Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2022., 12:03   #421
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Citiraj:
Autor cloaked Pregled postova
Konektor d.o.o. ?

Da.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 11:21   #422
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor cloaked Pregled postova
U postavkama od Telemach routera se ne moze podesavati DHCP ali je otvoren pristup DMZ postavkama, tako da mogu potvrditi da setup s dva routera (tj routerom i modemom) i DMZ radi ok. (TP link 10.10.10.10 (wan 192.168.1.1) -> nokia 192.168.1.254 -> internet)
Tj., mogu potvrditi da mislim da je ukljucen DMZ i da znam da za sad nemam nikakvih problema sa portovima. Za svaki slucaj cu im isto poslati mail da mi iskljuce DHCP (iako nema potrebe) i ukljuce DMZ
Pitaj ih i zašto je ta opcija onemogućena, da bi bilo super kad bi je mogli dodati u postavke routera. Znam da je netko pisao da je tražio da se DMZ Host doda u router, pa su ovi nedugo nakon toga dodali tu opciju.

Ja si DHCP uvijek ostavljam uključenim. Ako mi dođe do kvara na routeru, jednostavno prikopčam PC na router od operatera i sve 5.

Btw netko je gore pisao da se za port forwarding treba zvat služba za korisnike. Znači ipak se ne treba zvat nego možeš i sam to napravit.
Možda je taj forumaš iza CGNAT-a pa mu zato port forwarding ne radi...
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2022., 11:34   #423
cloaked
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Pitaj ih i zašto je ta opcija onemogućena, da bi bilo super kad bi je mogli dodati u postavke routera. Znam da je netko pisao da je tražio da se DMZ Host doda u router, pa su ovi nedugo nakon toga dodali tu opciju.

Ja si DHCP uvijek ostavljam uključenim. Ako mi dođe do kvara na routeru, jednostavno prikopčam PC na router od operatera i sve 5.

Btw netko je gore pisao da se za port forwarding treba zvat služba za korisnike. Znači ipak se ne treba zvat nego možeš i sam to napravit.
Možda je taj forumaš iza CGNAT-a pa mu zato port forwarding ne radi...
Za sada mi se cini da meni nije CGNAT jer je IP adresa otpočetka ista (fiksna) i na WAN info od modema i kad provjerim preko neke ip check web stranice
cloaked je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 11:50   #424
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor cloaked Pregled postova
Za sada mi se cini da meni nije CGNAT jer je IP adresa otpočetka ista (fiksna) i na WAN info od modema i kad provjerim preko neke ip check web stranice
Ja sam na A1 vjerojatno iza CGNATa jer mi port forwarding nikako ne radi (nije i da mi treba).
Također, iknowwhatyoudownload.com ima cijelu listu stvari koje su se skidale s torrenta, a nitko od nas ne skida torrent.

Negdje sam pročitao da A1 u routeru lažira IP adresu, pa čak i ako si iz CGNATa piše ona koju su ti dodijelili za van. Da li je to istina ili nije, ne znam.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 25.05.2022. u 12:17.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 12:45   #425
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Za provjeru jeste li iza CGNAT-a
https://www.remoterig.com/wp/?page_id=3494
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 15:48   #426
cloaked
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ja sam na A1 vjerojatno iza CGNATa jer mi port forwarding nikako ne radi (nije i da mi treba).
Također, iknowwhatyoudownload.com ima cijelu listu stvari koje su se skidale s torrenta, a nitko od nas ne skida torrent.

Negdje sam pročitao da A1 u routeru lažira IP adresu, pa čak i ako si iz CGNATa piše ona koju su ti dodijelili za van. Da li je to istina ili nije, ne znam.

Prije Telemacha sam imao A1 kabel i bio sam u CGNAT dok nisam nazvao SZK i bez problema su me maknuli iz CGNATA, a to da laziraju mi iz tehnickih razloga na drzi vodu. Definitivno je maknut CGNAT jer su mi aplikacije i igrice koje to detektiraju prestale to javljati...

Sad mi je static IP (iako nisam to trazio), isti i prema vani i modemu, a na iknowwhatyoudownload.com samo moj promet. Nikakvih problema kao na A1, prije nego su mi maknuli CGNAT
cloaked je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 20:46   #427
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,382
Citiraj:
Autor cloaked Pregled postova
a to da laziraju mi iz tehnickih razloga na drzi vodu. Definitivno je maknut CGNAT jer su mi aplikacije i igrice koje to detektiraju prestale to javljati...

Na A1 optici sa Huawei EchoLife ruter u GUIu pokazuje javnu IPV4 adresu a svako malo dolaze Google Robot checkovi.
Na COAXu je drugačije.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 21:51   #428
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Na A1 optici sa Huawei EchoLife ruter u GUIu pokazuje javnu IPV4 adresu a svako malo dolaze Google Robot checkovi.
Na COAXu je drugačije.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Pa kažem, meni je na iknowwhatyoudownload.com sve puno svega i svačega i to s datumima kada sam još ja imao tu IP adresu, a ništa nisam skidao.

