Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2006., 10:49   #61
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
Proučio sam zakone RH, i studiram pravo. Fora je u tome da jasno da HG ostvaruje garanciju u Msanu, no to ostvaruju oni a ne krajnji kupac ( bio to ti, ja ili netko treći) . Rok vraćanja je 8 dana u tom roku kupac ima pravo na zamjenu robe bez pitanja, opet kao nije drugačije naznačeno. Ako s ene varam rok od 8 dana je u zakon u o zaštiti potrošaća ali nisma sihuran i za robu kupljenu u dućanu. HG se mora onda maltetirat s Msanom, no mene kao krajnjeg kupca se to ne tiče. Normalno je da se roba nosi na reklamciju gdje je kupljena, osim kao nije drugačije naznačeno.
Bolje da nisi rekao da studiras pravo i da si proucio zakone. Pravnik ne kaze "mislim", nego kaze "U Zakonu stoji".

Da si to ucinio, znao bi da kupac ima pravo traziti svoja prava gdje god zeli (prodavac ili ovlasteni servisi prema jamstvenom (jamcevnom) listu, 8 dana je rok samo za neispravnu robu kupljenu na daljinu (jedino dodatno spominjanje 8 dana je u ZOO za nedostatak na opremi, ne za neispravnost).

Zakon o normizaciji, nadalje, definira potrebe za servisima, nalaze prodavacu specificiranje tih servisa i njihov prikaz korisniku, a na korisniku je odluka gdje ce odnijeti robu. Nekad je jednostavnije u HGSpot, nekad ovlastenom servisu.
Sto je najbolje, u odredjenim uvjetima MSan uopce ne mora imati nikakve obveze prema krajnjem korisniku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 11:04   #62
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Nema smisla se prepucavati. Zato postoje sudove da se rijesi pravni slucaj. Old Iggy je u pravu, barem prema mojemu misljenju.
@Isus - pogledaj gore navedene clanke ZOO, koji se odnose na ugovor o kupoprodaji( na kraju ZOO-a, gdje su definirani ugovori), pise ti Odgovornost iz garancije, garantno pismo. Osim toga imas i odgovornost za materijalne nedostatke i odgovornost za evikciju(pravne nedestatke), kao druga odgovornost prodavaoca.
Dakle 1. prodavaoc i proizvodac odgovaraju po garanciji,garantnome pismu, i to proizvodac 1g, dok prodavaoc moze i duze(zavisi sto pise u garanciji), te
2. druga osnova a to je opca, jest odgovornost proizvodaca za materijalne i pravne nedostatke.
Nadam da sam pomogao.
Btw, na trgovackom ZOO moras pjevati, i to sve clanke.)
imas forum www.pravokutnik.tk
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2006., 14:57   #63
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Bolje da nisi rekao da studiras pravo i da si proucio zakone. Pravnik ne kaze "mislim", nego kaze "U Zakonu stoji".

Da si to ucinio, znao bi da kupac ima pravo traziti svoja prava gdje god zeli (prodavac ili ovlasteni servisi prema jamstvenom (jamcevnom) listu, 8 dana je rok samo za neispravnu robu kupljenu na daljinu (jedino dodatno spominjanje 8 dana je u ZOO za nedostatak na opremi, ne za neispravnost).

Zakon o normizaciji, nadalje, definira potrebe za servisima, nalaze prodavacu specificiranje tih servisa i njihov prikaz korisniku, a na korisniku je odluka gdje ce odnijeti robu. Nekad je jednostavnije u HGSpot, nekad ovlastenom servisu.
Sto je najbolje, u odredjenim uvjetima MSan uopce ne mora imati nikakve obveze prema krajnjem korisniku.
Gle ja sam ih proučio ali neznam sve napamet i prošlo je neko vrijeme od tog trenutka, tako da sam stavio mislim, da sam stavio U zakonu piše bila bi to netočno jer nisam siguran. I iskrenonemama sad vremena kopat po ZOO i vaditi članke te ih citirati.

