Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2013., 18:43   #4411
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Hahaha sestra

Ne koristi APP2SD, ima nekolicinu aplikacija što joj treba (Gtalk, Viber, Whatsapp, Quickpic, ES File Explorer, Opera Mobile, weather app, app za notes i app za office i PDF dokumente i mislim da je to to. Za to joj je i dovoljno ono što je slobodno na mobu.

Inače, ja sam prije izbjegavao koristiti App2SD (na kraju krajeva, ovaj ROM gore ga niti nema osim onog tvorničkog). Za dodatne appove sam koristio Link2SD koji je radio odlično.
ok sori, cura krivo procitao

ma da, i ja isto koristim to, file explorer, browser je vjerojatno integriran, weather app, viber i whatsapp, facebook eventualno skype, notes i calendar... i to je to... al poludim kad mi izbaci not enough memory npr kad radim update aplikacije -_-
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 01:44   #4412
jukaka
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: split
Postovi: 5
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ako ti je custom ROM uzrok problema, stavit će ti orginalni i vjerojatno to naplatit. Ako je hardverski kvar onda ne bi trebao imat problema.
a znas li mozda koliko bi mi to otprilike naplatili?
jukaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2013., 02:58   #4413
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
A možda sat servisa, stvarno ne znam. Čini mi se da je u tvom slučaju neki problem sa baterijom ili sklopom za punjenje. Šalji na servis ako imaš garanciju.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 11:19   #4414
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Hahaha sestra

Ne koristi APP2SD, ima nekolicinu aplikacija što joj treba (Gtalk, Viber, Whatsapp, Quickpic, ES File Explorer, Opera Mobile, weather app, app za notes i app za office i PDF dokumente i mislim da je to to. Za to joj je i dovoljno ono što je slobodno na mobu.

Inače, ja sam prije izbjegavao koristiti App2SD (na kraju krajeva, ovaj ROM gore ga niti nema osim onog tvorničkog). Za dodatne appove sam koristio Link2SD koji je radio odlično.
evo stavljeno gore... to je onaj original njegov rom ili?
mislim da je takav izgled imao i kad sam ga dobio prvi put u ruke...
i na hrvatskom je

EDIT: na ovom romu sam imao problem sa usb konekcijom i prije... kad god spojim na komp preko usba i prebacujem fileove to traje i traje i traje i onda pukne npr fajl od 10mb mi prebacuje 5min i onda mi pukne veza... :/ kako to rjesit?

thx, sad samo da sredim sve postavke i valjda je to to...

Zadnje izmijenjeno od: Papcina. 05.02.2013. u 11:51.
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 12:30   #4415
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
To je nešto do tebe, jer ja sam nakon instalacije ROM-a bez problema prebacio valjda 6GB podataka sa kompa na SD karticu preko USBa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 13:18   #4416
Gongy
Registered User
 
Gongy's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Prijedor
Postovi: 120
Citiraj:
Autor jukaka Pregled postova
mobitel nece uopce da upali,pokusa sam pritisnut vol+ i vol- i power tipke zajedno,pojavi mi se na trenutak rozi ekran i ugasi se...garanciju imam jos godinu i 2 mjeseca,samo je problem sto sam ja uradio root mobitela i stavio custom rom,pa ne znam hoce li mi vrijediti garancija...
Vidi ovako,prenijecu ti svoje iskustvo slicno tvome,naime meni je isto mob prolupao poslije jednog ubacivanja stock roma vise se nije htjeo pokrenuti,odnosno ispod kao da sve radi ok ali je ekran samo bio bijel,pokusavao sam sve i svasta,satima i danima googlao u potrazi za rjesenjem svog problema ali na kraju sam onako na slijepo uradio hard reset ubacio onaj stock Germany 2.3.6 i odnio mob na garanciju,malo me plasilo jer sam na njemu prije toga imao sve custom,rom,recovery,root... ali sam logicno razmisljao ako meni poslije bezbroj pokusaja i razno raznih metoda nije poslo za rukom da ga pokrenem mala je vjerovatnoca da ce i oni uspjeti,mada nije iskljuceno da hoce,ali opet stavim prst na celo i razmislim,kakve su sanse da ce oni tamo gubiti sate i sate da ga oporave,a u servisima uglavnom funkcionisu tako sto pokusaju ga ukljuciti i ako ne ide flashaj rom,ako ni to ne pali mjenjaj maticnu ili sta je vec otislo i gotovo,meni je konkretno na kraju se ispostavilo da je display rekao good bay ,zamjenili su ga ponovo ubacili stock rom i vratili ga bez da me iko upitao bilo sta...pa ti sad sam procjeni sta ti je ciniti ali ako ga do sada nisi pokrenuo i odbija svaki vid saradnje,a citao sam i na drugom forumu da tvoj mobitel apsolutno odbija svaki vid saradnje,heheh,tj. pokusaj da ga ukljucis,SERVIS,pokusaj opet hard onom germany verzijom i pazljivo mozda si negdje nesto propustio (bez uvrede svima nam se desi da nekad zaboravimo neku malu sitnicu) i odnesi na servis sumnjam da ce sta primjetiti jer iz tvoje price taj mob je u klinickoj smrti!POZZZ I JAVI STA SI NAPRAVIO

