Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2009., 00:52   #1
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Moj drugi modding... (ajmo ga nazvat blue&red)

Eto, kupio novo kuciste prije par dana pa krenuo modding malo...

Vidi se da kuciste ima na ljevoj bocnoj pleksi s nekim motivom...
Naravno da kuciste mora biti osvjetljeno, pa sam krenuo s jednim plavim ventilatorom...
Radi se o nekom CoolerMasteru, 22dB, 1800RPM, 4× blue LED.
Uglavnom, nema LEDice da idu po 'lopaticama', vec direktno na jednu stranu. I to na stranu di 'uzimaju' zrak.
Stavio sam ga normalno na bocnu, da puse prema CPU zrak. Nije dobro - LEDice svjetle pre jako van. Ako ga stavim obrnuto - opet nije dobro jer nece bit OK hladjenje. A i nece bas nesto svjetlit - u CPU cooler...
Pa sam razmisljao gdje treba ispuh - da LEDice svjetle unutra. Straga nikako ne, jer ce svjetliti prema prednjoj stranici i udarat u oci drugima.
I eto ideje - stavit vent na gornju stranicu.
Dovoljno osvjetljava cijelu unutrašnjost, ne prenapadno, bas onako kako treba, indirektno a opet se kuzi i lijepo izgleda (nije sad da su neonke pa sve udara u oci kako svjetli). Zicu od ventilatora sam provukao iza traya od maticne.

Kupio sam Xilence 80mm ventilator, jedva ga naso, jos pise na njemu 92mm. Crven je kao i maska naprijed na kucistu i baš paše za bocnu stranicu.
Sad neznam, kupit CoolerMaster 80mm ventilatore (4 komada) i njih ugradit, te napravit potenciometre za njih.

No dobro... Xilence ventilator ima molex i 3pin na sebi, vec sam 4 doma koja imam odrezao i molexe uzeo sebi, no, eto, ovaj sam ovako ostavio. I super da jesam - na njemu je 12V i spojit cu LEDice na to.
Tocnije, u onaj 'krug' ljevo od ventilatora cu staviti par LEDica 3mm, plavih. Ljepo ce pleksi svjetliti, a jos cu staviti da neka svjetli u ventilator (ovako je sav crn ventilator).
Nestalo mi je izolir-trake pa ju moram nabaviti da dovrsim to.

Sve te ventilatore, i LEDice ce gasiti jedan prekidac na prednjoj strani kucista. Ostao je od neonka koje su prije bile, a ako ga maknem ostane rupa. Da stoji bezveze je glupo.
Uzeo malo kljesta u ruku i 'raskupusao' staro napajanje. Na jednoj slici sam bas to slikao, vidi se jedan molex iznad ova dva (crno-zuta). Tu se spoji napajanje i ide za osvjetljavanje prednjeg panela (onaj mali pleksi ispod poklopca) i ide na prekidac. Iz prekidaca ide na 2 molexa. Na njih cu spojiti te dodatne ventilatore, i osvjetljenja.

Eh, sad, imam vec u glavi kako cu spojiti: dva straznja ventilatora, 3pin, spojim oba na 3pin Y adapter. Taj adapter/konektor spojim na drugi Y pin konektor, drugi dio konektora na bocni vent i LEDice (osvjetljenje plexya). Kraj tog Y adaptera spojim u 3-pin produzni tako negdje do kraja traya za MBO.
I sad ponavljam istu pricu... dva prednja venta na 3pin Y adapter, kraj tog adaptera u drugi. Drugi dio grugog 3pin Y adaptera spojim na onaj vent na vrhu. A oba kraja drugih konektora/produzetaka spojim na molexe. Znaci, 3 venta na jedan molex, 3 venta na drugi.
Ako budem radio potenciometar (radio bi s LM317 ili L7805) onda cu drugacije spojiti. Znam samo da ce 2 prednja i 2 straznja ventilatora biti zajedno povezana. Ako niste bas shvatili, nacrtam u paintu sutra...

Planiram jos ugraditi i citac kartica, jos koji opticki uredjaj i ZIP drive.

