Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 11:13   #31
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
stvarno ne znam zasto mnogi misle suprotno
upravo tako
Samo jedno pitanje jesi ti kada bio vlasnik it trgovine?
Jer niste u pravu s tih 6%, navesti cu ti samo par primjera stvari koji se prodaju dosta
Periferija - marža i do 200% (a da si u rangu sa velikim ribama)
Tinte za pisače - marža i do 50%
Mediji - marža i do 50%
Kompletne konfiguracije - marža može doseci i 50% ako narucujes od vise dobavljača

tak da ne razumijem, tih 6%? kako vi to računate?? a da o servisu ne pričamo......

Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
pa valjda zelimo ukazat na realnost
zanimljivo, doticni se takvim pokazao i u temi o instalacijama
Ti si se puno više u nekim stvarima dokazao....a i samom ovom polu rečenicom se dokazuješ...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 11:23   #32
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
zanimljivo, doticni se takvim pokazao i u temi o instalacijama
Za razliku od tebe sam znao o cemu pisem.



A Fliperko i ja znamo dobro tko je fuser, a tko majstor
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 11:44   #33
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
+1 da odustaneš od toga,složi si radije pošteni portfolio dionica ili oroči taj depozit koji si skucao, u dvije,tri stabilnije valute,da zaštitiš pad jedne, rastom druge,a kamata ide.

Nije da te ne podržavam,svaku novu IT trgovinu bih podržao,ali rizik je veći od mogućnosti zarade,čak višestruko veći od ulaganja u dionice. Trgovina je qurva u današnje vrijeme recesije,a inf.oprema je ipak luksuzno dobro.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 16:35   #34
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
dučana ima previše....
odi se baviti proizvodnjom hrane.... nrp,,, jaja..
to bar svi jedemo... zar ne ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 16:57   #35
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Mislim da se zaboravlja jedan bitni aspekt općenito trgovanja, a to su uvjeti kreditiranja. Džaba tebi bogat asortiman, najbolja lokacija i privlačne cijene ako narod mora plaćati u cashu. Ovaj narod živi i preživljava na rate. Daklem, amex, dinners, maestro i ostala ekipa na što više rata bezkamatno.

Jer budimo realni, nas možda 20% kada dolazi u IT trgovinu zna što točno želi kupiti i s kojima komponentama složiti ili si poboljšati konfiguraciju, ostatku od 80% je bitnije da vidi što više gigabajta na specifikaciji gotove konfiguracije od 3000-4000 kn, a sljedeće pitanje koje ćeš dobiti jest "a na koliko to rata može?". Što više gotovih konfiguracija i laptopa na polici, ostatak opreme bazirati više na periferiji srednje ili niže vrijednosti jer nećeš živjeti od Roccata, a hightech robu upravo kako je navedeno naručivati po zahtijevu uz razumni rok isporuke.

P.s. Pošto sam radim u IT trgovini mogu samo istaknuti da je upravo IT roba skočila 25% u ovoj recesijskoj godini u odnosu na 2008., a znate koji je glavni razlog? Povećanje broja bezkamatnih rata sa 6 na 12
To znam i po sebi, 80% komponenti kupim u lokalnoj trgovini koja nije najjeftinija (cijene na razini linksa prije ovog zadnjeg bezobrazluka ali bez nekih posebnih marzi na trazenu robu koju oni imaju) ali cekovi mi tamo stalno stoje kao polog i mogu sve bez nekih komplikacija uzeti na 10 rata. Moze i na vise ali onda vec postaje skupo. Obicno prakticiram dvije-tri. To mi je taman dovoljno da ne osjetim na financijama da sam si nesto priustio a opet dovoljno se brzo toga rjesavam da nisam stalno kreditno opterecen.

I nikakve kartice se s time ne mogu mjeriti jer ono "bez kamata" je tako samo u reklami, u realnosti te na 12 mjeseci oderu 14-15% a vec si na blagajni popusio 5% zbog toga.

Srecom za trgovce ogromna vecina ljudi to uopce ne kuzi, cak od nekih inace prilicno razumnih ljudi ovdje na forumu mozemo cesto cuti preporuke za takvu kupovinu, valjda misle da banke zive od zraka
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 17:16   #36
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
A gle stvar sa npr amexom kad si u poziciji mušterije; ti zaista nećeš platiti kamatu do određenog broja rata (ovisno već o trgovini na koliko rata daje) jer plaćaš tu godišnju članarinu, ne...

