Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2009., 20:18   #121
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Aj kupi pa nam javi kakav je.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2009., 20:22   #122
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Aj kupi pa nam javi kakav je.
Netrebam kupiti. Znam. Jer Google je naš prijatelj.
http://www.gpsmodding.com/index.php?board=18.0
Amdejac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2009., 22:16   #123
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Za 300kn se kod nas da nabavit rabljeni Vivax GPS350 koji je identican gore navedenom uredaju u nesto izmjenjenom kucistu.

Inace za uvoz ovih gps uredjaja s dealextreme i drugih str. potrebno je imati dozvolu za uvoz koja kosta cca. 200kn i uz nju je potrebno prilloziti potvrdu o sukladnosti koju ti uredjaji nemaju a ako se i uspiju uvest onda je ukupna cijena visa nego ovdje novi 3,5" NO name GPS a i ostaje zajebancija s garancijom.

Ev. bi se isplatilo uzet kakav 5" ili 7" GPS po sistemu ako prodje prodje, barem dealextreme ne radi probleme po pitanju refunda kod vracene posiljke.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2009., 23:02   #124
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Radije Mio. Ima SiRF III....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 10:30   #125
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
bi mi se mogo javit netko ko se kuzi u stavljanje "dobavljivih" mapa na garmin uredjaj na PM, imam par pitanja
fala puno unaprijed
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 10:57   #126
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Odi na caffemobil ili gpsunderground i naći ćeš sve što ti treba. Za gpsundergorund ćeš se vjerojatno trebati regati (besplatno je), ali isplati se.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 04:03   #127
johnny šetač
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 2
Exclamation tomtom ili garmin!?

Ekipa trebam pomoc!Naime ovako odlucio sam kupiti gps uredjaj,ali nikako se ne mogu odluciti koji!Zgledao sam modele tomtom GO 730 i garmin nuvi 1490T?Oni mi odgovaraju i po cijeni jer ne mogu vise izdvojiti.Kako nikada nisam koristio navigaciju ne bih zelio pogrijesiti odmah pri prvoj kupnji.Svaka pomoc ili sugestija bih dobro dosla.Prije svega bitna mi je tocnost karti za prostor Hrvatske i EX YU tj. pokrivenost,precizno dovodjenje do trazenoga cilja,kvalitete samih uredjaja te one sitnice kao sto je bluetooth,sucelje,automatski prikaz za nocnu voznju,.....te koji uredjaj ima kvalitetni software!Ako netko ima i nekakav bolji prijedlog osim ova dva,uvazava se!Hvala unaprijed!!!
johnny šetač je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 10:32   #128
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Produži adsl ugovor i uzmi onaj Mio što ga nudi t-scum. Tu na forumu imaš upute kako staviti bolji nav. program i karte na njega. A taj isti se prodaje za 600kn što i nije neka lova.
Osobno koristim iGO i zadovoljan sam s njime. osobito mi se sviđa sistem nadogradnje karata, poi i sl. jer se radi o copy/paste metodi i nisu potrebni specijalni programi i razne kerefeke kao za npr. Garmin (Garmin pamti samo zadnje stavljenu mapu pa ako misliš napraviti update jedne karte, moraš SVE mape ponovo staviti).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2010., 11:24   #129
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2010., 11:32   #130
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Problem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2010., 18:05   #131
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Jel ima netko GoClever pa da je uspio staviti na njega nešto drugo osim Mireo viaGPS 3.0 ili 3.1?
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 23:52   #132
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Zainteresiran sam za kupnju neke auto-navigacije do cca 1.000kn max.
pa me zanima šta da uzmem jer ima poprilično velike ponude, a najbitnije da je pokriveno kartama HR,Mađarska,Austrija,Njemačka Italija i Švica pa mi to i pretstavlja problem ili su uračunate karte Eu bez HR ili su u istoj bivše zemlje Ex Yu koje mi nisu potrebne ima li tko kakav prijedlog-savjet?
Ispregledao sam ponudu u našim trgovinama i neznam što bi uzeo, a da valja i zadovoljava ono što trebam pa je svaka sugestija i savjet dobrodošao.
Ako je netko kupio ili ima novi PC Chip i u njemu se nalaze recenzije istih pa bi molio ako se nekako može kopirati-skenirati iste i ima neka dobra duša da mi pošalje navedeno štivo možda to pomogne kod odluke.Pokušao sam kupiti online opciju ali nema mogučnost plačanja Diners-om

