Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2009., 23:40   #1
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Iskustvo s Fedex Hrvatska (Rhea d.o.o)

Cisto ako netko bude narucivao s ebay-a ili na bilo koji nacin.

Dakle, narucio sam komponentu iz Malezije, postarina je 30$. Stvar je stigla u roku 4 dana i dosla je u ruke Rhea d.o.o koja zastupa Fedex u Hrvatskoj.

Trenutno sam u studentskom domu, na paketu pise moje ime, prezime, paviljon, broj sobe.

Dostavljac udje u pogresni paviljon (prvi koji se vidi s ulaza) pokuca na vrata sobe s mojim brojem kad nema nikoga u sobi. Prolazi neka cura i kaze da zna stanara i da ce mu ona dati paket. Covjek daje curi paket, ona se potpise bez ikakvog pokazivanja dokumenata, dakle moze napisati i Pajo Patak (dobro, morala bi neki zenski lik) i na tracking stranici se pojavi "DELIVERED TO KRIVO_NAPISANO_IME_TE_CURE".

Sada meni upitnik iznad glave, gdje je paket i odakle to ime u igri.
Zovem fedex hrvatska i oni odgovaraju da ne mogu naci paket po mome imenu, samo po tracking numberu (koji jad). Onda nakon nekog vremena uvjeravanja, jer nisam imao tracking number uz sebe, kaze da je vjerojatno zapelo na carini. A taj isti dan ujutro paket dostavljen.

Sutra zovem opet, drugi covjek na telefonu, zove dostavljaca na mobitel i pita je li islo sto jucer u studentski dom, kad ono ispadne da jest. Mrtav hladan dostavljac govori da je ostavio kod nekoga u sobi X. Sto je najsmjesnije, cura uopce nije bila iz te sobe (ako zanemarimo sto nije bila ni u mom paviljonu) nego slucajno u prolazu, inace iz sobe Y.
Ne zna ni kako se zove, ima zapisanu jednu varijantu imena, a na stranici pise druga. Covjek preko telefona cita trecu varijantu!

Na kraju se zenska preziva cetvrtom varijantom. Dostavljac komentira da cesto ostavlja kod susjeda, kao to je normalno. Pa paket dolazi s drugog kontinenta a on uzima za pravo dostavit nepoznatoj osobi.

Iz fedexa mi govore da ce vratiti dostavljaca u dom da me odvede u sobu gdje je ostavio paket. Dostavljac me umjesto toga zove na mob i uvjerava da je do sad uvijek stimalo ostavljanje kod susjeda. Nista od dolaska.
Dodaje da ljudi na tom katu bas nisu znali hrvatski. Naime, to je paviljon sa strancima. Najbolje paket iz Malezije ostavit nekome od tamo na razmjeni studenata.

Na kraju sam ispitao cijeli paviljon, pokucao na milijun vrata, uspio naci curu koja se priblizno zove kao sto su oni napisali, od docimera nazicat broj telefona, dogovorio sastanak i skupio paket, cura je stvarno postena i cuvala ga je neotvorenog. Doduse, nije mi jasno zasto ni kako ali nakon svega mi je bitno samo da je tu i da sadrzaj stima.

Prije narucivanja sam citao iskustva s Fedexom s forum.hr i bilo je dosta losih stvari, ali uglavnom oko carine. Ovo je stvarno prelose ispalo.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2009., 23:55   #2
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
tipicno balkansko poslovanje i mentalitet - posalji im par misli, a mozda i drustvu za zastitu potrosaca...
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2009., 00:55   #3
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
OMG. Ajd da ostavi kod "točnog" susjeda pa još nekako, ali pobogu ovaj koda je pogriješio ulicu a kamoli kućni broj. Nemoš vjerovat, yebo bi dostavljaču familiju dok mi nebi rodio paket. Nevjerovatno, takav paket koji je sa druge strane svijeta on ode ostavljat drugima. Idiot
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 01:05   #4
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Koma... Nego kaži, kako je prošlo s curom?
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 01:08   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Kako u jednoj pjesmi kaže "Tog ima samo kod nas..." nažalost
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 18:33   #6
Timberrr
Premium
Moj komp
 