Druga je stvar sa trgovinom koja u startu puši tih 5% ili koliko provizije ovisno kolko joj banka uzima. Zato moraš imati u startu 5% veću maržu...Imaš veće cijene ali i više rata...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 17:42   #37
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Sve kreditne kartice-revolving su u biti velika pušiona jer na sve ide kamata+ naravno godišnja članarina+obrada transakcije prilikom kupnje.Priča na 12 rata bez kamata(diners možeš objesiti mačku za rep jer godišnja članarina za osnovnu karticu je 225kn+članarina za diners plus sa kojom možeš kupiti na 12 rata je 225kn+obrada transakcije ma ajmeeee) znam o čemu pričam imam dotične i uredno pušim i jedva čekam da ih se ako ikako budem mogao riješim, godišnja kamatna stopa 14.05% i naravno svi navedeni troškovi pride.....
Uglavnom kamata na kamatu što je stvarno nužno zlo i najbolje je ukoliko se može sistemom pologa čekova na što više rata tu barem nema kamata u tolikoj mjeri malo je skuplje ali.... nikako kao sa karticama bilo koje vrste.
Opčenito otvarti bilo koju trgovinu u današnje vrijeme je ogroman rizik, zarada mala ili skoro nikakva i velika mogučnost propadanja....
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:31   #38
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Samo jedno pitanje jesi ti kada bio vlasnik it trgovine?
Jer niste u pravu s tih 6%, navesti cu ti samo par primjera stvari koji se prodaju dosta
Periferija - marža i do 200% (a da si u rangu sa velikim ribama)
Tinte za pisače - marža i do 50%
Mediji - marža i do 50%
Kompletne konfiguracije - marža može doseci i 50% ako narucujes od vise dobavljača

tak da ne razumijem, tih 6%? kako vi to računate?? a da o servisu ne pričamo......
..
momak nemoj ovo shvatiti kao napad na sebe al ti pojma nemas o cem pricas...
navedi mi na koju to periferiju imas 200% marze ? jedino na kineza kojeg si sam sa brodom uvezao.
tinte max 30% sa time da ti je tinta vecinom vise od pola pisaca pa ljudi kupuju i bacaju printere...
kompletna konfiguracija 50% sad si ga zamastio da mi treba medicinski alkohol da odmastim ovu recenicu.

Kompletnu konfiguraciju ti nemos prodati sa 50% marze taman da kupujes SVE al bas SVE komponente iz tvornica.

evo malo informacija iz prve ruke

prosjecna marza na laptopima ti je cca 15% ako si uvoznik to se penje na 25%
prosjecna marza na komponentama ti je 15% ako si uvoznik penje se na 30%
prosjecna marza na periferiji ti je 20% ako si uvoznik penje se na 40%

e sad posto sve distribucije koje valjaju ti ima msan zaboravi uvoz pogotovo ako nisi u vecoj firmi (ja jesam pa je i nama tesko rijesiti uvoz) ako si manja firma zaboravi.

i sad dobijes racunicu...

laptop 15% marze
na to ti sjedne amex na 12 rata i uzme 6% (tebi otme cca 7% jer uzima od ukupnog iznosa jel)

dakle ostane ti 8% e sad posto je lap kosta 5000kn ti naravno imas besplatnu dostavu koja ti uzme 1%

dakle vec smo na 7%

manipulativni troskovi (dakle logistika tvoja i dostava te robe ili dostava od nekog drugoga ti je minimalno 2-3%) stavimo 2%

dakle ostane ti 5%

znaci na 5000 kn si zaradio 250kn

Sa time da nedo bog da se lap pokvari, tebi ga kupac posalje i nece raspravljati sa tobom vec oce to popravljeno ti opet pusis cca 2% logistike i 1% dostave

dakle ostane ti 2% marze


Sta si radio di si bio ?

