Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2022., 00:58   #1201
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Dosta dobra prilika za odličan laptop, najbliži Windows ekvivalent MacBook Pro-u za trećinu cijene, uzea sam sebi jedan danas.
Huawei Matebook 16, samo odaberite 5800H varijantu.

Cijena je 849 eura s popustom koji se obračunava automatski, slanje preko mailboxde.

https://www.saturn.de/de/product/_hu...y-2764443.html
Javi dojmove, zivo me zanima kakav je.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 09:09   #1202
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Jel se promjenio kome status naruzdbe nakon jucerašnjih mejlova? Za ove sluše
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 09:41   #1203
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Jel se promjenio kome status naruzdbe nakon jucerašnjih mejlova? Za ove sluše
Meni nije, al baš čitam njihov e-mail i piše “molim vas da odgovorite na ovaj e-mail da se slažete sa svime navedenim” - znači s otkazivanjem narudžbe tak da mora neki sljedeći korak biti ako ljudi kažu da se ne slažu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 10:33   #1204
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
A kad se stvarno stornira naruzba oce pisat da je stornirana? Ili ovo sta i dalje stoji kao da je aktivno vrijedi?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 10:48   #1205
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Meni stigle, plaćeno po primopredaji.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 10:55   #1206
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
A jesi dobio mejl da ništa od prodaje?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 11:25   #1207
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Već napisao, ima post gore.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 11:33   #1208
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Da. Moj propust.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 12:11   #1209
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Al je njemu pisalo da je predano dostavnoj. Naše nisu predane.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 12:45   #1210
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Vjerovatno koliko ih bude na stanju toliko ce ih i prodat. Oni sta su sami došli po paket/e i ovi sta su platili a bliža je dostava. Ja iskreno mislim da dobit necu. Poslao sam upit državnom inspektoratu jel to smiju i to je to. Svo zlo u tome. Pratim šta ce bit sa drugima....sretno svima
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 17:51   #1211
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
je dobio netko odgovor od mall.hr nakon što su poslali da se ne slažu? Ja sam isto jedan od "sretnika" koji su uboli sluške i onda dobili mail o otkazivanju....
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 17:56   #1212
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Ništa još...
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 00:45   #1213
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Javi dojmove, zivo me zanima kakav je.
Ja sam isto naručio danas, nisam planirao ali je dobra cijena.
Ako im je vjerovati, tek 14.04 ide dostava iako Mediamarkt ima in stock(Doslovno ista firma)
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 10:04   #1214
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Evo što mi odgovoriše iz Minga:

Poštovani,

vezano za upit koji ste nam uputili putem Centralnog informacijskog sustava zaštite potrošača očitujemo se kako slijedi.

Zakon o zaštiti potrošača („Narodne novine“, broj: 41/14, 110/15 i 14/19 dalje u tekstu: Zakon) članak 43. stavak 1. propisuje da je trgovac dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ugovora, ovoga Zakona i Zakona o obveznim odnosima.

Međutim, člankom 7. stavkom 1. Zakona o obveznim odnosima („Narodne novine“, broj: 35/05, 41/08, 125/11, 78/15 i 29/18) propisano je da pri sklapanju pravnih odnosa sudionici polaze od načela jednake vrijednosti uzajamnih činidaba, odnosno da se za određenu činidbu (ostvarenje određene imovinske koristi) mora osigurati adekvatna protučinidba (u novcu ili drugim stvarima, ovisno o tipu ugovora). U konkretnom se slučaju postavlja pitanje je li nerealno niska cijena adekvatna protučinidba za artikle koje ste u upitu naveli, a odluku o tome je li u konkretnom slučaju udovoljeno predmetnom načelu, donosi sud ili inspekcijsko tijelo, ovisno o okolnostima svakog pojedinog slučaja. Također, člankom 4. Zakona o obveznim odnosima propisano je da u zasnivanju obveznih odnosa i ostvarivanju prava i obveza iz tih odnosa sudionici su dužni pridržavati se načela savjesnosti i poštenja.

Za sve pritužbe vezane uz Vaš ugovorni odnos s trgovcem temeljem članka 10. stavaka 1., 2. i 5. Zakona možete trgovcu podnijeti pisani prigovor i to osobno u poslovnim prostorijama trgovca, kao i putem pošte, elektroničke pošte ili telefaksa. Ističemo da je trgovac dužan odgovoriti na pisani prigovor u roku od 15 dana od dana zaprimanja istog.

