Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2021., 14:29   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Njuskalo - scam

Vidio sam d aje u proslosti bilo slicnih tema, medjutim sve su CLOSED, pa otvaram novu. (Moderator molim da me prebacite ako postoji otvorena tema, hvala)

Uglavnom, prodajem jedan uredjan na Njuskalu, i javi se englez (bar pise na eng) i kaze da je zainteresiran i da mu javim cijenu uredjaja s postarinom u UK, a cijena postarine je cca kao trecina uredjaja...

Znaci lik je vrlo vjr prevara, samo ne znam na koji nacin funckionira, tj na koji nacin zeli prevariti...

Pretpostavljam da ste se susreli s slicnim, ili citali o slicnom?
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 14:41   #2
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
da mu pošalješ bez da ti plati ili da ima lažni dokaz o uplati.
kenti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2021., 14:43   #3
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Uh, dobar stari Owen

Prevara,da. Zanemari.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 14:43   #4
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor kenti Pregled postova
da mu pošalješ bez da ti plati ili da ima lažni dokaz o uplati.
tesko mi je vjerovati, da bi itko poslao bez da je bas vidio novac na svom racunu...

ali valjda 1 od 1000 prodje...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 14:54   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Vidio sam d aje u proslosti bilo slicnih tema, medjutim sve su CLOSED, pa otvaram novu. (Moderator molim da me prebacite ako postoji otvorena tema, hvala)

Uglavnom, prodajem jedan uredjan na Njuskalu, i javi se englez (bar pise na eng) i kaze da je zainteresiran i da mu javim cijenu uredjaja s postarinom u UK, a cijena postarine je cca kao trecina uredjaja...

Znaci lik je vrlo vjr prevara, samo ne znam na koji nacin funckionira, tj na koji nacin zeli prevariti...

Pretpostavljam da ste se susreli s slicnim, ili citali o slicnom?
Ako nisam takvu ponudu dobio 10 puta, nisam ništa. Većina kupuje curama i djeci.

Uglavnom, tražiti će te paypal account gdje će ti ponuditi uplatu svega zajedno.

Poslati će ti potvrdu da je uplaćeno, ti ćeš vidjeti lovu na account gdje će ti pisati "Pending" u statusu uplate. Lova će biti naznačena, ali neće biti na accountu nego će biti "Pending". Imao sam slične stvari kada sam prodavao na nekim vanjskim shopovima, gdje se kao radi dodatna potvrda. I imaš statuse tipa: Pending, Queue, Canceled, Confirmed itd.

Imaš dvije vrste ljudi:
1. Koja neće ni pitati ništa, vidjeti će cifru i poslati mobitel.
2. Koja će vidjeti taj Pending i pitati ga što je to, on će reći, čekam da pošalješ uređaj i onda ću napraviti Confirm uplate, kao neka 2FA ili dodatna provjera. I onda ako pitaš za detalje, će te lagano odjebati odmah u startu ili će ti nasrati svakakve gluposti, da je to do PayPal-a, da je lova uplaćena samo se čeka PayPal da proslijedi tebi itd.

I naravno, ti pošalješ mobitel, on CANCELa uplatu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 15:08   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Modernizirali se.

Dobijes link posta-hr nesto i kliknes. Otvara se prozor gje bis kao trebao povuc njegovu lovu sa upisivanjem svojeg broja kartica, datum vazenja i ccv broja.

Danas to vidio kod frenda.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 15:14   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Opa.

A gledaj, uče iz dana u dan.

Problem je, meni je ovo smiješno, ali npr. mom starome nije niti ne kuži što se dešava.

Nek prođe 1% ljudi, oni su svoje odradili.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 15:26   #8
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Na poslu sam cuo par slucajeva da su ljudi nasjeli na tu shemu (Nino je vec spomenuo metodu), a govorimo o ljudima s fakultetom. Svi su imali isti pattern ponasanja dok su nasjedali na foru - radili su nesto drugo i nisu bili fokusirani. Zajeb je bio sto su se njima javljali ljudi na whatsapp (valjda nemaju skriven br) i pricali su na hr, a prodavali su gluposti tipa nesto za bebe, lonce i sl.

