Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2023., 21:38   #18751
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
Tako sam i ja furao shield pro sa sobom. Gore vrtim appove i iptv tako da uopce ne ovisim o tvu niti antenama/kanalima, nista. Samo mi treba internet. Ustekam ga, imam cjelokupno iskustvo kao doma, spojim se na svoj plex server doma, moji loginovi su u appovima, mogu koristiti i vpn ako hocu.

Kada sam kupovao tv prije 6-7 godina trazio sam izricito dummy tv i ubo jedan od rijetkih Sonyja tada. Nije bilo lako naci non-smart tv. Evo jos ga koristim. Tv je samo za prikazati sliku, a njegov daljinski ne znam ni gdje sam tocno spremio
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 00:21   #18752
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Što je TV bolji, to je teže nać sadržaj za njega. Gledam Lotr na HBO Max, ne pali se ni HDR ni dolby vision, izgleda isprano slika. Posudim u videoteci neki bluray hdr, slika jedno 10x bolja od HBO Max-a...trenutno netflix nemam, na disney nema lotra, je li zbilja taj hbo max toliko loš oko kvalitete streaminga?
Na kraju sam počeo gledati blu ray 4k playere ali mi se to jednostavno čini nepraktično jer onda na kraju trebaš jedan ormar samo za diskove.
Kako rješavate ovaj problem, gdje naći stvarno kvalitetne 4k hdr/dolby vision sourceve?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 00:32   #18753
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
ofisl ili anofisl?

ponajbolji ''anofisl'' izvor je blutopia.

preferirani format je remux.

npr:
VIDEO
Format
HEVC (10 bits)
Resolution
3 840 × 2 160
Aspect ratio
16:9
Frame rate
23.976 (24000/1001) FPS
Bit rate
81.7mb/s
HDR format
Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, BL+EL+RPU, Blu-ray compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Color primaries
BT.2020
Transfer characteristics
PQ

velicina fajla je primjerena, konkretno ovaj je cca 80gb

kategorija iznad streaming servisa, naravno
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 09:52   #18754
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
kod mene Stremio (AndroidTV app) i rokaj, kad izađe film/serija službeno u videotekama mozes fast scrolat ono 30 sec od kolicine izvora i oznaceni su, jel 4K HDR il 4K DV, 4K SDR pa 1080p, 720p, SD i jos oni koji nisu kategorizirani tak da ono, hrpa...

a ono skidat 80GB za jedan film, meh...

nemam Max al dok sam imao pretplatu na hbo go tad mi je lik u szk rekao da im je max bitrate 3500kbps za 1080p i to mi se nekak cinilo mrljavo i musavo, ista serija u videoteci (Full HD) 11 000 kbps, kvalitetu da ne spominjem koliko je bolja.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 10:36   #18755
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
Nije ni Netflix neka razlika. To nisu servisi ako trazis dlaku medju piknjicama.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 14:39   #18756
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Za legalno je tu Blu-ray za najvišu kvalitetu. Ima i Sony neki servis za 80mbit/s streamove, ali mislim samo za njihove filmove. https://electronics.sony.com/bravia-core

Doduše, pošto ima u videoteci sve te super kvalitete (npr. nove serije 4K HDR), mora postojati i na streaminzima, ne može videoteka izmisliti kvalitetu koja već ne postoji.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 18:29   #18757
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Btw kaj se tice 80 mbits Bravia Core streaming platforme koja je bila dostupna samo onima koji kupe novi Sony TV sa XR čipom, napravljen je rebranding u Sony Pictures Core i usluga se širi na PS4 i PS5 uz pogodnosti za PS Plus pretplatnike.


https://www.theverge.com/2023/10/5/2...s5-ps4-ps-plus
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 18:45   #18758
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nije ni Netflix neka razlika. To nisu servisi ako trazis dlaku medju piknjicama.
Nisam neki super zahtjevan korisnik, da je stvar samo u nekim opskurnim detaljima ne bih se puno žalio. Međutim, za primjer:




običan 15gb (ne 80gb) rip iz videoteke i hbo max stream (The Return of the King je video)

