Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2021., 12:25   #961
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Koju aplikaciju koristiš i na kojem uređaju?
Imas PP



Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Optika je već dostupna po stupovima.
Neki dan došao predstavnik iz A1 nudeći 200/100 + telefon za 144kn/mj.

Zanimljivo je što imam Iskon putem bakrene parice 50/10 i to plaćam 230kn/mj. Optiku ne nudi ništa.
Cudno mozda se niste razumjeli A1 nema u ponudi internet te brzine ono sto nudi je brzina 200/20 Mbit/s + Flat fon po cijeno 189 kn ili 1/0,5 Gbit/s + Flat fon po cijeni 219 kn.


U svakom slucaju ponuda nije losa, jedino ako vam nije vac umanjio osnovnu cijenu zbog neke od "Mozaik pogodnosti"...

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 29.04.2021. u 12:48.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 20:43   #962
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Imas PP




Cudno mozda se niste razumjeli A1 nema u ponudi internet te brzine ono sto nudi je brzina 200/20 Mbit/s + Flat fon po cijeno 189 kn ili 1/0,5 Gbit/s + Flat fon po cijeni 219 kn.


U svakom slucaju ponuda nije losa, jedino ako vam nije vac umanjio osnovnu cijenu zbog neke od "Mozaik pogodnosti"...

Imaju u ponudi 200/100 provjereno.
flash1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2021., 20:45   #963
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Optika je već dostupna po stupovima.
Neki dan došao predstavnik iz A1 nudeći 200/100 + telefon za 144kn/mj.

Zanimljivo je što imam Iskon putem bakrene parice 50/10 i to plaćam 230kn/mj. Optiku ne nudi ništa.

Imas mozda kakav kontakt tog predstavnika, jer ovi telefonski ne nude nikakve pogodnosti,


Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Imas PP




Cudno mozda se niste razumjeli A1 nema u ponudi internet te brzine ono sto nudi je brzina 200/20 Mbit/s + Flat fon po cijeno 189 kn ili 1/0,5 Gbit/s + Flat fon po cijeni 219 kn.


U svakom slucaju ponuda nije losa, jedino ako vam nije vac umanjio osnovnu cijenu zbog neke od "Mozaik pogodnosti"...
Imaju u ponudi 200/100 provjereno.

Zadnje izmijenjeno od: flash1. 29.04.2021. u 21:53.
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 20:55   #964
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Kabel samo 200/20, nema nikakve nadoplate za više?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 21:00   #965
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Imaju u ponudi 200/100 provjereno.
OK, moze link na A1 stranicu di to nude...


Ovo pise na stranicama A1:
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 21:49   #966
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Potvrdili telefonski u prodaji.

https://ibb.co/mJLq9Bp






flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 22:09   #967
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Potvrdili telefonski u prodaji.

https://ibb.co/mJLq9Bp
U tom A1 sami specijalci, pa sta onda ne azuriraju svoje stranice, svoju ponudu, ili je to nesto ispod pulta, sa njima nikako na zelenu granu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 11:33   #968
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
U tom A1 sami specijalci, pa sta onda ne azuriraju svoje stranice, svoju ponudu, ili je to nesto ispod pulta, sa njima nikako na zelenu granu.

Specijalci!


Kada su mi obrisali stari korisnički račun, nestao sav e-mail. Probajte sa drugog PC. Nema vaše pošte jer je obrisana i ne može se vratiti. Prekjučer mi prebacili staru poštu na novi korisnički račun. Opet problemi. Jer u njihovoj pošti ne možeš otvoriti novi folder sa vlastitim nazivom foldera. Ja sam za dva korisnika koristio folder Spam i Virus da mi se ne miješa sa ostalom poštom. Problem za ove iz tehničke službe je bio da oni ne vraćaju poštu iz foldera Spam i Virus. Kada sam im rekao da se ne mogu otvarati novi folderi sa proizvoljnim nazivom i da sam onda morao nešto potrpati u foldere Spam i Virus tek su onda počupali staru poštu i iz ovih foldera i prebacili na novi korisnički račun. Da im to nism ranije napomenuo da mi prebace kompletnu poštu iz svih foldera ne bih riječ rekao ali dogovorili smo se i opet su pravili probleme. No na kraju samo im je trebalo 21 dan da dođem do svoje stare pošte.