@daytripper, znam za pravokutnik, i regan sam tamo.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 15:30   #64
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
ajme meni ljudi...ja sam samo pitao da li je moguće dobiti povrat novca ako vratim neoštećenu, skoro nekorištenu robu jer sam kao kupac nezadovoljan proizvodom?

i iz svih ovih postova nisam uspio shvatiti je li odogovor na moje pitanje DA ili NE...:confused:

bilo kako bilo, monitor je kod HG-spota, a ja čekam da me obavijeste šta će bit...
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 15:37   #65
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Odgovor je DA
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 17:15   #66
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor GrannyKiller Pregled postova
ajme meni ljudi...ja sam samo pitao da li je moguće dobiti povrat novca ako vratim neoštećenu, skoro nekorištenu robu jer sam kao kupac nezadovoljan proizvodom?

i iz svih ovih postova nisam uspio shvatiti je li odogovor na moje pitanje DA ili NE...:confused:

bilo kako bilo, monitor je kod HG-spota, a ja čekam da me obavijeste šta će bit...
To je pravo...Kako god okrenes.
NHF, sala...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 23:12   #67
Vedran_Links
Premium
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 55
Isus pravni odgovor je NE.
Ostalo ovisi o dobroj volji preodavača.
U gornjim postovima je mnogo toga ispisano bez pravne osnove. to je vidljivo iz tekstova baš kako je citirao Old iggy pravno ne postoji opcija "mislim" ;-), znam ili neznam je bitno.
Ako roba tj njezina cijena ili stanje proživljava velike promjene na tržištu prodavač nije obavezan artikal i mjenjati ili primati natrag od kupca. To je usluga ukoliko se to napravi.
Sa druge strane daytripper je napisao jednu vrlo dobru stvar koju nitko ne gleda niti shvaća ozbiljno. Svi nastali nesporazumi ili oštete se rješavaju na sudu koji će utvrditi jeli bilo neporavilnosti ili nije u poslovanju a ne na forumima ili u medijima. Želio bih nadodati a osobe koje studiraju pravo znaju da se nesmiju blatiti niti fizičke a niti pravne osobe javno nego se sve rješava putem sudbenih ustanova pošto za takve stvari mogu biti prijavljeni te kažnjeni za štetu koju su počinili pravnoj ili fizičkoj osobi sa 50 dnevnica u početku ako se ne varam.

Granny killer:
Moj savjet ukoliko ga želiš prihvatiti je da lijepa riječ svaka vrata otvara. Znaći dođeš ili nazoveš pristojno zamoliš da si napravio krivu kupovinu te da imaš sve zapakirano natrag kako je i bilo pri kupovini te upitaš možeš li zamjeniti stvar. Gotovo svatko će ti izaći u susret te istu stvar zamjeniti bez nekog problema. Sa prijetnjama i neznam nekakvim barbarskim ponašanjem ćeš manje toga riješiti ne možda sada nego općenito u životu.
Vedran_Links je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 23:24   #68
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
U tome se slazem s Vedranom. U biti je potrebna dobra volja prodavaca, da li ce zamijeniti ako stvar nije pokvarena,tj. nema materijalnih nedostataka. Najcesce hoce, pogotovo ako se trazi neki drugi (citaj skuplji ili jednake vrijednosti) proizvod.Takoder, prije ces postici neki dogovor s prijaznim tonom, negoli sa prijetnjama.
Pozdrav.
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 23:42   #69
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Bolje da nisi rekao da studiras pravo i da si proucio zakone. Pravnik ne kaze "mislim", nego kaze "U Zakonu stoji".

Da si to ucinio, znao bi da kupac ima pravo traziti svoja prava gdje god zeli (prodavac ili ovlasteni servisi prema jamstvenom (jamcevnom) listu, 8 dana je rok samo za neispravnu robu kupljenu na daljinu (jedino dodatno spominjanje 8 dana je u ZOO za nedostatak na opremi, ne za neispravnost).
Cl. 501 ZOO, Odgovornost proizvodaca za ispravno funkcioniranje stvari. Napominjem- 1. odgovornost(proizlazi iz kupoprodajnog ugovora).
--... kupac moze, ako stvar ne funkcionira ispravno, zahtijevati kako od prodavaoca tako i od proizvodaca da stvar popravi u RAZUMNOME roku ili ako to ne ucini da mu mjesto nje preda stvar koja funkcionira ispravno.
(2) Ovi se pravilima NE DIRA u pravila o odgovornosti prodavaoca za nedostatke na stvari.

