Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2012., 23:20   #3031
dudum48
Registered User
Moj komp
 
dudum48's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
Nisam znao da ima hrvatski 2.3.6,
piše lokacija : Banja Luka..
dudum48 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 00:32   #3032
quasi
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 18
da, provajder je m:tel, ista firma koja posluje u srbiji pod imenom m:ts no kako vidim po forumima ni tamo niko ne dobija 2.3.6 pa mi bas cudno.

@goranszd da li to znaci da bih morao da radim downgrade na onaj indijski ili neki drugi?
ima li neki drugi tool sa kojim mogu rootati 2.3.6?

cini mi se da sam na prethodnim stranama procitao da si ti testirao neki internacionalni 2.3.6 koji je izasao? da li ti je frekvencija bila ista kao kod mene ako se sjecas?
pretpostavljam da je taj u stvari na ovom telefonu jer nije bilo nikakvih aplikacija osim tipa facebook, twitter itd. no odmah je odradio update istih.
quasi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2012., 02:33   #3033
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ako nekoga zanima, što se tiče CM7 KANG (3. nighty) i Supercharger skripte - stavio sam zadnju verziju skripte i izgleda da je za sada prošao "hard to kill launcher". Mob se digao, prošao sve kod boota i radi ~2 dana kako treba.

U opcijama sam odabrao local.prop, opciju da integrira u init.rc te opciju 3 (256HP balanced mislim da je to) za postavke OOM-a i Launchera.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 09:33   #3034
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor quasi Pregled postova
da, provajder je m:tel, ista firma koja posluje u srbiji pod imenom m:ts no kako vidim po forumima ni tamo niko ne dobija 2.3.6 pa mi bas cudno.

@goranszd da li to znaci da bih morao da radim downgrade na onaj indijski ili neki drugi?
ima li neki drugi tool sa kojim mogu rootati 2.3.6?

cini mi se da sam na prethodnim stranama procitao da si ti testirao neki internacionalni 2.3.6 koji je izasao? da li ti je frekvencija bila ista kao kod mene ako se sjecas?
pretpostavljam da je taj u stvari na ovom telefonu jer nije bilo nikakvih aplikacija osim tipa facebook, twitter itd. no odmah je odradio update istih.
sad sam na poslu pa ti nemogu dat link za zip file s kojim rootaš 2.3.6.... nemoj stavljat indijski nema to veze s rootanjem

Na svim originalnim romovima koji su iznad2.3.3, znači 2.3.5 , 2.3.6 ti je veća frekvencija
__________________
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 11:28   #3035
mark11
Banned
 
mark11's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: split
Postovi: 21
Talking

Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
Zašto ne bi bilo istine? Kamera je 5mp. I tih 5mp NE označava kvalitetu slike, nego veličinu slike u pixelima.


zar to nije jedno te isto?
mark11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 12:47   #3036
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor mark11 Pregled postova
zar to nije jedno te isto?
ne. 3mp je 2048x1536 pixela, 5mp je 2592x1944 pixela. broj mega pixela označava veličinu slike i ništa drugo. kvaliteta je određena drugim parametrima.

tako će npr. DSLR od 5mp vjerojatno imati puno bolju sliku nego digitalac od 12mp.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 12:52   #3037
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Citiraj:
Autor mark11 Pregled postova
zar to nije jedno te isto?
Veličina senzora (pikseli) nema veze s kvalitetom konačne fotke. Jedan mob od 5MP može raditi bolje fotke od drugog koji ima 8MP i to je jednostavno tako.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ako nekoga zanima, što se tiče CM7 KANG (3. nighty) i Supercharger skripte - stavio sam zadnju verziju skripte i izgleda da je za sada prošao "hard to kill launcher". Mob se digao, prošao sve kod boota i radi ~2 dana kako treba.

U opcijama sam odabrao local.prop, opciju da integrira u init.rc te opciju 3 (256HP balanced mislim da je to) za postavke OOM-a i Launchera.
Možeš šerati točnu Supercharger skriptu koju si koristio?
Probao sam tu skriptu davnih dana na Desireu, ali setup proces je bio malo kompliciran i da ne spominjem kako je bilo nekoliko verzija skripti za ovo ili ono... Hvala
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 14:22   #3038
quasi
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 18
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
sad sam na poslu pa ti nemogu dat link za zip file s kojim rootaš 2.3.6.... nemoj stavljat indijski nema to veze s rootanjem

Na svim originalnim romovima koji su iznad2.3.3, znači 2.3.5 , 2.3.6 ti je veća frekvencija
samo mi reci da li koristim RecoveryClockmodByZaDkYn.rar?

