaya, zadnje mi je neki dan stigao philips brijaci aparat i imam uglavnom pozitivna iskustva.

A zelim upozoriti ljude da se ne opeku i za*ebu kao sto sam se ja opekao.
Za razliku od Mara koji ceka taj stick ja sam u mjesec dana narucio 5-6 stickova od 2 do 8gb od razlicitih prodavaca od kojih je par imalo 5-6k pozitivnog feedbacka.
Nakon sto je prvi dosao opstavio je gorak okus u ustima i onda sam se detaljnije informirao o tome.
Da i trazio sam refund za koji te paypal trazi da posaljes proizvod nazad o svom trosku uz online tracking number.

Tako da prijatelju Munjara je vjerojatno upućeniji u te stvari od tebe i nemoj me prikazivati kao tipa kojem je cilj za*ebati ljude samo da kupe kod mene.
Da, cilj mi je prodati i zaraditi nesto, ali to ne znači da ću kenjat i lagat ljudima.
Tko zeli jeftin 8gb stick neka radije u linksu uzme sharkoon za 8gb 220kn ili neki brand name na ebayu.

Proguglaj malo o fake usb stickovima na ebayu

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 20.02.2008. u 11:37.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 19:10   #34
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
U HR gift na carini ne prolazi. Odnosno ne postoji. Tako da znaci na sve ide carina. Uglavnom na stvari skuplje od 300kn i to cca u postotoku od 30-40% od ukupne cijena proizvoda (cijena samog proizvoda + postarina).
moja iskustva:
zvucnik centralni iz mog siga...
dobio sam ga na aukciji za 220$ + 100$ dostave i to BEZ gift oznakom platio sam carinu i sve ostalo 0kn
Dostavljeno je iz U.S.
Mobitel Nokia n95 za frenda...
na aukciji za 425$ +20$ dostave SA gift oznakom platio carinu i sve ostalo 0kn
Dostavljeno je iz Rusije
Lord of the ring triology special extended edition + armagedon special edition
na britanskom forumu kupljeno,placeno 30funta s dostavom SA gift oznakom placena carina i ostalo 0.
da sam kupio zvucnik kod nas kostao bi me nekih 600kn vise
mob da ne pricam...
evo upravo sam dobio aukciju za Denon AVR-3805 (420$+100$)koji kod nas se po oglasnicima vrti oko 4500-5000kn tako da vam je jasno kolika je usteda.
evo samo se nadam da me ovaj puta ne oderu na carini jer ovo cudo ima 18kg
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 19:20   #35
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Što se tiče Munjare, neznam čovjek prodaje stickove pa su mu ovi konkurencija tako da ih se treba blatit
Naravno kupujem od ljudi koji imaju veliki pozitivni feedback te za koje jamči PayPal u slučaju prevare.

Evo onda da ti ja kažem da su mi od dva 8GB sticka kupljena na ebayu došla oba fejkana. Pozitivni feedback kod ovakvih prodavaća ništa ne znaći jer ljudi 98% uštekaju, vide kapacitet i mašu repom dok pišu feedback.

Ja sam ovom svom prodavaću napisao otrovni feedback sa naputkom drugima da provjeravaju detaljno kapacitet i digao dispute konzolu i ovaj me sad moli da maknem feeedback što sam odbio dok mi ne vrati novce.