Unaprijed hvala.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2010., 20:13   #133
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Zainteresiran sam za kupnju neke auto-navigacije do cca 1.000kn max.
pa me zanima šta da uzmem jer ima poprilično velike ponude, a najbitnije da je pokriveno kartama HR,Mađarska,Austrija,Njemačka Italija i Švica pa mi to i pretstavlja problem ili su uračunate karte Eu bez HR ili su u istoj bivše zemlje Ex Yu koje mi nisu potrebne ima li tko kakav prijedlog-savjet?
Ispregledao sam ponudu u našim trgovinama i neznam što bi uzeo, a da valja i zadovoljava ono što trebam pa je svaka sugestija i savjet dobrodošao.
Ako je netko kupio ili ima novi PC Chip i u njemu se nalaze recenzije istih pa bi molio ako se nekako može kopirati-skenirati iste i ima neka dobra duša da mi pošalje navedeno štivo možda to pomogne kod odluke.Pokušao sam kupiti online opciju ali nema mogučnost plačanja Diners-om

Unaprijed hvala.
Kupi si Garmina bilo kojeg, kartografija je vrlo dobra i što je bitno, vrlo vrlo jednostavna za samostalni update kod kuće, naravno besplatan
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2010., 23:48   #134
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Ma kakav Garmin. Preskup je. Uzmi Goclever ili Vivax sa HR i Bih kartama sa minimalno 4.3 ekranom (11 cm dijagonala).
U ovih par tjedana isprobao sam brdo programa za svog Goclevera.
Igo8 ima brdo funkcija, ali glasovna navigacija im je u banani. Žena izgovara tri (pauza od sekundu) sto. . Navigacija je OK za grad, ali izvan grada su samo mrlje, pogotovo ako je neko selo u pitanju. Ista stvar je i sa Garminom. ZG i veći gradovi perfektni 3D zgrade POI i druge piz....je, ali izvan grada banana.
Sa Gocleverom sam dobio Cardinale BE 3.1 i Mireove karte BiH. Ako gledamo veće gradove malo je mršaviji od razvikanog Garmina, ali zato u svakom selu u RH pokazuje svaku ulicu i kućni broj.
Danas me je navigacija dovela od Zaprešića do Ždrelca na otoku Pašmanu po lokalnim cestama izbjegavajući autoput A1 i D1 preko Korenice. Naime išao sam starom Karlovačkom preko Duga Rese, Brinja, Gospića pa na Sv. Rok, dio po A1 do Benkovca pa na Biograd i Tkon. Navigacija je savršeno odradila.
Goclever ima svoje 2 Gb memorije i staviš recimo 4 Gb SD karticu.
Pošto je tvornički otključan i radi pod windows CE 5 možeš raditi čuda. MP3 player, gledanje filmova, slika, čita TXT formate, ali može se ubaciti i PDF.
Tak da moj glas ide za Mireo i Cardinale.
http://www.mireo.hr/?lang=hr
http://kenny2.globalnet.hr/mireo.hr/default.aspx?id=18
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 00:32   #135
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Nedavno sam nabavio novi Mio M300 za 350kn (novi je oko 700kn) vrlo jednostavno (google) se razbije i sad imam gore Mio, mireo, garmin, igo, amigo i još jedan "paket", plus brdo igrica i mediaplayer. Isprobao sam sve karte i mogu reć da ja za zagreb i HR općenito najbolji mireo/miomap, ima i folder za zgrade pa po zagrebu ima 3d karta kad voziš (neboderi, zgrade, važni objekti i sl.), izgleda IMBA

Mislim da za te pare konkurencije nema, za sad koristim isključivo mireo black edition v3.xxx jer mi je osobno daleko ispred ostalih.

