Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2022., 22:15   #1111
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Da budem iskren ova mi je nekako sila ono ok. Eto neki takav tip on line sličan toj igri, bilo bi dobro da je besplatna. Tražija san al i nisam naša nešto slično. Al da buden iskren ko zna koliko ću ja još dugo moči igrati ionako imam sad 71 godinu. Malo čudno jel da, al ne dam se!
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 00:15   #1112
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Da budem iskren ova mi je nekako sila ono ok. Eto neki takav tip on line sličan toj igri, bilo bi dobro da je besplatna. Tražija san al i nisam naša nešto slično. Al da buden iskren ko zna koliko ću ja još dugo moči igrati ionako imam sad 71 godinu. Malo čudno jel da, al ne dam se!
Gaming je dosta popularan kod penzionera, samo je pitanje kakav tip igara netko voli, studije su radene gdje je zakljuceno da igranje drustvenih, kartaskih ili video igara u starijoj dobi odrzava mozak zdravim, slicno kao i lagano vjezbanje za misice.
Normalno je da svi sto idemo stariji volimo sporije igre sa dobrom pricom i likovima, ili sa nekakvim zagonetkama.
Preporucujem point and click igre koje se igraju samom misem i klikom se pokrecu likovi, tu cesto bude nekakvih zagonetki i dublja prica. (Syberia serijal, The Longest Journey, Truberbrook, Broken Sword, Detroit-Become Human...)
Pixonic je napravio slicnu igru War Robotsu i zove se Dino Squad a
Mech Arena i Battle Of Titans B.O.T. su dosta slicne War Robotsu, sve igre se mogu igrati na Bluestacks.
Na Steam za PC ima free multiplayer igra Robocraft koja je dosta slicna navedenim igrama.
stitrek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2022., 00:34   #1113
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Nisam igrao ništa ne znam koliko dugo, ali da se guštam u Batman Arkham Origins (full) - O DA

A svježe mi je stigao MechWarrior 5 Mercenaries što bi isto moglo biti potencijalno zabavno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 01:05   #1114
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Gaming je dosta popularan kod penzionera, samo je pitanje kakav tip igara netko voli, studije su radene gdje je zakljuceno da igranje drustvenih, kartaskih ili video igara u starijoj dobi odrzava mozak zdravim, slicno kao i lagano vjezbanje za misice.
Normalno je da svi sto idemo stariji volimo sporije igre sa dobrom pricom i likovima, ili sa nekakvim zagonetkama.
Preporucujem point and click igre koje se igraju samom misem i klikom se pokrecu likovi, tu cesto bude nekakvih zagonetki i dublja prica. (Syberia serijal, The Longest Journey, Truberbrook, Broken Sword, Detroit-Become Human...)
Pixonic je napravio slicnu igru War Robotsu i zove se Dino Squad a
Mech Arena i Battle Of Titans B.O.T. su dosta slicne War Robotsu, sve igre se mogu igrati na Bluestacks.
Na Steam za PC ima free multiplayer igra Robocraft koja je dosta slicna navedenim igrama.
Hvala probat ću neke od navedenih, al samo da napomenem kod mene nije problem brzina igre, al da ne gnjavim dalje. Već sam prigleda malo njuškalo, za grafu, nakon što isprobam ovu ovu moju, problem je što se ovo drugo računalo ne nalazi ovdje u kući već u drugoj a ona je na našem jednom otokuInstalira sam i nox emulator al je lošiji iako je i za android 9.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 08:06   #1115
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Hvala probat ću neke od navedenih, al samo da napomenem kod mene nije problem brzina igre, al da ne gnjavim dalje. Već sam prigleda malo njuškalo, za grafu, nakon što isprobam ovu ovu moju, problem je što se ovo drugo računalo ne nalazi ovdje u kući već u drugoj a ona je na našem jednom otokuInstalira sam i nox emulator al je lošiji iako je i za android 9.
Pomalo, naci ce se graficka kartica, moze se naci i ovdje na Trznici.
Uglavnom igre koje su za PC se uvijek mogu podesiti na nizu rezoluciju i manje grafickih detalja, dok za Bluestacks emulator se zasebna graficka kartica ukljucuje u Settings, Graphics i onda Prefer dedicated GPU se ukljuci.
Sada je podeseno automatski na integriranu, ali kad se ugradi druga graficka i instaliraju driveri, treba ukljuciti taj Prefer dedicated GPU i save, u slucaju da je ne prepoznaje Bluestacks onda se u biosu (display, graphics device, discrete graphics) ukljuci i na kraju save and exit.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 09:54   #1116
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Zahvaljujem na svim objašnjenjima i slažem se apsolutno s vama, ali imam osjećaj da nešto koči rad emulatora a evo i zašto, u jednom periodu igranja od sat dva dnevno imate situaciju da se moji rezultati broje i vide, odnosno ravnopravan sam u igri, zbog statusa, dok za npr. po ure sve krene naopako pa netko sa dosta nižim statusom broji dosta dobre rezultate dok ja naprosto gubim. OK reći čete to je igra, slažem se, spreman sam i na gubitak i to je ok i normalno, ispada tad da emulator čas radi čas ne.

