Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2010., 12:37   #301
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
M SAN grupa PROFITER
KING ICT HEROJ

Vipnet PROFITER
T-mobile Hrvatska HEROJ
Iskon Internet PRAVEDNIK

vjerujem da je algoritam za kreiranje imiđa firme radio overtime... čak i preko noći
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 12:50   #302
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
koji proljev, hebali ih prosjeci, neka stave plaće po zanimanjima.

jer u t-mobile-u jedan manager na vecoj poziciji ima po 80-90000kn, a šljaker u uredu ima 3500-4000

da ne kazem u ovim informatičkim firmicama, gdje serviseri i prodavači imaju u prosjeku od 2500 do 3500 plaću...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 13:18   #303
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ma nije to samo kod nas. IT nije ono što je bio. U USA najbolje plaćeni poslovi vezani su za kemijsku, farmaceutsku i naftnu industriju.
Naravno, samo što opet kao i svugdje drugdje, zavisi kakvu imaš poziciju - ako radiš u istraživanju ili imaš nekakvu menadžersku funkciju - plaća je odlična, a ako si tehničar ili šljaker u proizvodnji, plaća je osrednja.
Iako, ako radiš u istraživanju, svakako moraš biti vrhunska klasa i uložiti puno truda i muke da bi se dočepao takvog položaja (kao i drugdje ofc).
Ako si tehničar ili šljaker, plaća nije neka velika sreća.
Prosjeci nisu mjerodavni generalno gledajući, treba gledati prosjek unutar firme/grane po struci/poslu radnika.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 13:46   #304
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Cek, cek malo..to su place sa zavrsenim fakultetom??Pa HV, tj HRM sa srednjom skolom i cinom razvodnika ljudi imaju placu od cca 10,000.00 krznatih zivotinjica.Barem mi tako prica jedan poznanik...a siguran sam da me ne laze jer vidim kako zivi.
Nema vise od 5500-6000kn siguran sam, bolje sam informiran od tebe
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 13:53   #305
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Naravno, samo što opet kao i svugdje drugdje, zavisi kakvu imaš poziciju - ako radiš u istraživanju ili imaš nekakvu menadžersku funkciju - plaća je odlična, a ako si tehničar ili šljaker u proizvodnji, plaća je osrednja.
Iako, ako radiš u istraživanju, svakako moraš biti vrhunska klasa i uložiti puno truda i muke da bi se dočepao takvog položaja (kao i drugdje ofc).
Ako si tehničar ili šljaker, plaća nije neka velika sreća.
Prosjeci nisu mjerodavni generalno gledajući, treba gledati prosjek unutar firme/grane po struci/poslu radnika.
Vjerujem da si se zaposlio u struci pa bih ti želio postaviti par pitanja:

Da li se smije znati gdje ti radiš i kakva ti je plaća? Koja pozicija? Koliko dugo ti je trebalo da nađeš posao? Kakva je potražnja za kemičarima?

Namjeravam upisat kemiju na PMFu ili kemijsko inžinjerstvo, možda čak i farmaciju pa me zanima
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 14:05   #306
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Da li se smije znati gdje ti radiš i kakva ti je plaća?

Namjeravam upisat kemiju na PMFu ili kemijsko inžinjerstvo, možda čak i farmaciju pa me zanima
oho, budući kolega!
Ja sam student na kemijskom inženjerstvu i naravno, još nisam redovno zaposlen pa mogu prenijeti samo ono što znam ili sam čuo o budućoj struci.
Što se tiče plaća, plaće tehničara kreću se oko 4000-5000 kn u Hrvatskoj, ako radiš u laboratoriju kao inženjer možeš računati na 10 000 kuna, i više.
Sve zavisi o profilu tvrtke u kojoj radiš i što radiš, tako da je dosta nezahvalno govoriti o tome
O poslovima: Link

