Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2017., 19:13   #121
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Vec je netko napisao, ali nije dobio odgovor, jel se moze nekako u pošti otvoriti racun i na njega uplatiti npr 100 kn da ja ne maltretiram postara sa placanjem a on da mene ne maltretira sa zutim papiricem il cekanjem u redu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 19:29   #122
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Normalno da ne.
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2017., 19:58   #123
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Vec je netko napisao, ali nije dobio odgovor, jel se moze nekako u pošti otvoriti racun i na njega uplatiti npr 100 kn da ja ne maltretiram postara sa placanjem a on da mene ne maltretira sa zutim papiricem il cekanjem u redu
Ja imam dogovor sa svojim postarom da mi sve ubaci u sandučić i onda kad se sretnemo ili jednom tjedno mu dam sve pare odjednom plus malo za cugu. Njemu dobro i meni dobro

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 21:24   #124
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
a si zaboravil onaj listić na kojem on ima poštambiljan iznos koji treba od tebe uzet? kam bu to sakril?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 22:39   #125
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
On mene potpise i valjda da svoje novce a listić mi poljepi na paket

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 01:27   #126
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
OK, ovo sada izgleda da je stvarno prevršilo svaku granicu normalnoga... dali su ti ljudi čisti ja jednostavno ne vjerujem, dali ima lijeka za ovo

Citiraj:
Poštovani,

ovo je s moje strane već četvrta po redu pritužba na Hrvatsku Poštu d.d. u vrlo kratkom vremenskom roku.

Ovog puta radi se o pošiljci: "UA398763008US".

Kako je vidljivo dolje, a preuzeto s https://ips.posta.hr/IPSWeb_item_eve...&Submit=Submit - danas je poštar "pokušao", ali svakako neuspjelo uručiti pošiljku meni, na moju kućnu adresu.

Zašto pošiljka nije uručena, o čemu je riječ? Ja sam bio kod kuće, "pokušaja uručenja" nije apsolutno bilo, nisam dobio nikakvu obavijest u sandučiću, telefonski poziv, niti bilo kakvu drugu poruku/obavijesti. Na samoj pošiljci, vjerujem da je vrlo jasno istaknuto ime i prezime, te točna i precizna adresa, kao i telefonski broj na koji me se može dobiti;

XxXxXx

- Nadalje, u Extra Information nije upisan razlog zašto pošiljka nije uručena. Dakle, pošiljka uspije sasvim uredno iz Amerike stići do Zagreba, iz Zagreba do Rijeke, iz Rijeke do XxXxXx, ali problem nastaje jer u XxXxXxj pošti ne znaju gdje se nalazi XxXxXx? I za to postoji rješenje, a to je moj telefonski broj koji je napisan na pošiljci.

Ljubazno molim za hitno očitovanje i dostavu na moju adresu pošiljke unutar 0-24h.

Ukoliko se pošiljka vrati pošiljatelju, a pošto su ovakve neugodnosti prevršile svaku mjeru, biti ću primoran podignuti privatnu tužbu.


19.9.2017. 9:20:21 Croatia XxXxXx Send item out for physical delivery (Inb)
19.9.2017. 16:48:49 Croatia XxXxXx Unsuccessful item delivery attempt (Inb)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 08:17   #127
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa jednostavno...da bi bio brže gotov poštar jednostavno preskoči kuču i ide dalje...

imao sam sličan slučaj sa HP expresom . poštar lagano pozvonio i za to vrijem ispisao žuti listić i odjurio dalje. dok sam ja došao do vrata nije ga bilo...
napisao mail pošti, njrga su očito malo oprali tamo jer mi je slijedeći put rekao da zašto sam ga prijavio da su mu prijetili otkazom.. moj odgovor je bio nek radi svoj posao jer ima puno ljudi na birou koji bi rado radili taj posao za tako dobru plaću (ja sam tad bio na birou)..i od onda me svaki put krivo gleda i ja čekam opet sličnu situaciju da ga ponovo prijavim. svi ti uhljebi u pošti (od šaltera do terenskih poštara) zanju da je skoro nemoguće dobit otkaz iz drž firme ako si na neodređeno pa se tak i ponašaju.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
On mene potpise i valjda da svoje novce a listić mi poljepi na paket

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

a lol...to valdja ni brat nebi radio...poštar da daje svoje nofce...daj me naj jebat...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 09:05   #128
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
On mene potpise i valjda da svoje novce a listić mi poljepi na paket