Sa druge strane imam i vrlo pozitivna iskustva na ebayu ali od ovih stickova bježati ko vrag od tamjana.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 22:18   #36
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ja sam kupio masku za N73, naravno u opisu piše Nokia mask, kad ono dođe, otpakiram, odma sam primjetio da to nemože biti origigi, no ajd stavit ću je ko zna možda je ok. Kao prvo onaj alat koji sam dobio za "besprijekorno" otvaranje mobitela, se strgao istog trena, krenem ja sa odvijačem, oštetim origigi masku, stavim kopiju. Nakon tjedan dana, tipkovnica sa izlizala, i ja reko vraćam staru. Kineska se naravno raspala na 3 komada kad sam skidao, vraćen original (malo oštečen, jer sam skidao no u komadu).
Takodjer sam kupio i slušalice za nokiu, ali za njih nisam 100% siguran dal su kopija, no izgleda mi sumnjivo
Uglavnom rekao sam sebi, ništa više iz kine preko Ebaya.
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 06:28   #37
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Vec kad je rijec o usb-ima jedan najs stik - look
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 12:25   #38
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 971
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 13:41   #39
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Dosad sam samo jednu stvar uzeo prek eZaljeva, kuciste za SE K750i i sve je proslo OKe...ipak s postarinom izaslo me 105kn, a kod nas cujem da dodje oko 250kn...
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 16:23   #40
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Da dignem temu iz zaborava. Prijatelj je uzimao slusalice preko e-baya, pa sam se malo pozabavio tematikom i cini mi se da je vecina (ako ne i sve) povoljnih slusalica fake. Kod nekih je to moguce utvrditi vec i po slikama iako su fakeovi jako dobro odradjeni i razlikuju se od originala po detaljima. Rijec je mahom o trgovcima iz Kine koji trguju uglavnom slusalicama, cijene se krecu u rasponu 15-30$, a od modela rijec je o popularnim in-ear modelima Sennheisera i Akg-a (CX 300, CX 350, CX 500, K 324, IP2 itd.)

Vise o fakeovima i kako ih prepoznati mozete naci ovdje:
http://fakeheadphones.com/

Zadnje izmijenjeno od: morph. 04.12.2009. u 16:51.
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2009., 19:48   #41
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ja uzeo masku za SE k800i srebrnu, za 1$ + 7$ poštarina.. znači 40kn.. još nije stigla, više od mjesec dana.. i htio sam uzet Sony slušalice v700dj koje idu po 150kn s poštarinom, al to je sve fake... pregledao sam preko 12 stranica sa tim slušalicama, nijedne orginal...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 01:46   #42
Zakinjo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZAGREB->Trešnjevka
Postovi: 16
Kad sam već tu...
Ako slučajno kupite preko eBaya npr. 16GB USB stick ili SD karticu i uspostavi se da je FAKE, možete ga/ju pomoću ovog programa vratit na pravi kapacitet
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...X-UNITY-I23839
Tako bar nećete izgubiti podatke ako nasnimite više nego što stane gore.

Za testiranje USB/SD koristite program h2testw 1.4
Zakinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 02:48   #43
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Nema tog programa koji će popraviti ovo.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 18:29   #44
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
3. put u zadnjih 7 postova...mora da je popularan taj stik
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 21:43   #45
jopa_22
NSXfreak
Moj komp
 
jopa_22's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: klc - zagreb
Postovi: 13
eto tema je bila mrtva pola godine pa je vrijeme da se digne iz groba

ovak vidim da svi pisu vise manje o slušalicama i stickovim pa da se ubacim

ja sam do sad kupovao samo tenisice preko ebaya i još uvijek ne znam jesu fake ili ne jer drže a vidio sam i iste i drugačije kod službenog prodavača ali sad sam polakomio i kupio bi procesor ili barem razmišljam o tome pa me zanima da li je netko imao iskustva s tim u kakvom stanju oni dolaze???

zanima me jer polako hvatam zalet pa dok još mogu stati prije nego skočim
__________________
...wheels are like boozams to man...and cars have four...
jopa_22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 22:12   #46
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pitaj timmy-ja ili onaj za-gi-ni-me (sigurno nisma dobro napisao ), mislim da oni masu toga uzimaju na ebayu i sličnim siteovima.
Postoje i top rated selleri koji bi trebali biti pošteni.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 23:49   #47
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ja sam kupio barem dvadesetak procesora sa ebaya i da kucnem o drvo nikad problema.
Iz amerike uglavnom uzimam sa recycle yardova za sitnu lovu, eventualno
nekad nagovaranje da salju USPSom, ako inzistira na Fedexu ili DHLu odustanem.
Takoder puno uzimam u njemackoj te svedskoj, svedska ima malu postarinu i ultra brzo dolazi...
Doduse neznam kakav procesor te zanima, al ja samo kupovao serverske/workstation i egzotika stvari...
riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 23:18   #48
jopa_22
NSXfreak
Moj komp
 