Obje fotke uzete sa manualnim ISO od 100. Razlika je poprilična.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 16:09   #18759
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Bok, molim preporuku za (cca) 49" tv za spavaću sobu, youtube i povremeno PS5. Ako ima 100Hz bilo bi top, ali nije uvjet. Izdvojio bih cca 500-550 EUR. Hvala unaprijed!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 20:22   #18760
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Na kraju sam počeo gledati blu ray 4k playere ali mi se to jednostavno čini nepraktično jer onda na kraju trebaš jedan ormar samo za diskove.
Kako rješavate ovaj problem, gdje naći stvarno kvalitetne 4k hdr/dolby vision sourceve?
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nisam neki super zahtjevan korisnik, da je stvar samo u nekim opskurnim detaljima ne bih se puno žalio.


običan 15gb (ne 80gb) rip iz videoteke i hbo max stream (The Return of the King je video)

Obje fotke uzete sa manualnim ISO od 100. Razlika je poprilična.
¯\_(ツ)_/¯ *


* - nekako sam konta da zelis zaposlit taj c2, ne da dokolicari s videima sa streaming servisa

@Ordinarius: video top kvalitete jos uvijek je namijenjen primarno fizickim medijima.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 09:28   #18761
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
¯\_(ツ)_/¯ *


* - nekako sam konta da zelis zaposlit taj c2, ne da dokolicari s videima sa streaming servisa

@Ordinarius: video top kvalitete jos uvijek je namijenjen primarno fizickim medijima.
a ak se taj fizički medij digitalizira 1:1 - koliko se gubi na kvaliteti?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 10:12   #18762
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a ak se taj fizički medij digitalizira 1:1 - koliko se gubi na kvaliteti?

ne gubi se, ali je problem reprodukcija ako pricamo o top kvaliteti (lossless audio + HDR/DV)...
konkretno, svi ovi streaming stickovi ne podrzavaju lossless zvuk i za Dolby Vision profil 7 podrzavaju samo MEL (nema podrske za FEL), konkretniji playeri podrzavaju lossless zvuk (i tu neki imaju ogranicenja koliko znam) ali takoder ne podrzavaju DV FEL, ima playera koji citaju DV FEL ali prikazuju bez tog sloja sto opet nije to to...
za DV FEL jedino ostaju (za sada) dedicirani Bluray playeri, s time da neki (npr. Sony X700/X800M2 i Oppo kopije) mogu korektno prikazivati DV FEL iz digitaliziranog materijala (ali se mora posloziti materijal)...
ako zatreba, ovdje ima objasnjeno za DV termine koje sam koristio

malo sto pratim po forumima/redditu, dosta ljudi ima dva playera, jedan za streaming servise (tipa Shield), drugi za stream lokalne videoteke (tipa neki Zidoo) i opet ne mogu sve full reproducirati (mogu, al uz potencijalne probleme sa DV FEL)
ja trenutno koristim PC za sav HDR10 materijal sa lossless zvukom i Firestick za streaming servise (ukljucujuci Plex za lokalni materijal koji ima lossy zvuk i DV profil 5) i gledam uzeti Sony X800M2 da mogu pokriti DV FEL

i isprika ako sam otisao previse offtopic
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 13:09   #18763
DRAGEC52
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Haj.Evo me opet i slijedi konačan odabir ali uz vašu informaciju i pomoč. Guglam LG 48C2 i pojavljuje se i model LG48C2 EVO cijena od 890 do 1190 eura - ima li bitne razlike jer se spominju modeli 2022 i 2023?
Pa se javim za par dana sa utiscima.
DRAGEC52 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 13:19   #18764
DRAGEC52
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
LG 48C21LA.AEU OLED TV u PEVEX - 900 eura- TO je C2 model?
DRAGEC52 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 13:29   #18765
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Dada to je C2, ovi brojevi iza su neke finese kao tip stalka i slično,a u njemačkoj imaju i sa 2 TV tunera (mislim da je to C22) no to se u nas nie ne prodaje osim mozda preko conrada.