Jedina zamjerka ide malom ekranu, ja bi bar 20" pa da se vidi kud ide baja
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 02:41   #136
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ma kakav Garmin. Preskup je. Uzmi Goclever ili Vivax sa HR i Bih kartama sa minimalno 4.3 ekranom (11 cm dijagonala).
U ovih par tjedana isprobao sam brdo programa za svog Goclevera.
Igo8 ima brdo funkcija, ali glasovna navigacija im je u banani. Žena izgovara tri (pauza od sekundu) sto. . Navigacija je OK za grad, ali izvan grada su samo mrlje, pogotovo ako je neko selo u pitanju. Ista stvar je i sa Garminom. ZG i veći gradovi perfektni 3D zgrade POI i druge piz....je, ali izvan grada banana.
Sa Gocleverom sam dobio Cardinale BE 3.1 i Mireove karte BiH. Ako gledamo veće gradove malo je mršaviji od razvikanog Garmina, ali zato u svakom selu u RH pokazuje svaku ulicu i kućni broj.
Danas me je navigacija dovela od Zaprešića do Ždrelca na otoku Pašmanu po lokalnim cestama izbjegavajući autoput A1 i D1 preko Korenice. Naime išao sam starom Karlovačkom preko Duga Rese, Brinja, Gospića pa na Sv. Rok, dio po A1 do Benkovca pa na Biograd i Tkon. Navigacija je savršeno odradila.
Goclever ima svoje 2 Gb memorije i staviš recimo 4 Gb SD karticu.
Pošto je tvornički otključan i radi pod windows CE 5 možeš raditi čuda. MP3 player, gledanje filmova, slika, čita TXT formate, ali može se ubaciti i PDF.
Tak da moj glas ide za Mireo i Cardinale.
http://www.mireo.hr/?lang=hr
http://kenny2.globalnet.hr/mireo.hr/default.aspx?id=18
Imam u kući mio moov sa zadnjom kartom, i garmina serije 7 već 2 godine, od nekidan sa adria route 3.1. I ne kužim po čemu je garmin preskup, obrazloži bar nebuloze kad ih pišeš. Navigacijski uređaj se kupuje da bi odveo korisnika od točke a do točke b, precizno, a ne za điđe miđe od mp3-ca, igranja igrica na nje mu i sl. bonus shitova. Po kvaliteti prikaza, kvaliteti samog uređaja, brzini hladnog starta, držanju signala; ipak tvrdim da garmin baš i nema neke konkurencije, svi moji frendovi i rođaci koji su imali mio i sl. uređaje su nakon pol godine, godinu prodali te igračke i kupili si nešto od garminove ponude. Zato je moja gornja preporuka bila garmin, a ne tu ranije navedni vivax shitovi i sl. smeća.

Evo, ovako nešto je odličan izbor i samo malo odskače od max. zadane cijene - http://www.garmin.com.hr/Products/De...283&kultura=hr
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 02:49   #137
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Zainteresiran sam za kupnju neke auto-navigacije do cca 1.000kn max.
pa me zanima šta da uzmem jer ima poprilično velike ponude, a najbitnije da je pokriveno kartama HR,Mađarska,Austrija,Njemačka Italija i Švica pa mi to i pretstavlja problem ili su uračunate karte Eu bez HR ili su u istoj bivše zemlje Ex Yu koje mi nisu potrebne ima li tko kakav prijedlog-savjet?
Ispregledao sam ponudu u našim trgovinama i neznam što bi uzeo, a da valja i zadovoljava ono što trebam pa je svaka sugestija i savjet dobrodošao.
Ako je netko kupio ili ima novi PC Chip i u njemu se nalaze recenzije istih pa bi molio ako se nekako može kopirati-skenirati iste i ima neka dobra duša da mi pošalje navedeno štivo možda to pomogne kod odluke.Pokušao sam kupiti online opciju ali nema mogučnost plačanja Diners-om