Da ne duljim i kompliciram, evo slikica:


Ocekujem komentare/savjete/prijedloge jer je kuciste u 'ranoj' fazi moddinga i mogu akceptirati savjete (npr. kupi ovaj vent, kupi ovaj potenciometar ili sl.)

Hvala!
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 08:04   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
1. Stavljanje venta na stranici na ispuh uopće nije loše za hlađenje, ja tako imam, radi perfektno...

2. Još uvjek nevidim kaj si to modao jer izbor ventilatora i njihovo montiranje NE spada u modanje, čak i da si sredio kablove ide tek pod kejbljiving job ako nisi pilio po caseu ili makar farbao to nije modanje...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2009., 10:32   #3
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
1. u mom slucaju je lose, procesor se zagrijava na 60°C i potreban mu je hladni zrak, a ne da mu ga netko jos 'oduzima' ;-)

2. neki ne shvacaju...
uglavnom, ovo nije gotovo s moddanjem, tek sam poceo.
pogledaj moj prvi modding, prvu stranicu i slike. Nista nije na kucistu napravljeno osim jednog prekidaca.

Nitko nezna sto cu jos napraviti na kucistu, pa ni ja sam. Trazim razne savjete koji ce mi pomoci u moddingu, znaci savjeti sto da na kucistu napravim.

ovo je tek mali dio moddinga, jedino od moddinga sto je napravljeno je naprijed izbusena rupa za prekidac, stavljen prekidac koji pali/gasi 12V na molexima
to je tek pocetak...

eto da ti kazem neke planove: rastavio sam FanMate2 i danas idem kupit komponente i napravit isto/slicno kao i Zalman zm mfc1. Isto cu LEDice ugradit...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 10:43   #4
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Ofarbaj case iznutra... Ovak je ruzno...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 10:51   #5
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Mozda i to napravim, pogledat cu jos tutorijal i cijene pa onda javim ;-).

Samo, koja boja? Crna ili crvena? Nekako bi mi crvena pasala, crne ima dosta, crvena samo bocni ventilator i naprijed malo. Kad svjetli plavo, crvena postaje nekako tamnija, crna.

Nego eto sto sam na drugom forumu dobio kao savjet:
Moj savjet ti je da komp stavis samo u jednu boju i to neku neuobicajenu (ne plava, crvena ili zelena).
Citiraj:
Ja ti preporucam npr žutu. Uzmes na sve ventilatore popostavljaš žute ledice i imas jako rjetko žuto kućište
i moj odgovor:
Citiraj:
Hvala na savjetu, no eto:

dakle, komp je cijeli u jednoj boji (plava), osim plastike na kucistu i bocnog ventilatora koji su plavo-crveni.
Zuta bi bila OKe, da je i plastika i sve (moguce po/prebojati), i to nije tako ni lose.
Malo je zute, vise je crne plastike, te se nebi trebala bas zmazati jako. Također kombinacija crno-žute...

Stvar je u tome sto komp ne ostaje meni, ide ocu i njemu ne treba cirkus od kompa. Imam ja jos jedan revoltec alu-vent i neonku, no mislim da je to nepotrebno ugradjivati (rekao sam, nije potreban cirkus od kompa).
Ne bi htio u njega potrositi bas puno love, no mozda prijedlog i uvazim. 'problem' je prefarbat ventilator u zuto, a i kupovat nove LEDice (kupio sam ih 10 plavih, nisu bas jeftine) mi se ne isplati.
Vidjet cu jos, koliko kostaju i kako svjetle, sad bas skidam ventilator da vidim dal je moguce promjeniti ove zute LEDice...