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Neda svoje novce to sam siguran, al da ima vjerojatno shema kak da to ne naplate, a ipak ti daju paket, u to sam siguran. Jer sam doživio isto, da mi je paketić bio klasificiran ko mail, i da je imao onu crvenu naljepnicu na sebi od hr pošte, ali da sam ga uredno dobio u sandućić bez ikakve naplate.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 09:05   #129
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa jednostavno...da bi bio brže gotov poštar jednostavno preskoči kuču i ide dalje...

imao sam sličan slučaj sa HP expresom . poštar lagano pozvonio i za to vrijem ispisao žuti listić i odjurio dalje. dok sam ja došao do vrata nije ga bilo...
napisao mail pošti, njrga su očito malo oprali tamo jer mi je slijedeći put rekao da zašto sam ga prijavio da su mu prijetili otkazom.. moj odgovor je bio nek radi svoj posao jer ima puno ljudi na birou koji bi rado radili taj posao za tako dobru plaću (ja sam tad bio na birou)..i od onda me svaki put krivo gleda i ja čekam opet sličnu situaciju da ga ponovo prijavim. svi ti uhljebi u pošti (od šaltera do terenskih poštara) zanju da je skoro nemoguće dobit otkaz iz drž firme ako si na neodređeno pa se tak i ponašaju.




a lol...to valdja ni brat nebi radio...poštar da daje svoje nofce...daj me naj jebat...
Edit na tvoj Edit..

Šta on radi mene iskreno briga 😂😂 Meni je bitno da mi ostavi paketiće bez da ja gubim vrijeme u pošti. 💪💪

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 20.09.2017. u 09:56.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 10:53   #130
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Koliko je posao postara dobar govori podatak iz prve ruke da od 10 novo zaposlenih dostavljaca nakon prvog tjedna ostanu tri, nakon dva ostanu dvoje, a nakon pola godine jedan jer je ovaj drugi zapravo zavrsio faks i ovo radi dok ne nadje posao za koji se skolovao.

Starijim postarima je bolje jer znaju teren pa sve ide brze, ali i njih jebu sa kolicinom posla i poste pa se dogodi kada je spica da nose pola terena jer jednostavno ne stignu. Vecina njih uvijek nosi pakete i preporuke, a obicnu postu rasporede na dva dana. Doduse, nekima je super. I u spici stignu odnijeti cijeli teren. Od 7 do 14 odrade cijeli posao.

Novi su u losijoj poziciji jer ne znaju teren i premjesta ih se po potrebi. Nekada svaka tri dana mijenjaju teren, a sretni su kada ostanu na istom 2-3 tjedna kao zamjena za godisnji. Ne znas nazive ulica, kako idu brojevi, tko tu zivi, tko se odselio... Sad zamislite istu kolicinu poste isporuciti na istom terenu kao postar koji radi tamo godinama. Jos da ne postoji Here Drive. Oni koji su revniji znaju raditi i po 12 sati na dan. Dodju prije 7 i vracaju se s terena poslije 18. Naravno ima onih kojima je osam sati svetinja makar ne isporucili ni trecinu. Kada vidite da dva postara idu ulicom onda je to vjerojatno zato sto je starog postara novi zatrpao neisporucenom postom.

Kao i u svakom poslu ima losih i bezobraznih radnika kao sto ima bezobraznih klijenata. Radnik koji odmah u posti napise ceduljicu i posiljku niti ne nosi (posiljke koje nisu preporucene, a ne stanu u sanducic ne mora ni nositi iako ih dosta redovito nosi). Ili klijent koji inzistira pod prijetnjom prijave na tome da mu se donese posiljka na vrata iako nije bio doma ili jos gore odmah lazno prijave. A nema goreg nego nositi ogroman paket i ne isporuciti ga pa opet tegliti nazad.

I da, ima postara koji plate svojim novcem mali paket jer im se ne da nositi nazad, pisati obavijest i razduzivati kada se vrati u postu. Pogotovo ako je klijent pristojan pa te pita je li sto duzan kada te vidi sljedeci put ili ste se i prije dogovorili. Generalno postari cijene svoje vrijeme i ponekad je lakse dati svoje kune nego se zajebavati zbog njih. Ako je zgrada bez lifta starijim postarima nekada se ne da penjati radi 4 i pol kune. Postar u svakom slucaju mora platiti 4 i pol kune ako nema paket pri razduzivanju. Nema nikakve sheme. Novac na kraju mora stimati kao u svakoj trgovini tako da sljedeci put kada dobijete paket s naljepnicom, a niste platili pitajte postare jeste li sto duzni. Dobra rijec puno znaci.