Svi su zavrsili pricu na isti nacin, blokirali kartice kod banke. Dodatni plus je sto danas trebas autorizirati web transakcije preko 3DS-a. Moze scammer slati request za skidanje love, al dok ne kliknes approve na mobu, nis od transakcije. Nazalost, nova kartica ti ne gine.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 16:11   #9
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Imaš dvije vrste ljudi:
1. Koja neće ni pitati ništa, vidjeti će cifru i poslati mobitel.
2. Koja će vidjeti taj Pending i pitati ga što je to, on će reći, čekam da pošalješ uređaj i onda ću napraviti Confirm uplate, kao neka 2FA ili dodatna provjera. I onda ako pitaš za detalje, će te lagano odjebati odmah u startu ili će ti nasrati svakakve gluposti, da je to do PayPal-a, da je lova uplaćena samo se čeka PayPal da proslijedi tebi itd.
3. Koji imaju dovoljno pameti da odma ignoriraju poruku koja ti je dosla na eng jeziku ili losem hrvatskom.

brate mili ako ti se javlja englez onda ti je to valjda dovoljno da znas o cemu se radi, nemas sta dalje analizirat.
Toliko potencijalnih kupaca u drzavi i sad bi se ti trebao navlacit s nekim strancima, paypalom i sl.
Ta 'prevara' je na razini nigerijskog princa.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 16:34   #10
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam cak i ispunio i poslao. Onda smo se malo natezali preko poruka, na kraju je lik odustao. Govorio je dosta tecno hrvatski sto mi je cudno, pozivni je bio 380 sto ispadne ukrajina pa mozda i nije tak velika razlika pogotovo ako je doticni redoviti ljetovatelj na nasem moru pa naucio.

P.s. imaju i automatsku verifikaciju, pa ne mozes bezveze neke brojke ukucat koje nemaju smisla... onda u startu se filtriraju.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2021., 23:53   #11
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,948
Kao što kaže kolega masterCG, što ne bi trebao biti to da se čovjek javlja iz Engleske već dovoljan signal da nešto ne štima Siguran sam da je njuskalo jedan od popularnijih siteova za rabljenu robu u UK.
Par puta mi se dogodilo da bot pokupi broj iz njuskalo oglasa pa salje poruke na whatsup, report i block i idemo dalje.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2021., 23:56   #12
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Kod mene je bio gospodinh Johnson

Je, ocito je na prvu da se radi o prevari... lik iz ENG zeli osrednji polovni lap iz HR...

Medjutim, i dalje sam zapanjen da ovakve stvari prolaze, ali kao sta ste rekli, prodje mu koji put i on je svou "dnevnicu" zaradio...

lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 09:17   #13
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Meni se obično javi ekipa na engleskom, ponudi kupit bez ikakvog pregovora o cijeni, poslat će kurira itd. Redovno kupuju za sina/kćer koji su eto negdje na putovanju/školovanju u Africi Ali tako ta ekipa operira. Pošalje 10.000 takvih upita i netko se na kraju upeca.

Vice je radio dokumentarac o toj ekipi, malo je stariji, ali i dalje dobar https://www.youtube.com/watch?v=o26Eks801oc

Čak sam imao jedan susret s domaćim muljatorom. Tečni hrvatski, pita dal može paypal - reko može. Umjesto da pošalje pare on s neke druge gmail adrese šalje Paypal potvrdu da je sjela lova. Red flagova ko u priči, prvo šalje s gmaila, drugo ima gramatičkih pogrešaka u tom potvrdnom mailu i treće, naravno, nema ni lipe na mom paypalu. Zapravo, čim netko unutar hr pita za paypal već smrdi
nub je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 09:49   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Mene je pokušala oderati Anastazija iz Ukrajine. Kao lovu je uplatila na Njuškalo account, a na mom accountu ni traga ni glasa od te love. Ofkors da je pao jedan lagani od*eb.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 10:01   #15
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Hehe, ja sam jucer dobio za neki oglas poruku od Victoria na whatsapp Kaze "Kupujem od Vas, pošaljite kurirskom službom za Ploče, ja plaćam troškove prijevoza" .... How yes no, +44 pozivni
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 10:24   #16
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Meni se desilo da mi se na bla bla car javila osoba, rezervirala prijevoz i onda mi se javila ta ista osoba na whatsapp gdje mi piše da je uplatila neku cifru na moj račun (a ne postoji način da zna moj račun jer ga nema nigdje na bla bla car-u) i da nek kliknem na link i vratim novce koje je uplatila jer otkazuje prijevoz samnom..