Ostavi se informatike, u njoj se mogla dici lova 90-ih godina dok je bilo marze dok se nisu cijene dampale do poda.


pa protis i 99% webshopova ti rade sa po 2-3% marze... covjece pa radje bi isao raditi na gradjevinu... al radi takvih webshopova ti i je nesredjeno stanje maloprodaje.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:10   #39
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Hvala svima (ok, vecini ) na savjetima... Dobio sam i par kontakata priko pm-a, u svakom slucaju, fala
E, da, svi su nesto zabrijali da se radi o webshopu koliko god pokusavao demantirati... Ali nema veze, ionako sam znao da prosjecan forumas povrsno cita hihi.
Pozdrav.
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:43   #40
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ma nije površno ljudi ti samo iznose svoja mišljenja i da se maneš trgovine bilo kojeg oblika glede kompjutora jer je zarada mizerna, a živaca i problema puna kapa. Možda u neka druga vremana da, ali trgovine propadaju i to kako velike tako i male bez razlike.Imaš topic o trgovini-web shop "hardveraj" pa samo malo pročitaj o čemu se radi i bit će ti jasno čemu takva skeptičnost i pokušaj odgovaranja od iste.Svi bi mi voljeli imati 1-2 trgovine hardwerom koje rade i posluju dobro i da su na dobrom glasu ali nažalost takve nema, svi su imali neko gorko iskustvo sa skoro svakom od trenutno postoječih pa i onih koje su se ugasile/riknule.

Naravno izbor i novci su tvoja stvar pa napravi šta želiš-misliš da je dobro i vidjet ćeš da ćeš vrlo brzo završiti na PCE kao jedan od postoječih "topica" glede poslovanja kako pozitivnog tako i negativnog
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:24   #41
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
A gle stvar sa npr amexom kad si u poziciji mušterije; ti zaista nećeš platiti kamatu do određenog broja rata (ovisno već o trgovini na koliko rata daje) jer plaćaš tu godišnju članarinu, ne...
Ali mislim da bi normalno covjeku trebalo biti jasno da banka nema nista od toga da ti da recimo 9000kn na raspolaganju za bezkamatne kredite i da se zadovoljava s 250kn clanarine godisnje. To je manje od 3% godisnje.
S obzirom da ako ti odobri taj iznos ona ga mora imati deponiranog njima je on zamrznut koristio ga ti ili ne (razlog zasto banke smanjuju dozvoljene minuse i limite na karticama onima koji ih ne koriste). I sad, zasto bi banka, pogotovo u ovim vremenima kada je ziva lova toliko trazena roba da ju drzava uzima po 8% kamata i prica nam kako je super prosla, se zadovoljila s 3%?
Odgovor je kratak i jasan - deru te s 14 ili vise % a tih 3% koje im daje clanarina su taman onaj slatki dio koji im omogucuje da predju zakonski maksimalnu dozvoljenu kamatnu stopu a opet budu cisti. Jedini bolji biznis od toga su minusi na tekucem. Nesto manja kamata (jer nema clanarine, inace skoro ista) ali ljudi su cesce daleko vise optereceni nego s karticama.

No zasto bi slusao mene? Procitaj svoj ugovor koji si potpisao kada si preuzeo karticu ili u krajnjem slucaju pogledaj zadnje izvjesce kartice, kamatna stopa ti pise gore negdje sitnim slovima kada je amex u pitanju.

Ako i dalje budes bio zbunjen i mislio pa kako onda ovi mogu reklamirati kredite bez kamata - to ti samo govore da mozes kupiti robu tom i tom karticom a da cijena bude kao i navedena za gotovinu. Sta njih boli k koliko ce tebe banka poslije toga guliti tih 12 mjeseci.

IMO jedina kartica koja uvjetno valja je ona amexica sto sve kupnje automatski lomi na 6 rata bez da ti ista trazis. Uvjeti su isto tako sugavi kao i kod svih ali je 6 mjeseci brzo, kamata te ne stigne progutati i sto je najbolje od svega - za razliku od revolving kartica ovoj vidis kraja. No da je dobra ako postoji bolji nacin kupovine - nije.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:31   #42
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
momak nemoj ovo shvatiti kao napad na sebe al ti pojma nemas o cem pricas...
navedi mi na koju to periferiju imas 200% marze ? jedino na kineza kojeg si sam sa brodom uvezao.
tinte max 30% sa time da ti je tinta vecinom vise od pola pisaca pa ljudi kupuju i bacaju printere...
kompletna konfiguracija 50% sad si ga zamastio da mi treba medicinski alkohol da odmastim ovu recenicu.