Na kraju bih rekao specijalci na kvadrat, jer svaki puta kada sam nazvao dobijem drugu osobu naravno drugačije informacije, pravi ruski rulet.


No tješi me to što i ostali davatelji usluga nemaju ništa bolji korisnički servis. Jedino dok je Amis bio Amis mogao si dobiti točnu informaciju i stvari su se rjševale u par sati a ne u 21 dan.


Mogu samo reći da kroz deset godina korisnička podrška je otišla unatrag a ne da su poboljšali korisničku podršku. Ovi danas jedino znaju savjetovati da izvučeš utučnicu iz struje i nakon pola minute da ju vratiš natrag, sve ostalo je izvan njihovog domašaja, čast izuzecima koji nešto znaju više od ovoga sa priključkom na struju.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 30.04.2021. u 11:46.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 14:40   #969
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Potvrdili telefonski u prodaji.

https://ibb.co/mJLq9Bp
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
U tom A1 sami specijalci, pa sta onda ne azuriraju svoje stranice, svoju ponudu, ili je to nesto ispod pulta, sa njima nikako na zelenu granu.
Nije ispod pulta, stvarno su specijalci ovi u A1, jedno im pise u ponudi na web strainici pod ponudom brzine na optici a drugo pise u cjeniku:


angel poems and quotes
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 20:08   #970
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Nakon natezanja i svega, prebacili me na manje opterećenu centralu i napokon brzina riješena. Zvali me i rekli da su provukli i spojili me na posebni dio i da sad više nebi smio imat nikakvih problema. Ja se nadam isto


Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.04.2021. u 20:16.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2021., 20:48   #971
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nakon natezanja i svega, prebacili me na manje opterećenu centralu i napokon brzina riješena. Zvali me i rekli da su provukli i spojili me na posebni dio i da sad više nebi smio imat nikakvih problema. Ja se nadam isto

Sad vise nista ne kuzim, mislio sam da su u nasoj stroj Amis optickoj centrali promjenili tu staru opticku opremu kad su nas bivse Amis korisnike poceli spajati na brzine 1/0,5 Gbit/s.
A sad ti pises da su te prespojili na neku drugu centralu, koju pa sad drugu kad su i susjedna naselja Siget, Savski Gaj spojeni na tu istu staru Amis opticku centralu u Trnskom, gdje onda u Sopotu - Travnom gdje...


Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 21:33   #972
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Bome imate dobre pingove.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 21:45   #973
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Bome imate dobre pingove.

Отправлено через SM-G975F

Bilo bi čuno da nije tako jer ipak se radi o njihovom serveru na njihovoj mreži!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 23:00   #974
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sad vise nista ne kuzim, mislio sam da su u nasoj stroj Amis optickoj centrali promjenili tu staru opticku opremu kad su nas bivse Amis korisnike poceli spajati na brzine 1/0,5 Gbit/s.
A sad ti pises da su te prespojili na neku drugu centralu, koju pa sad drugu kad su i susjedna naselja Siget, Savski Gaj spojeni na tu istu staru Amis opticku centralu u Trnskom, gdje onda u Sopotu - Travnom gdje...


Evo da ti iskreno kažem pojma nemam, danas me zvali i to su mi rekli.
Kako oni to "prespajaju" i šta rade ne znam više, teško je vjerovat bilo kojem tehničaru jer svaki ima svoju priču koja tad kad ju priča ima smisla, ali opet ne znaš jel povjerljiva.

I kad ti jedan ispriča jednu priču za dva tjedna dođe drugi tehničar pa skroz drugu ispriča, tako da ne znam šta i kako oni to rade.