A ovo na njušci, svakih par mjeseci se javi netko s takvim forama..samo block broja i mir.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2021., 13:38   #17
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
ja sam objavio na njuškalu neki šrot električni trimer za travu i škare za živicu (sve električno, nikad akorišteno, stajalo u garaži milijardu godina, to se nikad nije koristilo, a danas još i manje)... javila se porukom Monica iz Makedonije piše krivim padežima, "uređaj (a oglas je bio za dva uređaja) je ispravan, ima samo sitna oštećenja?" - "dobro, to mi odgovara", platit će sve unaprijed (subota je bila) i poslat će kurira sutra (znači u nedjelju da to pokupi sve na moju adresu), ona se nedavno doselila u pulu i mora sljedećih 14 dana biti u karanteni, zato ne može proći osobno rekao sam "joj" - osobna primopredaja ili nikako prestala je odgovarati, ali je non stop visio/la na mreži, online kao da maltretira nekog drugog... i da, na kraju krajeva priče, kužim da neko ide pokušati nekog sjebati za neki dobar mobitel, laptop, kompjuter - ali pobogu, ne kužim kako se ikome da gubiti vrijeme da bi me neko zeznuo za vražji trimer i škare za živicu i to električne
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2021., 14:59   #18
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nju je zanimala tvoja kartica, mora da ti je poslala neki link ili do toga niste dosli. Uglavnom posalje link kao od poste i ti ispunis i oni uzmu karticu pa kupuju online...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2021., 17:16   #19
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Stosta bih imao na temu reci, ali najkrace moguce.

To je problem koji je nastao jos iz 2015.

Bas sredinom 2015. sintakse poruke su gotovo bile na rubu prepoznavanja , tek minimalna odstupanja su dala naslutiti da ih pise masina. E sad uzmi kad netko to cita nabrzaka s nogu, s telefona, vodjen zeljom da nesto proda, pa ga odusevi strani, ili domaci kupac, koji ga samo prosi, da mu posalje email na zadanu adresu i sve je prodano. Uz sve to i naivna populacija koja oglasava i eto dobitne kombinacije za stetu. Sad u 2021. zanimljivo, nisu vise gramaticki ispolirane kao tada.


Opcenito brdo je problema s bazom i opcenito privatnosti podatkaka, koju sam probletizirao vise puta, cak i s njima direktno. No odgovori su samo nacelni i zakonske obligatorije. Kad sam uzivo pricao s zenom koja je sefovala, pa s nekim bolje upcenim iz odrzavanja, za pet minuta sam iscrpio razgovor, jer ponovo, brdo nacelnih odgovora, bez ikakvog adresiranja problematike koju sam navodio.

Ne znam kako je trenutno, ali istih godina, niti jedan SLO oglasnik ne bi pustio da se registriras s bilo koje adrese izvan zemlje, osim, ako bas nisi trazio da ti dozvole, uz recitaciju tipa, da putujes ili radis u SLO, jer bi te po adresi zemlje, odmah onemogucili kod registracije.

Da stvar bude gora, nije samo SMS bio kod Njuskala problematican, isto se desavalo i s email reganom adresom.

Na Njuskalu mozes naci sirom bivse drzave oglasivaca, samo se uvijek pitam, kako uopce provjeravaju istinitost podaka, te sto kod prevara i slicnih dogodovstina "regionalnog" oglasavanja.

Druga iritantna stvar, sto su oni sebe kroz privatne poruke, nametnuli kao obaveznog posrednika svake korespodencije, po uzoru na prekobarske veliki brat sustave oglasavanja. Umjesto da u emailu vidim email osobe koja mi je poslala upit/odgovor, ne, moram se logirati, pa onda traziti osobu, da ostavi (ako nije) telefon ili email kontakt. Oni mogu nastrikati bajke o brizi za privatnost, no ne zaboraviti da su oni prije svega - oglasivaci!

Tako je njima itekako za kojekakve statistike i prodaje, super zanimljivo imati uvid u svaku korespodenciju prodaje/kupovine, s nemalom bazom korisnika. A isti podaci su jos onda interesantniji njihovim partnerima, koji jako lijepo vole platiti za takva saznanja.