Robot checkovi mi ne dolaze iz nekog razloga. No sve mi ukazuje na to da u routeru namjerno napišu javnu IPv4 koju su mi dali. Vjerojatno da mislim kako imam svoju IPv4 adresu
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 22:39   #429
barbit
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: zg
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Razmatrao bih da mi je dostupna njihova optika jer znam da je moguće prebaciti Huawei u bridge, asistirao sam jednom kolegi kako to napraviti. (Doduše nakon nekog vremena se resetira što bi se dalo spriječiti, ali nisam se čuo s njim je li to on sam sredio.) Također znam i da je moguće maknuti Huawei i koristiti GPON SFP jer sam jednom forumašu nedavno pomogao to napraviti nakon svog uspjeha s tim na HT-u.


Telemach za sad ne bih preporučio nikome tko treba išta naprednije od običnog surfanja jer nemamo nikakvu potvrdu ovdje da je netko uspio izvući išta iz njihovog rutera, dobiti admina, prebaciti ga u bridge i slično.
https://0x41.cf/reversing/2019/10/08...ia-g240wa.html
https://gist.github.com/thedroidgeek...1da130f85a435a

https://broadbandforum.co/threads/no...-guide.213439/


Možda ga i možemo otkljucati. Mislim da je čak dovoljno izvuci cfg file, bez ovih shell/root pristupa
s obzirom da na GitHubu stoji - # - Decrypt/encrypt the passwords/secret values present in the configuration
barbit je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 21:11   #430
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Ovih dana prelazim na Telemach optiku pa bi htio znati koji router se dobije za 300 Mbit/s paket?
Htio bi pripremiti mjesto gdje će router stajati, tj. htio bi ga objesiti na zid pa me zanima da li je to izvedivo? Ima li netko user manual s točnim dimenzijama rupa za montažu na zid?
wiseman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2022., 21:45   #431
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
Ovih dana prelazim na Telemach optiku pa bi htio znati koji router se dobije za 300 Mbit/s paket?
Htio bi pripremiti mjesto gdje će router stajati, tj. htio bi ga objesiti na zid pa me zanima da li je to izvedivo? Ima li netko user manual s točnim dimenzijama rupa za montažu na zid?
Mislim da imaju samo jedan router u ponudi i da se radi o Nokia G-2425G-A.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 22:59   #432
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Jel dižu cijenu za optiku od 01.07?
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 00:15   #433
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
meni je jučer rekao prilikom prelaska moba sa a1 na njih ,da je do daljnjeg akcija za uvođenje optike-znači kad tad će bit skuplje,i da im je namjera proširiti se na cijeli grad bez obzira dali negdje postoji već optika ili ne, s vremenom-što se zagreba tiće.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 08:41   #434
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Jel dižu cijenu za optiku od 01.07?
Dižu cijenu mobilne usluge, od 3-8 kn, ovisno tarifi i broju povezanih brojeva.

Cijene fiksnih usluga su ostale iste.
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
meni je jučer rekao prilikom prelaska moba sa a1 na njih ,da je do daljnjeg akcija za uvođenje optike-znači kad tad će bit skuplje,i da im je namjera proširiti se na cijeli grad bez obzira dali negdje postoji već optika ili ne, s vremenom-što se zagreba tiće.
U planu im je do kraja godine pokrit cijeli Zagreb optikom.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 10:35   #435
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
[QUOTE=Marko


U planu im je do kraja godine pokrit cijeli Zagreb optikom.[/QUOTE]

Ako time misle SVOJOM optikom, to je do kraja 2025 godine.
Ako time misle TCOMOVOM optikom, to je realistično do kraja ove godine.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 11:17   #436
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ako time misle SVOJOM optikom, to je do kraja 2025 godine.
Ako time misle TCOMOVOM optikom, to je realistično do kraja ove godine.
Ja još ne vjerujem da im T-com iznajmljuje svoju optiku. Ja je imam i nema govora o nikakvom Telemachu. Volio bi da mi se netko javi sa takvim slučajem i razuvjeri me.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 11:44   #437
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ako time misle SVOJOM optikom, to je do kraja 2025 godine.
Ako time misle TCOMOVOM optikom, to je realistično do kraja ove godine.
Korisniku je svejedno čiju optiku koristi. Možda im na nekim mjestima trenutno nije isplativo gradit optičku mrežu, pa koriste HT-ovu. Ali Zagreb planiraju pokrit svojom uslugom do kraja ove godine.

Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja još ne vjerujem da im T-com iznajmljuje svoju optiku. Ja je imam i nema govora o nikakvom Telemachu. Volio bi da mi se netko javi sa takvim slučajem i razuvjeri me.
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=369
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 11:52   #438
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Normalno da je meni svejedno čiju optiku koristim. Za ovo drugo sam vidio, ali bio je samo ovaj post. Nakon toga se još par kolega javilo i nitko nije mogao to dogovoriti (pa ni ja). Dapaće, dobili smo odgovor od Telemacha, da oni ne znaju za to.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 16:29   #439
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Mislim da imaju samo jedan router u ponudi i da se radi o Nokia G-2425G-A.
Ok, hvala.