jopa_22's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: klc - zagreb
Postovi: 13
pretpostavljam da imaš više iskustva od mene i bio bi zahvalan na nekoliko linkova švedske odnosno recycle yarda ako nije problem pa se možda nađe nešto zanimljivo što bi mi pomoglo
__________________
...wheels are like boozams to man...and cars have four...
jopa_22 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 15:31   #49
Amos
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: vg
Postovi: 68
e da se ja nadovezem :P jel placas kakvu carinu il nes za te procove? ja si isto gledam nabaviti proc prek ebaya.. a i ako ima iskustva sa grafickim... dal se isplati il rade nesto tu blizu sta ima garanciju itd?
Amos je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 15:47   #50
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
ja kupovao sve živo i neživo, od PS3 iz USA kad je izašao, pa preko tenisica itd... samo visok feedback gledam i sve u redu
vex je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 23:43   #51
Sonic2048
Premium
Moj komp
 
Sonic2048's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 140
dosta stvari sam naručiovao preko ebaya, najbolje je iz DE i UK po meni jer roba jednostavno bolja i dođe kroz 5 dana....ako mi nešta dolazi iz USA ili Kine onda to uvjek traje preko šugavih mjesec dana što je previše svakako...inace kupovao sam grafičke, matične, hrpu stvari za mob slušalice, nosače itd.....i jedino sam jednom platio carinu, a to je bilo kada sam naručio spojler za auto...a to valjda isto zato što je stvar jednostavno ogromna i što su ovi likovi šta su shipping radili sami to na carinu nosili i tražili da im uplatim carinu pa da mi dostave doma....
Sonic2048 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 03:19   #52
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Fakeova ima hrpa, nekad ni visok feedback ne opravdava lošu robu.

Primjerice, ako netko prodaje Nike Shox i ima 99% feedback, vi tu robu dobijete i skužite da je fake, idete se žaliti, ali prodavac ce stat u obranu s recenicom "nisam nigdje naveo da je original"

Najbolje je i to što neki ljudi kupuju nešto, a ni sami ne znaju kako izgleda original.
Recimo za takav primjer mogu uzet Rolex i slične satove, nitko bogat neće ić kupovat Rolex na ebayu, ali zato ima hrpu wannabi richie richa koji kupe Rolex ili nešt slično, nit znaju kako izgleda original i daju +1 feedback jer su presretni robom.

Tako da taj 100% feedback nema nekog smisla, sve ovisi o vrsti trgovca. Od 10 njih barem trojca tu i tamo bace fejkove, ako naletite baš na toga onda jbg.

Inače s ovim ebay buyers protection se stvar malo poboljšala, trgovci koji su u tom sustavu ne dobiju lovu od ebaya sve dok vi ne ostavite +1 rep.
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 21:38   #53
Addicted606
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Ja osobno redovito kupujem ebayu i nikad nisan ima nikakvih problema. Doduše ja ne kupujem takve gluposti , jednostavno mi se ne da čekat usb misec dana .... i nikad nisan ima nikakvih problema .. Samo gledaš ko ima pozitivne feedbackove i da ih ima šta više ... i to je to ...
Addicted606 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 17:06   #54
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
svima koji niste platili carinu svaka cast. ja narucio 2 igre i za svaku platio i carinu i pdv!!! gamad.. nego kupio bi proc. ima dosta quadova na socket 775 koji su upol jeftiniji nego kod nas pa pitam dal je to ok? misim sigurno donekle? da ne dobijem doma kutiju od sibica umjesto proca..
__________________
fly me to the moon
red_bull je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 17:46   #55
DomagojX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb/Sesvete
Postovi: 1,307
ja kad sam kupovao i7 920 proc preko ebaya..fino naručio, tamo platio i došlo doma...bez ikakve carine i slično..fakat ne znam kako al eto...očito sam imao dosta sreće :P
DomagojX je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 18:02   #56
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
@red_bull
Nemoj odabirati FEDEX, DHL i slične da ti šalju pakete. Izbjegavaj prodavače koji šalju
preko njih. Naravno treba imati i malo sreće da ti paket nebude u onim paketima koji
se carine.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 12:52   #57
joezvjersky
Žaba
Moj komp
 
