Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2009., 06:53   #1
willy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Podravina
Postovi: 62
Pitanje o kondenzatoru

Nabavio sam plocu i815 chipset i sad bi stavio tualatin preko lin-lin adaptera, ali smeta jedan kondenzator (vidi sliku) pa me zanima jel bi mogo odlemit kond i stavit duže žice tako da adapter sjedne do kraja, tj. jel bi to radilo tako ?
willy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 07:28   #2
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor willy Pregled postova
Nabavio sam plocu i815 chipset i sad bi stavio tualatin preko lin-lin adaptera, ali smeta jedan kondenzator (vidi sliku) pa me zanima jel bi mogo odlemit kond i stavit duže žice tako da adapter sjedne do kraja, tj. jel bi to radilo tako ?
Možda, samo je pitanje koliko dugo... No nemoj tako raditi.

Rješenje je: kupi drugi isti takav i fino ga zalemiš nanovo, samo sa dužim nožicama i svineš ga u stranu onda. Ili čak ga odozdola staviš, samo paziš da ne smeta kod montiranja matične

I samo pazi kod (od/za)lemljivanja jer je to 8 slojni PCB i najvjerojatnije trebaš dosta grijati da popusti, da ne progoriš koji sloj. Samo nježno
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2009., 10:41   #3
willy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Podravina
Postovi: 62
bit ce malo tesko kod mene kupit takav kondenzator. 6.3V/1500microF. nekako mi je neisplativo narucit kond za 5 kn u cipoteci a postarinu platit onda 15-20 kn. pogledat cu po trgovinama a ako nema takav koji se moze ubacit umjesto toga ? neki kazu da napon mora biti isti a kapacitet veci, drugi pak da kapacitet mora biti isti.
willy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 10:44   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
I samo pazi kod (od/za)lemljivanja jer je to 8 slojni PCB i najvjerojatnije trebaš dosta grijati da popusti, da ne progoriš koji sloj. Samo nježno
ma njezno

da vidis kako pistolj od 75W odlemljuje kondenzatore, grijes na jednoj strani - ispadaju obje van . ali, promjenio kondenzatore - ploca proradila i radi dan danas .


Citiraj:
Autor willy Pregled postova
pogledat cu po trgovinama a ako nema takav koji se moze ubacit umjesto toga ? neki kazu da napon mora biti isti a kapacitet veci, drugi pak da kapacitet mora biti isti.
kapacitet treba biti jednak u svakom slucaju, a napon moze biti jednak ili veci. manji nikako.


edit.

a da samo odrezes taj kut gdje to smeta plastika za kondenzator? opet ti ostanu ove kvacice za hladnjak, ne petljas nista po samoj ploci.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 10:51   #5
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ma njezno

da vidis kako pistolj od 75W odlemljuje kondenzatore, grijes na jednoj strani - ispadaju obje van . ali, promjenio kondenzatore - ploca proradila i radi dan danas .


kapacitet treba biti jednak u svakom slucaju, a napon moze biti jednak ili veci. manji nikako.

Hmm, to je neka starija matična sigurno u pitanju... ove danas su prilično osjetljive

Potvrđujem zadnju konstataciju.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 11:02   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Hmm, to je neka starija matična sigurno u pitanju... ove danas su prilično osjetljive
u svakom slucaju je novija nego ova iz teme (PIII generacija, dakle socket 370, negdje 2001). uostalom evo.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 11:11   #7
willy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Podravina
Postovi: 62
a da samo odrezes taj kut gdje to smeta plastika za kondenzator? opet ti ostanu ove kvacice za hladnjak, ne petljas nista po samoj ploci.[/QUOTE]
nebi islo jer sa druge strane je onda capica za zatezanje procesora. ploca me dosla 20 kn tak da nije puno al volim biti siguran to sto radim. sad onda krecem u nabavu kondenzatora. puno hvala svima
willy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na