Za cijene ne znam ništa idu li gore ili ne... Ali da, imaju neke promo cijene, prvih 3 ili 6 mjeseci internet za 1kn i sl.
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 15:47   #440
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
https://hr.n1info.com/biznis/telemac...00-kucanstava/

Iako ja ne znam još nikoga da ima mogučnost spajanja u Splitu. Optiku su provukli Vukovarskom ulicom, koja prolazi preko cijelog grada, ali nisu se spajali na zgrade.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 15:50   #441
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Citiraj:
Autor wiseman Pregled postova
Ok, hvala.

Za cijene ne znam ništa idu li gore ili ne... Ali da, imaju neke promo cijene, prvih 3 ili 6 mjeseci internet za 1kn i sl.

To ti ne vrijedi za najmanji paket od 300 Mbit/s. Cijene se podižu samo u mobilnim tarifama, ne u fiksnim (kod svih operatera).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 18:35   #442
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja još ne vjerujem da im T-com iznajmljuje svoju optiku. Ja je imam i nema govora o nikakvom Telemachu. Volio bi da mi se netko javi sa takvim slučajem i razuvjeri me.
Zašto ne bi bilo moguće? Imaš javno cjenik naplate po niti, piše i točno kod objave svake namjere gradnje optike, HT ima najmanje cijene za unajmljivanje niti do korisnika ako se dobro sjećam. 40-50 kuna mjesečno za nit od centrale do korisnika doma.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 22:06   #443
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zašto ne bi bilo moguće? Imaš javno cjenik naplate po niti, piše i točno kod objave svake namjere gradnje optike, HT ima najmanje cijene za unajmljivanje niti do korisnika ako se dobro sjećam. 40-50 kuna mjesečno za nit od centrale do korisnika doma.
HT ima najmanju cijenu jer im istu određuje HAKOM, dok drugi operateri sami određuju cijene. Po zakonu svi operateri moraju iznajmljivati vlastitu optičku infrastrukturu.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 09:08   #444
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja još ne vjerujem da im T-com iznajmljuje svoju optiku. Ja je imam i nema govora o nikakvom Telemachu. Volio bi da mi se netko javi sa takvim slučajem i razuvjeri me.
Objava namjere gradnje je za Pujanke i Mejaše. Al ima tu posla dok se pusti u pogon.
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 14:00   #445
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Citiraj:
Autor colonelf Pregled postova
Objava namjere gradnje je za Pujanke i Mejaše. Al ima tu posla dok se pusti u pogon.
Provukli su po cijeloj Vukovarskoj. Sad koliko im treba da krenu ulaziti u zgrade, ne znam.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 01:56   #446
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Split, Pujanke, stigla telemach optika
CGNAT, nisu znali postaviti njihov router u bridge mode, neznaju kada ce biti dostupna Public IP adresa (kao rade na tome)
brzina 1000/500 toliko i daje otprilike na fast.com (netflix speedtest)
to be continued...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 10:43   #447
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
Split, Pujanke, stigla telemach optika
CGNAT, nisu znali postaviti njihov router u bridge mode, neznaju kada ce biti dostupna Public IP adresa (kao rade na tome)
brzina 1000/500 toliko i daje otprilike na fast.com (netflix speedtest)
to be continued...
Jesu li oni vukli svoju optiku po zgradi ili je već bila od HT-a, pa ide preko nje? Ja sam uzeo 1 Gb preko A1, pa mi je njihov tehničar rekao da će Telemach početi iznajmljivati optiku po zgradama. Kako ja plačam EON, znam da su provukli do zgrade (cijela Vukovarska ulica je pokrivena), a po zgradi imam optiku od HT-a, to mi je bilo interesantno za spojiti sve u jedno. Tako je on rekao. Je li se možeš maknuti sa CGNAT-a, jednostavno kao na A1?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 14:26   #448
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesu li oni vukli svoju optiku po zgradi ili je već bila od HT-a, pa ide preko nje? Ja sam uzeo 1 Gb preko A1, pa mi je njihov tehničar rekao da će Telemach početi iznajmljivati optiku po zgradama. Kako ja plačam EON, znam da su provukli do zgrade (cijela Vukovarska ulica je pokrivena), a po zgradi imam optiku od HT-a, to mi je bilo interesantno za spojiti sve u jedno. Tako je on rekao. Je li se možeš maknuti sa CGNAT-a, jednostavno kao na A1?
Može probat pisat mail službi za korisnike da ga maknu s CGNAT-a.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2022., 11:18   #449
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,004
Što se dešava sa spajanjem Optime i Telemacha u jednu firmu, pa da imamo kompletnog trećeg operatera? Prošlo je već 8 mjeseci od kada su je preuzeli :misli:.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2022., 13:02   #450
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Telemach ce stavljat/stavlja cijele Pujanke, sve zgrade, svoju optiku
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na