Druga odgovornost, odgovornost za materijalne i pravne nedostatke na stvari kao opca odgovornost.
...kupac je duzan stvar pregledati i o vidljivim nedostacima obavijestiti prodavaoca u roku od 8 dana, a kod trgovackih ugovora bez odgadanja, inace gubi pravo koje mu toj osnovi pripada.
..u slucaju skrivenih nedostataka rok je 8 dana od saznanja za nedostatke. Prodavaoc ne odgovara za nedostatke nakon proteka roka od 6mj, osim ako je taj nedostatk bio poznat prodavaocu ili mu nije mogao ostati nepoznat.

Vedran je u pravu za robu bez nedostatka, da ovisi o trgovcu da li ce ju zamijeniti ili ne za drugi proizvod, osim ako se radi o kupnji na pokus.

A za plocu, vrijedi gore navedeno za materijalne nedostatke.

Mozemo li zatvoriti taj thread ?
Pozdrav.
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2006., 02:31   #70
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Vedran_Links Pregled postova
Isus pravni odgovor je NE.
Ostalo ovisi o dobroj volji preodavača.
U gornjim postovima je mnogo toga ispisano bez pravne osnove. to je vidljivo iz tekstova baš kako je citirao Old iggy pravno ne postoji opcija "mislim" ;-), znam ili neznam je bitno.
Ako roba tj njezina cijena ili stanje proživljava velike promjene na tržištu prodavač nije obavezan artikal i mjenjati ili primati natrag od kupca. To je usluga ukoliko se to napravi.
Sa druge strane daytripper je napisao jednu vrlo dobru stvar koju nitko ne gleda niti shvaća ozbiljno. Svi nastali nesporazumi ili oštete se rješavaju na sudu koji će utvrditi jeli bilo neporavilnosti ili nije u poslovanju a ne na forumima ili u medijima. Želio bih nadodati a osobe koje studiraju pravo znaju da se nesmiju blatiti niti fizičke a niti pravne osobe javno nego se sve rješava putem sudbenih ustanova pošto za takve stvari mogu biti prijavljeni te kažnjeni za štetu koju su počinili pravnoj ili fizičkoj osobi sa 50 dnevnica u početku ako se ne varam.
Slažem se da je to servis koji prodavač nudi kupcu, no ukoliko je sam prodavač na račun napisao da se roba prima nazad u roku 8. dana, onda smatram da se prodavač toga treba i držati. Tako da je odgovor i DA i NE

Također je jasno da se s obije strane podrazumjeva korektan pristup.

@Granny
postupi kako je Vedran rekao, ljubazno zamoli, a sad ako djelatnik tamo postane neljubazan, onda ga oštro, ali pristojno upozori da se upristoji.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2006., 03:02   #71
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Tocno kako Isus rece, prvo sve na finjaka, a ako pd tebe pocnu raditi budalu i smisljati ko zna kakve sve ne izgovore onda probaj na galamu, meni je svaki put do sada tako proslo(nikada nisam bio u krivu i to mogu neki clanovi potvrditi), s tim da je vecinom puto proslo sve na finjaka, dok je u hgsrotu 3 puta islo na galamu a u ve-mulja jedanput. U Linksu nisam za sada imao problema......
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2006., 08:13   #72
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
ako je kupljeno na private...

http://www.poslovniforum.hr/potrosac/zakon01.asp

no... i to je večini slučajeva...mačku o rep...

ako kupuješ kao firma , dakle d.o.o.-d.o.o. ...nećeš biti te sreće, jer tu je inspektorat van nadležnosti... i treba ići na trgovačkui sud..., a to je tlaka...naravno ako dogovor nije moguć

no sve najviše ovisi o firmi...

npr. neke firme bez pogovora uzmu i odmah zamjene robu..., dok neke ni pomisliti...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2006., 09:57   #73
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor GrannyKiller Pregled postova
ajme meni ljudi...ja sam samo pitao da li je moguće dobiti povrat novca ako vratim neoštećenu, skoro nekorištenu robu jer sam kao kupac nezadovoljan proizvodom?