Timberrr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zg-kc
Postovi: 32
Evo da i ja malo stavim svoje iskustvo s RHEA d.o.o
Naručim ja ipod 15gb(rabljeni) 14.01 za 40$ s poštarinom,stvar dođe 20.01 na carinu,negdje 24.01 mi dodje obavijest da je došla stvar iz amerike te moram punomoć! ispisat.Reko ok,napisat ću.Napišem ja i pošaljem,ali,nije to bilo dosta nego je carinik uočio da na računu piše ipod 15gb,a meni su poslali ipod 30gb(vjerojatno je carinik radio u apple-u pa zna razlike).Reko ja da nemam pojma i da sam naručio 15gb i 15gb mora bit.Kaže forwarding agent Rhea-e(vjerojatno došao iz CIA-e) da moraju razmotrit slučaj te da će me obavijestit.I za 2 dana on se meni javi i rekao da će carinik pustit u lijepu li nam državu HR paket ako dostavim svoj račun(a kod njih je kopija).Reko ok,pošto sam vam spustio hlaće još ću se i naguzit kako vama paše.I pošaljem ja račun tako da imaju 2 kopije.Nakon toga se carinik smilovao,i za nevjerojatnih 40$+347kn carinskih davanja dobio sam mp3 player.Ako nećete do 30g završit u psihijatrijskoj ustanovi nemojte ni slučajno fedex-om kupovati.Još čekam da mi paket stigne,hehe.
Timberrr je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 00:15   #7
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
pa koji qurac uopce i narucujete preko njih ako svi govore da se narucuje preko pošte kao npr usps kad je iz amerike itd...al eto valjda se netko uvijek treba pravit pametan i onda kukat po forumima kako su ga zajebali
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 00:24   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
pa koji qurac uopce i narucujete preko njih ako svi govore da se narucuje preko pošte kao npr usps kad je iz amerike itd...al eto valjda se netko uvijek treba pravit pametan i onda kukat po forumima kako su ga zajebali
jel se sad osjecas uzasno pametno?

mozda neki trgovci ne salju uspsom nego samo fedexom, dhl-om i slicnima?

rendula je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 00:35   #9
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
To je jedna obična prevarantska firma taj rhea d.o.o., samo šalju sve pakete na carinu preko svog špeditera da zarade još više. Nije mi jasno kako se jedan takav brand kao fedex može zajebavat s tim balkancima i muljatorima.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 01:04   #10
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Zašto nitko neproba kontaktirat fedex s konkretnim slučajevima, objasnit situaciju i vidjet njihov odgovor! Već je netko napisao, sumnjam da bi si takva firma dopustila ovakvo fušarenje...
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2010., 01:16   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo iskustvo iz suprotnog tabora... ups.

prvo doduše... nisam se sretao sa njima prije.

susjeda uzela onaj gps sa adsl-om i nema je doma... unatoč tome što imamo naljepnicu grupnih prezimena na sandučiću i dijelimo jedno te isto dvorište, vrli kurir se nije dao omest našim pričama o susjedstvu i odmah na mobitel zvat susjedu "dobar dan, tu je syss i njegova mater te oni tvrde da bi preuzeli paket za tebe... jel to ok?".

pošteno po meni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 02:47   #12
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
ja bar imam dobro iskusto sa fedex-om, naručio sam lcd za laptop iz Kanade cijena 99$, poštarina nekih 55$, stiglo za 5 dana, dobro upakirano u kutiju, a u kutiji neka hard kutija od UPS-a i unutra LCD, prošlo carinu nisu ni otvarali, meni osobno pak cityexpress dovezao.
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 13:33   #13
Mathafaker
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cice
Postovi: 1
Pozdrav,

Neznam od kud vam to, al ja nemam takvih iskustva... kaj god sam si narucivao doslo u roku, uredu... bez ikakvih komplikacija... a cuo sam da ih tamo carinici jebu i sve zive pakete otvaraju, pa traze po internetu kao realne cijene stvari koje se dostvljaju pa na to bubaju carinu i davanja nekakva...