Nešto slično imao sam kad sam instalirao neke igre na jednom računalu sa win 10, ide sve kao po špagu, dok na drugom slične konfiguracije (malo slabije) isto win 10, naprosto ne ide.
Tad se pitate što je. Dugo je tribalo, dok sam shvatio ovo drugo računalo bila je nadogradnja sa win 7 32 bit na win 10 32 a ne 64 bit-na. Na ovom drugom išla je čista instalacija win 10 64 bit-na i to je bio problem za onaj prvi 32 bit, jer su procesori bili x64, al mogu raditi i na 32 bit.
Iako sam mijenjao matične ploče, cpu, HDD bi ostao isti, normalno instalirani novi driveri od ploče itd. tako da bi op. sustav bio onaj bazni 32 bitni. Sve bi radilo ok ono što mi je bilo potrebno al kad sam počeo s igrama na PC tad su neke stvarale problem a neke ne.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 09:56   #1117
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Pomalo, naci ce se graficka kartica, moze se naci i ovdje na Trznici.
Uglavnom igre koje su za PC se uvijek mogu podesiti na nizu rezoluciju i manje grafickih detalja, dok za Bluestacks emulator se zasebna graficka kartica ukljucuje u Settings, Graphics i onda Prefer dedicated GPU se ukljuci.
Sada je podeseno automatski na integriranu, ali kad se ugradi druga graficka i instaliraju driveri, treba ukljuciti taj Prefer dedicated GPU i save, u slucaju da je ne prepoznaje Bluestacks onda se u biosu (display, graphics device, discrete graphics) ukljuci i na kraju save and exit.

Zahvaljujem na svim objašnjenjima i slažem se apsolutno s vama, ali imam osjećaj da nešto koči rad emulatora a evo i zašto, u jednom periodu igranja od sat dva dnevno imate situaciju da se moji rezultati broje i vide, odnosno ravnopravan sam u igri, zbog statusa, dok za npr. po ure sve krene naopako pa netko sa dosta nižim statusom broji dosta dobre rezultate dok ja naprosto gubim. OK reći čete to je igra, slažem se, spreman sam i na gubitak i to je ok i normalno, ispada tad da emulator čas radi čas ne.

Nešto slično imao sam kad sam instalirao neke igre na jednom računalu sa win 10, ide sve kao po špagu, dok na drugom slične konfiguracije (malo slabije) isto win 10, naprosto ne ide.
Tad se pitate što je. Dugo je tribalo, dok sam shvatio ovo drugo računalo bila je nadogradnja sa win 7 32 bit na win 10 32 a ne 64 bit-na. Na ovom drugom išla je čista instalacija win 10 64 bit-na i to je bio problem za onaj prvi 32 bit, jer su procesori bili x64, al mogu raditi i na 32 bit.
Iako sam mijenjao matične ploče, cpu, HDD bi ostao isti, normalno instalirani novi driveri od ploče itd. tako da bi op. sustav bio onaj bazni 32 bitni. Sve bi radilo ok ono što mi je bilo potrebno al kad sam počeo s igrama na PC tad su neke stvarale problem a neke ne.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 16:16   #1118
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Zahvaljujem na svim objašnjenjima i slažem se apsolutno s vama, ali imam osjećaj da nešto koči rad emulatora a evo i zašto, u jednom periodu igranja od sat dva dnevno imate situaciju da se moji rezultati broje i vide, odnosno ravnopravan sam u igri, zbog statusa, dok za npr. po ure sve krene naopako pa netko sa dosta nižim statusom broji dosta dobre rezultate dok ja naprosto gubim. OK reći čete to je igra, slažem se, spreman sam i na gubitak i to je ok i normalno, ispada tad da emulator čas radi čas ne.