Ali to je 48 inči model ne 42 ako je bitno.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 13:31   #18766
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Ja sam naručio tog iz peveca preko neta i zvali me jutros da je to zadnjih izložbeni primjerak pa ako ga neželim da mogu stornirati.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220

Zadnje izmijenjeno od: VandaL.pr!. 12.10.2023. u 18:56. Razlog: grammar
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 17:42   #18767
DRAGEC52
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
LG 48C21LA.AEU OLED TV u PEVEX - 900 eura- EVO GA SPREMAN ZARASPAKIRAVANJE.
DRAGEC52 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 18:27   #18768
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Ma daj, to sa neta naručio ili lokano u poslovnici?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 18:36   #18769
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Vjerojatno jesenji popust od 15% na sve što se prodaje u Pevexu od 12.-15.10.2023
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 08:59   #18770
DRAGEC52
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Nije 15 % već akcijska cijena iz kataloga.
DRAGEC52 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 10:16   #18771
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Kako na LG C2 vidjeti koliko sari je napravio
Meni nije ovdje:

Turn on the TV and press the [Settings] button on your TV remote. Select [All Settings] in the [Settings] menu.
Select [General] and then [Devices].
Select [TV Management].
Select [TV Information].
Check [Total Power On Time] in [TV Information]

https://i.imgur.com/1ua9vd4.jpeg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 10:22   #18772
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Kako na LG C2 vidjeti koliko sari je napravio
Meni nije ovdje:

Turn on the TV and press the [Settings] button on your TV remote. Select [All Settings] in the [Settings] menu.
Select [General] and then [Devices].
Select [TV Management].
Select [TV Information].
Check [Total Power On Time] in [TV Information]

https://i.imgur.com/1ua9vd4.jpeg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Ni meni tu ne piše broj radnih sati na mom Lg G2.

Ovo ispod mi provjereno radi:

Uzmi prazan USB, uštekaj ga u TV dok je upaljen i stisni 10 puta plavu tipku na daljinskom.

Na računalu provjeri, stvorila su se dva filea, jedan je history, a drugi je "OLED65G23LA_UTT_X60" u kojem piše "Panel Usage Time : xxxx [min]"
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 10:49   #18773
DRAGEC52
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
PA!!!!! NE ZNAM da li smijem oglasiti prodaju LG 48C2 jer uz svu volju NE POSTOJI mogučnost postavljanja na željeno mjesto. ZA 5cm ne ulazi gdje treba. Tko želi neka požuri jer ima 15 dana za prijavu 2+3 godine garancije.
Admine ili modi storniraj ako sam u "žutom"
DRAGEC52 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 14:30   #18774
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
55" S95B je 1050€ u Pevexu (Zapruđe) al crvena cijena, neznam kaj to znaci, ne pise da je izlozbeni, mozda rasprodaja iako pored njega nema one -15% naljepnice kao na ostalim telkačima.

na nabavi je najjeftiniji 1246€

Slika perverzija
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 15:06   #18775
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Neko vrijeme već istražujem tv za kupit, odlučio sam se za Samsung s90C 55".


I sad zanima me kako vidim samo 2 godine garancije (a to mi je totalno neprihvatljivo, 5g ili ništa), ima ko iskustva s onim osiguranjima koje nude trgovci.
Isplati li se to. I kakva je politika za burn in. TV će se koristit ko TV i za igre kao dodatni izlaz iz računala.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 15:33   #18776
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Ni meni tu ne piše broj radnih sati na mom Lg G2.



Ovo ispod mi provjereno radi:



Uzmi prazan USB, uštekaj ga u TV dok je upaljen i stisni 10 puta plavu tipku na daljinskom.



Na računalu provjeri, stvorila su se dva filea, jedan je history, a drugi je "OLED65G23LA_UTT_X60" u kojem piše "Panel Usage Time : xxxx [min]"

Thx.
Probam cim osposobim svoj komp, a na sluzbenom laptopu su mi blokirani USB.ovi 🙈
Bas su ga morali ovako iskomplicirat sa novim uodateom:/




Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Neko vrijeme već istražujem tv za kupit, odlučio sam se za Samsung s90C 55".





I sad zanima me kako vidim samo 2 godine garancije (a to mi je totalno neprihvatljivo, 5g ili ništa), ima ko iskustva s onim osiguranjima koje nude trgovci.