Postari uvijek najebu premda nisu uvijek krivi. S novima treba biti malo strpljiv jer im nije lako. One koji su bezobrazni i u krivu naravno ne treba stediti. Posta kao firma je dosta lose upravljana. Prvo na cemu se stedi su naravno radnici i to oni na samom kraju lanca, a uprava redovito ima nebulozne ideje koje dovode do jos manje ucinkovitosti i veceg broja prituzbi. Svaka pozicija iznad one najmanje placene i najteze (dostavljac, skladistar, salterski radnik...) je rezervirana za podobne trenutno vladajuce kaste na najvisoj poziciji. Ma i one najmanje placene takodjer ako rodjo nema bas nikakvu skolu ili opravdanje za zaposljavanje na bolju poziciju. Dok se ne promijeni nacin upravljanja i menadzment nece se nista promijeniti koliko god vi prijavljivali postare.
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2017., 15:21   #131
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Respekt. Znam da nije lako biti stalno na terenu i raditi sa ljudima. Kako ima kretena poštara tako ima i kretena medju ljudima... Meni su moji poštari uvijek bili fer ali sam i ja bio fer prema njima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 15:50   #132
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
imao sam sličan slučaj sa HP expresom . poštar lagano pozvonio i za to vrijem ispisao žuti listić i odjurio dalje. dok sam ja došao do vrata nije ga bilo...
De ti sad meni objasni ovu svoju filozofiju, znači on ponese tvoj paket, i onda ti ga ne želi uručiti, nego pozvoni i pobjegne.
Znači mora tvoj paket vući nazad umjesto da je tebe pričekao da ga preuzmeš, gdje je tu logika?
Ako je ponijeo samo papirić, onda neće ni zvoniti, ako je pozvonio onda znači da ima tvoj paket i da ti trebaš izaći i preuzeti.

Klasičan primjer izmišljanja ljudi, jbt, ovaj je stigao ispisati papir i otići, pa koliko tebi treba da dođeš do vrata, 16 minuta?
I onda ga još ideš prijavljivat zato što te ne čeka dok se ti obriješ i obućeš...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:27   #133
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
panasonic kao i obično i sad si bahat pun sebe i nadasve "pametan".
tako je bilo kako sam rekao. i da on paket nije vadio nego samo žuti list. i u povratku samo izbaca te pakete u poštu i nave da nije nikog našo doma.

ja stanujem u potkrovlju i tad sam imao malo dijete. nije lako za 30 sekundi minut doć van. ali ne želim se takvima kao ti opravdavat. želim da i tebe tako jebu posvuda za "sitnice".
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:46   #134
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Opet te pitam, koja se logika krije iza toga?
Jel njemu lakše tebi dati paket ili ispisivati papir, vraćati paket nazad, i tamo ga opet unositi u sustav?
I kako ti znaš jel on vadio paket ili nije kad ga nisi ni vidio?
Priča ti je smiješna i jedini logičan zaključak je da je tebi trebalo previše vremena da dođeš do vrata, a to nije njegova krivica niti on može svakoga čekati par minuta.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 19:56   #135
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Zaigrajmo igru pronađi natpis „Small Packet“ ili „Petit paquet“ :

__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 20:15   #136
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
ne znam ništa, ali brijem da našu poštu ubijaju svi ovi paketići sa ebaya

u smislu "normalnog funkcioniranja" naravno, naplata ne - pa to se podrazumijeva da je OK i normalna stvar, možda dogodine bude bilo 10kn po paketiću
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 20:26   #137
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ako je zgrada bez lifta starijim postarima nekada se ne da penjati radi 4 i pol kune. Postar u svakom slucaju mora platiti 4 i pol kune ako nema paket pri razduzivanju.
ozbiljno me sad zanima - u kojim to zgradama bez lifta poštari idu po katovima? moji starci su u zgradi bez lifta. vrhunac šta smo se uspjeli dogovoriti sa poštarom (koji je stvarno OK), je da nam 3 puta pozvoni na parlafon ako ima paket za nas, pa se netko spusti do prizemlja da preuzme paket. stariji poštari (mislim - svi osim njega) ne jebu živu silu, prođu prstima po svim botunima na parlafonu , otvore se vrata i uvale ceduljicu. kakvo hodanje po katovima jbt.

kod none koja živi na bulevardu , poštar fizički nije došao do vrata stana godinama, nego sve trpa u sandučić koji je uz cestu. ipak za doć do stana ima za napraviti 40tak škalina. iako kod nje su samo računi pa nema neke veze, ali čisto za napomenuti.

tako da - nije da im je lako , nosit poštu po svim vremenskim uvjetima, i ako ste ok prema njima ćete se dogovorit. ako ga ulovite. ali da mi ne pozvoni ni na parlafon , a ima paket za mene, to nije u redu. i onda još ić do pošte, probat nać parking, čekat u pošti, i još platit 4.5kn za "dostavu" paketa??

probao sam se raspitat za poštanski sandučić u pošti, ali samo su me otkantali da je to za "poslovne korisnike" koji primaju "veći broj paketa". šta je veći broj paketa?? 10. 20. 12 000 mjesečno?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 20:59   #138
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Moj dogovor s poštarom , u principu njegov prijedlog, i što se mene tiče, svaka mu čast, su medvjedi.