Nešto slično imao sam kad sam instalirao neke igre na jednom računalu sa win 10, ide sve kao po špagu, dok na drugom slične konfiguracije (malo slabije) isto win 10, naprosto ne ide.
Tad se pitate što je. Dugo je tribalo, dok sam shvatio ovo drugo računalo bila je nadogradnja sa win 7 32 bit na win 10 32 a ne 64 bit-na. Na ovom drugom išla je čista instalacija win 10 64 bit-na i to je bio problem za onaj prvi 32 bit, jer su procesori bili x64, al mogu raditi i na 32 bit.
Iako sam mijenjao matične ploče, cpu, HDD bi ostao isti, normalno instalirani novi driveri od ploče itd. tako da bi op. sustav bio onaj bazni 32 bitni. Sve bi radilo ok ono što mi je bilo potrebno al kad sam počeo s igrama na PC tad su neke stvarale problem a neke ne.
Ako je Cpu 64bit onda nova 64bit instalacija, cak nadogradnja na novim PC sa Win10 na Win11 zna imati probleme i zato se preporucuje cista instalacija.
Sto se tice igre, najbolje se vidi dali je do PC-a tako sto se prati frames per second (broj slicica u sekundi-fps) prilikom igranja, npr. u Steam, Ubisoft i Origin postoji opcija za ukljucivanje brojaca fps-a i bude u kutu negdje ovisno gdje se postavi.
Za Bluestacks ne znam da li ima brojac, ali ako igra postane sporija, trzava ili reagira sporo na komande onda i to moze biti znak da je u tvom slucaju do snage grafike PC-a.
Ako igra klizi i nema zastajkivanja, napredak, ocjene i pobjede mogu biti vezane uz same postavke igre sto su developeri podesili a znaju se pojaviti i online igraci varalice (cheateri).
Svakako Intel integrirana grafika nije dovoljna za igranje graficki zahtjevnijih igara u emulatoru, za PC igre jos nekako ako se spusti rezolucija i postavke detalja.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 18:32   #1119
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Ako je Cpu 64bit onda nova 64bit instalacija, cak nadogradnja na novim PC sa Win10 na Win11 zna imati probleme i zato se preporucuje cista instalacija.
Sto se tice igre, najbolje se vidi dali je do PC-a tako sto se prati frames per second (broj slicica u sekundi-fps) prilikom igranja, npr. u Steam, Ubisoft i Origin postoji opcija za ukljucivanje brojaca fps-a i bude u kutu negdje ovisno gdje se postavi.
Za Bluestacks ne znam da li ima brojac, ali ako igra postane sporija, trzava ili reagira sporo na komande onda i to moze biti znak da je u tvom slucaju do snage grafike PC-a.
Ako igra klizi i nema zastajkivanja, napredak, ocjene i pobjede mogu biti vezane uz same postavke igre sto su developeri podesili a znaju se pojaviti i online igraci varalice (cheateri).
Svakako Intel integrirana grafika nije dovoljna za igranje graficki zahtjevnijih igara u emulatoru, za PC igre jos nekako ako se spusti rezolucija i postavke detalja.
To u stvari govorim, za sada nisam primjetio neko zastajkivanje prekidanje, igra teče normalno al se događa ono što sam objasnio gore. Draže bi mi bilo da ima varakica (cheatera) nego da je developer sam postavio ograničenja.
Probat ću ovo sve što si rekao.
E da kad restartam računalo za vrime igre onda kad vidim da nešto ne štima ctrl+alt+del (normalno tad gubim punte kao da sam zadnji) tad kod ponovnog uključenja ne u staru započetu već u novu igru nema ništa za primjetiti sve teče kao po "loju", druga započeta nakon prve postaje već problem.
Danas ću smanjiti rezoluciju, a ako su cheateri kako se od njih obraniti. Pokušat ću promaći brojač fsp-a. Ok moram se pripremiti za kupnju neke grafe, vidim da je to nužno.
Ne znam kako je sa cpu grafikom intela viših generacija npr. LGA 1200 chipset Z370 ili 570 i inter core 9gen.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 20:06   #1120
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Ako je Cpu 64bit onda nova 64bit instalacija, cak nadogradnja na novim PC sa Win10 na Win11 zna imati probleme i zato se preporucuje cista instalacija.
Sto se tice igre, najbolje se vidi dali je do PC-a tako sto se prati frames per second (broj slicica u sekundi-fps) prilikom igranja, npr. u Steam, Ubisoft i Origin postoji opcija za ukljucivanje brojaca fps-a i bude u kutu negdje ovisno gdje se postavi.
