Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2022., 16:56   #1
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
(riješeno) Steam - Mass Effect random controller input

Od sinoć je j***m s ovime i više ću izludit.
Kupio sam Mass Effect Legendary Edition sa sva 3 nastavka, i sad pokušavam igrat prvi. Čim mi se otvori UI od igre, izgleda čudno, ne vidim kursor od miša i svi tooltipovi mi se prikazuju kao da igram s gamepadeom.

Čim se loada gameplay kamera se počne vrtit, ko da ga neki input tjera u gornji lijevi kut cijelo vrijeme. S mišem i tipkovnicom mogu upravljat ali svejedno kao da netko paralelno drži neki input u gornji lijevi kut.
Pomislio sam da je problem u onom nekon Steam controlleru te sam probao u Steam-u u controller settings - detected controllers - Unified Virtual HID - "hide device". Nakon toga se makne "Unified Virtual HID" i piše samo "no devices detected". To sam radio u "Big picture mode-u", ali isto se vidi i kad izađem iz tog modea.

Također sam pod opcijama igre (Manage Game) pod Steam input - Controller Options - Steam input per-game setting probao sve 3 opcije.


Naravno, nikakav kontroler (gamepad) nije ukopčan u PC. Jedino što imam od periferije, i općenito USB uređaja su miš i tipkovnica (bili ukopčani preko monitora - USB hub-a ali sam ih probao i direkt ukopčat i maknuo HUB).
Dali postoji neki način za obrisat mogućnost gamepad inputa u Steam-u?
Igrao sam Mass Effect prošle godine, krekiranu verziju, i sve je radilo najnormalnije, a sad kupim preko Steam-a i ne mogu uopće igrat. Inače se igra starta iz Origin-a, tj Steam pokrene Origin i starta igru. Probao sam i direkt pokrenut .exe od igre ali svejedno automatski starta i Steam i Origin.

Ima li itko ikakvu ideju što se događa i što bi još mogao probat?


edit: izgleda da je pomoglo disableanje "HID compliant game controller" u device manageru. Uninstall nije pomogao jer ga očito automatski opet instalira nakon restarta. Slušao upute od Indijca na yt

Zadnje izmijenjeno od: njuskalo. 06.03.2022. u 18:25.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na