i iz svih ovih postova nisam uspio shvatiti je li odogovor na moje pitanje DA ili NE...:confused:

bilo kako bilo, monitor je kod HG-spota, a ja čekam da me obavijeste šta će bit...
Ako si robu osobno preuzeo u trgovini, zakonski ne. Ako nema nekog nedostatka ili neispravnosti, jedino sto te spasava je dobra volja prodavaca, a tu lijepa rijec cuda radi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2006., 15:16   #74
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
Vedran & ostali, hvala na savjetima. šta se uljudnosti tiće, uvijek sam kulturan prema prodavaču/serviseru/nekom trećem...pa očekujem ljubaznost, to valjda znači da se ni ja ne smijem ponašat kao idiot... jel


čovjek koji radi ovdje u Karlovcu je bio vrlo susretljiv i reko mi je da će učinit sve što može da se to zamijeni...e sad, reko mi je i da Samsunge izbjegavaju jer nisu uvoznik Samsunga, i da sam uzeo bilo koji drugi model, odmah bi dobio povrat novca ili zamjenu. šteta što taj lik nije bio tamo kad sam kupovao...

a budala ja, šta reći...

EDIT: bio sam u HG-spotu danas i rekli su da im M-san još nije ništa javio...nadam se sretnom završetku
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2006., 20:45   #75
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
EDIT: bio sam u HG-spotu danas i rekli su da im M-san još nije ništa javio...nadam se sretnom završetku

argh..po drugi put: nema ama baš nikakve veze M San sa tim. Nije HG Spot zadružna trgovina da ako ti vratiš taj monitor, nikad ga više neće moći prodati nikome. Stvar je dobre volje HGovog referenta u M Sanu da li će odobriti povrat. S obzirom na odnose ove dve firme u zadnjih godinu dana, vjerovatno će ga sterati u kulac. Ali opet, nema to veze sa tobom. Ovako će te zavlačiti 10 dana i onda ti reći da im nije odobren povrat, pa da i oni tebi nemogu odobriti, a ionako je prošao rok od 8 dana , kužiš?

Ako ga hoćeš vratiti, odi tamo i (ljubazno naravno) ne odlazi dok ti ne odobre. Imaš Udrugu Potrošač i sve alate da ih prijaviš ako neće.

Povrati ispravne robe od strane partnera (npr.HG) prema distributeru (npr. M SAN) se odobravaju ako je kupac (npr. ti) odustao od nekog artikla koji partner jako rijetko prodaje, pa onda distributer kaže "Uzeti ću ja to sebi, ipak imam 500-1000 takvih partnera i lakše će se to utopiti kod mene nego kod partnera, a ipak činim uslugu njemu ne opterećujući ga sa takvom vrstom proizvoda". Roba naravno mora biti original zapakirana da se može staviti u normalnu prodaju.
Ovdje imamo Samsung LCD monitor, artikl kojeg se dnevno proda puste stotine komada, prodaju ih svi, kupci ih traže. Zašto bi takav komad robe uzeo sebi nazad kada ga svaka hebena trgovinica prodaje na lopate? I naročito zašto bi ga uzeo nazad od hebenog ha_ge_spota koji je "Najveći domaći lanac informatika i potrošačke elektronike"?? Aint gonna happen.

da ponovim pasus:
Ako ga hoćeš vratiti, odi tamo i (ljubazno naravno) ne odlazi dok ti ne odobre. Imaš Udrugu Potrošač i sve alate da ih prijaviš ako neće.