Hvala na savjetu jos jednom
Pa me zanimaju kako vam se cini da kuciste bude crno-zuto, znaci i plastika zuta i LEDice?
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 13:30   #6
cowboy13
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Wild West
Postovi: 12
Ja mislim da je ovo super tema. Ja sam odlucio da isto tako uljepsam svoj komp pa ako moze neki savjet tipa koje kuciste(onak lijepo,mozda jedna prozirna stranica) i ventove (sa LEDicama) i slicno da kupim (po mogucnosti sa nizom cijenom jer sam trenutno kratak sa novcima). Hvala
cowboy13 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 15:46   #7
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
Mozes mi reci kako se zove to kuciste i koliko i di si ga kupio?meni malo baca na neki Nzxt
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 19:27   #8
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
@cowboy13 Evo ukratko: ventilatore xilence kupujem u Fenik-Kompjutorima. Cijena 80mm je ~15KN a rade na 1500RPM i stvaraju buku od 14dB. Vec na 12V mogu raditi, bez potenciometra, dosta tiho. 92mm i 120mm isto su jeftini, ~20 kn 92 i ~25kn 120mm.
Ventilator s LEDicama sam kupio u feniksu, CoolerMaster silent (22dB) za ~35KN i nisam zadovoljan. LEDice na svjetle u 'elise', nego svjetle na jednu stranu, tocnije, na onu stranu od koje ventilator 'vuce' zrak.
Takav ventilator je ODLICAN da se postavi na gornju stranu kucista. Ispuhuje topli zrak van, a usput osvjetljava cijelo kuciste.
Ako se ventilator postavi straga, OK je ako imas bocnu stranicu (da nije pleksi). Ako imas - LEDice koje svjetle prema CDROM bayovima ce ti 'udarati' u glavu. Znaci, takav vent je najbolje na gornju stranicu stavit. Straga eventualno ako bocna nije pleksi, naprijed nikako, a jos manje na bocnu (udara u oci drugima).
Ventilatori koji su OK za stavit na bocnu, naprijed ili straga su REVOLTEC za ~45KN. Svjetle u svoje elise i osvjetljava ih, a ne kuciste ili sl.
Ove aluminijske ventilatore REVOLTEC koje imam sam kupio rabljene.

Što se kucista tice... Odaberes ono koje ti se svidi ;-). Pogledas po internetu specifikacije, slike i ako ti se svidi ga kupis. Svako kuciste se moze moddati, neko bolje neko losije ali sve je to tu negdje...
Mozemo o ovome nastaviti na PM, da ne spamamo ovdje. Reci koliko imas love i za sto bi izdvojio pa ti preporucim par kucista i opremu... (ili jos bolje - otvorit novu temu).

@h3ll5cr3am: ne znam o kojem se kucistu radi, ne pise nista. Kupio sam ga rabljenog, od jednog clana foruma... Uz njega napajanje, alu ventove, neonke i sl... Kako se nije radilo o placanju gotovinom, nego o 'trampi', necu govoriti koliko me je kuciste ispalo. Ako nekog bas zanima za sto se trampalo ima PM, na koji me uvijek svatko moze kontaktirati.
Reci cu vam samo koliko je prodavac trazio za kuciste s napajanjem, neonkama, fddom, alu ventovima... - 300kn.

Imam par novi slikica, ali sam slikao na brzaka u 4 ujutro sto sam napravio - mozda uplodam...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 01:11   #9
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Eto i novi update...

Nisam mogao ostaviti onaj molex na bocnoj stranici prazan, pa sam na njega spojio konektor i zicu. Na rupu u pleksiju kod venta sam stavio 1 3mm plavu LEDicu, da i ventilator malo svijetli.
Na gornju stranicu kucista sam stavio 80mm Revoltec UV LED ventilator, koji ima narancasto UV reaktivno 'kuciste'.
Za upuh sam stavio 2 ventilatora, 80mm Antec 3Speed. Ima mali prekidac za Lo/Med/Hi brzinu.
Za ispuh dolaze 2 ventilatora Vantec, narancasti, UV reaktivni.
U kuciste cu staviti 2 UV neonke, kako bi UV reaktivna 'oprema' svjetlila.
Takodjer i plavi LightWire cu staviti u kuciste, no slikice i detaljnije u sljedecem updateu...
Kuciste ce svjetliti UV ljubicasto.

Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 20:06   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Sada što se tiče modinga, za ovo kućište pa vjerovatno bi bilo dobro zatvotit bokove limom da se nevidi ružna unutrašnjost, ili pofarbat u crnu boju unutrašnjost (neisplativo ), prednja strana izgleda kao neka intergalaktička spodoba.