Al ovakve stvari nisam cuo, svi bili uljudni i sve 5... dobio doma na prag bez ikakvih problema

pozz
Mathafaker je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 18:30   #14
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Ma nasi kuriri su katastrofa. I na kraju kazu "jebga zajebo se".
Jednom sam cekao netbook preko busa, padala kisa,nas par cekali neke stvari , dosao neki narkic prvi kod vozaca,i kaze "neki paket iz Zagreba" i ovaj vozac mu da a uopce nije pitao ime i prezime. Vec sam posumnjao ali rekoh,mozda nisam dobro cuo i ovajh mu je sigurno rekao ime,kad sam ja dosao na red on kaze,"pa vec sam dao prije" hahaha skoro sam ga nokautirao. I nakraju rijesili nesto kompenzacijom ali eto samo da kazem kako ni busom neces 100% dobit stvar.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:30   #15
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Jedno pitanje u vezi FedEx-a. Trebam direktno u tvornicu, u USA, poslati jedan ručni sat na zamjenu (zbog reklamacije), oni su mi dali neki svoj FedEx account number da njega mogu iskoristiti za slanje. Kako ide procedura da ja preko FedEx-a to pošaljem njima, pretpostavljam da ovaj account number služi da poštarina ide na njihov trošak?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:41   #16
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Da, samo im kažeš da šalješ firmi koja ima ugovor s njima. I kada te traže podatke, onda te pitaju i taj njihov broj ugovora.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:43   #17
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Da, samo im kažeš da šalješ firmi koja ima ugovor s njima. I kada te traže podatke, onda te pitaju i taj njihov broj ugovora.
A kako predajem paket, trebam ga predati u Rhea d.o.o., posebno zapakiran ili (btw: ja sam u RI)?

EDIT: vidim da i u Rijeci imaju ured pa vjerovatno tamo moram odnijeti.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:46   #18
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Nazoveš glavni ured FedEx-a, odnosno zastupnike u RH. Njihov broj imaš na njihovim stranicama: http://fedex.com/hr/contact/

Kada to glavna centrala zaprimi, pošalju ti kurira na vrata i pokupe paket (zovi prije 14h ako želiš da ti isti dan pokupe).

Kasnije dobiješ i tracking number kojim možeš pratiti gdje ti se paket nalazi te da li je došao i kad je došao k njima na odredište.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:47   #19
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Nazoveš glavni ured FedEx-a, odnosno zastupnike u RH. Njihov broj imaš na njihovim stranicama: http://fedex.com/hr/contact/

Kada to glavna centrala zaprimi, pošalju ti kurira na vrata i pokupe paket (zovi prije 14h ako želiš da ti isti dan pokupe).
OK, thanx.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 14:38   #20
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Evo čuo sam se s čovjekom koji radi u Rhea d.o.o. i evo odgovora:

Citiraj:
Provjerio sam s našom špedicijom i rekli su mi da je prilikom reklamacije sata potrebno napraviti zamjenu u garantnom roku (privremeni izvoz). Mi za fizičke osobe to ne radimo. Tako nešto Vam može odraditi neka druga špedicija, a mi ćemo Vam odraditi transport.

Druga varijanta je da se pošiljka transportira uz priložene obrasce proforma invoice (šaljem vas u privitku obrazac), ali prilikom povrata sata možete imati troškova uvoznog carinjenja
Kako ide inače carinska procedura kada se radi o zamjeni proizvoda u garantnom roku?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 14:44   #21
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Kako ide inače carinska procedura kada se radi o zamjeni proizvoda u garantnom roku?
Gdje si kupio i dali imas racun?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 14:46   #22
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Gdje si kupio i dali imas racun?
Kupio u Iglu šport, ali ne priznaju jamstvo od 2 godine, samo 1 godinu pa sam kontaktirao direktno proizvođača. Naravno da imam račun i cijelu ambalažu.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 15:13   #23
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Ovo inace ja popunim kad nosim preko grane nesto na servis/reklamaciju. http://www.carina.hr/Dokumenti/Downl...cf4W8dWIpRA%3d

Mislim da bi i ti trebao tako nesto napravit i miran si.

A pogledaj i ovo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 15:26   #24
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Evo čuo sam se s čovjekom koji radi u Rhea d.o.o. i evo odgovora:

Provjerio sam s našom špedicijom i rekli su mi da je prilikom reklamacije sata potrebno napraviti zamjenu u garantnom roku (privremeni izvoz). Mi za fizičke osobe to ne radimo. Tako nešto Vam može odraditi neka druga špedicija, a mi ćemo Vam odraditi transport.