Za Bluestacks ne znam da li ima brojac, ali ako igra postane sporija, trzava ili reagira sporo na komande onda i to moze biti znak da je u tvom slucaju do snage grafike PC-a.
Ako igra klizi i nema zastajkivanja, napredak, ocjene i pobjede mogu biti vezane uz same postavke igre sto su developeri podesili a znaju se pojaviti i online igraci varalice (cheateri).
Svakako Intel integrirana grafika nije dovoljna za igranje graficki zahtjevnijih igara u emulatoru, za PC igre jos nekako ako se spusti rezolucija i postavke detalja.
Evo ima brojčanik fps-a, smanjio sam pixele na low, displej nisam dira.
FSP se preporuka je kod multi player on line na 20 dok je meni bilo na 60 a max 240, sad je 20 a max 60. Brojčanik broji sad uglavnom od 17 do 2o.
Dobro sad sam to napravija pa bumo videli.
tonini je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2022., 21:00   #1121
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Evo ima brojčanik fps-a, smanjio sam pixele na low, displej nisam dira.
FSP se preporuka je kod multi player on line na 20 dok je meni bilo na 60 a max 240, sad je 20 a max 60. Brojčanik broji sad uglavnom od 17 do 2o.
Dobro sad sam to napravija pa bumo videli.
Da, to je nizi fps i najoptimalnije je barem 30 i iznad.
Sto se tice Intel integrirane grafike ona nije namjenjena za neki gaming, bez obzira jeli stari socket ili noviji Lga 1200 i Lga 1700.
Amd je puno bolji po pitanju integrirane grafike na chipu (APU), sad je aktualna Vega grafika koja radi preko PC ddr4 rama, a na novim cpu sa grafikom je Rdna 2 grafika i koristi PC-ev dddr5 ram, te verzije vec postoje u laptopima mjesec dana, a za koji mjesec ce doci i Desktop verzija.
Tvoj i7 6 gen. i 16GB rama su odlicni, trebas naci samo neku graficku i to je to
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 21:07   #1122
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Da to ču i napraviti al su cijene paprene! Možda neku 4GB rama DDR4 ili DDR 5.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 21:15   #1123
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Da to ču i napraviti al su cijene paprene! Možda neku 4GB rama DDR4 ili DDR 5.
Svakako treba biti ddr5 graficka, polovne dobre sa 4 GB ddr5 su Amd Rx 470-480-570-580 i ima ih u 8GB verziji, postoji i Nvidia Gtx 1060 3GB i verzija 6Gb.
Sve navedene kartice su manje vise dobre i cijene polako padaju.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 21:48   #1124
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Svakako treba biti ddr5 graficka, polovne dobre sa 4 GB ddr5 su Amd Rx 470-480-570-580 i ima ih u 8GB verziji, postoji i Nvidia Gtx 1060 3GB i verzija 6Gb.
Sve navedene kartice su manje vise dobre i cijene polako padaju.
Nešto sam naša na njuškalu pa ču viditi nakon praznika.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 22:12   #1125
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Nešto sam naša na njuškalu pa ču viditi nakon praznika.
Pogledaj i na Trznici, ili napisi da kupujes pa mozda netko s foruma prodaje👍
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 08:06   #1126
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Pogledaj i na Trznici, ili napisi da kupujes pa mozda netko s foruma prodaje👍
Ma jesam pobigle su mi dvi tri, stalno pratim. Evo i instalira sam Steam pa ću provat i to. malo san odusta od drugih u zadnje vrime, samo ovo igram. Dica mi imaju i 5-ticu PS. Ma od nitenda pa dalje probava san sve, ne znam zašto nisam xbox al sve PS.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 09:01   #1127
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Nešto razmišljam. Pa ako je igra za Androdi, ne bi li bilo jeftinije uzet kakav mobitel ili još bolje tablet. Siguran sam da bi radilo na gotovo bilo kakvom tabletu, a vi si ga morete uzet sa sobom kamo god da idete i imate veliki ekran. Mislim da se da nać kakav tablet od 1000kn a da vrti jednostavije igre.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 09:17   #1128