Naravno, ne bi oni nikad, ja to, onako, "teoretski" i navodno razmisljam na glas

Mislim da je bilo 2017., kad ti tjedno dodje po nekoliko poruka tipa - Prodajete li jos nakit i obleku? Pocesto promasene cak i artiklima koje prodaje/mijenjas, pa onda puses i na hladno. I tako prodajem jednu nekretninu, te neke viskove antikivteta u istoj, zove zena iz Francuske, koja hoce kupiti jedan stol, veli da dolazi u HR, da suprugova firma dolazi u HR, pa se zajedno s djecom spremaju doci, da bas zeli takav stol za doma u ZG-u kad se usele.

Tko bi nabrijam spoznajom Njuskalo sms sexy-bugi-vugi poruka, uopce isao pomisliti da je zena ozbiljna? Morala me je dva puta zvati te dokazati da je istina sto prica, jer sms/email poruke sam jednostavno brisao nakon citanja.

Na kraju dolazi i veli - vidite da nisam robot

A onda objasnim, zasto sam bio rezerviran. Eto kakve gluposti oni rade ljudima.

Najbolja medicina koju prizeljkujem, mada ne vidim, za sada, da Njuskalo dobije ozbiljnu konkurenciju! Jer trenutno ga nitko ne pritisce, pa se doslovno zaigrao. A necu ni spominjati IT-fah-idiotarije s preciziranjem destinacije prodaje i slicnih umotovrina, koje rade glavobolje, starijim korisnicima, ili koji na starijim masinama/OS-ovima i dalje oglasavaju.

Da nema tiskanog izdanja Plavi Oglasnik (Turski vlasnik?) ne bi kruha jeo, zapravo. Zadivljen sam da se i dalje tiskaju i da drze tirazu na zivotu, nekoc su imali i zeleni oglasnik.

Samo, iz pozicije nekad najveceg oglasivaca, nevjerojatno mi je da si je Oglasnik mogao dopustiti, da mu Njuskalo u manje od godinu dana, pojede svu prednost.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2021., 17:52   #20
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
mislim da su ti oglasnici osuđeni na propast, to je zadnje smeće, ljudi objavljuju oglase gore još više iz navike nego bilo kakve potrebe, kada sam krenuo u srednju školu 2005./2006. tada su se kupovale masovno gluposti na njuškalu, bilo je sigurno više oglasa, svega... pogledajte samo ponudu automobila... bmw 3 2006. godište bez ikakve opreme za 10 000 eura, iz inozemstva uvezeš bmw 3 iz 2016. godište s full opremom sa 12 000 - 13 000 eura (ovo samo ironično karikiram), uopće ni ne znam šta bi išao prodavati na njuškalu, osim tih gluposti koje sam naveo, nekih prastarih bicikla koje se srami i moj stari od 80 godina voziti itd. - prodaju bi okačio ili na neki specijalizirani forum, ovisno šta prodajem ili na marketplace-ove i grupe po fejsu koje imaju brdo članova
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 18:50   #21
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 19:13   #22
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na poslu sam cuo par slucajeva da su ljudi nasjeli na tu shemu (Nino je vec spomenuo metodu), a govorimo o ljudima s fakultetom. Svi su imali isti pattern ponasanja dok su nasjedali na foru - radili su nesto drugo i nisu bili fokusirani. Zajeb je bio sto su se njima javljali ljudi na whatsapp (valjda nemaju skriven br) i pricali su na hr, a prodavali su gluposti tipa nesto za bebe, lonce i sl.

Svi su zavrsili pricu na isti nacin, blokirali kartice kod banke. Dodatni plus je sto danas trebas autorizirati web transakcije preko 3DS-a. Moze scammer slati request za skidanje love, al dok ne kliknes approve na mobu, nis od transakcije. Nazalost, nova kartica ti ne gine.
Evo, identican slucaj kod mene - djecji krevet u igri. Samo sto nisam nasjeo vec sam otkantao lika 😁
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 19:16   #23
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Treba mu poslat par slika rigova.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 19:22   #24
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Ovo je predobro

Ali je istovremeno i zalosno sta sve mozes objavit na njuskalu bez da itko pregleda taj oglas.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 19:25   #25
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Kralj

