Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2020., 12:39   #511
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Dodjem danas u Overseas centar u Osijeku tu i zelim poslati Lian Li O11 kuciste njihovom dostavom. Nakon sto sam mu objasnio sto je unutra, kaze lik u overseasu nemogu ti uzeti kuciste jer je staklo ?! Reko, molim ? Kaze sve sto ide overseasom stakleno se razbije, mogu ti uzet paket ali ti odmah kazem da odsteta nije moguca ako se kuciste razbije. Kuciste spakirano tvornicki, doslo mi iz njemacke netaknuto, u hrvatskoj nemoze do poreca jer ce se sigurno razbiti i nema odstete. Kakvi pacijenti, nikad vise.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 12:49   #512
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Nisu oni pacijenti nego ti ne čitaš uvjete korištenja, sve kurirske službe će ti reći isto.
Odi na sajt dpd-a i isto ti piše da ne prevoze staklo, odnosno prevoze pod posebnim uvjetima u kojima se oni ograđuju.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2020., 13:18   #513
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
meni doslo kuciste sa staklenom stranicom iz Zagreba Overseasom. Predpostavljam da nisu znali sto je unutra. Znaci drugim rijecima zapakiram i saljem na svoju odgovornost?

A nije mi jasno zasto bi oni to satrli?
Neki dan sam slao tiskom tako slabo zapakiran paket, gotovo nezasticen, jer nije stao unutra, i nisu nista razbili, pa mi nije jasno kako mogu razbit kuciste koje ima stiropori sve osale zastite?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 13:19   #514
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Samo se ograđuje od moguće štete. Ako je tvornički zapakirano šanse da se nešto desi sa kućištem su minimalne.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 13:24   #515
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Mada, evo doslo mi obicno kuciste i imalo je na jednom uglu kao da je entko udario u to, pa sad ako se takvo sto dogodi s staklom moguce je da pukne. Dostava je bila Overseasom. No najvaznija stvar u cijeloj toj prici je, da ako se transportira normalno da nema sanse da se razbije, ovo se moze razbiti samo ako se baca. Pa eto ako tko ima iskustva jel jos uvbijek bacaju pakete, jel to rade pojedinci ili je to normalna praksa ili su konacno strogo zabranili bacanje paketa?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 13:30   #516
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Nažalost sve se to baca, pada po kombiju, koja god dostavna služba bila. Sve je do pakiranja i sreće.

Meni idiot koji je vozio kamion za HP express zakočio naglo pred kućom i pao Gorenje side by side frižider . Pao je na mikrovalnu, ugradbenu pećnicu i i perilicu rublja.

Ja ništa od tvoje robe nisam preuzeo a pitanje je šta je još nadrljalo od tuđe robe taj dan.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 14:46   #517
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Čovjek ispred mene uzme MOJ paket i ubaci ga u kombi ko da je vreća krumpira.
To je moguće jedino ako se to tako radi stalno. Inače bi ga valjda bilo sram ispred klijenta bacati.

Nije bio Overseas. Ali vidim po profilu ljudi koji su počeli raditi u tom poslu da biznis ide lagano u kurac. Vrlo skoro, ako već nije došlo to vrijeme, kutija u kutiji sa slojem zaštite između kutija će biti obavezno pakiranje.
  Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:28   #518
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Amateri

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:32   #519
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Divno jos i graficka stoji utakana u maticnu a ne zasebno zapakirano

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:35   #520
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Grafička može slomiti svoj slot..
Ali da vidiš veselja kad se tower cooler otkači sa procesora
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2020., 15:54   #521
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nepada mi napamet kako se ovo moglo tako svinuti. Da to kuciste bacas namjerno nebi se ovako svinulo, izgleda mi kao da su natovarili neki frizider od 100 kila na njega pa se polako vijalo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 16:33   #522
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Za ekipu koja se čudi kako je nešto moguće.

Dok sam imao doticaja s tom branšom, vidio sam u dostavnoj službi plazma telku preklopljenu na pola. Vjerujem da ni dan danas nikome nije jasno kako je to moguće.


Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Grafička može slomiti svoj slot..
Ali da vidiš veselja kad se tower cooler otkači sa procesora
Been there, done that
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 17:32   #523
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,128
Jesam li ja lud ili u Overseasu rade patološki lažljivci i psihički bolesnici? 16.9. sam naručio da pokupe paket 17.9. do podne. Nitko se nije pojavio iako je lijepo pisalo na stranici da je vozač obaviješten o nalogu. Onda sam zvao korisničku 18.9. i rečeno mi je da će paket biti pokupljen danas između podne i 16 sati. Došlo 16 sati, nema nikoga, zovem opet korisničku, kaže operaterka da su joj rekli iz riječke ispostave da me vozač zvao i da sam odbio poslati paket. Naravno, niti me je itko zvao (pregledao sam i popis poziva), niti je itko zvonio, a cijeli dan sam doma. Sad odoh fino poslat paket HP Ekspresom jer sam se uvjerio da je Overseas retardiran.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 10:50   #524
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Samo da im se spomenem familije, po tko zna koji put. Jebem vas i vašu nepoznatu adresu, pffffff

Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Jesam li ja lud ili u Overseasu rade patološki lažljivci i psihički bolesnici?
Nisi lud. Šteta što nemaju barem nekog pismenog, da vodi ove ostale.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 12:40   #525
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Platim extra skupu dostavu od 59kn (za stvari od 150kn, dostava 59kn) a Ikea mi pošalje najjeftinijom opcijom preko Overseasa (gdje inače slanje košta 30kn).