A za ove padove šta sam ja imao treba imat živaca se s njima borit natezat i biti jaaako uporan, inače te vozaju ko debila od nezabilježenih log-ova do onog kad se prave mutavi na telefonu "kad su Vam to rekli?" i takvih gluposti.


Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Bome imate dobre pingove.

Отправлено через SM-G975F
To su pingovi naših servera, prema vanjskima su ipak malo veći.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 01.05.2021. u 00:35.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 06:01   #975
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo da ti iskreno kažem pojma nemam, danas me zvali i to su mi rekli.
Kako oni to "prespajaju" i šta rade ne znam više, teško je vjerovat bilo kojem tehničaru jer svaki ima svoju priču koja tad kad ju priča ima smisla, ali opet ne znaš jel povjerljiva.

I kad ti jedan ispriča jednu priču za dva tjedna dođe drugi tehničar pa skroz drugu ispriča, tako da ne znam šta i kako oni to rade.

A za ove padove šta sam ja imao treba imat živaca se s njima borit natezat i biti jaaako uporan, inače te vozaju ko debila od nezabilježenih log-ova do onog kad se prave mutavi na telefonu "kad su Vam to rekli?" i takvih gluposti.



To su pingovi naših servera, prema vanjskima su ipak malo veći.



Kakvih sam se sve gluposti naslušao u borbi da mi se vrati obrisana pošta!

No bilo je i takvih u onih 70 poziva korisničkoj ili tehničkoj podršci koji kada više nisu znali što da mi odgovore jednostavno su poklopili slušalicu jer nisu znali što bi odgovorili na moja pitanja. Dakle totalno bježanje od korisnika koji zna daleko više od njih, pa u neimanju argumenata poklapanje slušalice bilo je jedini izlaz od njihova neznanja i nemoći da mi odgovore na logično pitanje.


Ono što sam primjetio kod većine kontaktiranih je bio pokušaj malo pristojniji od poklapanja slušalice pokušaj izvlačenja na način "pa sve sam vam objasnio" iako u stvari nije imao odgovor na moje pitanje niti je odgovorio na postavljeno pitanje, a vrhunac je bio "ako niste zadovoljni odgovorom, obratite se povjerenstvu" kao spasonosnoj instanci koja če pokriti njihovu nestručnost i neznanje, jer ja nisam korisnik koji će se zadovoljiti odgovorom da izvučem utučnicu iz struje i nakon pola minute je vratim nazad, jer im unaprijed kažem da sam to već učinio i da to nije pomoglo, jer problem je i dalje tu!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 01.05.2021. u 07:54.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 09:52   #976
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Kakvih sam se sve gluposti naslušao u borbi da mi se vrati obrisana pošta!

No bilo je i takvih u onih 70 poziva korisničkoj ili tehničkoj podršci koji kada više nisu znali što da mi odgovore jednostavno su poklopili slušalicu jer nisu znali što bi odgovorili na moja pitanja. Dakle totalno bježanje od korisnika koji zna daleko više od njih, pa u neimanju argumenata poklapanje slušalice bilo je jedini izlaz od njihova neznanja i nemoći da mi odgovore na logično pitanje.