Ovo je rješenje tvojih problema. Jedino. I idući put promisli prije nego nešto kupiš
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2006., 21:08   #76
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
evo dobio ja maticnu novu, samo informacije radi, covjek je bio u ducanu ljubazniji neg onaj kod kojeg sam donio, sve radi sve pet osim senzora koji pokazuje mrvicu manje od 70C za proc
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2006., 22:13   #77
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
argh..po drugi put: nema ama baš nikakve veze M San sa tim. Nije HG Spot zadružna trgovina da ako ti vratiš taj monitor, nikad ga više neće moći prodati nikome. Stvar je dobre volje HGovog referenta u M Sanu da li će odobriti povrat. S obzirom na odnose ove dve firme u zadnjih godinu dana, vjerovatno će ga sterati u kulac. Ali opet, nema to veze sa tobom. Ovako će te zavlačiti 10 dana i onda ti reći da im nije odobren povrat, pa da i oni tebi nemogu odobriti, a ionako je prošao rok od 8 dana , kužiš?

Ako ga hoćeš vratiti, odi tamo i (ljubazno naravno) ne odlazi dok ti ne odobre. Imaš Udrugu Potrošač i sve alate da ih prijaviš ako neće.

Povrati ispravne robe od strane partnera (npr.HG) prema distributeru (npr. M SAN) se odobravaju ako je kupac (npr. ti) odustao od nekog artikla koji partner jako rijetko prodaje, pa onda distributer kaže "Uzeti ću ja to sebi, ipak imam 500-1000 takvih partnera i lakše će se to utopiti kod mene nego kod partnera, a ipak činim uslugu njemu ne opterećujući ga sa takvom vrstom proizvoda". Roba naravno mora biti original zapakirana da se može staviti u normalnu prodaju.
Ovdje imamo Samsung LCD monitor, artikl kojeg se dnevno proda puste stotine komada, prodaju ih svi, kupci ih traže. Zašto bi takav komad robe uzeo sebi nazad kada ga svaka hebena trgovinica prodaje na lopate? I naročito zašto bi ga uzeo nazad od hebenog ha_ge_spota koji je "Najveći domaći lanac informatika i potrošačke elektronike"?? Aint gonna happen.

da ponovim pasus:
Ako ga hoćeš vratiti, odi tamo i (ljubazno naravno) ne odlazi dok ti ne odobre. Imaš Udrugu Potrošač i sve alate da ih prijaviš ako neće.

Ovo je rješenje tvojih problema. Jedino. I idući put promisli prije nego nešto kupiš

tražili su me da napišem razloge zašto vraćam monitor, ja sam ih podosta napisao, pa možda dobijem i novi...ipak je pod garancijom, a ovaj ima dosta grešaka, barem u usporedbi sa istim koji imam doma...na koji nemam primjedbi
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 09:51   #78
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
ljudi, imam još jedan problem kojeg se ne mogu otarasit već 2 mjeseca...

kupio sam u HG-u (više nikad ništa) pred 2 mjeseca CoolerMaster Xcraft kućište za disk. prvom je riknula elektronika za 5 dana, odnesem i reklamiram. dobijem drugo, prikopčam na USB i počnu iskre skakat (na više kompova)...ja se zaserem iskopčam i ponovo reklamiram, sad mi je već pun Q. i tako čekam jedno mjesec i kusur dana i jučer dobim novog Xcrafta, čak i druge boje....i....ne RADI!!! ono, zavrti disk, ali neeema...koga mene? neeemaa...

sad se pitam da li da budem još jednom ljubazan ili da ih pošaljem sve u prvobitno rodno mjesto?
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2006., 19:49   #79
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Trazi povrat novca, tj. inzistiraj povrat novca. Ako te odbiju, objasni da je ovo vec treci put da je isti proizvod pokvaren i da nemas vise zivaca ni vremena da se to rijesi. Makar je proizvod male vrijednosti ne isplati se vremena za inspektorat trositi, pa trazi novce.
Ovo je stvarno srot firma koja radi takvu elektroniku.
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 02:42   #80
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
samo čekam godinu kad će se i kod nas uvesti pravilo da se SVA roba može vratiti i dobiti povrat novca, i to u roku najmanje 15dana do mjesec.
konkretno takva je situacija u kanadi..

kupiš, ne sviđa ti se, odneseš i vratiš, nitko te neće ništa ni pitati... eventualno neki glupav razlog... zapakiraj kako je bilo, etikete, i nema problema..