Ako Vam trgovac na prigovor ne odgovori u navedenom roku u pisanom obliku ili ako i nakon zaprimljenog odgovora u pisanom obliku i dalje smatrate da su Vaša prava povrijeđena, možete podnijeti prijavu tržišnoj inspekciji Državnog inspektorata:

• putem elektroničke prijave: https://dirh.gov.hr/podnosenje-prijava/83
• putem Centralnog informacijskog sustava zaštite potrošača (CISZP) - http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
• osobno ili poštom na adresu: Državni inspektorat, Šubićeva 29, 10 000 Zagreb.

Također, navodimo da predmetni spor možete pokušati riješiti i putem jednog od tijela nadležnih za alternativno rješavanje potrošačkih sporova koja djeluju u Republici Hrvatskoj.

Postupak možete pokrenuti pred:
1. Centrom za mirenje pri Hrvatskoj udruzi za medijaciju, Zagreb, Kneza Mislava 12, info@mirenje.hr;
2. Profi Test d.o.o., Centrom za mirenje „Medijator“, Bjelovar, Petra Hektorovića 2,
medijator@medijator.com.hr;
3. Centrom za mirenje pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, Zagreb, Rooseveltov trg 2,
mirenje@hgk.hr.

Sve ostale informacije o tijelima za alternativno rješavanje potrošačkih sporova i postupcima alternativnog rješavanja sporova možete pronaći na mrežnim stranicama pojedinog tijela.

Dodatno Vas obavještavamo kako su na portalu “Sve za potrošače”, koji je dostupan na mrežnoj stranici https://www.szp.hr/, na jednom mjestu dostupne sve aktualne informacije iz različitih područja zaštite potrošačkih prava (neispravna roba, jamstvo, javne usluge, financijska i medijska pismenost i dr.) te Vas pozivamo da isti posjetite i informirate se o Vašim potrošačkim pravima.

S poštovanjem,

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 11:17   #1215
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Evo što mi odgovoriše iz Minga:

Poštovani,

vezano za upit koji ste nam uputili putem Centralnog informacijskog sustava zaštite potrošača očitujemo se kako slijedi.

Zakon o zaštiti potrošača („Narodne novine“, broj: 41/14, 110/15 i 14/19 dalje u tekstu: Zakon) članak 43. stavak 1. propisuje da je trgovac dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ugovora, ovoga Zakona i Zakona o obveznim odnosima.

Međutim, člankom 7. stavkom 1. Zakona o obveznim odnosima („Narodne novine“, broj: 35/05, 41/08, 125/11, 78/15 i 29/18) propisano je da pri sklapanju pravnih odnosa sudionici polaze od načela jednake vrijednosti uzajamnih činidaba, odnosno da se za određenu činidbu (ostvarenje određene imovinske koristi) mora osigurati adekvatna protučinidba (u novcu ili drugim stvarima, ovisno o tipu ugovora). U konkretnom se slučaju postavlja pitanje je li nerealno niska cijena adekvatna protučinidba za artikle koje ste u upitu naveli, a odluku o tome je li u konkretnom slučaju udovoljeno predmetnom načelu, donosi sud ili inspekcijsko tijelo, ovisno o okolnostima svakog pojedinog slučaja. Također, člankom 4. Zakona o obveznim odnosima propisano je da u zasnivanju obveznih odnosa i ostvarivanju prava i obveza iz tih odnosa sudionici su dužni pridržavati se načela savjesnosti i poštenja.

Za sve pritužbe vezane uz Vaš ugovorni odnos s trgovcem temeljem članka 10. stavaka 1., 2. i 5. Zakona možete trgovcu podnijeti pisani prigovor i to osobno u poslovnim prostorijama trgovca, kao i putem pošte, elektroničke pošte ili telefaksa. Ističemo da je trgovac dužan odgovoriti na pisani prigovor u roku od 15 dana od dana zaprimanja istog.