Kompletnu konfiguraciju ti nemos prodati sa 50% marze taman da kupujes SVE al bas SVE komponente iz tvornica.
Gledaj očito ti to sve krivo gledaš! Da se otvara trgovina u zagrebu kraj velike ribe...nece to tako ici kako ja govorim...Ali ako se radi u slucaju kao što i je ova tema otvorena (1 velika riba) + ti i veliki grad! Onda moja spika ide, i onda znam o cemu govorim!

Sada da ti sve crtam kako to se radi, da bi imao te marže i uspijeo...necu jer ti gledaš to drugacije a ne kako ova tema treba da se gleda!

Ali ako baš treba, nema problema potruditi cu se objasniti i nacrtati to kako treba da svi to mogu ljepo shvatiti!

Ali evo malo da ti zamastim još....Periferija ColorsIt, nabava preko Esysa, nabava tipk za 10-15kn prodaja za 30-45kn!!! Do the math....

I da jedno što si u pravu bio je zarada na prijenosnicima...tu si u pravu....mada je i zarada čak i manja

Za konfe.... ukratko nemaš pojma, oni koji me znaju, znaju da je moguce :P

Gledaj, kada ne budeš radio za nekoga, i kada ne budeš imao plaču 3000-7000kn onda mi se javi o govorenju "ti nemaš pojma što pričaš" jer da me znaš....ne bi to uopče rekao već me podržao u takvim maržama :P
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:35   #43
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Kad si već takav New Jack City ,nabavi sebi još 2gb RAM-a..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:35   #44
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Neznam kako kod amex-a ali kod diners-a da bi dobio drugu karticu koja ti pruža tzv. mogučnosti kupnje na 12 rata bez kamata, naplačuju obradu transakcije+članarinu moraš imati osnovnu karticu+članarina 225kn pa tek onda prije navedenu odnosno Diners plus koja to omogučava dakle sve u svemu njesra i to velika.S osnovnom možeš kupovati do 36rata ali kamata 14.05 posto godišnja i još kojekakve naknade i sl pi****ije.
Teško je danas u trgovini plivati glede svega ali očito ima onih sposobnih koji znaju e sad na koji način i kako to je druga priča......

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 29.01.2010. u 13:59.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 14:49   #45
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003






-->
moze se samo zakljucit da ce u ovom rumkeidnom gradu i dalje biti tesko nabavit "posteno" racunalo

Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Teško je danas u trgovini plivati glede svega ali očito ima onih sposobnih koji znaju e sad na koji način i kako to je druga priča......
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Gledaj, kada ne budeš radio za nekoga, i kada ne budeš imao plaču 3000-7000kn onda mi se javi o govorenju "ti nemaš pojma što pričaš" jer da me znaš....ne bi to uopče rekao već me podržao u takvim maržama :P
onda smo ocito nesposobni








Zadnje izmijenjeno od: thopok. 29.01.2010. u 15:21.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 15:19   #46
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Kad si već takav New Jack City ,nabavi sebi još 2gb RAM-a..
????...mislim da je ovo meni bilo namjenjano....

al ne kužim odakle ti znaš koliko ja imam RAM-a ?

btw za tvoju informaciju nemam kompa uopče!

Citiraj:
Autor thopok Pregled postova

onda smo ocito nesposobni
to ja nisam rekao...

vec ja tvrdim ono suprotno od vas, MOŽE SE USPIJETI!!!

- radiš što voliš raditi
- sam si svoj šef nitko te ne j***
- ispunio si si jedno životnu želju (imaš nešto svoje)
- zaradiš love dosta za život


što je još od toga potrebno? mislim, cilj je živjeti i preživjeti te usput uživati
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 15:34   #47
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003






jer nesto ocito krivo radi


-->
thopok ocito mora…







jer nesto ocito krivo radi



Zadnje izmijenjeno od: thopok. 29.01.2010. u 16:23.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 16:06   #48
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
????...mislim da je ovo meni bilo namjenjano....

al ne kužim odakle ti znaš koliko ja imam RAM-a ?

btw za tvoju informaciju nemam kompa uopče!



to ja nisam rekao...

vec ja tvrdim ono suprotno od vas, MOŽE SE USPIJETI!!!