Isplati li se to. I kakva je politika za burn in. TV će se koristit ko TV i za igre kao dodatni izlaz iz računala.
Ja sam na Phillips OLED 65 uzeo jamstvo u Partuma. Protecto jamstvo. Mislim 500 za dodatnih 3g.
Nisam citao detaljno sta pokriva, no pretpostavljam sve sto i tvornicko.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 18:38   #18777
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Bratija Pregled postova
za DV FEL jedino ostaju (za sada) dedicirani Bluray playeri, s time da neki (npr. Sony X700/X800M2 i Oppo kopije) mogu korektno prikazivati DV FEL iz digitaliziranog materijala (ali se mora posloziti materijal)...
Na kako i na koji "nacin" se mora posloziti materijal?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 23:18   #18778
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Bratija Pregled postova
ne gubi se, ali je problem reprodukcija ako pricamo o top kvaliteti (lossless audio + HDR/DV)...
konkretno, svi ovi streaming stickovi ne podrzavaju lossless zvuk i za Dolby Vision profil 7 podrzavaju samo MEL (nema podrske za FEL), konkretniji playeri podrzavaju lossless zvuk (i tu neki imaju ogranicenja koliko znam) ali takoder ne podrzavaju DV FEL, ima playera koji citaju DV FEL ali prikazuju bez tog sloja sto opet nije to to...
za DV FEL jedino ostaju (za sada) dedicirani Bluray playeri, s time da neki (npr. Sony X700/X800M2 i Oppo kopije) mogu korektno prikazivati DV FEL iz digitaliziranog materijala (ali se mora posloziti materijal)...
ako zatreba, ovdje ima objasnjeno za DV termine koje sam koristio

malo sto pratim po forumima/redditu, dosta ljudi ima dva playera, jedan za streaming servise (tipa Shield), drugi za stream lokalne videoteke (tipa neki Zidoo) i opet ne mogu sve full reproducirati (mogu, al uz potencijalne probleme sa DV FEL)
ja trenutno koristim PC za sav HDR10 materijal sa lossless zvukom i Firestick za streaming servise (ukljucujuci Plex za lokalni materijal koji ima lossy zvuk i DV profil 5) i gledam uzeti Sony X800M2 da mogu pokriti DV FEL

i isprika ako sam otisao previse offtopic
boldano nije sasvim tocno, znaci p7 capable player ce prikazat FEL no ne na nacin da je isti gledljiv, znaci ovisno o sceni koju hendla ili ce bit siv ili pikselast/krivo skaliran pa podsjeca na (distortirani) base layer ili ce cak bit samo digitalni sum

MEL i FEL su enhancement layeri. base layer je isti za oba (moze ga se prepoznati po stringu profila), a osnovna razlika izmedu enhancement layera je u bitrateu (FEL 2500kbps+) te dodatnoj opciji da FEL sadrzi i 10bitni layer za prikazivanje 12 bitnog sadrzaja.

i nema razloga da se ispricavas gro ljudi ovde se fura na OLED tehnologiju, pa nekako racunam da zele te televizore zbilja i pogurat kako spada, a ne da im sluze samo za otvoreno i maxtv

Zadnje izmijenjeno od: flyer1. 13.10.2023. u 23:30.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 08:46   #18779
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Na kako i na koji "nacin" se mora posloziti materijal?

baci oko na ovo, izvor je ovaj topic
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 08:51   #18780
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
boldano nije sasvim tocno, znaci p7 capable player ce prikazat FEL no ne na nacin da je isti gledljiv, znaci ovisno o sceni koju hendla ili ce bit siv ili pikselast/krivo skaliran pa podsjeca na (distortirani) base layer ili ce cak bit samo digitalni sum

MEL i FEL su enhancement layeri. base layer je isti za oba (moze ga se prepoznati po stringu profila), a osnovna razlika izmedu enhancement layera je u bitrateu (FEL 2500kbps+) te dodatnoj opciji da FEL sadrzi i 10bitni layer za prikazivanje 12 bitnog sadrzaja.

i nema razloga da se ispricavas gro ljudi ovde se fura na OLED tehnologiju, pa nekako racunam da zele te televizore zbilja i pogurat kako spada, a ne da im sluze samo za otvoreno i maxtv

mozda smo se krivo skuzili, mislio sam da ima playera koji uopce ne mogu otvoriti P7 FEL datoteku (ili prikazu crni ekran ili sto vec), dok ovi drugi (tipa Zidoo, koji se koliko znam i reklamira da podrzava citanje) mogu otvoriti ali ce prikazati samo osnovni sloj i FEL sloj ce odbaciti... i sad zavisi kako je film poslozen, na nekom se nece ni skuziti, na nekom ce se vidjeti "cudne" stvari...
Bratija je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na