Ono što sam primjetio kod većine kontaktiranih je bio pokušaj malo pristojniji od poklapanja slušalice pokušaj izvlačenja na način "pa sve sam vam objasnio" iako u stvari nije imao odgovor na moje pitanje niti je odgovorio na postavljeno pitanje, a vrhunac je bio "ako niste zadovoljni odgovorom, obratite se povjerenstvu" kao spasonosnoj instanci koja če pokriti njihovu nestručnost i neznanje, jer ja nisam korisnik koji će se zadovoljiti odgovorom da izvučem utučnicu iz struje i nakon pola minute je vratim nazad, jer im unaprijed kažem da sam to već učinio i da to nije pomoglo, jer problem je i dalje tu!
A vidi ja ne mogu reći da kad je bio neki problem da nisi bili brzi u riješavanju istog jer stvarno jesu. Jednom mi se čak javio očito neki voditelj višeg levea izgleda frajer je sve riješio u onak 10 minuta, al je bio dosta ljut valjda kao voditelj je morao tu korisnicima riktat probleme. No problema je bilo, al je riješio i to sve remote nije bilo ugasite upalite ili poslat ćemo tehničara reko mi je ništa nemojte dirat samo dok ja ovo radim i čuješ ga roka po tipkovnici u pozadini
Kasnije kada sam zvao isto radi svakakvih problema sa internetom (pošto ih imam skoro od početka kako imam uslugu) kao da znaju da postoji problem ali namjerno odugovlače jer su preopterećene centrale, a nesmiju ti to reći jer bi ispalo da su neprofesionalni. Pa ih onda moraš ovako stiskat kao šta sam ja radio na žalost, a i dat im do znanja da nisi neki prosječni korisnik koji se žali bezveze, treba imat dobre argumente.

No evo testiram svakih sat vremena napravio sam skirptu i brzina je non stop onakva kakva treba i biti što znači može se riješit, no kažem ako si prosječan korisnik i ne znaš kako stvari funkcioniraju i na koji način te pokušavaju izmuljat teško da ćeš ih uspjet nagovorit da išta naprave, nego će jednostavno ostat ona stara njihova "naši tehničari su pratili situaciju i prosjećna brzina vam je... i to je u redu tako da oni nemaju šta dalje napraviti".
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 13:18   #977
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ah svi imamo svoju negativnu pricu i lose odnose sa ovakavim A1 i sa sjetom se sjetimo Amisa i B.net-a.


Godinama sam sa njima svadjao i raspravljao vezano na B.net karticu i stari STB TTC, jel za bilo kakvu promjenu u tom starom B.net TV paketu prvo su me trazili da vratim B.net karticu i stari STB TTC, a sto ja nisam zelio.
Nazalost zbog isteklih ugovora cjena mi se enormno podigla pa sam na kraju pocetkom godine morao popustiti, vratiti B.net karticu i tu staru opremu i preci na Mozaik paket, kak se veli "tesko se sa rogatim bosti".
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 13:32   #978
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Ma kazem ja imam i dobrog iskustva nije sve uvijek crno i da ih se oblati, ali vise na zalost imam loseg iskustva s A1.


EDIT:
Još jedan test sa PC-a:
https://www.speedtest.net/result/11355135641.png

I na mobitelu Wifi6:
https://www.speedtest.net/result/11355205532.png

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.05.2021. u 10:08.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 23:07   #979
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
I eto poprave jedan problem nakon 6 mjeseci. Sad pak počnu STB-ovi zezat. Prvo jedan ne može prikazat dobar dio programa i zovem ih neš prčkaju tvorničke vraćaju bla bla i ajd proradi. Prođe jedno pola sata drugi počne zezat.
I sad na kraju opet i onaj prvi počeo, tako da sad oba zezaju. Odjel koji im radi softver su valjda neki idioti ko i ovi mrežari kojima se očito ne da radit.

EDIT:
Nakon današnjeg zvanja ujutro tehničke opet da je danas liga prvaka da pokušaju nešto napraviti da mi doma moji mogu gledat, tehničar je rekao da će probat još jednu opciju, a ako to ne uspije to onda u četvrtak ionako tehničar pa će on vidit.
I nakon šta je on to nešto odradio moji doma ugasili i upalili oba STB-a i zasad cijeli dan sve radi bez bez poruka da sadržaj nije moguće prikazat i svi kanali su dostupni. Jedino šta sam primjetio na ovom jednom STB-u koji je prije kojih 2 tjedna bio zamjenjen radi problema, sad se taj isti problem opet pojavljuje. Znači softverski neki problem očito, a ne hardverski. Problem je da kad TV upalim ponekad me dočeka plava slika i ne mogu ništa, STB se smrzne cijeli i nema druge nego ga moram ugasiti i upaliti opet da se normalizira.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.05.2021. u 23:19.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 17:38   #980
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
I eto poprave jedan problem nakon 6 mjeseci. Sad pak počnu STB-ovi zezat. Prvo jedan ne može prikazat dobar dio programa i zovem ih neš prčkaju tvorničke vraćaju bla bla i ajd proradi. Prođe jedno pola sata drugi počne zezat.
I sad na kraju opet i onaj prvi počeo, tako da sad oba zezaju. Odjel koji im radi softver su valjda neki idioti ko i ovi mrežari kojima se očito ne da radit.

