Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2022., 09:43   #61
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Imate još par sati u Shrine of secrets Nurse calling perk. Alfa i omega svakog killer builda.



otključao "regularnim" putem

mislim da mi je to bio prvi perk kojeg sam otključao da ga mogu na drugim killerima koristit.
a za sadako gledam otzdarvu (ili kako god) i po njemu je dosta loša, pogotovo na otvorenim mapama
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 10:41   #62
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
otključao "regularnim" putem

mislim da mi je to bio prvi perk kojeg sam otključao da ga mogu na drugim killerima koristit.
a za sadako gledam otzdarvu (ili kako god) i po njemu je dosta loša, pogotovo na otvorenim mapama
Probao sam i ja regularnim putem, ali je Nurse zajebana za kontrolirati

Ne pratim te youtubere, obično gledam ona kratka videa sa DbD subreddita.

Kod Sadako imam sljedeće perkove, ovu trojku držim kao fixeve:

- nurse calling

- thrilling tremors

https://deadbydaylight.fandom.com/wi...illing_Tremors

- make your choice

https://deadbydaylight.fandom.com/wiki/Make_Your_Choice

Četvrti ili mi bude od Blighta onaj koji blokira palete ili neki vezan za generatore.

Sve funkcionira odlično za sada, došao sam do srebrenom ranga, imam skoro svaki meč dva crvena. Prvo nekog uhvatim na prepad, kad padne te ga krenem dizati u tome trenutku se blokiraju generatori sa perkom od ghostfejsa, ostane samo onaj koji se popravlja. Na to mjesto se teleportiram, napravim štetu koliko mogu i kad netko spasi ovoga sa kuke teleportiram se nazad jer je taj postao exposed. Svako malo kod potjera se demanifestiram / manifestiram i pratim tj. vršim pritisak na ove koji se pokušavaju izliječiti. Od addoona obožavam onaj koji kod teleporta emitira taj zvuk na sve ostale televizije. Obično situacija počinje da se prelama kod drugog ili trećeg generatora. Ako mi netko pobjegne to je preko hatcha. Sad sam pod pritiskom zbog ovog pobjedničkog niza

Zadnje izmijenjeno od: Old.machine. 06.04.2022. u 10:50.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 11:03   #63
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Instalirao sam neki dan na xbox i nema šanse da to igram na kontroloru. Danas ide na PC pa da vidimo. Neki tipovi za početnike?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 12:39   #64
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Ivane ti ideš garant u survivore

Kod igranja survivora će te pucati adrenalin dok kod igranja killera dolazi do izražaja frustracije i pritisak pogotovo kad počnu generatori "iskakati". Naravno sve na jedan zabavan način.

Za survivora:

Po meni najvažnije je da ne budeš prvi stavljen na kuku jer te u tom slučaju killer vrlo često zna tunelirati tj. samo tebe hvatati dok te ne izbaci iz meča. Neke stvari u igri napravljene su da budu toksične / provokatorske tako da svako malo očekuj neku svađu na after game chatu. Nebitno kojeg surivora na početku uzmeš, ali ga upgrejdaj bar do 15 levela tako da možeš korisititi 4 sva perka. Početak igre, te uvodne partije biti će ti najbolje jer to je vrijeme kad još otkrivaš killere i kako im kontrirati. Možda će ti biti malo i strašno ispočetka, bar je meni tako bilo jer sam ušao u igru kao da je teški horor i kretao sam se kao da igram Splinter cell.

Najteži killeri iz moje survivor perspektive, čisto informativno da znaš da počinje veliki zajeb kad ih sretneš:

1. Michael Myers - ovog su najviše prisrali. Prvi susret s njim mi je i možda najkraća partija jer nisam znao koju moć ima, mislio sam ga igra neki noob koji samo stoji i gleda. Kad ono
2. Twinsi - Jako su rijetki i izrazito opasni. Sljedeći rift/tome u igri će biti o njima te im se očekuje povećan broj. Babuskari mogu bježati, Viktoru nemam pojma kako.
3. Leatherface - najveći seratori u igri. Prije je bio popularan neki glupi meme "basement Bubba" i skoro svako tko s njim igra kampira ispod kuke pa ti se poslije ruga na chatu
4. Ghostface - najzanimljive i najbolje partije imam protiv njega

Može se tu još staviti Nurse ili Pinhead, ali im dosta varira kvaliteta igrača.