Unaprijed hvala.
Možemo se provozat, imam ja Mio Moov M300, gore je iGo 8.3 pa da vidiš. Naravno ovdje se radi o siči 350/400KN, malo google i eto ti čuda. No sve u svemu, da je savršeno, e bome nije.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 09:20   #138
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Imam u kući mio moov sa zadnjom kartom, i garmina serije 7 već 2 godine, od nekidan sa adria route 3.1. I ne kužim po čemu je garmin preskup, obrazloži bar nebuloze kad ih pišeš. Navigacijski uređaj se kupuje da bi odveo korisnika od točke a do točke b, precizno, a ne za điđe miđe od mp3-ca, igranja igrica na nje mu i sl. bonus shitova. Po kvaliteti prikaza, kvaliteti samog uređaja, brzini hladnog starta, držanju signala; ipak tvrdim da garmin baš i nema neke konkurencije, svi moji frendovi i rođaci koji su imali mio i sl. uređaje su nakon pol godine, godinu prodali te igračke i kupili si nešto od garminove ponude. Zato je moja gornja preporuka bila garmin, a ne tu ranije navedni vivax shitovi i sl. smeća.

Evo, ovako nešto je odličan izbor i samo malo odskače od max. zadane cijene - http://www.garmin.com.hr/Products/De...283&kultura=hr
Svakako si u pravu ako govorimo o legalnom korištenju uređaja.
Ali ako govorimo o ukupnim mogučnostima uređaja sigurno je garmin slabiji od nekog win CE uređaja.
Na garmin uređaj moguće je stavljati samo garmin navigaciju i pripadajuće karte.
Na win CE (mio, goclover ..) moguće je istovremeno imati više navigacija npr.IGO, automapa, NDrive, tomtom, route66, pa i garmin sa kartama koje ti imaš i toliko hvališ.
Svaka od navedenih navigacija ima svoje dobre i loše strane, ali kada ih imaš sve, uvijek nađeš onu koja ti je najbolja u određenoj situaciji.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Zadnje izmijenjeno od: Dambo. 01.08.2010. u 09:39. Razlog: stavljen foto
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 10:21   #139
joe black
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 23
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Zainteresiran sam za kupnju neke auto-navigacije do cca 1.000kn max.
pa me zanima šta da uzmem jer ima poprilično velike ponude, a najbitnije da je pokriveno kartama HR,Mađarska,Austrija,Njemačka Italija i Švica pa mi to i pretstavlja problem ili su uračunate karte Eu bez HR ili su u istoj bivše zemlje Ex Yu koje mi nisu potrebne ima li tko kakav prijedlog-savjet?
Ispregledao sam ponudu u našim trgovinama i neznam što bi uzeo, a da valja i zadovoljava ono što trebam pa je svaka sugestija i savjet dobrodošao.
Ako je netko kupio ili ima novi PC Chip i u njemu se nalaze recenzije istih pa bi molio ako se nekako može kopirati-skenirati iste i ima neka dobra duša da mi pošalje navedeno štivo možda to pomogne kod odluke.Pokušao sam kupiti online opciju ali nema mogučnost plačanja Diners-om

Unaprijed hvala.
joe black je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 11:28   #140
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Dobio sam neki dan mail od Mirea da za 2 tjedna izlaze nove karte, a jučer sam vidio da već imaju 3 mj. 2010. Možda će izaći nešto još novije.