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 17.10.2009. u 21:54.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2009., 20:25   #11
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Prvo, ukoliko nisi znao...

Naljepnicu s komponentama sam s onog kompa skinuo i stavio Win XP HOME naljepnicu.
Ovdje ne kanim staviti, jer kao prvo: nema mjesta za naljepnicu. Na onom kucistu je bas mjesto za etiketu pa sam stavio...

Ako vec kuciste ima plasticnu bocnu stranu (provjerio sam, nije pleksi...), zasto bi micao to?
Sto se ruzne unutrasnjosti tice, ovo kuciste nece biti nimalo isto kao prvi modding. Bit ce - sto manje zica, to bolje. Znaci, sve zice cu sto vise mogu sakriti.
Vec sam na jednom forumu spomenuo da sam nabavio crni sprej, nabavljam polako ostale sitnice. (unutrasnjost ide u crnu boju, CD/HDD bay-ovi idu u crvenu, najvjerojatnije). Ili cu kupit spuzvu pa nju stavit ;-).

Komp bi koristio kao HTPC, jos nisam nabavio komponente... (imam samo rounded kablove za CDROM, HDD i Floppy).
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 21:27   #12
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
sve u svemu da nešto konstruktivno i napišem u ovom threadu :
poanta htpc-a ti je da bude što tiše...netreba ti floppy, zip i ostale gluposti...treba ti dvd-rom, nekakav disk, ako ces ga povezati na internet/lan nekako, usb utor i to je to...i naravno nekakva integruša koja vrti recimo 1920x1080 filmove...i to je to...cilj je da bude što tiše kućište kako bi sam ugođaj filma bio veći...i nije cilj imati htpc na 17"ekranu nego na plazmi...dakle netrebaju ti svi silni ventilatori...


ako ti već kućište mora svijetliti crveno/zeleno/plavo onda kupi u linksa ili negdje već one glupe ledice i zaprdi to engdje gdje neće biti upečatljivo i riješen problem


dakle sad kad si odustao od sulude ideje HTPC-a evo ti još par savjeta...iseli svoju konfu iz potpisa u to kućište i ostavi naljepnice na miru...što će ti naljepnice kad imaš prozirno kućište u kojem moš viditi što ti se nalazi...i rješi se zipa/floppyja...doduše ajde floppy može ostati ali wtf će ti zip ossim ako ti netko od ukućana ne radi u računovodstvu koje je uvijek još na disketama

@doink...evo uredio sam ipak malo post da to nanešto liči
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:42   #13
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Hvala ti na savjetima, poslusat cu ih!

Sto se tice ZIPdrivea i sl, sve cu ih maknuti. Ostat ce samo DVD-RW. I Floppy ide van...
Brackete bi maknuo, no onda ce mi ostati rupe straga... Moram smisliti nesto kako da ih 'zatvorim', jer ocito stavljanje 101 bracketa nije rjesenje, pogotovo ne ako ima pleksi...

U vezi ventilatora ... Isto volim ostaviti praznu rupu za vent... A kako doma imam 20+ ventilatora, nije mi ih problem ugraditi ;-). Prednja dva (TriSpeed Antec) su direktno na 12V, ali imaju prekidac s kojim se regulira brzina. Stajat ce stalno na Low... Za ostala 4 venta je stavljen 3.5" potenciometar.

Kuciste ne mora svjetliti, ali kad vec ima pleksi... LEDice nebi kupovao, vecinom su spojene serijski 3 komada na 12V i onda brzo krepnu... Radje sam napravim ;-).
Nece svjetliti ni crveno, ni plavo, ni zeleno, nego UV. Stavio sam 2 UV neonke i 3 UV reaktivna ventilatora...
Takodjer sam nabavio i UV reaktivni cable sleeving SnakeSkin.

Konfa iz potpisa ostaje u sadanjem kucistu. Na stolu mi je komp, pase uz ostalu periferiju... Naljepnicu sam maknuo prije ~1 tjedan.