U settingsima uključi ako već nije beta wiggle, to ti daje veće šanse da se izmigoljiš.

Vidi i da li ti vrijede još ovi prije kodovi (u igri - Store - Reedem code).

Slušalice obavezne.

Za killere neka ti ostali daju savjete, oni imaju tu više staža.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 12:39   #65
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Probao sam i ja regularnim putem, ali je Nurse zajebana za kontrolirati

je, ja je nisam svladao(a probao sam...)....zato sam skupio bp na drugim likovima i na njoj samo otključao
Bilo bi fora da dodaju "training" room ili nešto di bi se moglo vježbat mehaniku killera ili recimo naučit mape. Tlaka je učit se novog killera live, i gubit i zivcirat se svaku partiju dok to malo ne sjedne na mjesto...

Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Sad sam pod pritiskom zbog ovog pobjedničkog niza
aj super, drago mi je da ti je sjela, možda se sad trajno prebaciš u killer tabor i skužiš koliko je TEŽE na ovoj strani
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 12:45   #66
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Dead by Daylight

Odigrao sam jedan meč kao survivor i jedan kao killer. Kao killer sam zujao u prazno cijelo vrijeme, imam osjećaj kao da su trčali krugove oko mene kako su htjeli, ali pripisujem to gamepadu jer nisam naviknut igrati takve igre bez tipkovnice i miša.

Iskoristio sam neke od stavljenih kodova, većina je istekla, ali sam pokupio oko 600k bodova. Digao sam survivora na level 10 i sad čekam slobodno vrijeme da pokrenem na PC-u i pozabavim se igrom kak spada
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 12:51   #67
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova

Vidi i da li ti vrijede još ovi prije kodovi (u igri - Store - Reedem code).

ovi su još aktivni:
DBD Codes (Working)

  • JAPAN300K—Redeem for 300k BP
  • DBDTHEBOARDGAME—Redeem for 200k BP
  • PRIDE—Redeem code for a Rainbow Flag Pride Charm. (Permanent)
  • Nice—Redeem for 69 Bloodpoints
A što se tiče same igre, ako ćeš survivora, izaberi si survivora i digni ga do 15 kako je old.machine napisao, mislim da nea ima možda najbolje noob friendly perkove pa možeš nju prvu.

Od killera od dostupnih na početku je wraith najlakši za igrat po meni, nurse ima najbolji perk ali je definitivno pretška mehanika, huntres slično ko nurse, treba se naučit ciljat, trapper je onako beskoristan na pola mapa, a hillbilly je ok. Možda je malo zbunjujuća mehanika prvih par partija, ali kad skužiš kako kontrolirat kad trčiš sa motorkom postane lakše.

Kojeg god odabereš digni ga do 15 bar da otključaš 4 mjesta za perk. Ja sam tako išao izabrao killera s kojim mi je najdraže igrat pa ga digao do 40 da otključam sve perkove, onda sam sve ostale digao na 15, i pomalo 1 po jednog do 40 da otključam od svih perkove (od ovih stratnih, nurse (nurses calling) pa hillbilly(tinkerer) imaju najbolje perkove). Isto sam išao i za survivora.

Kad otključaš perk od nekog killera ili survivora(lvl 30, 35 i 40 narančasti u bloodwebu se pojavi perk) onda će ti se taj perk počet pojavljivat u bloodweb drugih survivora/killera. Ultimativno ćeš na svima moć imat sve perkove al do toga ima podosta

edit:
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Odigrao sam jedan meč kao survivor i jedan kao killer. Kao killer sam zujao u prazno cijelo vrijeme, imam osjećaj kao da su trčali krugove oko mene kako su htjeli, ali pripisujem to gamepadu jer nisam naviknut igrati takve igre bez tipkovnice i miša.

