Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2022., 16:14   #1
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Uređenje gaming učionice

U školi bi jednu malu prostoriju (za 5-10 kompjutera) uredili u nešto u gaming stilu. Služila bi kao učionica za programerske grupe, ali jelte svi znamo na koji stil klinci padaju.
Prostorija je "rupa" u podrumu, nema prozora, ali išao bi na nešto s pretjerano puno LED-ica, tamni zidovi, možda gaming stolci itd.

E sad, gdje se sve takve stvari kupuju najjeftinije, a da je dućan u Hrvatskoj koji može normalno izdat ponudu i e-račun?
Dakle LED stripovi, oni LED trokuti koji se kače na zid, najjeftiniji gaming stolci, stolovi.. ?
Sve ideje su naravno dobrodošle.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 20:50   #2
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ne znam za ducane ali to sve kaj trazis imas vjerojatno osjetno jeftinije na aliexpressu pa ako ides kroz privatne donacije onda ti je to mozda bolja opcija.

Bitnije, moras rijesiti ventilaciju i klimatizaciju jer cete se pogusiti i skuhati. 5-10 ljudi i kompjutera u zatvorenoj prostoriji ce vrlo brzo postati vrlo neugodno. Cisto da ti ne promakne jer bi ta stavka mogla postati nezanemariv trosak.

Gaming stolce zaboravi, to ce ti se sve poraspadati. Napisi budzet i sto si smislio do sada pa ce bit lakse bacati neke ideje i prijedloge.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2022., 21:59   #3
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ne znam za ducane ali to sve kaj trazis imas vjerojatno osjetno jeftinije na aliexpressu pa ako ides kroz privatne donacije onda ti je to mozda bolja opcija.

Bitnije, moras rijesiti ventilaciju i klimatizaciju jer cete se pogusiti i skuhati. 5-10 ljudi i kompjutera u zatvorenoj prostoriji ce vrlo brzo postati vrlo neugodno. Cisto da ti ne promakne jer bi ta stavka mogla postati nezanemariv trosak.

Gaming stolce zaboravi, to ce ti se sve poraspadati. Napisi budzet i sto si smislio do sada pa ce bit lakse bacati neke ideje i prijedloge.

Hvala za odgovor. Nisam ništ posebno smislio, ovo s gaming stilom mi je palo na pamet jer bi moglo fora izgledat, ali ventilacija/klima je jako dobar point, hvala.

Za budžet ne znam niti okvirno, škola ima novac kad treba za nešto kul (moja informatička učionica je bez lažne skromnosti valjda najkul učionica u državi ), ali trebam smislit uopće neki okvirni plan kako bi to moglo izgledat.

I da, znam da je aliexpress jeftiniji, da kupujem sebi uzimao bih tamo, ali kad je na školu onda mora ić preko hrvatske tvrtke i e-računa.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 22:35   #4
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 287
Jesi ti to provjerio sa svojom stručnom službom u školi? Jer "rupa u podrumu" nije sukladna državnom pedagoškom standardu.

Specijalizirane učionice za nastavu informatike dimenzioniraju se s 3,5 m2 po učeniku, pa ti treba barem 35 kvadrata prvo.

A zatim:
"Za stvaranje primjerenih uvjeta rada u školi potrebno je zadovoljiti higijensko-tehničke zahtjeve koji se odnose na: osvjetljenje, osunčanost, prozračivanje... itd"

Pa ti kaže:
"Prirodno osvjetljenje najznačajniji je psihološki i fiziološki čimbenik radnih uvjeta u školskoj zgradi te je, ovisno o obliku nastave, nužno osigurati primjerenu kvalitetu i jačinu osvjetljenja."

A zatim:
"Svi prostori za rad i boravak trebaju se prirodno prozračivati."

Prvo to provjeri... Po meni nemaš uvjete da to bude učionica

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 23:09   #5
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Svaka cast na konkretnim informacijama.

Evo samo link na nn za referencu sholkyu. DRŽAVNI PEDAGOŠKI STANDARD SREDNJOŠKOLSKOG SUSTAVA ODGOJA I OBRAZOVANJA
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 17:49   #6
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
"Učionica" je ovdje uvjetno ime, ne bi se koristilo za pravu nastavu, ni redovnu ni izbornu.
Državni pedagoški standard se inače u cijelom nizu stavki ne poštuje u velikoj većini hrvatskih škola, pa nikom ništa.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 18:18   #7
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 783
Napravit legalno to nećeš uspit. Doći ćeš do stadija borbe s vjetrenjačama. Na "crnjaka"... Nije ti to potrebno

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 18:29   #8
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Čekaj malo, što bi tu kršilo koji zakon, wtf?
Ne radi se o učionici za redovnu ili izbornu nastavu, nego za izvanškolske grupe.
A državni pedagoški standard inače nije zakon.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 19:03   #9
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 287
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Čekaj malo, što bi tu kršilo koji zakon, wtf?
Ne radi se o učionici za redovnu ili izbornu nastavu, nego za izvanškolske grupe.
A državni pedagoški standard inače nije zakon.
Kako misliš izvanškolske? Valjda izvannastavne. Izvan školska aktivnosti bi bila nešto izvan škole, jel te...