Ako Vam trgovac na prigovor ne odgovori u navedenom roku u pisanom obliku ili ako i nakon zaprimljenog odgovora u pisanom obliku i dalje smatrate da su Vaša prava povrijeđena, možete podnijeti prijavu tržišnoj inspekciji Državnog inspektorata:

• putem elektroničke prijave: https://dirh.gov.hr/podnosenje-prijava/83
• putem Centralnog informacijskog sustava zaštite potrošača (CISZP) - http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
• osobno ili poštom na adresu: Državni inspektorat, Šubićeva 29, 10 000 Zagreb.

Također, navodimo da predmetni spor možete pokušati riješiti i putem jednog od tijela nadležnih za alternativno rješavanje potrošačkih sporova koja djeluju u Republici Hrvatskoj.

Postupak možete pokrenuti pred:
1. Centrom za mirenje pri Hrvatskoj udruzi za medijaciju, Zagreb, Kneza Mislava 12, info@mirenje.hr;
2. Profi Test d.o.o., Centrom za mirenje „Medijator“, Bjelovar, Petra Hektorovića 2,
medijator@medijator.com.hr;
3. Centrom za mirenje pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, Zagreb, Rooseveltov trg 2,
mirenje@hgk.hr.

Sve ostale informacije o tijelima za alternativno rješavanje potrošačkih sporova i postupcima alternativnog rješavanja sporova možete pronaći na mrežnim stranicama pojedinog tijela.

Dodatno Vas obavještavamo kako su na portalu “Sve za potrošače”, koji je dostupan na mrežnoj stranici https://www.szp.hr/, na jednom mjestu dostupne sve aktualne informacije iz različitih područja zaštite potrošačkih prava (neispravna roba, jamstvo, javne usluge, financijska i medijska pismenost i dr.) te Vas pozivamo da isti posjetite i informirate se o Vašim potrošačkim pravima.

S poštovanjem,

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
Kolega hvala na objavljenom odgovoru .

Ako sam dobro razumio sada svi mi koji se nismo složili da odustajemo od narudžbe i poslali smo prigovor, trebamo čekati 15 dana na odgovor i zatim sukladno odgovoru reagirati .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 11:25   #1216
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Jesi pisao posebno prigovor ili odg na njihov mejl smatraš prigovorom?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 11:34   #1217
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Odgovorio sam kao i vi samo na mail da se ne slažem. Nisam još nikakav prigovor pisao posebno. A šta i možemo realno? Pošaljemo im prigovor oni naravno neće ni odgovoriti jer to je izgleda nekakva teška sprdačina od trgovine i onda im poslati inspekciju ili što? Kako god bilo slušalice nećemo dobiti.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 12:23   #1218
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
On Topic malo.

Jel netko actually dobio odbijenicu? Da mu je stvano odbijena narudžba (ovaj mail ne računam za sada kao odbijenica).

Meni još uvijek stoji "Narudžba u obradi". Dostava između 11. - 14.04.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 12:25   #1219
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Nikakva odbijenica. Piše, obrađena narudžba, neplaćeno. Status stoji na obrađenom, očekivani datum dostave 7.4 (danas). No, ništa od toga.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 12:35   #1220
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Jedina sprdačina u cijeloj priči su ljudi koji se pokušavaju okoristit na račun trgovine i kupit skupocjene slušalice za 140 kn.

U odgovoru inspektorata jasno piše da treba vodit računa o načelima jednake vrijednosti i pridržavati se savjesnosti i poštenja, a ovdje vidimo samo pohlepu.

Ni jedan sud neće biti na vašoj strani.



Moderator bi stvarno trebao prekinuti ovu raspravu i počet brisat postove vezane za te slusalice....
Pošteno kažeš al samim time šta su neki dobili po cijeni po kojoj smo i mi "kupili" priznaju da je cijena ispravna? Ne mozes jednoj osobi kazat kriva je cijena a drugoj da je ispravna, a ista je.


Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Odgovorio sam kao i vi samo na mail da se ne slažem. Nisam još nikakav prigovor pisao posebno. A šta i možemo realno? Pošaljemo im prigovor oni naravno neće ni odgovoriti jer to je izgleda nekakva teška sprdačina od trgovine i onda im poslati inspekciju ili što? Kako god bilo slušalice nećemo dobiti.
Ja sam danas napisao baš prigovor, nevezano za odg na onaj mejl. Cisto da mi ne mogu kazat da nisam ni napisao prigovor. Naveo brojeve naruzdbi i zašto se žalim
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 12:36   #1221
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Nije im se samo na Panasonicu omaklo. I na Jabrinim sluškama ista priča čini se.
Snip je iz neke grupe na fejsu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 12:48   #1222
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Desila im se nenamjerna greška, neki su se okoristili, drugi nisu. Kao da je prvi put.