2,3 su uvijek u sandučiću , kako dođe small packet , medo nestane, paket ostane 😁
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 21:06   #139
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
De ti sad meni objasni ovu svoju filozofiju, znači on ponese tvoj paket, i onda ti ga ne želi uručiti, nego pozvoni i pobjegne.
Znači mora tvoj paket vući nazad umjesto da je tebe pričekao da ga preuzmeš, gdje je tu logika?
Ako je ponijeo samo papirić, onda neće ni zvoniti, ako je pozvonio onda znači da ima tvoj paket i da ti trebaš izaći i preuzeti.

Klasičan primjer izmišljanja ljudi, jbt, ovaj je stigao ispisati papir i otići, pa koliko tebi treba da dođeš do vrata, 16 minuta?
I onda ga još ideš prijavljivat zato što te ne čeka dok se ti obriješ i obućeš...
Ista stvar se dogodila i meni, doduše, nije zvonio.

Kuća je bila cijeli dan puna ljudi. Poslijepodne provjerio sandučić i vidio listić unutra. Na listiću nije bilo niti naznačeno gdje mogu podići paket, te sam do te informacije došao tek nakon posjeta najbližoj poslovnici pošte, gdje se zaposlenik dobrano namučio da isčita broj paketa koji je ovaj naškrabao na taj listić.

Ni meni nije jasno zašto mu je bilo teško pozvonit kad je očito već došao do lokacije, već je morao odjurit i ostavit listić.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 21:37   #140
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa normalno da ti nije zvonio kad nije ni ponio paket.
Praksa im je da ako taj dan ima previše paketa i ne može sve ponijeti da samo ostavi listić, logično da onda neće zvoniti.
Ali on priča da mu je pozvonio i pobjegao, to su već gluposti, a on još piše pošti žalbe radi toga...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 21:48   #141
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Zaigrajmo igru pronađi natpis „Small Packet“ ili „Petit paquet“ :
Ni meni ponekad nije jasno kako to odredjuju, ali dostavljac nema veze s tim. Ako mu je PP naljepnica stavljena on ga mora naplatiti.
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ne znam ništa, ali brijem da našu poštu ubijaju svi ovi paketići sa ebaya

u smislu "normalnog funkcioniranja" naravno, naplata ne - pa to se podrazumijeva da je OK i normalna stvar, možda dogodine bude bilo 10kn po paketiću
Sigurno je usporilo rad postara. Prije ga je samo ubacio u sanducic ako stane, sada mora ici do vrata i pisati ceduljice ako nema nikoga. A zna ih uz obicnu postu, ostale preporucene posiljke i po 20 doci.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ozbiljno me sad zanima - u kojim to zgradama bez lifta poštari idu po katovima? moji starci su u zgradi bez lifta. vrhunac šta smo se uspjeli dogovoriti sa poštarom (koji je stvarno OK), je da nam 3 puta pozvoni na parlafon ako ima paket za nas, pa se netko spusti do prizemlja da preuzme paket. stariji poštari (mislim - svi osim njega) ne jebu živu silu, prođu prstima po svim botunima na parlafonu , otvore se vrata i uvale ceduljicu. kakvo hodanje po katovima jbt.

kod none koja živi na bulevardu , poštar fizički nije došao do vrata stana godinama, nego sve trpa u sandučić koji je uz cestu. ipak za doć do stana ima za napraviti 40tak škalina. iako kod nje su samo računi pa nema neke veze, ali čisto za napomenuti.

tako da - nije da im je lako , nosit poštu po svim vremenskim uvjetima, i ako ste ok prema njima ćete se dogovorit. ako ga ulovite. ali da mi ne pozvoni ni na parlafon , a ima paket za mene, to nije u redu. i onda još ić do pošte, probat nać parking, čekat u pošti, i još platit 4.5kn za "dostavu" paketa??

probao sam se raspitat za poštanski sandučić u pošti, ali samo su me otkantali da je to za "poslovne korisnike" koji primaju "veći broj paketa". šta je veći broj paketa?? 10. 20. 12 000 mjesečno?
Ima takvih zgrada brdo u Rijeci. Cijele Skurinje, dosta na Krnjevu, Zametu... Ovi koji duze rade na istom terenu vec poznaju ljude i dogovore se dok ovi koji dodju na zamjenu znaju raditi po APP principu. Znam barem jednog koji je isao gore dole kada je bilo 35 vani i kada je bio mokar do koze.