Ako te još nešto zanima, pitaj tu ili na PM
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 18:01   #307
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Gx25 Pregled postova
Nema vise od 5500-6000kn siguran sam, bolje sam informiran od tebe
placaje je tolika, ali koliko sam mu vidio na odresku od place ima jos neke dodatke,za posebene uvjete rada (mislim da je u pitanji smjenski rad i neki dodatak za zracenje jer radi na radaru ), pa na to jos odvojeni zivot i putne troskove.Tako da sve ukunpo dodje 10.000,00 kuna
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 10:02   #308
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Molio bih za misljenje: da li ima smisla upisivati tecajeve i ganjati certifikate sa ciscove i/ili microsoftove akademije uz titulu dobivenu nakon zavrsene vise skole bacc.ing.tech.inf?
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 10:09   #309
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
ak te to zanima upisi. poslodavcu pokazuje tvoje podrucje interesa. a ak to zelis upisat sam da imas onda radje tih 6-7kkn potrosi negdje drugdje
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 10:33   #310
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Molio bih za misljenje: da li ima smisla upisivati tecajeve i ganjati certifikate sa ciscove i/ili microsoftove akademije uz titulu dobivenu nakon zavrsene vise skole bacc.ing.tech.inf?
Naravno da ima smisla. Svako dodatno obrazovanje dobro dođe kod zapošljavanje jer ti daje prednostt.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 11:15   #311
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Radi se o tome sto 'stručni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka informacijske tehnologije', iliti skraceno bacc. ing. techn. inf. podrazumijeva ovo:

Poslovi održavanja računalnih sustava:

* izrada optimalnih konfiguracija osobnih računala za različite poslove
* odabir i konfiguriranje programske potpore prema zahtjevima poslovnog procesa
* podrška projektiranju i izradi programske podrške
* održavanje baza podataka
* konfiguriranje i održavanje računalnih mreža
* konfiguriranje i održavanje operacijskih sustava
* nadzor nad sigurnosti računalnog sustava i podataka (zaštita od neovlaštenog pristupa, planiranje izrade sigurnosnih kopija podataka)
* konfiguriranje i održavanje računala za nadzor i upravljanje industrijskim, energetskim i drugim procesima

Poslovi podrške korisnicima:

* obuka korisnika za rad na računalu i uporabu različitih aplikacija
* postavljanje i konfiguriranje operacijskog sustava i aplikacija na računalima korisnika


Titula ing. je ipak malo jaca od bilo kojeg tecaja ili certifikata, pa razmisljam da li je svrsishodno ici dalje ulagati u certifikate microsofta ili cisca nakon svega ovoga.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 11:20   #312
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ceritfikati MS/CISCO ti daju specifično znanje koje nećeš dobiti na faxu. Ovo ne govorim iz vlastitog iskustva nego prenosim riječi prijatelja koji je završio FER i sada je otišao na CISCO.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 11:38   #313
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Radi se o tome sto 'stručni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka informacijske tehnologije', iliti skraceno bacc. ing. techn. inf. podrazumijeva ovo:

Poslovi održavanja računalnih sustava:

* izrada optimalnih konfiguracija osobnih računala za različite poslove
* odabir i konfiguriranje programske potpore prema zahtjevima poslovnog procesa
* podrška projektiranju i izradi programske podrške
* održavanje baza podataka
* konfiguriranje i održavanje računalnih mreža
* konfiguriranje i održavanje operacijskih sustava
* nadzor nad sigurnosti računalnog sustava i podataka (zaštita od neovlaštenog pristupa, planiranje izrade sigurnosnih kopija podataka)
* konfiguriranje i održavanje računala za nadzor i upravljanje industrijskim, energetskim i drugim procesima

Poslovi podrške korisnicima:

* obuka korisnika za rad na računalu i uporabu različitih aplikacija
* postavljanje i konfiguriranje operacijskog sustava i aplikacija na računalima korisnika