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 19:45   #26
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,745
Meni se za iPhone na Njuškalu javila firma iz Engleske koja kao otkupljuje baš određene modele iPhonea za neki softverski projekt i baš im moj odgovara.
Iz čiste znatiželje išao sam provjeriti podatke o firmi, ispalo da firma ne postoji, nula podataka, a dali su adresu neke obiteljske kuće, išao sam pogledati na Google StreetView.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 20:01   #27
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Zvuci ko Buba 😁😆

(Onaj oglas za grafe)
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 20:44   #28
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Baš ste mogli napravit koji screenshot oglasa, ovako je obrisan
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 20:53   #29
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Baš ste mogli napravit koji screenshot oglasa, ovako je obrisan
evo tekst
Citiraj:
Kao što i sami znate, nestašica čipova i ogromna potražnja prouzrokovala je rast cijena, što je u nekoj mjeri i prihvatljivo, ali definitivno
nije prihvatljivo u ovakvo lihvarskoj mjeri kao što to možemo vidjeti na njuškalu. Očekivan, i donekle opravdan, je rast cijena novih grafičkih kartica
(rtx 3000 serije, ili pak rx 6000 serije), ali ono što je zaista komično je da pohlepnici za grafičke kartice stare po 5-6 godina traže po 4-5 tisuća kuna,
ALI NEMOJTE TOJ STOKI LIHVARSKOJ PLAĆATI, JER IM VRLO USKORO DOLAZI KRAJ.

Kao što je svima poznato, za najveći rast cijena grafičkih kartica odgovorni su kripto rudari(mineri), jer zbog njih cijena grafičke kartice ne ovisi FPS-u,
već o HASH rate-u. Gotovo svi rudari danas zarađuju na ethereumu, ali tome dolazi kraj u prosincu 2021. godine, za kada je najavljeno ažuriranje protokola ethereuma na
verziju 2.0. Zašto je to važno? Važno je zato što se Eth2.0 neće zasnivati na tome da mineri koriste grafičke kartice da različitim algoritmima osiguravaju ispravnost
transakcija, i za to budu plaćeni, već prelazi na drugi način rada, koji neću objašnjavati niti me zanima, jer jedino što me zanima, a vjerujem i vas,
je propast kripto rudara. To znači da s dolaskom Eth2.0, u 12. mjesecu 2021., kripto govnari neće imati apsolutno nikakvog profita od rudarenja, što znači da će se morati
rješiti svih tih grafičkih kartica jer od njih neće imati nikakvog profita.

Vjerovatno se sada pitate, isto kao i žene u klubu kojima kažem da imam k*rac od 30 cm, kako znate da je istina ovo što govorim? Reći ću vam isto što i tim ženama:
Morate provjeriti! Šalu(i moj k*rac) na stranu, slobodno guglajte Eth2.0, i pogledajte koliko mining rigova za prodaju se pojavilo na njuškalu. Zašto bi prodavali
mining rigove ako im je to izvor zarade? Pa prodaju ih sada, po ovako lihvarskim cijenama, kako bi "izašli na nuli", prije nego što dođe taj 12. mjesec, i sve te
silne grafičke kartice se pojave na njuškalu po normalnim i niskim cijenama. Da, postoje i druge kripto valute koje se mogu rudariti, ali zarada od tih valuta je
toliko mizerna da si kripto rudari neće moći pokriti ni račune za struju, pokrivali ih grobari zemljom sutradan.

Ukratko, ako ste trpiti do sada, strpite se još malo, jer već u 12. mjesecu ove godine (ili maksimalnom u prvom kvartalu iduće godine) ćete imati priliku kupiti
grafičku karticu po normalnoj cijeni, a što do tada? Pa možete raditi što i ja, javljati se svim tim lihvarima i pišati im u usta sa svojim ponudama.

Dragi moji gameri, imajte strpljenja, doćekat ćemo dane kad će oni nas moliti da platimo za njihove grafičke, što ćemo mi naravno odbiti, osim ako nam uz grafu
i popuše.

Lijep pozdrav,

stpljen spašen!
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 23:09   #30
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
evo tekst
"toliko mizerna da si kripto rudari neće moći pokriti ni račune za struju, pokrivali ih grobari zemljom sutradan."
znaci gasi internet ,ovoliko se slatko nisam nasmija odavna

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na