I naravno

16.07.2021 09:42:54
Pošiljka je uskladištena i bit će isporučena sukladno rasporedu vožnje (otočna i manja mjesta dostavljaju se po posebnom režimu, a paletizirane pošiljke u roku od jednog do dva radna dana).
16.07.2021 07:13:31
Pošiljka je stigla u dostavni centar.
15.07.2021 18:45:33
Pošiljka je u sortirnom centru i bit će upućena u mjesto dostave.
15.07.2021 14:19:34
Zaprimljena najava pošiljke. Datum isporuke trenutno nije poznat jer pošiljka još nije predana Overseas Expressu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 10:39   #526
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Nemrem se odlučiti kaj mi je bolje kod njih, "izvrsna" stranica ili djelatnici. Izmjenim datum i adresu dostave, i svejedno dobijem sms da ce oni pokušati dostavu na krivi datum na nepostojecu adresu

Još bih pomislio da imaju tehnickih poteskoca sa onim svojim genijalnim online obrascem da nije isti "glitch" u pitanju vec 3ci put u 4 godine tako da nekako imam filing da je do djelatnika.

Tako da evo i od mene "pohvala", ocito da se od operacije bozicni fijasko iz 2017te do danas tamo nije ništa promjenilo... Ili je vjerovatno otišlo na gore
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 11:11   #527
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 448
I dalje citam i ne vjerujem... Mislim, ne vjerujem da ovdje netko laze ili izmislja, ali godinama mi dostavljaju svasta kupljeno online, cak i preferiram spram ostalih njihovu dostavu, nikada niti jedan jedini problem, niti kasnjenje, niti ostecenje, nista... Tracking uredan, vozac nazove cca pola sata prije.....
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 10:33   #528
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo daljnji update, nakon prepiske (nema vise telefonski, sve napismeno pa nek se nađe) sa ženom iz službe za korisnike gdje smo se sve lijepo dogovorili prije dva dana (naravno opet je problem bio zločesti web obrazac koji nije radio kako treba kao i u slucajevima 2017, 2018 itd...) i dogovorili novi termin dostave na novu adresu sa 10.8. plus da je žena napisala da ce posebno naglasiti kolegama da je novi termin dostave 10.8, evo jutros sms-a da je pošiljka utovarena i da ce biti dostavljena danas u terminu od 8-12 Sad opet malo dopisivanja
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 11:09   #529
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,111
Znaci narucio sam sa Extrema neku futrolu za T8. Znaci futrola je 50 kuna i dostava Overseas je jos 50 kuna. LOL. I jave mi da je dosao artikl u neki od njihova ureda u jednom shopping centru. I reko ajde idem podignuti futrolu, ipak je dostava bila sića. Uđem u shopping centar, gledam na info boardu sve urede, nigdje ne vidim ured od Overseasa i izađem van. Tko ih fućka, dobro da sam uzeo placanje po pouzecu. Koja vukojebina od firme.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 11:22   #530
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
brisat
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 18:05   #531
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 373
Evo da se i ja pridružim klubu ljubitelja Overseas-a.
Naručio u Mađarskoj kućište za retro konfu, došlo zdrobljeno jer su na nju natovarili bog zna šta...sve uredno prijavim, poslikam, pošaljem, kažu kućište nije bilo poslano u originalnoj ambalaži (kućište je negdje sa kraja devedesetih prošlog stoljeća, koja crna originalna ambalaža ??!!) pa se stoga ograđuju. Kartonska kutija sa brdom one folije sa balonima zraka, zbilja normalan transport bi preživjelo bez pol muke.
I ne tu govorimo o modernim plehićima već o punokrvnom o old school kućištu koje bi preživjelo i pad pod tenk, no ne (očito) i pad u ruke Overseas službe.
Kupljeno je na ebay, plaćeno paypal-om, zaštićen sam, a seller je čak i uplatio neko simbolično osiguranje.
Kvaka je da se uredno naplaćuje osiguranje pošiljke, a uvjeti su tako sročeni da, izuzev u slučaju tvornički zapakiranih artikala, nema šanse da su za išta odgovorni.
Ispada da je to osiguranje porez za budale.
Uglavnom, ima li neka kvaka na koju se mogu pozvati, jer njihov je propust, očito?
Ima li možda ipak neki razuman način da se naplatim od pravog počinitelja?
Hvala!
Mislim da slike nema smisla stavljati, savinuto kućište sa popucalom frontom smrvljen i CD čitač i floppy koji su bili montirani na frontu, gotovo svi vijci "poiskakali"... nije bacanje nego prešanje...kada vidim te slike, tko god da je odgovoran, dođe mi da mu poželim da podijeli sudbinu ovog kućišta.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 11:42   #532
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,531
eto moje iskustvo:
pošiljka krenula na dostavu nije dostavljena jer ko kinezi nisu stavili broj moba
adresa je bila ispravna ime prezime sve ali dostavljać nije dostavio ,zatim sljedi
dogovori sa službom za korisnike 4 dana zaredom svaki dan sutra će ,da bi drugi
dan bilo nije dogovoreno da bi nakon 4 dana izgubili paket u skladištu,i sad moram
čekat da oni sa kinezima srede refundaciju mjesec dana i kozna kad će kinezi meni lovu vratiti.