i da, je l` se desavalo nekom da teleofon ispada sa mreze?
meni sinoc 2x pa sam izvadio bateriju i upalio opet, valjda ce sad biti ok. :S
quasi je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 14:35   #3039
Risto
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: crvena crkva
Postovi: 13
I meni bi trebala ta 2.3.6 verzija koja se dobija u srbiji i republici srpskoj.
Posto mi je pocelo dugme za paljenje da zeza neki put radi neki put ne, neznam da li se to jos nekom desavalo ili sam jedini.
Pa sad nikako da se nagovorim da ga nosim na servis posto o tom servisu cujem samo najgore, da ce da treba mesec dana da dobijem mob natrag.
Risto je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 15:39   #3040
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Risto Pregled postova
I meni bi trebala ta 2.3.6 verzija koja se dobija u srbiji i republici srpskoj.
Posto mi je pocelo dugme za paljenje da zeza neki put radi neki put ne, neznam da li se to jos nekom desavalo ili sam jedini.
Pa sad nikako da se nagovorim da ga nosim na servis posto o tom servisu cujem samo najgore, da ce da treba mesec dana da dobijem mob natrag.
ne znam kako je tamo, ali u hrvatskoj je zakonski rok za popravak 45 dana.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2012., 16:33   #3041
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor quasi Pregled postova
samo mi reci da li koristim RecoveryClockmodByZaDkYn.rar?

i da, je l` se desavalo nekom da teleofon ispada sa mreze?
meni sinoc 2x pa sam izvadio bateriju i upalio opet, valjda ce sad biti ok. :S

RecoveryClockmodByZaDkYn.rar, možeš to koristit, imaš i novije verzije na prvoj straici, da bi stavio taj zip s kojim češ rootat moraš instalirat clockwork recovery, sve ti piše na prvoj stranici samo polako čitaj i prati korake
__________________
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 18:29   #3042
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Veličina senzora (pikseli) nema veze s kvalitetom konačne fotke. Jedan mob od 5MP može raditi bolje fotke od drugog koji ima 8MP i to je jednostavno tako.


Možeš šerati točnu Supercharger skriptu koju si koristio?
Probao sam tu skriptu davnih dana na Desireu, ali setup proces je bio malo kompliciran i da ne spominjem kako je bilo nekoliko verzija skripti za ovo ili ono... Hvala
Tu su sve skripte:
http://forum.xda-developers.com/show...postcount=5021

Dolje u attachmentima je ovaj naziv:
V6_SuperCharger_for_Android-Update9_RC8.2.sh.pdf

Točno taj sam ja pokrenuo sa script manager. Moraš samo kad se upali script mangager staviti "browse as root" i kad pokrećeš skriptu staviti zeleno na SU komadu. Vjerojatno to znaš, ali tko zna možda i netko drugi želi probati.

Pita te par stvari - brzinu scrollanja, želiš li build.prop ili local.prop koristiti, želiš li maknuti onu njegovu V6 animaciju i zadnje želiš li integrirati u init.rc.
Ja sam odabrao najveću brzinu scrolla jer već napamet znam kaj trebam, local.prop, integraciju u init.rc i maknuo sam animaciju. A opciju od postavki memorije sam odabrao 3.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 19:15   #3043
quasi
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 18
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
RecoveryClockmodByZaDkYn.rar, možeš to koristit, imaš i novije verzije na prvoj straici, da bi stavio taj zip s kojim češ rootat moraš instalirat clockwork recovery, sve ti piše na prvoj stranici samo polako čitaj i prati korake

ok, zahvaljujem puno.
no premisljam se uopste da li da radim to posto mi se opet desilo da mi je spao sa mreze..
Your SIM card does not allow a connection to this network..
odem na search, nadjem mreze, probam da se konektujem i dobijem tu poruku.

da li je ikad iko od vas imao slican problem?
quasi je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 19:47   #3044
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor quasi Pregled postova
ok, zahvaljujem puno.
no premisljam se uopste da li da radim to posto mi se opet desilo da mi je spao sa mreze..
Your SIM card does not allow a connection to this network..
odem na search, nadjem mreze, probam da se konektujem i dobijem tu poruku.

da li je ikad iko od vas imao slican problem?
meni nikad negubi mrežu, nekad je slabiji signal na 3g, da ti nije do mrežnog oberater?
__________________
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 20:05   #3045
quasi
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 18
sad sam googlao, koliko vidim, to je jako rasiren problem kod android telefona.
kod mene ne pomaze nista osim gasenja, upalim opet i sve bude ok..
stavio sam da im koristi samo 2g i rucno sam odabrao mrezu.
negdje sam procitao da je ljudima pomagalo ako stave automatski, pa sam sad stavio automatic i vidjecu kako ce se ponasati.