Titula ing. je ipak malo jaca od bilo kojeg tecaja ili certifikata, pa razmisljam da li je svrsishodno ici dalje ulagati u certifikate microsofta ili cisca nakon svega ovoga.
Titula nazivno je jača, ali cjelokupan gornji opis mi apsolutno ništa ne znači. To što je sve navedeno je apsolutno smiješno, u praksi je potpuno nedefinirano i (skoro pa) neupotrebljivo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:01   #314
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ceritfikati MS/CISCO ti daju specifično znanje koje nećeš dobiti na faxu. Ovo ne govorim iz vlastitog iskustva nego prenosim riječi prijatelja koji je završio FER i sada je otišao na CISCO.
Kako koji fax. ja sam na TVZu pa smo u jednom predmetu cak i konfigurirali CISCO routere. Nismo ih imali fizicki nego smo to radili u BOSON-u (software za kreiranje mreza), ali je bio CLI od CISCA.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:09   #315
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da pogodim jedan semestar si to radio? CCNA traje sedam mjeseci tako da nije za usporedbu. No sve je na tebi. Ako želiš dodatna znanja upiši, ako ne želiš nemoj upisati. Vrlo jednostavno.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:49   #316
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Titula nazivno je jača, ali cjelokupan gornji opis mi apsolutno ništa ne znači. To što je sve navedeno je apsolutno smiješno, u praksi je potpuno nedefinirano i (skoro pa) neupotrebljivo.
Ajde molim te malo pojasni svoj odgovor. Sto je tu neupotrebljivo?

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da pogodim jedan semestar si to radio? CCNA traje sedam mjeseci tako da nije za usporedbu. No sve je na tebi. Ako želiš dodatna znanja upiši, ako ne želiš nemoj upisati. Vrlo jednostavno.
Ok, za cisco mi je razumljivo ici na dodatno obrazovanje jer se ipak radi o njihovoj tehnologiji koja se iskljucivo radi na njihovoj akademiji.

Ako neki faks i ima nesto njihovo u programu onda je to kao sto je kolega rekao vise da se spomene, ne radi se na njihovoj opremi itd., i naravno da se ne moze usporediti sa gotovo cijelom skolskom god rada na akademiji.

Dobro, sto je sa MS-om i njihovim certifikatima? Koliko se bas certifikat cijeni kod poslodavaca? Svi smo culi hrpu prica o ekipi koja ima certifikate a misli da je dvdrom drzac za kavu, tako da ono...
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:53   #317
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da pogodim jedan semestar si to radio? CCNA traje sedam mjeseci tako da nije za usporedbu. No sve je na tebi. Ako želiš dodatna znanja upiši, ako ne želiš nemoj upisati. Vrlo jednostavno.
Vise se ne sjecam , al znam da smo radili isto sto se i radi na CCNA u prvom dijelu (Network Fundamentals).

Ti za svaki certifikat od CISCO-a mozes kupiti knjigu u algoritmu koja dodje oko 1500kn i uciti doma na packet tracer-u i ici polagati certifikat, jedino sta neces raditi na zivoj opremi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 12:53   #318
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Ajde molim te malo pojasni svoj odgovor. Sto je tu neupotrebljivo?
Potpuno sve.

Ovakav opis točaka što si dao ne daje apsolutno nikakvu informaciju o konkretnom znanju. Da ne govorim o bizarnim glupostima od "izrada optimalnih konfiguracija osobnih računala za različite poslove" preko "konfiguriranje i održavanje računalnih mreža" do "nadzor nad sigurnosti računalnog sustava i podataka (zaštita od neovlaštenog pristupa, planiranje izrade sigurnosnih kopija podataka)".

Prestrašno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:15   #319
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Titula nazivno je jača, ali cjelokupan gornji opis mi apsolutno ništa ne znači. To što je sve navedeno je apsolutno smiješno, u praksi je potpuno nedefinirano i (skoro pa) neupotrebljivo.
ma to je samo opis studija (vjerojatno c/p sa stranice od faksa), a na malo kojem faksu se nauci nesto radit.. evo ja sam jucer isto postao bakalar, pa neznam stvarno sto bih ja s tim mogao radit, osim davat instrukcije. ono sto ces radit, ces naucit tek kad to pocnes stvarno i radit.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 13:19   #320
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
@Iggy - znaci, primjerice, znati osmisliti i osposobiti mrezu u nekoj firmi od recimo 50tak radnih stanica je tebi neupotrebljivo?
Znati preporuciti optimalne kanfiguracije za obavljanje određenog posla je bezveze, a prestrasno je znati upravljati svom tom mreznom opremom i napraviti zastitu + recimo nekakav server gdje ce se spremati backup?

@rodney - da, napravio sam c/p sa stranice od faksa, to su sluzbeni hrvatski nazivi, slazem se da zvuci pomalo pompozno i preseravajuce ali tako je kako je, bitno je znanje iza toga
bluefluid je offline   Reply With Quote