Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2022., 16:01   #1
ploha
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
WhatsApp backup - kako vratiti razgovore

Pozdrav,

Pokušat ću objasnit pomalo kompliciranu situaciju s kojom se mučim od sinoć i treba mi pomoć.

Na poslovnom mobitelu imam WhatsApp kao dualnu aplikaciju. To je bio privremeni setup jer mi je privatni mobitel jako loše radio pa sam zadnjih mjesec dana koristila poslovni s dual apps.

Sad sam kupila novi privatni mobitel i sinoć sam htjela prebaciti privatni WhatsApp na njega. Mislim da sam pogriješila jer sam instalirala WhatsApp na novom mobitelu a da nisam prethodno napravila backup na poslovnom mobitelu. Kad sam otvorila WhatsApp na novom mobitelu, nije bilo uopće razgovora, nego samo grupe.

E onda sam na poslovnom mobitelu za privatni WhatsApp napravila backup. U međuvremenu sam deinstalirala WhatsApp s novog mobitela i pokušala ga ponovno instalirati na novom mobitelu nakon što se odradio backup, ali svejedno nije sadržavao razgovore. Ne znam gdje se dogodio problem.

Pretpostavljam da se u trenutku kad sam instalirala WhatsApp na novom mobitelu, updateao Google Drive backup bez razgovora. Ugl i dalje razgovore nemam nigdje, samo prazne grupe.

Pokušavala sam ići preko internal storagea i naći lokalne backupove: WhatsApp > Databases > i imam neke backup datoteke ali nikako da prilikom instalacije WhatsAppa potegne njih za local backup nego uvijek vraća na taj Google Drive. Pratila sam ove upute , promijenila ime Crypt filea, ali ne povlači ga. Trenutno ne mogu dalje pokušavati jer me WhatsApp blokirao zbog previše instalacija/reinstalacija i unošenja pina.

Plan mi je pokušati ponovno prisiliti WhatsApp da uzme tu lokalnu datoteku > zadnje što sam učinila je izbrisala Google Drive backup od jutros (to je jedini koji postoji) pa se nadam da neće vraćati na taj backup.

Druga opcija koju imam je onaj još stariji mobitel zbog kojeg sam se prebacila na poslovni, on još ima neke lokalne backup datoteke.

U redu mi je izgubiti mjesec dana poruka ako je to alternativa da ne izgubim sve ikad.

I nakon silnih instalacija i reinstalacija svi su se ti lokalni fajlovi na poslovnom mobitelu izbrisali, kopirala sam jedan backup file od jučer na računalo i nadam se da on sadržava podatke koje trebam > ali ni s tim nisam sigurna jel to backup od poslovnog WhatsAppa ili od privatnog...

Vrtim se u krug, je li netko imao nešto slično, je li nešto propuštam s tim backup fileovima jer me stalno automatski prilikom instalacije vraća na to da preuzmem backup sa Google Drivea, ne daje mi opciju lokalne kopije.

Hvala!!!
ploha je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na