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nešto razmišljam. Pa ako je igra za Androdi, ne bi li bilo jeftinije uzet kakav mobitel ili još bolje tablet. Siguran sam da bi radilo na gotovo bilo kakvom tabletu, a vi si ga morete uzet sa sobom kamo god da idete i imate veliki ekran. Mislim da se da nać kakav tablet od 1000kn a da vrti jednostavije igre.
Već sam napisa da sam igra na tabletu i prominija dva tri, al ne ide baš. Zadnji je huawei 10" star možda dvi tri god sa sim-om al ne ide.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 18:11   #1129
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Već sam napisa da sam igra na tabletu i prominija dva tri, al ne ide baš. Zadnji je huawei 10" star možda dvi tri god sa sim-om al ne ide.
Da, tableti za igranje trebaju imati minimalno 4GB rama i neki bolji procesor, a cijene takvih tableta su oko 3000kn+.
Za 3000kn se vec moze uzeti laptop sa ryzen 3 procesorom i integriranom grafikom i 8GB rama, 15.6 ekranom-1080p koji ce te igre solidno vrtiti u Blustacks, s time da se mogu igrati i PC igre.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 07:43   #1130
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Da, tableti za igranje trebaju imati minimalno 4GB rama i neki bolji procesor, a cijene takvih tableta su oko 3000kn+.
Za 3000kn se vec moze uzeti laptop sa ryzen 3 procesorom i integriranom grafikom i 8GB rama, 15.6 ekranom-1080p koji ce te igre solidno vrtiti u Blustacks, s time da se mogu igrati i PC igre.
Ipak ču se odlučiti za grafu, ionako sam puno potrošija na tablete i slaganje ovog računala. A i igra mi je odnila i đeparac. Da shvatio sam da tablet sa slabijim perfomansama može do određene granice podržavati igre. Ali igre se stalno nadograđuju i tu je problem a nema nadogradnje tableta.
Moj zadnji tablet mi služi za navionics HD na brodu i za pogledat šta "ima" kad idem na more.
Godine su me naučile da se triba živit u realnom svitu, za grafu dati 5-6 K kuna pa to je ludilo, kad su prihodi nikakvi.
Tehnologija ide dalje, triba bit u trendu.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 18:03   #1131
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Ipak ču se odlučiti za grafu, ionako sam puno potrošija na tablete i slaganje ovog računala. A i igra mi je odnila i đeparac. Da shvatio sam da tablet sa slabijim perfomansama može do određene granice podržavati igre. Ali igre se stalno nadograđuju i tu je problem a nema nadogradnje tableta.
Moj zadnji tablet mi služi za navionics HD na brodu i za pogledat šta "ima" kad idem na more.
Godine su me naučile da se triba živit u realnom svitu, za grafu dati 5-6 K kuna pa to je ludilo, kad su prihodi nikakvi.
Tehnologija ide dalje, triba bit u trendu.
Da, graficka kartica je najbolji izbor👍
Laptope sam spomenuo kod igranja, jer imaju puno vecu isplativost kupnje naspram tableta.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 20:40   #1132
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Ipak ču se odlučiti za grafu, ionako sam puno potrošija na tablete i slaganje ovog računala. A i igra mi je odnila i đeparac. Da shvatio sam da tablet sa slabijim perfomansama može do određene granice podržavati igre. Ali igre se stalno nadograđuju i tu je problem a nema nadogradnje tableta.
Moj zadnji tablet mi služi za navionics HD na brodu i za pogledat šta "ima" kad idem na more.
Godine su me naučile da se triba živit u realnom svitu, za grafu dati 5-6 K kuna pa to je ludilo, kad su prihodi nikakvi.
Tehnologija ide dalje, triba bit u trendu.
ma kakav tablet, ako ikako možeš klasično računalo , ako si u nekakvom moveingu onda prijenosni laptop, al uglavnom klasično računalo jer za jeftine pare se može složit fina kanta ja složio 3 pca za doslovno 0 kn (računala su bila na otpisu u firmi)
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 23:02   #1133
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Što bi preporučili igrat na Ryzenu 5500 i njegovoj Vegi?