Druga varijanta je da se pošiljka transportira uz priložene obrasce proforma invoice (šaljem vas u privitku obrazac), ali prilikom povrata sata možete imati troškova uvoznog carinjenja

Kako ide inače carinska procedura kada se radi o zamjeni proizvoda u garantnom roku?
Radi se onako kako su ti i rekli, privremeni izvoz robe na popravak ili povrat neodgovarajuće robe uz zamjenu za istu ili odgovarajuću u istoj količini i vrijednosti (u garantnom roku).

A ovo da oni to ne rade, LAŽU. Neda im se, lijeni su, boli ih ona stvar, jer je to malo "zajebaniji postupak" i špediter ima malo više posla od pukog isprintavanja carinskih deklaracija. (treba napisati još dva papira -zahtjev i izjavu)

Oni bi to napravili, ako su imalo ozbiljna špedicija. Naravno vrlo vjerovatno i masno naplatili, onako kako samo to oni znaju.

Neznam kako bi reagirali ovi u Fedexu kad bi saznali kako se neprofesionalno i bahato ponašaju njihovi "ekskluzivni" zastupnici.

Fuj
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 15:30   #25
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Raspitao sam se malo i kod poznanika špeditera i pljuju po Rhea d.o.o. tako da ću složiti i jedan mail FedEx-u pa možda netko nešto i čuje. sada ne znam kako da pošaljem, biti će najbolje običnom poštom pa platiti carinu jer mi očito nema druge ili je preskupo.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 15:45   #26
amilo1538
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Solin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ma nasi kuriri su katastrofa. I na kraju kazu "jebga zajebo se".
Jednom sam cekao netbook preko busa, padala kisa,nas par cekali neke stvari , dosao neki narkic prvi kod vozaca,i kaze "neki paket iz Zagreba" i ovaj vozac mu da a uopce nije pitao ime i prezime. Vec sam posumnjao ali rekoh,mozda nisam dobro cuo i ovajh mu je sigurno rekao ime,kad sam ja dosao na red on kaze,"pa vec sam dao prije" hahaha skoro sam ga nokautirao. I nakraju rijesili nesto kompenzacijom ali eto samo da kazem kako ni busom neces 100% dobit stvar.
Stvarno nemaš sreće