EDIT:
Nakon današnjeg zvanja ujutro tehničke opet da je danas liga prvaka da pokušaju nešto napraviti da mi doma moji mogu gledat, tehničar je rekao da će probat još jednu opciju, a ako to ne uspije to onda u četvrtak ionako tehničar pa će on vidit.
I nakon šta je on to nešto odradio moji doma ugasili i upalili oba STB-a i zasad cijeli dan sve radi bez bez poruka da sadržaj nije moguće prikazat i svi kanali su dostupni. Jedino šta sam primjetio na ovom jednom STB-u koji je prije kojih 2 tjedna bio zamjenjen radi problema, sad se taj isti problem opet pojavljuje. Znači softverski neki problem očito, a ne hardverski. Problem je da kad TV upalim ponekad me dočeka plava slika i ne mogu ništa, STB se smrzne cijeli i nema druge nego ga moram ugasiti i upaliti opet da se normalizira.
Koliko vidim ti si ocito na nekom losem mjestu pa imas nekih cudnih sila na tvojoj adresi, a svojevremeno je Pavlovic centrirao ljude u blizini tvoje zgrade u vasem parku pa je te njegove negativno-pozitivna sila ostalo u vasoj okolini, jednostavno receno "pehfogel"
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 17:40   #981
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Koliko vidim ti si ocito na nekom losem mjestu pa imas nekih cudnih sila na tvojoj adresi, a svojevremeno je Pavlovic centrirao ljude u blizini tvoje zgrade u vasem parku pa je te njegove negativno-pozitivna sila ostalo u vasoj okolini, jednostavno receno "pehfogel"
ne znam za tu informaciju, al funny

Riješilo se sve, sad je ok. Jučer mi je neki lik iz Telechmaca bio i dao staroj ugovor ona je predstavnica ulaza pa ćemo vidit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 05.05.2021. u 19:27.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 17:50   #982
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Riješilo se sve, sad je ok. Jučer mi je neki lik iz Telechmaca bio i dao staroj ugovor ona je predstavnica ulaza pa ćemo vidit.
Kod nas je bio prije dvadesetak dana, pogledao kuda bi provlacili kanalice po stubistu i otisao, pitam drugi dan naseg predstavnika suvlasnika, sta je rekao telemachov skaut kad ce postavljati optiku kod nas, veli on do kraja 4 mjeseca, samo nije rekao koje godine, najme na stranicama HAKOM-a pise da bi Telemachova opticka mreza u nasem naselju trebala biti gotova do travnja 2022.god.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 05.05.2021. u 18:33.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 18:18   #983
dreammastera
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 103
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Potvrdili telefonski u prodaji.

https://ibb.co/mJLq9Bp


Ti imaš mogućnost optike.

Ako je kablovski onda nema ni turbo.
Kod mene je kablovska i turbo se ne može odabrati.


Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

dreammastera je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 14:05   #984
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Nije to vijest za ovdje, ali kako smo počeli o optici imam novu vijest!

Telemach je postavio letak na ulazna vrata i kaže da imaju 10 GB optičku mrežu i da će uskoro doći njihovi prodavači s ponudom usluge. E sada dali je kapacitet mreže 10 GB ili misle nuditi brzine od 10 GB što bi onda značilo da će nuditi 10 puta veće brzine od konkurencije što bi bilo izvrsno, no mislim da mi za kućnu upotrebu i ne trebaju brzine od 10 GB

Do njih je plakat od T-coma koji nude brzine na svojoj optici od 500/250 i to je službena usluga, a neslužbeno može i brzina od 1 GB.