Komp nece smetati ako ce bit upaljen u rane jutarnje sate ili za gledanje filmova - naprijed je prekidac s kojim se gase svi ventilatori i neonke.

-------------------------------------------------------------------------

Prije par dana su dosli UV reaktivni ventilatori, stavljeni za ispuh...

Uzeo sam i cable sleeving SnakeSkin - isto UV reaktivni. Nije da ga je puno, al bit ce dovoljno...

Brackete sam stavio straga, cisto da zauzmu mjesto... Ne znam da li da ih maknem i da bude rupa, ili da ih ostavim pa da mi je u kucistu 'guzva' s kablovima?

Napajanje je LC Power 300W, nisam siguran da li ostaje u ovom kompu ili ne. Promjena ventilatora na napajanju svakako mora ic, e sad, plavi Revoltec aluminijski ventilator stavit u napajanje, dok su 2 venta ispod narancasta? Ako uleti novo napajanje s 120mm ventom, imam spremljen za njega vent ;-) - ThermalTake 120mm Blue LED.

Slike kucista s flashom i bez... Ne obracajte paznju na nered u kucistu jer sam samo zice nabacao unutra. Trecu neonku sam maknuo, pa su ostale samo 1 gore i 1 dolje...

Malo slikica kucista i LightWire.

Komp je privremeno bio spojen na napajanje drugog

Prednji ventilatori... Meni se cini da sam ih OK postavio i slozio zice. Ne obracajte paznju na guzvu lijevo, isto privremeno izbaceno iz kucista.

Odlucio sam maknuti zip, floppy, cdrom, dvdrom, cdrw i ostaviti samo DVDRW. Za brackete nisam jos odlucio ali najvjerojatnije idu van i treba mi savjet sto umjesto njih stavit.
Kupio sam potenciometar i kablove cu sleevati. I od front panela isto cu sleevat, tako da idu samo 2 SnakeSkina ispod maticne.
Dodatne kablove nebi provlacio, htio bi da ovaj komp bude bez kablovinja i sl stvari - samo najosnovnije.

Savjeti dobro dosli, ja se sad idem bacit na sleevanje, a sutra kupit jos par kablova koji mi fale...

eto slike...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 22:49   #14
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Je li to moj Zalman naprijed i eSATA bracket iza? Pa zašto taj lunapark efekt? Ne bi ti bilo ljepše da ti sve svijetli u jednoj boji? I sleeve ti je kričavo zelen? Ne znam, meni to izgleda kičasto... I bolje da si slikao složeni komp a ne ovako s nabacanim kablovima u kućište...
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:06   #15
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
U drugom kompu je tvoj Zalman, a eSATA bracket u ovome je ;-).

Da, i meni je sve nekako previse sareno.

Najradje bi da su ventilatori plavi, ali sto je tu je.

Ne mogu druge boje ventilatore staviti, ovi bas pasu (UV reaktivni), taman pasu zbog UV neonki - inace nebi imali smisla.

Narancaste su boje pa su upecatljivi, zeleni snakeskin meni ljepo izgleda, a ljepo u pozadini ljubicasta boja.

LightWire cu omotati oko 20-24pin kabla za napajanje i na taj nacin ga pokusat 'sakrit' (ako nece bit u snakeskinu).

Nemam jos komponente koje idu u komp, znaci, samo moddam kuciste za sad... Kad kupim/dobijem komponente onda cu sve na mm urediti i to je to ;-).

Mozda sad i izgleda lunapark efekt, no kad ljepo dodje unutra maticna, kad se potrose 3 tube (bocice) UV reaktivne boje, sumnjam da ce ona imati takav effekt.
Po meni ce onda bas biti lijepo i posebno kuciste - narancasti ventilatori, na dnu zeleni snakeskin, u pozadini ljepo ljubicasto svjetlo - kao akvarij
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 12:30   #16
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Evo novih slikica :-)

Poceo s sleevingom kablova... Prvo od potenciometra zice, kasnije od front panela.
Zice nisam stegnuo UV reaktivnim vezicama, jer prvo moram sve namjestiti, od front panela cu stegnuti tek kad nabavim maticnu...

Zi