A sad da se osvrnem na Garmina koji je po meni i mom mišljenju preskup za nas občine korisnike. Ne govorim da nije kvalitetan. Ali po čemu Mio, Vivax, Goclever nisu kvalitetni. Zar zato što rade pod windowsima i što se na njih može staviti ista mapa kao u Garmina.
Glede hladnog starta mogu otići usporediti Goclever sa bilo kojim Garminom pa da vidimo rezultate i da li će razlika od desetak sekundi biti presudna u davanju više novaca za Garmina.
Navigacije koje rade pod Win OSom puno se više daju modificirati po želji korisnika i korisni može (ne na baš legalan način) koristiti i druge mape, ali dok negdje čeka može pogledati i koji film sa SD kartice.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 14:08   #141
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja sam prezadovoljan sa mobitelom, HTC HD2, nalazi satelit u roku 5-10sec, za navigaciju kombiniram iGO, Garmin i Google Maps, a najviše iGO. Ukoliko neku adresu iGO nema, nađem ju preko google mapsa i onda lociram u iGO. Ne smeta mi što mi sve to uzme nekih 1-3 min, ali to mi je daleko jednostavnije nego imati poseban GPS za auto.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 14:36   #142
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Svakako si u pravu ako govorimo o legalnom korištenju uređaja.
Ali ako govorimo o ukupnim mogučnostima uređaja sigurno je garmin slabiji od nekog win CE uređaja.
Na garmin uređaj moguće je stavljati samo garmin navigaciju i pripadajuće karte.
Na win CE (mio, goclover ..) moguće je istovremeno imati više navigacija npr.IGO, automapa, NDrive, tomtom, route66, pa i garmin sa kartama koje ti imaš i toliko hvališ.
Svaka od navedenih navigacija ima svoje dobre i loše strane, ali kada ih imaš sve, uvijek nađeš onu koja ti je najbolja u određenoj situaciji.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Naravno, to sve stoji, samo ja gledam navigacijski uređaj isključivo u tu svrhu i govorim u tom smislu, dakle, isključivo kao navigacija za dovođenje od točke a do točke b s nekim zadanim/željenim faktorima, uz ono što sam već ranije naveo. Win CE uređaji me ne zanimaju jer je ekran premali za trpanje iste igricama, filmovima ili sličnim điđamiđama, za to imam laptop....
Ne zaboravi da sam naveo da imam i Mio u kući, znači da stvar gledam tako da sam probao obje strane, a imao sam i Becker gps uređaj i prije 4-5 godina Moova, one prve serije što su došle kod nas.

Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Dobio sam neki dan mail od Mirea da za 2 tjedna izlaze nove karte, a jučer sam vidio da već imaju 3 mj. 2010. Možda će izaći nešto još novije.

A sad da se osvrnem na Garmina koji je po meni i mom mišljenju preskup za nas občine korisnike. Ne govorim da nije kvalitetan. Ali po čemu Mio, Vivax, Goclever nisu kvalitetni. Zar zato što rade pod windowsima i što se na njih može staviti ista mapa kao u Garmina.
Glede hladnog starta mogu otići usporediti Goclever sa bilo kojim Garminom pa da vidimo rezultate i da li će razlika od desetak sekundi biti presudna u davanju više novaca za Garmina.
Navigacije koje rade pod Win OSom puno se više daju modificirati po želji korisnika i korisni može (ne na baš legalan način) koristiti i druge mape, ali dok negdje čeka može pogledati i koji film sa SD kartice.
Za ovo vrijedi isto odgovor kao i gore što sam Dambu rekao, dakle premali ekran za trpanje filmovima, igricama i ostalim glupostima, za takve stvari služi laptop.
Hladni start Garmina je 30sec, pa ti vidi jel to desetak sec ili nije
Kao što rekoh, update karata se svodi na dva klika, dakle to je jedino što bi trebalo zanimati potencijalnog kupca što se toga tiče; kvalitetne karte, lako nadogradive, na dobrom uređaju.
Preskup nije, jer kao što si vidio, ima modela NOVIH ispod 1000kn, a model koji sam ja linkao od 1100kn je sa wide ekranom i iz najnovije serije.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 15:14   #143
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
dakle premali ekran za trpanje filmovima, igricama i ostalim glupostima, za takve stvari služi laptop.
Ma naravno care

Kok si vraga onda ne kupiš mob sa kioska koji ima samo zvanje, SMS i basta-nego mora imat wireless (a premali jeli ekran za surfanje), fotić (a za slikanje služi to svi znamo "pravi" fotić") i još sto điđa koje sve imaju "prave" ekvivalente?