No uskoro ćemo vidjeti što se nudi i po kojoj cijeni. S obzirom da je ovdje sve na jednom mjestu nastavit ću vijesti ovdje, a ako netko želi može kopiju prebaciti na odgovarajuće mjesto, jer se inače gubi kontinuitet rasprave o Amisu, VIP-u odnosno A1 i što je uz to sve ponuđeno dolaskom konkurencije tj. postavljanjem na sve tri optičke mreže instalirane u zgradi.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 15:31   #985
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
To su oni stavili nulu viska.


Sent from my RMX2002 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 15:54   #986
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
To su oni stavili nulu viska.


Sent from my RMX2002 using Tapatalk

Na plakatu lijepo piše optička mreža 10 GB!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 16:16   #987
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 53
Valjda će vam dati 10GB podataka gratis a ostalo se plaća po potrošnji. Najbolji Netgear ruter ima dva 5Gb porta a Telemach slaže 10Gb mrežu, možda vam daju rutere iz budućnosti.
Na tramvaju piše Nivea pa sumnjam da si ikad uspio ruke namazati.

Zadnje izmijenjeno od: JohnKonj. 07.05.2021. u 16:26.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 16:30   #988
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Citiraj:
Autor JohnKonj Pregled postova
Valjda će vam dati 10GB podataka gratis a ostalo se plaća po potrošnji. Najbolji Netgear ruter ima dva 5Gb porta a Telemach slaže 10Gb mrežu, možda vam daju rutere iz budućnosti.
Na tramvaju piše Nivea pa sumnjam da si ikad uspio ruke namazati.
2 porta po 5 je 10 😁. Ne mora bit na jednom portu 10 da bi ti mogli nudit tu brzinu.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 17:39   #989
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
2 porta po 5 je 10 ��. Ne mora bit na jednom portu 10 da bi ti mogli nudit tu brzinu.

Rekoh vrlo brzo ćemo vidjet što će ponudit! 10 GB podataka skineš za par minuta na ovoj brzini. Na Amisu sam za test skinuo u jednom mjesecu 4 TB prometa da vidim hoće li tko odreagirati no nikada nije bilo problema s prometom niti smanjivanja brzine 100/100. Morat ću jedan mjesec isprobat i ovu optiku od A1 da vidim koliko se može realno skinuti za jedan mjesec.


Meni je sada ovih 1000/500 sasvim dovoljno i vezan sam još 22 mjeseca na A1. No lijepo je vidjeti da će i drugi ponuditi nešto slično ako ne i bolje. Konkurencija je uvijek dobro došla.


Jučer sam skinuo speedtest za windowse 64 i provjerio konekcije na svih desetak servera na udaljenosti 0 km i brzine su ccca 940/500 a ping od 1 ms do 8 ms. S time da na nekima starta od 700 pa do kraja testa se popne na 910 do 940, a na nekima je u startu preko 920. Jedino je upload na jednom serveru cca 350, ostalo je sve 500.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 07.05.2021. u 17:54.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 17:42   #990
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Na plakatu lijepo piše optička mreža 10 GB!
Iz medija:


"Telemach Hrvatska najavio je ambiciozne planove i ulaganja u modernizaciju mobilne mreže u Hrvatskoj u sljedećih nekoliko godina. Kako su istaknuli na konferenciji za medije, uz ulaganje u korisničko iskustvo, Telemach Hrvatska planira u pet godina uložiti i 130 milijuna eura u modernizaciju mobilne mreže, i to u proširenje pokrivenosti, poboljšanje kvalitete i uvođenje ultrabrze 5G tehnologije. Dodatnih 100 milijuna eura uložit će u izgradnju najsuvremenije optičke mreže koja će privatnim i poslovnim korisnicima omogućiti ultrabrzi širokopojasni internet po brzinama do 10 gigabita."
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na