@goranszd da li bi mogao tacno da mi kazes koju metodu sa prve strane da koristim, posto je codiac opisao postupak fleshovanja sa ovim RecoveryClockmodByZaDkYn a ne samo rootovanje..

ako sam razumio islo bi ovako:

Citiraj:
Prvo skinete drajver za win 7 LINK
Dakle to su drajveri koje morate instalirati i pokrenuti imat cete screen sa dvije opcije stisnite instal drivers

Ukoliko imate XP a ovi drajveri vam nerade skinite ove LINK

Ja imam w7 tako da ostavljam vam na dusu dali ovo radi sa xpom (trebalo bi raditi jer se jos nitko nije zalio jel)

Drugi korak je skinuti ovaj fajl LINK unzipat i pokrenuti Instalador.bat

dobijete fini hakerski zeleni ekran i gro spanjolskog. srecom to vas nista nezanima nego idemo na sljedeci korak a to je stavljanje telefona u fastboot mod.

Treci korak iskljucite mob izvadite bateriju na 4sekunde vratite natrag stisnete VOLUME - (ili volume down) i power button i to drzite 10 sekundi.

pokazat ce vam se samo huawei logo i to je to mob ce ostati takav to je ok tak mora biti

Cetvrti korak prikljucite mob na komp sa usb kablom pricekajte da ga komp detektira i nakon par sekundi odite na fini zeleni haker ekran i stisnite any key

to ce flashati "bios" telefona taj flash bi trebao biti gotov kroz minuti dvije nema zurbe.
nakon toga resetirajte mob i trebali bi imati fini novi bios .

to provjerite tako da iskljucite mob baterija van/unutra i stisnete VOLUME + (volume up) i power tipku na 10 sekundi.
Trebao bi se pojaviti meni sa narandzastim slovima kao sa ove slike



Nakon sto imate fini bios ocete staviti i fini brzi rom.

Prvi korak skinite rom sa ovog LINKA
znaci, ja bih trebao da odradim sve tako s tim sto bi na zadnjem koraku gdje on skida rom ja u stvari samo skinuo sd.zip i odabrao njega?

i je l` ima neka opcija da uradim backup ovog roma koji sad imam za ne daj Boze?

zahvaljujem i izvinjavam se na smaranju
quasi je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 21:39   #3046
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Pita te par stvari - brzinu scrollanja, želiš li build.prop ili local.prop koristiti, želiš li maknuti onu njegovu V6 animaciju i zadnje želiš li integrirati u init.rc.
Ja sam odabrao najveću brzinu scrolla jer već napamet znam kaj trebam, local.prop, integraciju u init.rc i maknuo sam animaciju. A opciju od postavki memorije sam odabrao 3.
Ok, tnx, tako sam je i ja podesio, mob se rebootao i to je valjda sad to. Nadam se da ne treba nakon svakog reboota nešto aktivirati, local.prop bi se trebao dalje brinuti za sve?
Edit: aha, napravio je init.d skriptu...

I zaj* za onu animaciju, press any key nije "no". Makar nisam siguran gdje mogu očekivati tu animaciju (vjerojatno je to ona V6 animacija kod prvog loadiranja skripte). Mater!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 21:53   #3047
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Imaš opciju pod mislim brojem 26 ili 27 (Driver options piše ako se ne varam) da ponovno podesiš to sve . Kod animacije trebaš stisnuti Y za Yes jer te pita želiš li maknuti animaciju
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 22:52   #3048
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Užasan setup proces, uz toliko nepotrebnih informacija postaje zamoran, i ona tema na xda je kao da ju je pisao 13-togodišnjak... Ali dobro, što je tu je

Imao sam onih nekih problema na Fundowskom koji su nestali na a.warovom 1112 romu (valjda je problem bio vezan i za sam rom, dunno, developer se nije oglasio). Taj 1112 mi je bio prespor na kraju...

7.2 KANG, supercharger skripta, promjenjen partition layout i link2SD su jednostavno preporodili ovaj mob. Obavezno staviti drugi launcher (npr launcher pro). Lajkam rom na prvu ruku, samo da se dokaže i na duže staze. Selidba s Desirea na Sonica
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 23:28   #3049
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imao sam onih nekih problema na Fundowskom koji su nestali na a.warovom 1112 romu (valjda je problem bio vezan i za sam rom, dunno, developer se nije oglasio).
developer nije dobio ništa na pm na što bi se mogao oglasiti.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2012., 01:32   #3050
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Mislio sam da pratiš temu jer uredno odgovaraš na pitanja. Ne znam kakvu praksu imaš pošto ne vidim bugtracker na blogu, sorry, a Zaprešić mi je daleko. Ako te zanima m