Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2017., 10:34   #1
mv1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: zg
Postovi: 4
WiFi mreža sa jednim DHCP

Pozdravljam sve aktivne i one malo manje aktivne članove (kao što sam i sam) na forumu i imam jedno pitanje.

Kako podesiti wifi mrežu sa jednim DHCP i više AP u mreži povezanih žicom i wds-om, a da se ne mora svaki put korisnički uređaj prijavljivati na AP preko kojeg se spaja (odnosno kad je u pokretu pa se prebacuje sa jednog na drugi)???

Da li se može podesiti isti način rada kao kod GSM mreže (prelazak sa jedne bazne na drugu a da nepuca veza)???
mv1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 10:44   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Svima isti SSID, poveži AP-ove žicom i na jednom uređaju digni dhcp server.
AP-ovi idu 1,6 i 11 kanal za prebacivanje ko na gsm mreži (seamless roaming).
WDS u tom slučaju moraš izbjeć.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.02.2017. u 11:38.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2017., 10:58   #3
mv1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: zg
Postovi: 4
To sam sve napravio, negdje sam išao sa wds-om jer nemam žicu, al mi neradi "semlesss roaming" u pravom smislu rjeći.

Znaci krajnji uređaj se prebacuje sa jednog na drugi (ovisno o jačini signala) ali se svaki put prilikom prebacivanja odjavljuje sa jednog i prebacuje na drugi (znaci prekida se konekcija-odnosno rad svih aplikacija na krajnjem uređaju).

Ovo sam htio, al je ovaj nacin pređvidjen za novi standard 802.11k, (novi uređaji: http://www.linksys.com/us/seamless-roaming/) kojeg neamam na postojećim uređajima (802.11b i g). Pitanje je da li se može podesiti nešto slično i na ovim uređajima???

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.02.2017. u 11:49.
mv1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 11:47   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Rubna područja su uvijek problematična.
Nisi naveo precizno uređaje i skicu sa pozicijom u prostoru.
Ovo iz razloga pronalaženja idealne / bolje pozicije pojedinog uređaja, usmjerenja antena.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 11:49   #5
mv1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: zg
Postovi: 4
nije to bitno

uređaji su WRT54G

Bitno je da li se na njima može podesiti seamless roaming ili ne???
mv1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 11:53   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Vjerojatno ne. Treba potražiti savjete kako "minimalizirati" probleme u tom "roamingu".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 21:26   #7
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ako zaboravimo malo na nove standarde, centralizirane sustave s kontrolerima i zamislimo mrežu kao skup neovisnih ap-ova u takvoj mreži ces cesto imati ovo sto ti opisujes jer se on svaki put authenticira sa ap-om, associra sa novim... Osim ako ap nema neki svoj način, sto osobno neznam za ovaj ap no lagano sumnjam, treba bas kako je Nikky rekao pogledati kako napraviti preklapanja da se probing i slicne stvari smanje pa ce u ukupni roaming biti kraci. Fora je sto je u početku standard predvidio ali nije tehnički opisao roaming, pa je svaki proizvođač to zamislio na neki svoj način. Da se mene pita niš bez kontrolera. 😁😁😁

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 08:30   #8
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Pogledaj mikrotik, imaju capsman podrsku (kontroler kolko kontam) i dodatno mos stavit threshold signala za spajanje. Plus ako ima tunele izmedju ap-a dobivas pravi roaming kakav trazis. Nisam slagao jer nemam sve mikrotik uredjaje doma u mrezi ali citao sam
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na