pa ja sam zimus sebi kupio košulju,koja mi je 10 dana stajala u ormaru, da bi zaključio da mi u biti ne treba, i odnesemo je nazad u trgovinu i ja dobim svojih 30dolara nazad... čak mislim da sam dobio dva tri dolara više jer je u međuvremenu popust završio, pa sam dobio iznos na taj dan...

još jedna zanimljivost, nađeš artikal na kojem je greškom napisana kriva cijena, doneseš na kasu, ona tebi ocvika i njoj pokaže, recimo 20dolara.. a ti vidio da piše 10$... samo spomeneš company policy da se za takav slučaj plaća navedena cijena. nema problema. Od cure starci su na taj način platitli plazmu TV u pola cijene...


volio bih kad bi mi Vedran odgovorio zašto ne vraćaju novac za robu koja se donese na reklamaciju, pokvarena, koje više nema na skladištu, niti se uopće zna kad će opet dolaziti, i još uvijek ne žele vratiti novac?
to me jako zasmetalo.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 09:03   #81
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
@gabre: to i mene zanima....
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 11:36   #82
Vedran_Links
Premium
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 55
Postoji links forum, postoji moj mail i molio bih da se priča o konkretnom slučaju. Ukoliko ćemo općenito razgovarati onda svakako postoje zakonski okviri u kojima se firme u HR mogu kretati.

Hvala
Vedran_Links je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 12:14   #83
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
...volio bih kad bi mi Vedran odgovorio zašto ne vraćaju novac za robu koja se donese na reklamaciju, pokvarena, koje više nema na skladištu, niti se uopće zna kad će opet dolaziti, i još uvijek ne žele vratiti novac?
to me jako zasmetalo.
Company policy
Hrvatska je dalje od Kanade nego sto bi covjek na pomislio
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 12:19   #84
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
volio bih kad bi mi Vedran odgovorio zašto ne vraćaju novac za robu koja se donese na reklamaciju, pokvarena, koje više nema na skladištu, niti se uopće zna kad će opet dolaziti, i još uvijek ne žele vratiti novac?
to me jako zasmetalo.
Isuse...

Svako toliko ovakvi postovi. Pa sto se ne javite u Links, gazdi, mailovi, Links forum...nego pisete na PcE i jadate se nama. Od toga nece biti koristi. : nono :
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 14:58   #85
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
atha, pa kome da se javim, bio sam u linksu, pričao sam sa svima osim sa gazdom..
a i znaš sam da osobno poznam dečke u servisu..

Konkretno se radilo o mišu, ako koga zanima..

ja ne tražim da mi se mijenjaju stvari po mojoj želji, ali kad je nešto pokvareno, nema zamjene, nema dostojne zamjene, zar ne bi trebalo onda kupcu vratiti novac?

a i ne pada mi na pamet još i na linksovom forumu visit, kad je 90% istih ljudi ko ovdje...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 15:17   #86
Vedran_Links
Premium
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 55
Postoje stvari koje se rješavaju u hodu kako u našoj firmi tako i kod drgih vjerujem te ukoliko je došlo do nekih nelogičnosti vrijedi pitati odgovornu osobu, voditelja servisa ako se tiće servisa ili osobu iznad njega za pojašnjenje stvari. Možda se nešto radi na krivi naćin te ga treba ispraviti a Vi ste tu da nam na to ukažete. U pravilu Miš se mjenja istovjetnim mišem. Ukoliko njega nema u ponudi Links d.o.o to ne znaći da trebate dobiti povrat novca jer postoji mogućnost da se isti i popravi, ukoliko se niti neda popraviti pita se korisnika jel ga interesira neki drugi iz ponude pa se radi +/- račun i kupac dobiva drugi novi miš. ukoliko Vam se niti jedan ne dopada iz ponude nevidim razlog da ne dobijete povrat novca ili kupite bilo što drugo iz naše ponude. Ukoliko Vi ne želite na links forumu postaviti direktno pitanje ili poslati mail sa konkretnim slučajem ja vam ne mogu pomoći ovako napamet. Ovdje sam naveo općenite stvari. Želio bih napomenuti da su miševi baš specifični artikli te ih ljudi kupuju baš u oblicima koji im odgovaraju za ruku.
Vedran_Links je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 15:54   #87
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Vedran_Links Pregled postova
Postoje stvari koje se rješavaju u hodu kako u našoj firmi tako i kod drgih vjerujem te ukoliko je došlo do nekih nelogičnosti vrijedi pitati odgovornu osobu, voditelja servisa ako se tiće servisa ili osobu iznad njega za pojašnjenje stvari. Možda se nešto radi na krivi naćin te ga treba ispraviti a Vi ste tu da nam na to ukažete. U pravilu Miš se mjenja istovjetnim mišem. Ukoliko njega nema u ponudi Links d.o.o to ne znaći da trebate dobiti povrat novca jer postoji mogućnost da se isti i popravi, ukoliko se niti neda popraviti pita se korisnika jel ga interesira neki drugi iz ponude pa se radi +/- račun i kupac dobiva drugi novi miš. ukoliko Vam se niti jedan ne dopada iz ponude nevidim razlog da ne dobijete povrat novca ili kupite bilo što drugo iz naše ponude. Ukoliko Vi ne želite na links forumu postaviti direktno pitanje ili poslati mail sa konkretnim slučajem ja vam ne mogu pomoći ovako napamet. Ovdje sam naveo općenite stvari. Želio bih napomenuti da su miševi baš specifični artikli te ih ljudi kupuju baš u oblicima koji im odgovaraju za ruku.
miša takvog nije bilo više u ponudi, istovjetnog cijeni također, modelom također, pa sam bio PRIMORAN doplatiti 100kn za drugi skuplji miš. jer ne vraćate novce.