Do sada sam imao preko 10-ak kupovina preko autobusa, i svaka je prošla dobro.
Samo kažem osobi koja šalje da pita šofera kad bus dolazi, i nacrtam se na autobusnom kolodvoru minimalno 20 min ranije. Šifra za uspjeh
amilo1538 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 15:47   #27
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Evo imaju i UPS account pa ću vidjeti kako ide preko njih. Za njih sada radi Overseas?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 16:08   #28
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Po ovome, da. btw, nalaze se u Matuljima kod Šop Mercedes salona, na glavnoj cesti, a ne u Rijeci.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 01:42   #29
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Kupio u Iglu šport, ali ne priznaju jamstvo od 2 godine, samo 1 godinu pa sam kontaktirao direktno proizvođača. Naravno da imam račun i cijelu ambalažu.
Evo samo da javim da nisam trebao slati sat proizvođaču u SAD, nakon što sam se pozvao na zakon o zaštiti potrošača Iglu šport mi je priznao jamstvo i vratio cijeli iznos, za svaku pohvalu.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 21:40   #30
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Evo pošto se tema zove RHEA d.o.o. da se i ja malo nadovežem.
Evo prije točno 4 dana vidio sam preko FedEx-ove stranice da je paket stigao u ZG.
Ali pošto je bio petak nisam ni očekivao nikakve konkretne rezultate do početka tjedna i nije ih ni bilo.
Naravno da sam tek jučer(13.09.) dobio mail da mi je pošiljka zaprimljena kod njih i da nek ispunim neke obrasce kako bi oni to mogli ocariniti i poslati meni koliko moram platiti!
I tako ja fino, obzirom da to nikada nisam radio odem i nazovem njih da oni meni pojasne točno šta i kako trbam!
I nakon krasnog pojašnjenja ja se lijepo zahvalim i kažem evo sada ću vam poslati sve ali kako sam dobio i sken računa kojeg je poslao prodavač pitao sam i koji račun onda vrijedi njegov ili moj jer se razlikuju i još NAGLASIM da sam skuplje platio, dakle nisam htio muljati!
Dobijem odgovor da pošaljem mail sa podvrdom uplate sa PayPal-a i ja to fino skupa sa ostalom dokumentacijom pošaljem.
Još sam se dogovorio da me se kontaktira u vezi cifre koju ću morati platiti!
Danas me nazove uljudna gospođa i sve se mi lijepo dogovorimo, a to je slijedeće;
da ja mogu danas poslije 12h doći tamo i tamo, platiti 411kn na cifru od 987.64 HRK dakle točno 41.64% od plaćene cifre(blago rečeno pljačkaaaaaaaaaaaaa) ali reko tko ga J... idem po paket jer ga željno očekujem.
Dođem s posla i fino se spremim i reko idem nazvati da vidim gdje su točno da ne lutam.
Tako fino se ja predstavim kažem zašto i u vezi čega zovem kad ono kaže mi neka druga gospođa da nemogu danas doći po paket jer "Još nije ocarinjen"
Sada ja sav zbunjen pitam kako nije kad mi je rečeno da će poslije 12h biti spremno da ga preuzmem, i sada slijedi razgovor od neki 20min preko telefona da bih ja na kraju saznao da je gospodin Carinik imao viška vremena (op.a.) i odlučio se da će on otvoriti moj paket i provjeriti njegovu vrijednost na internetu i došao je do saznanja da taj (o satu se radi) predmet košta više nego sam ja prikazao(a poslao sam original izvod i PayPal-a), pa je odlučio da neće on to danas cariniti dok mu ja ne dokažem da sam stvarno toliko paltio!
Pazite radi se o nečemu toliko beznačajno kao što je SAT koji usput rečeno nije neki da kad ga vidi mu zapadne za oko neznam recimo pozlata ili neki dijamanti ili nešto treće, konkretno radi se o ovom satu http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT
Dalje, traže me da im pošaljem dodatnu potvrdu o plačanju točno tog iznosa i ja tu popizdim i izderem se na žensku(ni kriva ni dužna) i reko dobro sada Vam to šaljem(tražili su me izvod iz bankovnog računa) i amen i poklopim slušalicu!

Pošaljem ja to i sada se nakon par minuta javlja ona meni mailom, da se ispričava zbog neugodnosti bla bla bla, i da je to što sam poslao dovoljan dokaz itd.....
Nakon sveg pola sata dobivam ja još jedan mail koj glasi ovako evo C/P


Poštovani ,

Nažalost podnesena dokumentacija za carinjenje Vašeg sata vraćena je od strane carine tek na kraju
radnog dana , tj. oko 15 sati i 15 minuta.

Usporedbom cijena sa interneta za model sata kakav ste naručili službujući djelatnik carine zahtjevao je dodatne
dokaze da ste sat doista platili koliko ste naveli , jer je o on na internetu pronašao cijene koje su više za navedeni model.

Napominjem da je to u posljednje vrijeme ustaljena praksa od strane carinskih djelatnika jer se pojavljuju umanjene fakture za
satove koji se prijavljuju za carinjenje.

Kako je dokumentacija vraćena na kraju radnog vremena više nismo imali vremena da Vas obavijestimo o tome na vrijeme kako
bi se postupak okončao do kraja radnog vremena i Vaš sat poslao na dostavu.

Stoga Vas molimo za razumjevanje , Vaš dokaz o plaćanju podnijet ćemo carini sutra ujutro kada bi se trebalo okončati carinjenje.


Srdačan pozdrav ,


Ivica Kolaković
Clearence and Brokerage Manager
Rhea d.o.o.
Licensee of Federal Express Corporation




Poslije sam mu napisao poduži mail čiji ću sadržaj za sada zadržati za sebe ali ukratko sam mu opisao koliko su me isfrustrirali i dakako da ću kontaktirati FedEx u vezi svega a i još neke pojedince, udruge i agencije!

Eto nadam se da nitko neće morati proći ovakvu bahatost jedne firme radi cifre od 987kn!
LP i laku noć!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na