26.01.2022 12:33:57
Pošiljka trenutno nije locirana.
Centar: OSE Zagreb
24.01.2022 14:42:59
Pošiljka nije isporučena jer je promijenjena adresa/termin isporuke.
Centar: OSE Zagreb
24.01.2022 11:56:48
Pošiljka nije isporučena jer je adresa primatelja nepoznata. Provjerite i promijenite podatke klikom na "Promijenite adresu".
Centar: OSE Zagreb
24.01.2022 08:13:05
Pošiljka je utovarena u dostavno vozilo.
Očekivano vrijeme dostave: 08:00 - 12:00
Centar: OSE Zagreb
21.01.2022 18:43:59
Pošiljka je vagana i biti će upućena odredišni dostavni centar.
Centar: OSE Billing Dept.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 09:32   #533
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,721
Meni su recimo dostavili paket sa aliexpressa u subotu, ali tek danas sam dobio mail da posiljka na isporuci

Vec mi se par puta dogodilo, posiljka isporucena a obavijest na mail dodje dva dana kasnije.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 15:39   #534
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,531
nakon 10 dana pretrage po skladištu našli paket i isporučili,paket je duže "putovao" po njihovom skladištu-nego iz kine u hrvatsku.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 12:40   #535
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Čudo se dogodilo danas.

Stigne mi jutros poruka na mail i na Viber da mi OEX danas dostavlja paket. Već sam se počeo psihički pripremati na lažne statuse (da nisam bio doma ili da je nepostojeća adresa i sl.) i na borbu da dođem do svog paketa kad zazvoni telefon.
Pita lik jesam li doma da ima paket za mene. Jesam, tu sam, kaže evo ga za par minuta. I zaista došao čovjek i donio mi paket kako je i bilo predviđeno. Šok i nevjerica, zadnji put su mi paket dostavili ovako bez repova i problema tamo negdje
krajem 2016.

Čudo. Još uvijek ne vjerujem.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 13:15   #536
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
U Rijeci, Škurinje nikada lošije.
Ne znam što im je. Prije je sve ok.

Još imaju i nalog za prikup, mobitel na servis, već 2-3 dana samo "vozač obaviješten u nalogu za prikup". Nitko ne zove, niti dolazi po prikup

__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 18:41   #537
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Neki dan prvi puta slao nešto putem OE. Bilo je HP ili OE zbog otkupnine, a stvarno mi se nije dalo ići do pošte.

Izrada zahtjeva za slanje paketa je jednostavna, sve prošlo ok. Kurir pokupio paket kroz cca 1-1,5h i paket isporučen sutradan na destinaciju 200km daleko. Znači 29h od izrade zahtjeva za slanje paketa do isporuke.

Za sada fenomenalno iskustvo. Nadam se da mi neće pokvariti iskustvo odgađanjem isplate otkupnine na račun.

Zna li netko koliko im treba da isplate otkupninu?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 18:45   #538
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Dođi živit u Istru pa ćeš promijenit mišljenje još jučer. OE je doslovno firma kojoj brzina i "pouzdanost" ovisi o regiji. Dobavljač poslao robu 25.05. dobili smo ju danas. Drugi je poslao 2 paketa 24.05, jučer dobili jedan, drugom ni traga. Tako je već godinama i ništa se ne mijenja.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 19:58   #539
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
zato jer overses čine male lokalne firmice .. negdje su prčije a negdje ipak rade svoj posao
kod nas u međimurju su za sad ok .
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 21:40   #540
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Dostavlja li OEX subotom?

Meni je Protis konačno poslao paketić putem OEX-a i naravno ovi pogriješe u sortiranju paketa i jučer isti završi u Osijeku umjesto u Rijeci (?!). Tako da od današnjeg petka ništa.
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na