EDIT:
Sad sam primjetio da si napisao da ti se na trenutak pojavi rozi ekran,a jel tebi kartica particionirana,ako imas one ext i swap particije izbrisi to,formatiraj karticu i nek bude samo jedna particija FAT32 onda prebaci stock rom dload>update.app na nju pa pokusaj hard sa one tri tipke,particije mozes obrisati recimo ovim alatom http://forum.xda-developers.com/wiki...d_partitioning imas tu i mali tutorial!
Ne pravim se pametan niti tebe podcjenjujem ali znam da je meni zbog tih particija jednom mob zapeo u klinicku smrt,isto tako samo na kratko rozi ekran i napise mi install aborted,kada sam obrisao particije sve je proslo glatko!

Zadnje izmijenjeno od: Gongy. 05.02.2013. u 13:29.
Gongy je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 16:57   #4417
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
To je nešto do tebe, jer ja sam nakon instalacije ROM-a bez problema prebacio valjda 6GB podataka sa kompa na SD karticu preko USBa.
a jel mozes otvorit settings u porukama? meni ni tad a ni sad neide...
drugo sve sljaka...
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 17:29   #4418
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Papcina Pregled postova
a jel mozes otvorit settings u porukama? meni ni tad a ni sad neide...
drugo sve sljaka...
Sad ide bez problema. Ali znam da je meni to prije bio sitan problem (al nisam ziher na kojem ROM-u), jer nekad si mogao, nekad ne - ne znam o čemu je ovisilo. Ali s obzirom da mi je bilo potrebno samo jednom, to mi nije predstavljao problem veći.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 19:11   #4419
jukaka
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: split
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Gongy Pregled postova
Vidi ovako,prenijecu ti svoje iskustvo slicno tvome,naime meni je isto mob prolupao poslije jednog ubacivanja stock roma vise se nije htjeo pokrenuti,odnosno ispod kao da sve radi ok ali je ekran samo bio bijel,pokusavao sam sve i svasta,satima i danima googlao u potrazi za rjesenjem svog problema ali na kraju sam onako na slijepo uradio hard reset ubacio onaj stock Germany 2.3.6 i odnio mob na garanciju,malo me plasilo jer sam na njemu prije toga imao sve custom,rom,recovery,root... ali sam logicno razmisljao ako meni poslije bezbroj pokusaja i razno raznih metoda nije poslo za rukom da ga pokrenem mala je vjerovatnoca da ce i oni uspjeti,mada nije iskljuceno da hoce,ali opet stavim prst na celo i razmislim,kakve su sanse da ce oni tamo gubiti sate i sate da ga oporave,a u servisima uglavnom funkcionisu tako sto pokusaju ga ukljuciti i ako ne ide flashaj rom,ako ni to ne pali mjenjaj maticnu ili sta je vec otislo i gotovo,meni je konkretno na kraju se ispostavilo da je display rekao good bay ,zamjenili su ga ponovo ubacili stock rom i vratili ga bez da me iko upitao bilo sta...pa ti sad sam procjeni sta ti je ciniti ali ako ga do sada nisi pokrenuo i odbija svaki vid saradnje,a citao sam i na drugom forumu da tvoj mobitel apsolutno odbija svaki vid saradnje,heheh,tj. pokusaj da ga ukljucis,SERVIS,pokusaj opet hard onom germany verzijom i pazljivo mozda si negdje nesto propustio (bez uvrede svima nam se desi da nekad zaboravimo neku malu sitnicu) i odnesi na servis sumnjam da ce sta primjetiti jer iz tvoje price taj mob je u klinickoj smrti!POZZZ I JAVI STA SI NAPRAVIO