Iskoristio sam neke od stavljenih kodova, većina je istekla, ali sam pokupio oko 600k bodova. Digao sam survivora na level 10 i sad čekam slobodno vrijeme da pokrenem na PC-u i pozabavim se igrom kak spada

Neznam dal se prenose crossplatform stvari, mislim daćeš na pc morat od početka (možda se varam, ali svakako nam javi kad pokreneš)

a što se tiče killer gameplay tako se ja osjećam nakon podosta sati igre i dalje, kad naletiš na dobre igrače osjećam se kao da sam ja taj kojeg se lovi a ne obratno...Ali u startu bi trebao igrat sa noobarama, pa bi trebalo bit lakše, iako im je matchmaking all over the place pa zna bit svega...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 21:27   #68
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Iskoristio sam neke od stavljenih kodova, većina je istekla, ali sam pokupio oko 600k bodova. Digao sam survivora na level 10 i sad čekam slobodno vrijeme da pokrenem na PC-u i pozabavim se igrom kak spada
To je i više nego dovoljno za početak. Ovo je jedna od igara za koju bi trebao odma znati da li ti odgovara ili ne. Ako te ne povuče prvih par mečeva onda znaš da to nije to, ne treba dalje igrati.

Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
PRIDE—Redeem code for a Rainbow Flag Pride Charm. (Permanent)
Nice—Redeem for 69 Bloodpoints
Imati će velike koristi od ova dva koda

Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
aj super, drago mi je da ti je sjela, možda se sad trajno prebaciš u killer tabor i skužiš koliko je TEŽE na ovoj strani
Čitao sam da rade neke promjene u ranking sustavu, od jučer mi se pokazuju ovakvi rankovi:



Biti će mi glupo ako izgubim pa neću znati koliko me crvenih pobijedilo

Malo brutalne Sadako (prestige level 3) mori čarolije:







Jedino šta mi je minus na njoj je što se condemned status sporo puni survivorima. Za sada je srčani zadala survivorima samo tri puta I onaj Dead hard mi polako počinje ići na živce Ali skužio sam da ako konstantno u potjeri gledaju iza sebe da ga se spremaju aktivirati.

Jedna sa DbD subreddita je snimila svoj susret sa "camping Bubbom":

https://www.reddit.com/r/deadbydayli...lay_like_this/

Ovi su bili pametni pa su žrtvovali sve koji završe na kuki, nije bilo spašavanja. Jedino se tako može ovoga pobijediti.

Sad sam vidio Evil dead trailer:



Djeluje mi kao dobra zamjena za DbD

Zadnje izmijenjeno od: Old.machine. 08.04.2022. u 22:06.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 16:50   #69
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Priča se da više neće prikazivati game rank (boje) od drugih igrača jer po developerima to zbunjuje igrače te da se pravi matchmaking sastoji od statistike koje igrači ne vide. Ako bude tako to je jedan problem manje za njih i tako će prikriti svoju nesposobnost.

Evo nakon malo dužeg igranja kao killer moja opažanja:

Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Kod igranja survivora će te pucati adrenalin dok kod igranja killera dolazi do izražaja frustracije i pritisak pogotovo kad počnu generatori "iskakati". Naravno sve na jedan zabavan način.
- Ovo podcrtano je PR laž

- survivori su govna

- onaj kombo paleta pa osljepljivanje postaje odvratno iritantan

- mislim da hex perkove više neću koristiti jer mogu postati vrlo brzo beskorisni. Koristio sam onaj perk od Blighta koji blokira palete i nakon par minuta on jednostavno nestane. Evo npr. ovaj slučaj na koji sam naišao:

https://www.reddit.com/r/deadbydayli...ok_a_hex_ruin/

Ovo spawnanje je sramota, nije igra izašla jučer.