Ovo s medvjedom je najbolji dogovor ako imate povjerenje u postara. Neki znaju po 20-30 kuna pokupiti u jednom posjetu jer su prije toga ostavljali paketice po dogovoru na verandi u garazi i slicno ili primiti unaprijed za buduce narudzbe. Sve samo da se ne ceka u redu u posti. U Rijeci je to zbog pozicije poste posebno mrsko.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 21:50   #142
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa normalno da ti nije zvonio kad nije ni ponio paket.
Praksa im je da ako taj dan ima previše paketa i ne može sve ponijeti da samo ostavi listić, logično da onda neće zvoniti.
Ali on priča da mu je pozvonio i pobjegao, to su već gluposti, a on još piše pošti žalbe radi toga...
Svejedno, ako sam platio shipping do vrata, opet to nije korektno. Bolje da dostave dan dva kasnije nego da se izvode takve egzibicije.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 22:08   #143
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Nisi platio ništa pošti. Problem je što kinezi te male pakete salju besplatno. Država im subvencionira slanje i onda tu naši poštari raznose po kućama za ništa. Jbg ne bi ni ja nosio okolo za k...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 22:42   #144
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Svejedno, ako sam platio shipping do vrata, opet to nije korektno. Bolje da dostave dan dva kasnije nego da se izvode takve egzibicije.
Nazalost nisi ti nista takvog platia. Ja san pred par godina zvao postu bas zbog toga sta sam stalno dobivao zute papirice i gospoda s druge strane mi je rekla da ako ima dosta paketa da ih ne moze sve ponit i jebiga, automatski ide zuti papiric pa ti cekaj jos dan da bi se pocastio odlaskom do poste.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 08:52   #145
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nisi platio ništa pošti. Problem je što kinezi te male pakete salju besplatno. Država im subvencionira slanje i onda tu naši poštari raznose po kućama za ništa. Jbg ne bi ni ja nosio okolo za k...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Nazalost nisi ti nista takvog platia. Ja san pred par godina zvao postu bas zbog toga sta sam stalno dobivao zute papirice i gospoda s druge strane mi je rekla da ako ima dosta paketa da ih ne moze sve ponit i jebiga, automatski ide zuti papiric pa ti cekaj jos dan da bi se pocastio odlaskom do poste.
Paket je bio iz njemačke, a ne kine, osiguran, trackan i poslan DHL-om ako se ne varam. Plaćen je do vrata - na moju adresu. Radilo se o HP ekspresu kod nas i oni su ostavili ceduljicu, a ne o lokalni poštar. Paket je bio možda i najmanja kutija koju dhl nudi, tako da sumnjam da im ne bi stao u kombi.

Iz kine su mi pak uvijek došli do vrata. I ko da je bitno ko plaća poštarinu - bio to ja ili kineska vlada koja to subvencionira.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 08:55   #146
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Meni na ebayu s vremena na vrijeme kod shippinga piše small package, tak da hebiga.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 11:33   #147
josip7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav,

narucio sam mobitel iz Kine, lupili mi pdv na njega koji sam platio postaru, sve 5, no mene zanima zasto sam morao postaru platiti i ''dostavu'' 50kn?
Kako sam bio u zurbi na kraju nisam dobio/uzeo ni nikakvu potvrdu o tom trosku dostave, vec samo obracun za pdv.
Je li me postar preveslao?
josip7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 11:48   #148
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
nije te ništa preveslao. nego si platio carinske troškove koji su cca 60kn.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 11:58   #149
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Meni su sad prije 2 tjedna za pošiljku ukupne vrijednosti 242kn nabili pdv (25% =60,5kn) i još tih dodatnih 60ak kn. Dakle, na kraju ispada da sam platio sam 50% ukupne vrijednosti vrijednosti pošiljke dodatno

Paket je bio iz USA, pa te valjda češće kontroliraju.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 12:17   #150
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Pa ako naručujete stvari iz non EU zemalja valjda ste svjesni da će te vjerojatno platiti PDV i carinske troškove. Ne kužim čemu čuđenje. Tako je godinama.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na