Ajte ljudi vanka malo, lijepo je vrijeme
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 21:48   #1223
hrvoje_marin
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Vjerovatno koliko ih bude na stanju toliko ce ih i prodat. Oni sta su sami došli po paket/e i ovi sta su platili a bliža je dostava. Ja iskreno mislim da dobit necu. Poslao sam upit državnom inspektoratu jel to smiju i to je to. Svo zlo u tome. Pratim šta ce bit sa drugima....sretno svima

ja sam naručio 01. i sa plaćanjem kod preuzimanja, ali sam mislio da je šala, jer je prvi rok isporuke bio 25.12.


u pon ovaj dobijem mail da spremne za isporuku, kontra planiranog.



u uto odem do Zagrebačke, još uvijek mislim da je šala, ali plaćanje karticom prođe, potom sustav za fakture se zblokira






nakon jedno 10 min, eto sluški, crnih naravno, tamo je pisalo bijele



meni je komedija, jer sam od tvrtke dobio prije 7 dana HD450



ali ove su meni puno ugodnije. ali starije jesu, micro usb i Bl 4.0



eno ih i ed na 50% od jučer



hrvoje_marin je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2022., 09:54   #1224
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Vezno za slušalice, meni i dalje stoji "Obrada narudžbe..."

Makar je datum dostave istekao.

Mogu li očekivati samo da me lagano odjebu na stranici i to je to?

Jel netko dobio išta prošli tjedan (osim ekipe koja je već napisala tu da su dobili početkom tjedna), a da su istovremeno dobili i mail?

Meni je datum dostave bio: 08.04. - 11.04.2022.

Putujem sljedeća 4 mjeseca sigurno 4-5 puta avionom (letovi od sat vremena do 15h), dobro bi mi došao ANC.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 11.04.2022. u 10:36.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2022., 10:59   #1225
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Vjerovatno svima stoji isto. Niti su odg na prigovor.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2022., 20:58   #1226
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Vezno za slušalice, meni i dalje stoji "Obrada narudžbe..."

Makar je datum dostave istekao.

Mogu li očekivati samo da me lagano odjebu na stranici i to je to?

Jel netko dobio išta prošli tjedan (osim ekipe koja je već napisala tu da su dobili početkom tjedna), a da su istovremeno dobili i mail?

Meni je datum dostave bio: 08.04. - 11.04.2022.

Putujem sljedeća 4 mjeseca sigurno 4-5 puta avionom (letovi od sat vremena do 15h), dobro bi mi došao ANC.
Bilo je obrađeno, sada je obrada narudžbe, neplaćeno. Nema odgovora na mail. Nema love na računu. Ignore.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 13:11   #1227
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Bilo je obrađeno, sada je obrada narudžbe, neplaćeno. Nema odgovora na mail. Nema love na računu. Ignore.

jep i kod mene, s tim da meni isporuka od 11.4 do 14.4
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 14:56   #1228
ID2502
Registered User
Moj komp
 
ID2502's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 65
U mene je "Narudžba se priprema"...Isto je rok dostave bio 08.04 ali sad to ne vidim.
ID2502 je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 15:15   #1229
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nekako sam mislio da ćemo ih dobiti, ali "misliti je drek znati..." vrijedi.

Zanimljiva trgovina, blago rečeno...

Imaju popust na slušalice koje smo mi svi naručili:
Citiraj:
MALL DANI – 10% popusta na odabrane artikle marke Panasonic s promo kodom 22MDC4HR31 (vrijedi od 11. 4. do 24. 4. 2022. ili do isteka zaliha)!
A slušalice su Rasprodane/Nedostupne.

Nisu mi jasni.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 14.04.2022. u 09:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 21:47   #1230
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Poslao sam sinoć službeni prigovor za sluške, nakenjao svega i svačega, a ono glavno oko čega se vodim je to da drže moje pare već 10+ dana na svom računu, a predmet nisu isporučili. Mislim da to preko Mingo-a dobivam bez problema.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na