- Make your choice je odličan perk samo što 80% igrača igra kao žene (manji hitbox i navodno zbog zvukova) pa me svaki put kad se taj perk aktivira dočeka ženski vrisak pa nije lako raspoznati tko je unhookerica

- Claudette se uvijek liječi iza najbližeg grma

- Mikaelu zbog boon totema treba prvu izbaciti iz igre na jedan suptilni (ne) tunelirajući način

- one survivore koji klikću i tjeraju te da ih počneš hvatati treba ignorirati u početku jer su to jako dobri looperi. Danas sam imao jednu takvu i poslije sam joj vidio u profilu da ima preko 1200 sati u igri

Bloodweb je dosta spor za upgrejdati, na prestigu level 3 još nisam dobio onaj perk od ghostya. Od zadnjeg puta uteklo mi je dvoje preko vrata (to su posljednji preživjeli) i jedan tim je uspio popraviti sve generatore. Ali u svim tim slučajevima na kraju sam uspio skupiti 3 killa što se smatra pobjedom za killera i nisam tu imao ghosty perk. Problem je i što manifest i demanifest sučelje od Sadako izgleda jako slično pa se ponekad zbunim i greškom mislim da sam manifestiran pa mi neće da napadne. Sad mi je survivor na Gold II dok je Killer na Silver I. Da sam usmjerio sve to samo na jednu granu garant bi stigao do crvenog levela. Kad dođem do crvenog I s obje strane to će mi biti kraj igre.

U lipnju je šesta godišnjica i tad bi trebao doći novi DLC. Observer iz archiva možda bude novi survivor. Tad će se i puno bloodpointsa dijeliti, biti će puno torti:

https://deadbydaylight.fandom.com/wiki/Sacrificial_Cake

Updejt 2: ipak ništa od x2 bodova


Zadnje izmijenjeno od: Old.machine. 14.04.2022. u 08:56.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 21:55   #70
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
100k BP Log-In Rewards from the 14th-18th
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 09:58   #71
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
uvijek propustim prvi dan ovih evenata
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2022., 14:39   #72
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Navodni leakovi za nadolazeći DLC - novi killer, survivor i mapa









Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 17:56   #73
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Uskoro stiže novi patch sa puno promjena

https://forum.deadbydaylight.com/en/...date-june-2022
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 20:18   #74
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
neigram vec dosta vremena, sad bi moglo bit fora probat neko vrijeme dok se meta ne stabilizira
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 22:47   #75
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Ja sam zadnje igrao ovo nedavno kad im je bila 6. godišnjica samo zbog farmanja bodova.

Najzabavnije mi je bilo sa Deathslingerom s ovim buildom:



Pravim se da sam dobroćudni brko kojemu je samo do farmanja bodova. Nakon što steknem njihovo povjerenje, počnemo farmati, razbijati palete, oni se izmjenjuju na kuki i polagano popravljaju generatore. Tokom toga držim ih konstantno ozlijeđene i motam se blizu opsesije. Kad zadnji generator bude dovršen aktivira se Rancor i za nekih 1-2 sekunde opsesija pada i dobija harpun u grlo. Ostali još nisu svjesni što se događa i u tom neredu rušim još jednoga. Preostalo dvoje otvara vrata i ja tad ovoga vješam i aktiviram Blood Warden. Ovi shvate da je aktivan tek u zadnji čas, najjače mi je kad neki t-bagaju čučkaraju na vratima i onda u zadnji sekund da pobjegnu od mene iskoriste dead hard da bi na kraju s time pogodili u blood warden zid

Nema šta mi nisu izgovorili u end game chatu, od toga da će me prijaviti da me baniraju pa do svakakvih prijetnji. Ali nisam ja kriv igra je sama po sebi toksična

Sa Sadako sam u početku imao veliki pobjednički niz, nakon što sam naišao na par SWF timova dobro se me isprašili. Čekam da je poprave pa ću se malo aktivnije vratiti, ali koliko su ovi iz Behaviora sposobni još ću se dugo načekati
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 09:03   #76
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 22:34   #77
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova

Najebat će kompletna DbD zajednica, od prvog do zadnjeg


Ovaj novi updejt je vani.

Solo survivor je prije bia jadan, sad je još jadniji. Praktički mrtav. Bacio 3 partije protiv Twinsa, Legiona, Spirita - ni blizu izlaznih vrata.

Bacio kao Killer jednu partiju, kod survivora su česti perkovi koji daju privremeni endurance efekat, jako iritirajuće. Nije bilo kao ovaj ekstremni slučaj, ali je bilo poprilično blizu:


Zadnje izmijenjeno od: Old.machine. 20.07.2022. u 07:22.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 07:14   #78
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Old.machine je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na