EDIT:
Sad sam primjetio da si napisao da ti se na trenutak pojavi rozi ekran,a jel tebi kartica particionirana,ako imas one ext i swap particije izbrisi to,formatiraj karticu i nek bude samo jedna particija FAT32 onda prebaci stock rom dload>update.app na nju pa pokusaj hard sa one tri tipke,particije mozes obrisati recimo ovim alatom http://forum.xda-developers.com/wiki...d_partitioning imas tu i mali tutorial!
Ne pravim se pametan niti tebe podcjenjujem ali znam da je meni zbog tih particija jednom mob zapeo u klinicku smrt,isto tako samo na kratko rozi ekran i napise mi install aborted,kada sam obrisao particije sve je proslo glatko!
hvala na savjetima...problem je sta meni nista ne pise na mobitelu...jednostavno samo rozi ekran i ugasi se kod hard reseta...a ne virujen da je do custom roma jer sam na tom istom romu bez problema radio mjesec i vise dana...a i nije mi bilo prvi put da ga instaliram....tako da mislim da nije problem u tome da sam nesto zeznuo,makar,sve je moguce...ali sad je kasno,odnio sam ga u servis,rekao da se ne pali,on je pokusao,nije uspio,i uzeo ga...sad cemo vidjet sto ce bit,valjda ce me nazvati ako je do mene i reci mi da bi trebao platiti i koliko te da odlucim hocu li..
jukaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 16:56   #4420
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
imam problem s primanjem mms-ova..
jednostavno ne želi primiti..
postavke su u redu, data roaming mi je uključeno (zvao SZK i rekli mi da to uključim), AP mi je u redu, napravio ručno..

e sad, imam fundowsky 4.1.1 pa da nije do njega.. na stocku i ostalim ROMovima nisam ni probao mms tak da neznam.. u SZK mi rekli da mi možda i sim kartica u banani, jer to je ona stara..

rekli mi i da isprobam na drugom mobitelu, stavio u frendov Sonic, al tamo ni nema poruke tak da ne mogu otvorit..

dal tele2 ima kakvi drugi servis za pogledat mms?
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2013., 16:10   #4421
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Sad ide bez problema. Ali znam da je meni to prije bio sitan problem (al nisam ziher na kojem ROM-u), jer nekad si mogao, nekad ne - ne znam o čemu je ovisilo. Ali s obzirom da mi je bilo potrebno samo jednom, to mi nije predstavljao problem veći.

e koliko ti traje baterije na tom romu? meni je kaos zesci... oko 6-7h ako mi izdrzi....

mislis da ce mi battery calibration pomoci?
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 16:17   #4422
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Papcina Pregled postova
e koliko ti traje baterije na tom romu? meni je kaos zesci... oko 6-7h ako mi izdrzi....

mislis da ce mi battery calibration pomoci?
Znam da je curi trajao preko 2 dana sad ovaj vikend (inače preko tjedna kad je agresivnija potrošnja onda 2 dana točno), stalno upaljen 3G, Viber, gTalk, Whatsapp. WLAN je uglavnom ugašen.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 17:59   #4423
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
imam problem s primanjem mms-ova..
jednostavno ne želi primiti..
postavke su u redu, data roaming mi je uključeno (zvao SZK i rekli mi da to uključim), AP mi je u redu, napravio ručno..

e sad, imam fundowsky 4.1.1 pa da nije do njega.. na stocku i ostalim ROMovima nisam ni probao mms tak da neznam.. u SZK mi rekli da mi možda i sim kartica u banani, jer to je ona stara..

rekli mi i da isprobam na drugom mobitelu, stavio u frendov Sonic, al tamo ni nema poruke tak da ne mogu otvorit..

dal tele2 ima kakvi drugi servis za pogledat mms?
Meni je radilo na stocku. Jesu ti dobro podešeni APN-ovi?

http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/privatni-korisnici-bonovi/tehnicka-podrska/rucne-mms-i-gprs-postavke/mms62/?typid=1&d=267&mms=1&dta=1

I da, Data Roaming nema veze s tim uopće ali ok.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 23:44   #4424
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Znam da je curi trajao preko 2 dana sad ovaj vikend (inače preko tjedna kad je agresivnija potrošnja onda 2 dana točno), stalno upaljen 3G, Viber, gTalk, Whatsapp. WLAN je uglavnom ugašen.
wtf?! meni ni na jednom nije trajao dulje od 24h!
isto 3g stalno upaljen, wlan gotovo nikad, viber i whatsapp i sms i pozivi cesto...

sto da radim? neki savjet?
jel ti baterija origigi ili?
Papcina je offline   Reply With Quote