joezvjersky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 35
Od dvadesetak trgovina na ebayu, cca. 90% je prošlo OK. Jednom sam kupio 8 gb stick za koji se ispostavilo da zapravo ima 2 Gb. Za refund ga je trebalo vratiti pošiljatelju, što bi me koštalo 50% početne cijene, pa sam odustao od svega i sad imam pomoćni ultraspori 2 Gb stick i klonim se kupovine proizvoda s "predobrim" cijenama.

Obično uzimam vrlo jeftine stvari pa me ne boli puno ako i nisu kako treba, ali dva puta sam naručivao Adidas tenisice iz Amerike i oba puta je sve prošlo u redu, uključujući i carinu, odnosno nedostatak iste...
Ostalo su bili razni adapteri, čitači kartica, baterije za mobitele, kabeli i slično, sve ispod 100 kuna vrijednosti.
joezvjersky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 20:53   #58
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Da dignem temu iz zaborava. Prijatelj je uzimao slusalice preko e-baya, pa sam se malo pozabavio tematikom i cini mi se da je vecina (ako ne i sve) povoljnih slusalica fake. Kod nekih je to moguce utvrditi vec i po slikama iako su fakeovi jako dobro odradjeni i razlikuju se od originala po detaljima. Rijec je mahom o trgovcima iz Kine koji trguju uglavnom slusalicama, cijene se krecu u rasponu 15-30$, a od modela rijec je o popularnim in-ear modelima Sennheisera i Akg-a (CX 300, CX 350, CX 500, K 324, IP2 itd.)

Vise o fakeovima i kako ih prepoznati mozete naci ovdje:
http://fakeheadphones.com/
Ja sam bas uzeo Cx 500 i nadam se da cu dobiti fake jer za 15 $ niti ne racunam da cu dobiti orginalStvarno moras niti naivac ako vjerujes da ces u tom cijenovnom rangu dobiti orginalBiti ce dobre za plazu jer ako mi ih netko i mazne nece biti velika steta

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 00:07   #59
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor joezvjersky Pregled postova
Od dvadesetak trgovina na ebayu, cca. 90% je prošlo OK. Jednom sam kupio 8 gb stick za koji se ispostavilo da zapravo ima 2 Gb. Za refund ga je trebalo vratiti pošiljatelju, što bi me koštalo 50% početne cijene, pa sam odustao od svega i sad imam pomoćni ultraspori 2 Gb stick i klonim se kupovine proizvoda s "predobrim" cijenama.

Obično uzimam vrlo jeftine stvari pa me ne boli puno ako i nisu kako treba, ali dva puta sam naručivao Adidas tenisice iz Amerike i oba puta je sve prošlo u redu, uključujući i carinu, odnosno nedostatak iste...
Ostalo su bili razni adapteri, čitači kartica, baterije za mobitele, kabeli i slično, sve ispod 100 kuna vrijednosti.
A cek, di je ono - primis, vidis da si prevaren - kazes nisam primio i peypal dispute - refound? Oko za oko, pasta za zube?

Cuj ispod 20 e te nece.. ja i parfeme narucim iz engleske pa nista.. otvore, pogledaju i lupe oslobodjeno..
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 16:10   #60
joezvjersky
Žaba
Moj komp
 
joezvjersky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 35
Jbg, najprije sam se pokušao požaliti prodavatelju da mi stick ne radi kako treba, a poslije je bilo kasno tvrditi da ga nisam ni primio ...

Drugi put ću pametnije....

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
A cek, di je ono - primis, vidis da si prevaren - kazes nisam primio i peypal dispute - refound? Oko za oko, pasta za zube?

Cuj ispod 20 e te nece.. ja i parfeme narucim iz engleske pa nista.. otvore, pogledaju i lupe oslobodjeno..
joezvjersky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na