Pretjeruješ malo

Ljudi kupuju prema mogućnostima i normalno da hoće i još koju điđu uvalit gore-i ja bi onaj lijepi GPS 10" wide koji ima i DVB-T, radio, podršku za 100 formata i slično ali mi je preskup pa sam na kraju sretan i kaj imam GPS na gejfonu...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 15:44   #144
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ma kakav Garmin. Preskup je. Uzmi Goclever ili Vivax sa HR i Bih kartama ...
Ako neko želi izgubiti glavu prčkajući i živcirajući se po navigaciji onda je Vivax najbolje rješenje. Prije nekih nekih 18 mjeseci jedan manager je kupio 15-ak ovakvih uređaja za poklon djelatnicima. Kao poslovni partner i ja sam dobio jedan primjerak koji sam nekoliko puta mjenjao za potpuno novi uređaj budući da onda još nisu znali da je problem čitavih serija u lošoj memoriji. Koliko sam čuo svi koji su dobili uređaj na poklon barem su ga jednom vraćali(što zbog memorije, što zbog baterije, što zbog displaya, raspadanje nosača i punjača da ne spominjem). Moj Vivax je nakon zadnje zamjene radio jedno vrijeme i mislio sam da je sada sve ok. Međutim nedavno sam išao staviti novi Cardinale i uređaj se više nije mogao bootati. Odnio ga u servis i rekli da je problem u memoriji iako su prošli put naglasili da ova serija nema taj problem.Budući da više nije pod garancijom dao sam ga klincu da se zabavlja,a sebi kupio Garmina. Ne znam da li se šta u zadnje vrijemem promjenilo ali ovaj uređaj svojim smrzavanjem, crtama po ekranu, gubljenjem zvuka i sličnim stvarima znao me dovesti u opasnu situaciju jer kopajući po njemu nisam dovoljno pratio promet.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 16:52   #145
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ma naravno care

Kok si vraga onda ne kupiš mob sa kioska koji ima samo zvanje, SMS i basta-nego mora imat wireless (a premali jeli ekran za surfanje), fotić (a za slikanje služi to svi znamo "pravi" fotić") i još sto điđa koje sve imaju "prave" ekvivalente?

Pretjeruješ malo

Ljudi kupuju prema mogućnostima i normalno da hoće i još koju điđu uvalit gore-i ja bi onaj lijepi GPS 10" wide koji ima i DVB-T, radio, podršku za 100 formata i slično ali mi je preskup pa sam na kraju sretan i kaj imam GPS na gejfonu...
Vjerovao ti ili ne ali osim Nokie X6, drugi mob koji trenutno koristim je nokia 6510, pa ti sad vidi od kad je i što ima od toga što si naveo, a koristim ga svakodnevno prilično puno zbog potreba mog posla (jedan je 98 pretplata, drugi 91).
Ne pretjerujem, nego tvrdim da SVAKI uređaj koji ima primarnu namjenu eto kao u ovom slučaju navigacije, što manje ima 'drugih' mogućnosti, sasvim nebitnih za svoju prvobitnu funkciju, to je kvalitetniji i više user-friendly za obavljanje upravo te svoje primarne namjene. Svi ti dodaci služe samo kao mamipara iliti magnet za 'naivne' kupce....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 17:05   #146
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Je li netko probao ove zadnje GOClever navigacije? S 5" ekranom i kamericom za voznju unatrag? Kako to funkcionira?
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 17:14   #147
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Vjerovao ti ili ne ali osim Nokie X6, drugi mob koji trenutno koristim je nokia 6510, pa ti sad vidi od kad je i što ima od toga što si naveo, a koristim ga svakodnevno prilično puno zbog potreba mog posla (jedan je 98 pretplata, drugi 91).
Ne pretjerujem, nego tvrdim da SVAKI uređaj koji ima primarnu namjenu eto kao u ovom slučaju navigacije, što manje ima 'drugih' mogućnosti, sasvim nebitnih za svoju prvobitnu funkciju, to je kvalitetniji i više user-friendly za obavljanje upravo te svoje primarne namjene. Svi ti dodaci služe samo kao mamipara iliti magnet za 'naivne' kupce....