Nisi rekao radiš li to u dogovoru sa stručnom službom ili samoinicijativno.




Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 19:15   #10
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Kako misliš izvanškolske? Valjda izvannastavne. Izvan školska aktivnosti bi bila nešto izvan škole, jel te...

Nisi rekao radiš li to u dogovoru sa stručnom službom ili samoinicijativno.
U školi se mogu održavati i izvanškolske i izvannastavne aktivnosti. Npr. ako sportski klub koristi školsku dvoranu to je izvanškolska aktivnost.
A na ovo drugo nisam odgovarao jer mi je samo pitanje djelovalo suludo, pa ne možeš tek tako u školi uzeti nasumičnu prostoriju bez odobrenja ravnatelja i prenamijenit je u što želiš.

Uglavnom - imamo nastavničke grupe u kojima se nadugo i naširoko raspravlja o zakonskim sitnicama, moderator sam jedne u kojoj je 20 tisuća učitelja.
Ako vas nešto zanima o školama mogu pomoći koliko mogu, ali nisam tu došao slušati savjete o nečem što mi je struka, nego dobiti malo konkretnije savjete o nečem u čemu ne znam puno.
Ako nitko nema što pametno za reći o tome - ok, sve 5, ne morate.
sholky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2022., 19:21   #11
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 287
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
U školi se mogu održavati i izvanškolske i izvannastavne aktivnosti. Npr. ako sportski klub koristi školsku dvoranu to je izvanškolska aktivnost.

A na ovo drugo nisam odgovarao jer mi je samo pitanje djelovalo suludo, pa ne možeš tek tako u školi uzeti nasumičnu prostoriju bez odobrenja ravnatelja i prenamijenit je u što želiš.



Uglavnom - imamo nastavničke grupe u kojima se nadugo i naširoko raspravlja o zakonskim sitnicama, moderator sam jedne u kojoj je 20 tisuća učitelja.

Ako vas nešto zanima o školama mogu pomoći koliko mogu, ali nisam tu došao slušati savjete o nečem što mi je struka, nego dobiti malo konkretnije savjete o nečem u čemu ne znam puno.

Ako nitko nema što pametno za reći o tome - ok, sve 5, ne morate.
Pa ako se svašta krši, kako si sam naveo, ne bi me čudilo da se može samo tako uzet prostorija i prenamijeniti.

Ako će to biti izvanškolska aktivnost, zašto će to financirati škola? Malo mi je to suludo, zar ne?

Super je što si moderator super velike nastavničke grupe. Što tamo kažu na ideju da zatvoriš 10 djece u podrum?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 19:56   #12
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Oh well... Malo tužno vidjeti trolove na forumu na koji sam se registrirao pred doslovno 20 godina, ali tu smo gdje smo... :/
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 19:58   #13
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Kupi stolice u Jysku, tamo imaš garanciju od nekoliko godina i mogućnost povrata.
Kada se stolica uništi ako ti se da zezati, odneseš u Jysk na zamjenu.
Meni je pucala noga stolice doduše kuhinjske i bez pitanja su mincijelu zamijenili nakon 2g, samo sam račun sačuvao
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 22:28   #14
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kupi stolice u Jysku, tamo imaš garanciju od nekoliko godina i mogućnost povrata.
Kada se stolica uništi ako ti se da zezati, odneseš u Jysk na zamjenu.
Meni je pucala noga stolice doduše kuhinjske i bez pitanja su mincijelu zamijenili nakon 2g, samo sam račun sačuvao
E ovo je korisno, hvala!
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 22:44   #15
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Ikea ti je nedavno uvela gejmerski asortiman tako da doslovno sve imas kod njih. Na stolice je 10god garancija, za ostalo provjeri. Imaju čak i neke led trake kod njih, ali nisam ih sad detaljno proučavao. Mislim da tih LED traka možeš danas naći u svakom pevecu, electronic centru, chipoteci i sličnim trgovinama.

Recimo za stol možeš uzet plohu kakva ti odgovara (imaju svakakve veličine i završne obrade), i 4 noge i to je to. Ili ako trebaju neki ormarići umjesto nogu na jednoj strani, uzima se obično Alex ormarić.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 22:53   #16
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Imas u Iverpanu radne ploce, a i noge za stol. Noge isto imas u Bauhausu, a vjerojatno i radne ploce. Sam malo to jos istrazi.
Osim Iverpana imas jos slicnih ducana koji prodaju radne ploce i noge ali se ne bavim time pa ne znam na pamet. Mozes pitati u temi za kucne adaptacije.
Po racunalu mislim da ti je dovoljno 1.2m sirine i ako je ikako moguce 0.8m dubine. Ako ces htjet raditi nesto s klincima dobro je da im uz tipkovnicu i mis stane i biljeznica.

Ako zelis gotovo, osim Jyska mozes gledati i IKEAu. Isto imaju dugacke garancije ali ne znam iz prakse kako se ponasaju kod reklamacija.

Za ventilaciju se probaj raspitati kod nekoga od prijatelja poznanika koji drze birtije. Oni bi ti mogli dati barem broj telefona od nekog strucnijeg.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 16:37   #17
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Hvala B)
sholky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na