- radiš što voliš raditi
- sam si svoj šef nitko te ne j***
- ispunio si si jedno životnu želju (imaš nešto svoje)
- zaradiš love dosta za život


što je još od toga potrebno? mislim, cilj je živjeti i preživjeti te usput uživati

Zasto onda ti nemas svoju IT firmu ? mislim ako vec znas kako uspjeti i imas provjerenu formulu ? Ja cu uloziti novac u tebe ako mi garantiras da mi se vrati duplo kroz 2-3godine.

ColorsIt je kinesko smece i kao sto sam rekao ako uvozis brodom iz kine onda mozes imati 100% marzu.

Isto tako nema sanse da napravis konfu koju mos prodati 50% vise nego u ducanu. To jest mozes jednu dvije dok se neprosiri glas da si zavaljao par ljudi.

Gle ja cu stajati iza svoga da tvoja prica nedrzi vodu jer iz iskustva znam da to tako neide.

Jako dobro znam kako je voditi IT firmu u pocetku i isto tako znam par bivsih vlasnika it trgovina.


Eto ako nije problem nacrtaj tu na forumu da svi vidimo kako zaraditi jer ocito su svi u ITu nesposobni jer propadaju (msan tu nebrojim).

No hard filings.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 17:03   #49
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Hebeš kompove, treba u gradu negdje gdje je problem parkiranje i to napravit Drive-thru pekaru (pekarnu/pekarnicu). Ako se tko odluči ovako nešto napravit, očekujem nagradu od njega...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 20:45   #50
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
u hr najbolje ide hrana i pice ipak smo mi balkanci
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 21:04   #51
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Zasto onda ti nemas svoju IT firmu ? mislim ako vec znas kako uspjeti i imas provjerenu formulu ? Ja cu uloziti novac u tebe ako mi garantiras da mi se vrati duplo kroz 2-3godine.

- jbga nisam imao para za firmu pa sam ipak morao otvoriti obrt
- koliko bi uložio??


ColorsIt je kinesko smece i kao sto sam rekao ako uvozis brodom iz kine onda mozes imati 100% marzu.

- ne uvozim iz kine vec od esysa.....a oni valjda iz kine ili taiwana ne znam točno

Isto tako nema sanse da napravis konfu koju mos prodati 50% vise nego u ducanu. To jest mozes jednu dvije dok se neprosiri glas da si zavaljao par ljudi.

- možeš...ali držva pati

Gle ja cu stajati iza svoga da tvoja prica nedrzi vodu jer iz iskustva znam da to tako neide.

- ti imaš loše iskustvo, a ja dobro....

Eto ako nije problem nacrtaj tu na forumu da svi vidimo kako zaraditi jer ocito su svi u ITu nesposobni jer propadaju (msan tu nebrojim).

- daj mi navedi one firme koji su propali...budem ti naveo one koje znam razloge propadanja!

No hard filings.

- back 2 u
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 13:04   #52
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova

- jbga nisam imao para za firmu pa sam ipak morao otvoriti obrt
- koliko bi uložio??


- ne uvozim iz kine vec od esysa.....a oni valjda iz kine ili taiwana ne znam točno

- možeš...ali držva pati


- ti imaš loše iskustvo, a ja dobro....


- daj mi navedi one firme koji su propali...budem ti naveo one koje znam razloge propadanja!

No hard filings.

- back 2 u

Ako obrt posluje po zakonu spreman sam riskirati novac.


esys uvozi iz kine i kao sto sam rekao taj smo slucaj sa periferijom zavrsili.


eeee sad smo se dotakli toga, da na taj nacin mozes ubrati 30 dodatnih posto bez beda, samo je pitanje koliko dugo?
jer jedna je stvar poslovati po zakonu (placati poreze namete itd) a druga je "pomoci sebi".
Neznam koliko si upoznat sa Autronicom i njihovim instaliranim windowsima jer svemu jednom dodje kraj.


Firme koje su propale su poslovale po pravilima zato su i propale jer ako ces ici u informatiku sa namjerom da je sve zakonski cisto NECES zaradjivati i to je cinjenica.


__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na