Ispao sam davno iz gaminga, tu i tamo nešto odigram na PS4. Ne patim na grafiku, dapače, online i s ekipom u lanu ću peglat CoD2, razmišljam neki pristojan RTS ubacit. Company of Heroes 2? Ima li nešto novije i bolje?


Volio sam igrat i one "manje" RTS-ove kao Commandos/Desperadosi. Nisam neki fan fantasya.


Uglavnom,što bi preporučili kao nekakve must play klasike od 2010 do danas?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 01:14   #1134
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Što bi preporučili igrat na Ryzenu 5500 i njegovoj Vegi?



Ispao sam davno iz gaminga, tu i tamo nešto odigram na PS4. Ne patim na grafiku, dapače, online i s ekipom u lanu ću peglat CoD2, razmišljam neki pristojan RTS ubacit. Company of Heroes 2? Ima li nešto novije i bolje?


Volio sam igrat i one "manje" RTS-ove kao Commandos/Desperadosi. Nisam neki fan fantasya.


Uglavnom,što bi preporučili kao nekakve must play klasike od 2010 do danas?
Mozes igrati uglavnom sve, malo podesis rezoluciju ili smanjis detalje kod zahtjevnih igrica, uz to brzo ce doci driveri podrska RSR (FSR) za Vegu a do tada se moze koristiti program Lossless Scaling za FSR koji nizu rezoluciju igre podize na rezoluciju monitora s time da frames per second - fps bude dobar.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 18:55   #1135
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ima li što kvalitetnog FPS MP iz WW2?



Bila je Red Orchestra, jel se to još igra? Ima li nešto novije?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 18:23   #1136
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Imate li preporuku za DOTA style igru? Igrao sam do sada HoN, zadnjih 12 godina, vikend player, pomalo za pustiti mozak na pašu.

HoN se gasi krajem mjeseca, pa si moram pronaći drugu povremenu zanimaciju. Dota 2, League of legends... Ima li još koja i koju preporučujete?

Koja je normalna da možeš odigrati game do kraja, barem većinu njih, a ne da ljuti klinci koji još nisu stigli mutirati izlaze nakon 5 min jer mu je neka dlaka zasmetala.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 18:27   #1137
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Koja je normalna da možeš odigrati game do kraja, barem većinu njih, a ne da ljuti klinci koji još nisu stigli mutirati izlaze nakon 5 min jer mu je neka dlaka zasmetala.

Niti jedna.


Igrao sam LoL godinama i jedna od najboljih odluka u životu mi je što sam si rekao tjt, prestajem.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 03:18   #1138
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Niti jedna.


Igrao sam LoL godinama i jedna od najboljih odluka u životu mi je što sam si rekao tjt, prestajem.
Ista stvar. Igrao sam LoL 3 sezone ranked i prije toga normale i odustao jer me igra toliko počela živcirati (najviše zbog drugih trolova koji ti unište ranked mečeve da je to strašno itd.) da sam odustao. Preporod samo takav Uhvati me nostalgija nekad, ali nema šanse da bi više trošio svoje dragocjeno vrijeme na to smeće. Već ne igram igru sigurno 2-3 godine. Prodao sam acc i sada sam na miru.

@Libertus Moja preporuka bi ti bila isto da ne igraš te igre i nađeš neki drugi žanr Igram igre već ~17 godina i LoL je po meni daleko najtoksičnija multiplayer igra koju sam igrao definitivno.

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 04.05.2022. u 03:24.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 05:35   #1139
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164


znači ipak nam igre nisu dosadile
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2022., 17:16   #1140
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
Koju biste igru preporučili a da je najsličnija WoW-u?

Obožavao sam WoW dok ga nisu sjebali s kretenskim ekspanzijama, sada tražim nešto slično. I da je free naravno.
__________________
"The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams?"
Zé. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na