Nemam ja ništa protiv Links, dapače, samo sam iznio svoj slučaj.

čekao sam vaš odgovor, i sve što ste naveli sam i napravio. Imao sam tih 100kn pa sam doplatio, iako mi nije baš bilo drago. ubuduće, tražim šefa
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 18:28   #88
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
Trazi povrat novca, tj. inzistiraj povrat novca. Ako te odbiju, objasni da je ovo vec treci put da je isti proizvod pokvaren i da nemas vise zivaca ni vremena da se to rijesi. Makar je proizvod male vrijednosti ne isplati se vremena za inspektorat trositi, pa trazi novce.
Ovo je stvarno srot firma koja radi takvu elektroniku.

stvar je u tome što mi to kućište stvarno treba. odnio sam ga natrag u HG, kažu da ga drugi put mogu isprobavat do mile volje u trgovini...ali opet se bojim da ne bi crko, jer 2 od 3 koje sam imao su crkli prilikom 2. paljenja, na različitim kompovima, da se ogradim od toga da je u USb utoru ili nečem problem...

bumo vidli...

i btw, još uvijek čekam da mi kažu šta će bit s monitorom...mogao sam ga sam odvest do MSan-a, trajalo bi par dana, ovo traje već tjednima... : baad :
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 19:46   #89
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Samo ih zovi, salji e-mail. itd. To ti je ipak hgstop....
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2006., 10:23   #90
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor GrannyKiller Pregled postova
i btw, još uvijek čekam da mi kažu šta će bit s monitorom...mogao sam ga sam odvest do MSan-a, trajalo bi par dana, ovo traje već tjednima... : baad :
tak si i ja razmisljam sad... kako mi je garancija za maticnu pri kraju (relativno, 25.1 istjece) cini mi se ko da ovi u nitelu sve vise odugovlace... i to taman tolko (6 dana) da mi ne moraju produljit garanciju za vrijeme koje je maticna bila na servisu. problem je u tome sto se to ne moze dokazat
znam da cu sad malo poduzi post napisat al nadam se da nece nitko zamjerit: u pon sam bio u gradu i reko usput da nazovem da vidim jel gotov servis, nazovem covjek mi kaze da jest, pa ga ja pitam dal mogu doc po to do 12h. on kaze ne moze jer covjek tek u 12h ide do msana po robu, da se moze tek popodne doc a covjek zna da necu moc doc popodne... da stvar bude gora, jedan tip koji radi u popodnevnom turnusu u tom servisu je reko da ce maticna biti gotova u cet ili petak a onda mi ovaj kaze da nije gotovo...
jednostavno sam poludio vise, mjesec bez kompa
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na