Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2008., 15:36   #1
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Question Windows XP (SP3) ne želi pokrenuti određeni "Service"

Imam instaliran Apple iPhone configuration utility. On naime zahtjeva XP SP2 (ja imam SP3) ili Vistu 32bit da bi se instalirao. Ja doma imam x64 Vistu pa sam morao dual bootat jer mi je ta aplikacija dosta potrebna,a već ju 3 dana ne uspjevam pokrenut. U čemu je problem?

Skinem tih 5mb, instaliram aplikaciju (najprije je zahtjevao .NET 2.0 framework, što sam instalirao) i instalacija završi. Prije kraja javi mi error, da se aplikacija nije mogala pokrenuti jer "Windows Services" radi probleme. Kliknem ignore i završim. Poslije pokrenem instaliranu aplikaciju (.exe kojeg je on trebao sada pokrenuti pri završetku) i javi mi da je Windows service problem jer mi fali "installutil.exe" (kojeg sam stavio sa .NETom 2.0!). Poslije pročitam na njihovom tutorialu da se treba aplikacija pokrenuti tako da se pokrene "service" aplikacije pod "Windows Services u Addministrative tools". Odem pod Windows Services i vidim da mi javlja da bi se iphone conf utility trebao već pokrenuti no, ne želi/može. Odem pod silom startat servis, javlja isti error kao i kada sam pokrenuo .exe. Zaključak: apliakcija se ne želi ili ne može isntalirat kako treba, jer trebalo bi ić ko po loju, pa me zanima da li sam nekaj krivo instaliro ili da nekaj drugo isntalirm (pr SP ili .NET)

Da li zna netko, da li je kriv framework, service pack ili je nekaj drugo. Guglam već tri dana i ništa...
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 15:06   #2
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Četvrti dan: kontaktiraš proizvođačev support.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2008., 23:06   #3
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
lol....ma evo sredio sam problem. Iako neznam njegovo rješenje. Nije mi se dalo još 3 dana gubit pa sam reinstalirao Windowse (ovaj put ilegalne, a ne legalne) stavio SP2 i framework 2.0 (za razliku od predinstaliranog SP3 i framework 3.5) i sada sve radi.

Uzmimo u obzir da je problem mogao raditi i registry, ili pad Appleove aplikacije koje su zacementirale mogućnost promjene Windows servisa....stvarno neznam, ali znam da sam sve isprobao, i mislim da je problem bio ipak nekompatibilne vrste (loša aplikacija). Ali to je moje brzopleto mišljenje temeljneno na nedostatku vremena.

stvarno mi je žao na otvaranju teme zbog ovakve sitnice....oprostite zaista

LOCK!
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 09:06   #4
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Nije sitnica. Sada si naučio da se trebaš držati zahtjeva proizvođača. Ako ti kažu da trebaš SP2 i .NET Framework 2.0, ne možeš očekivati da će s SP3 i .NET framework 3.5 funkcionirati kako je zamišljeno.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 20:56   #5
noobinator
Premium
Moj komp
 
noobinator's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 120
mislim da si samo trebao instalirati framework 2.0 , to kaj si imao 3.5 ništa ne znači jer taj program koristi 2.0
noobinator je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 09:28   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Četvrti dan: kontaktiraš proizvođačev support.

kako me ovo nasmijalo u rano jutro
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na