Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2009., 14:15   #1
zduvnja4
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: levno
Postovi: 25
Kupnja laptopa, ekran jako bitan!!

Bok,

evo kupujem novi laptop, pošto sam na informatičkom fakultetu ne bih znači neki basic ali osobno mi nije bitna grafička kartica, jer igrice su me prošle ...
Namjeravam lap koristiti bar 3 godine!

e sad bitno mi je pošto nosim naočale i provodim na kompu po 8 sati dnevno najamnje, jer radim, da mi je ekran što bolje i ugodniji za rad.
Zbog dosta apliakcija i preglednosti kupio bih si 17" monitor.
Inače za stolni komp ima dellov monitor 20" i slika je bolesno dobra, nije onak isprana ko na samsungovim (imao sam jedan njihov) i boje su full žive, uglavnom ugodan za rad u potpunosti.

E sad htio bih i to i za laptop.
da li valjaju ovi novi laptopi sa LED tehnologijom osvjetljenja ekrana, mislim jesu ugodniji za rad?
Gledao sam malo i nekako se mislim između Toshibe i HP-a, gledao sam ovaj komp od HP-a koji vidim da svi uzimaju - hp 4710s ali koliko vidim ljudi se žale na kvalitetu ekrana a to je ono što mi je najbitnije.
A od toshibe sam gledao Satellite P300/300D
šta mislite kakav je on?

molio bih vas za vaše preporuke

podzrav
zduvnja4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 14:24   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Koliko para misliš potrošiti? Takav lap baš neće biti jeftinjava.
Savjet: baci oko ovdje
http://www.callidus.hr/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2009., 15:02   #3
zduvnja4
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: levno
Postovi: 25
a što je jeftinije to bolje, jel moguće do nekih 7.000 -8.000 kn?
znači samo ekran je bitan, da me glava ne boli ))
zduvnja4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 15:06   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Na stranici koju sam ti dao ćeš naći takvih laptopa samo treba malo klikati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 23:40   #5
zduvnja4
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: levno
Postovi: 25
evo ga,nakon dugo googleanja našao sam si favorite e sad mi trebaju iskustva iz prve ruke, znači najbitniji mi ekran!

1) Dell Studio 17
npr. http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=3674

2) Toshiba Satellite P300d
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=4228

3) HP ProBook 4710s
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=4197

e sad recite mi ostale bitne stvari, proc? inače u toshibi je amd, jel to + ili -?
ako imate još koji komp za prijedlog slobodno navedite.

šta mislite o acerima? nekako sam stekao dojam da nisu neka kvaliteta?

lenovo sam izbacio iz priče jer jedino što mi tam valja je T serija koja je bolesno skupa al opet dizajn je užas.


a da, kad sam vidio npr. službene stranice od HP-a, toshibe, Lenova ili Della (npr. američki website) ostao sam paf koje modele i dizajn oni tamo imaju, kod nas je zadnja škart roba tu na prodaju.
zduvnja4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 08:27   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
HP slobodno izbaci sa spiska - veliki ekran slabe rezolucije, izbijanje pozadinskog osvjetljenja.
Sve koje si odabrao su u rangu 5k kn. Zašto? Napisao si da imaš više love na raspolaganju, a lapovi u 5k kn ne mogu imati kvalitetan ekran. Odi na stranicu koju sam ti dao i potraži podatke o Toshiba Tecri S10 i ThinkPadu R500 pod 'Prijenosnici - Poslovna primjena'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 09:59   #7
zduvnja4
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: levno
Postovi: 25
ma može do 7.000 - 8.000 kn al slaba je ponuda općenito 17" laptopa al nisam našao neki dobar sa tom cjenom. Kao što sam rekao samo mi je ekran bitan. budem sad pogledao od della kakvihjoš imaju.

zato i pitam da mi ljudi predlože jer ne mrem ovak googlanjem naći koji je ekran dobar, znači bitno mi je da netko ko je već probao da da savjet
zduvnja4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 10:18   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Pazi, ovako. Za 7-8k kn možeš dobiti odličan 15,4" ekran, a nikako 17". Za tu lovu ćeš dobiti prosječan 17". Odluči šta hoćeš i onda traži. Kvalitetan 15,4" ekran ima istu rezoluciju kao i prosječan 17", dakle na istom si u smislu veličine prikaza. Ako ćeš puno buljiti u njega (a hoćeš), onda je bolji kvalitetan 15,4" nego prosječan 17".
Baci pogled ovdje pod '5. Rezolucije' i obrati pažnju na broj pixela, pa će ti biti jasnije
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50691
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 21:57   #9
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ima za 6k na nabavi acer 8730zg hd 18.4" 16:9 ekran kako nema ništa?

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 31.08.2009. u 02:14.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2009., 07:41   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Dotični ima 18,4" ekran sa response time od 8ms, a HD4570 grafa ima DD2. Stvarno misliš da je to dobra kombinacija? Osim toga, 'Acer', 'odličan ekran' i '6.600kn' teško mogu ući u istu rečenicu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2009., 16:32   #11
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dotični ima 18,4" ekran sa response time od 8ms, a HD4570 grafa ima DD2. Stvarno misliš da je to dobra kombinacija? Osim toga, 'Acer', 'odličan ekran' i '6.600kn' teško mogu ući u istu rečenicu.


Hm ima i jeftinijih acera koji imaju odličnu sliku bar nije isprana kao na hp, koliko sam ih bio vidio par, neka sam uživo vidi što mu odgovara tako će biti najbolje. ima on i jeftini acer emachines g725 čini mi se 17,3'' 1600x900, oko 3500 kn je 2gb rama 250 harda dual core 2.0 grafika vrti cod2 recimo, to bi mu i najpametnije bilo da ne baca novce, jer vidim da mu ne treba za nešto baš zahtjevno... ali nek sam prvo vidi, ako mu ekran 'legne' to je to.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2009., 01:30   #12
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
HP slobodno izbaci sa spiska - veliki ekran slabe rezolucije, izbijanje pozadinskog osvjetljenja.
Sve koje si odabrao su u rangu 5k kn. Zašto? Napisao si da imaš više love na raspolaganju, a lapovi u 5k kn ne mogu imati kvalitetan ekran. Odi na stranicu koju sam ti dao i potraži podatke o Toshiba Tecri S10 i ThinkPadu R500 pod 'Prijenosnici - Poslovna primjena'.
Meni osobno se HP cini najboljim.."slabe rezolucije" pa ima najjaču od ovi 3 1600 x 900 resolution + Anti-Glare tako da nekužim ovo izbijanje pozadinskog osvjetljenja?
Uz to HP ima 8-cell bateriju i autonomiju daleko vecu (4:30h) treba ipak i ostale specifikacije pogledat, ne samo ekren.
Taj model je meni osobno jedan on lepših zbog dizajna tipkovnice.
Jedina mana mu je kaj ima kratku garanciju, ko svi HPi.
Imaš tu drgačijih modela, sam manjim razlikama u specifikacijama.
Meni je najbolji NX631EA ima slabiji proc., al ima više memorije, sa bluetooth-om je i jeftiniji
Redline je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na