Citiraj:
Prodajem Samsung F480, 5.0MPix, 2GB kartica, TouchScreen, Aluminium Case.....
Pod HR garancijom još 11 mj., vrlo sačuvan, nekodiran, prodajem za 1000kn ili mijenjam za Samsung S8300


E sad, jel su ti trebale sve te điđe?

Mislim, štima da su neki proizvođaći top ponude ali nije baš tako jednostavno da bi generalizirali, ak je AMD zadovoljan sa svojim+dodatnim điđama zadovoljan je.

Davno je prošlo to sa "primarnom namjenom" za normalnog usera je isplativije nekaj jeftinije.

Pazi, ne velim da ne treba nekom baš Garmin ali za ovakve tri-puta-godišnje kaj nekom stvarno zatreba GPS je i ovo dobro.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 18:02   #148
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova


E sad, jel su ti trebale sve te điđe?

Mislim, štima da su neki proizvođaći top ponude ali nije baš tako jednostavno da bi generalizirali, ak je AMD zadovoljan sa svojim+dodatnim điđama zadovoljan je.

Davno je prošlo to sa "primarnom namjenom" za normalnog usera je isplativije nekaj jeftinije.

Pazi, ne velim da ne treba nekom baš Garmin ali za ovakve tri-puta-godišnje kaj nekom stvarno zatreba GPS je i ovo dobro.
Ma primarni mob mijenjam cca svakih godinu i pol, tako da, ono, jel mi trebalo ili ne, no comment
A za tri-puta-godišnje-korisnike gps-a je dobar bilo koji gps, samo da radi
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 22:40   #149
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
@ joe black

Hvala na uploadu časopisa.

Hvala i ostatku ekipe na savjetima i obrazloženjima te sam mišljenja kao što sam i naveo glede cijene da nebi išao preko jer mi uređaj treba 3-4 puta godišnje max. gledao sam ponude u OS po trgovinama i nema baš neki izbor osim naravno Garmin-a svih modela i vrsta.Vivax sam izbacio e sad još ostaje Gocleaver i našao sam neku navigaciju Navon 4,3" u toj cijeni i gore ide igo8,Mio Moov M400 sam isto gledao ali uzeo bi ipak nešto što ima mogučnost proširenja memorije SD karticu, a navedeni uređaj ima samo 2GB e sad jel to dosta? Naravno uzeo bi sa većim ekranom 4,3" po mogučnosti.

Hvala svima.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 00:15   #150
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
evo ja bi ti preporucio MIO MOOV 360 ,ima 4.3 ekran,bluetooh,sd utor,i jos neke điđe koje kod nas ne rade. Dakle odlican uredjaj,ima najbolje karte hrvatske jer ih radi hrv firma,dakle ima bas sve ulice u svim mjestima! Ja imam i gps na mobu al jedostavno nije to to,ipak gps uredjaj ima daleko veci ekran od vecine mobitela i jednostavno je brzi pri nalazenju satelita . Jos pogledaj seriju spirit od mia,mislim da im je to sad vodeca linija gps uredjaja.

p.s. Sad se pitate zasto bas Mio? Pa bas zbog tog jer znam da ima najkvalitetnije karte balkana,a ostalo drzave mi netrebaju. Garmin je previse razvikan i dosta je skuplji od konkurencije a karte hrv su koma,vivax nisam uzimo iz principa a i zato jer je cijela serija imala probleme s hardware-om..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 02.08.2010. u 00:24.
viper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na