Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2009., 15:47   #121
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
a tvrdi da ne radi ni to...
A je****, ako svima ostalima radi, gdje je problem?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 15:51   #122
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor mzex Pregled postova
bome ima se pametovati o tome, jer do trena sklapanja ugovora niko me nij upozoril na to. nit to pise u uvjetima koristenja, koji su u sklopu ugovora, nit to pise u CARNet-ovoj Odluci o prihvatljivom korištenju CARNet mreže. A bome i u službi za korisnike i iskona i CARNet-a niko to nije rekel. Zval sam ih sve po nekoliko puta. U CARNetu su mi nekoliko različitih ljudi rekli da nisu zabranili rad u route modu, vec da ne pružaju podršku samo za bridge mode, a route si može sam korisnik složiti ako zna.

I u uvjetima od OPTIME se to ne spominje.
Obrati se reklamacijama i reci im sve to. prebaci se na Iskon.DUO i plaćaj 150kn 3mbps flat i imaj routing mode.

Nego ti bi za 99kn 5mbps flat i ne bi poštovao uvjete korištenja.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 21:23   #123
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor mzex Pregled postova
kaj je najbolje nije mu cak ni brzina ogranicena. radi mu na 11MBit/s, umjesto obecanih 3MBit/s.
jel jos uvijek btw? Koliko vidim ekipa se po newsima zali od jucer/danas da imaju samo 3.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 17:23   #124
mzex
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 72
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Stavi drugi router iza nek ti on dize PPPoE konekciju.
kupil sam netgearov router i probal sa frendovim surecomom. jednostavno ni jedan ni drugi ne zele zvati prema siemensu. zbog cega je to tak ne znam. probal je i moj frend i onda sam ja opet probal po uputama drugog i jednostavno ne ide.

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
A je****, ako svima ostalima radi, gdje je problem?
a j*****, al ne radi.
probal sam i probal je moj frend. i mislim da sam napisal u jednom os svojih postova da to ne radi.

imam netgear wpn824 v2, a frendov router je surecom EP-9610SX-g.
Ne radi ni sa jednim.

svom ruteru sam postavil fiksnu IP adresu. znaci 192.168.5.10, dok siemens ima 192.168.5.1. e a kad probam manualno spojiti netgeara on jednostavno veli da nema ničeg s druge strane, tj. piše samo waiting for 192.168.5.10 i ništ se ne događa.

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
jel jos uvijek btw? Koliko vidim ekipa se po newsima zali od jucer/danas da imaju samo 3.
mom burazu danas radi na 4,2 Mbit/s

Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Obrati se reklamacijama i reci im sve to. prebaci se na Iskon.DUO i plaćaj 150kn 3mbps flat i imaj routing mode.

Nego ti bi za 99kn 5mbps flat i ne bi poštovao uvjete korištenja.
da mogu raskinuti ugovor otišel bi na amis. 4 Mbps/768 kbps + 1500 min besplatnih razgovora prema fiksnima za 168kn. al nemrem raskinuti ugovor.

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 15.12.2009. u 19:17. Razlog: 4 posta zaredom
mzex je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 19:17   #125
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
mzex - forum posjeduje opciju Multi-Quote, pa ju malo prouci
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 21:48   #126
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor mzex Pregled postova
svom ruteru sam postavil fiksnu IP adresu. znaci 192.168.5.10, dok siemens ima 192.168.5.1. e a kad probam manualno spojiti netgeara on jednostavno veli da nema ničeg s druge strane, tj. piše samo waiting for 192.168.5.10 i ništ se ne događa.
Jesi ti siguran da dobro to podesavas? Jesi upisao PPPoE username/password u netgear? jesi se igrao sa PAP/CHAP postavkama (ne znam koje treba biti).
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 23:39   #127
mzex
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 72
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Jesi ti siguran da dobro to podesavas? Jesi upisao PPPoE username/password u netgear? jesi se igrao sa PAP/CHAP postavkama (ne znam koje treba biti).
gle ja mozda nisam nekaj dobro radil al prijatelj koji je pokusaval sloziti je diplomirani informaticar i ima puno iskustva s mrezama, pa niej uspel to podesiti. Ni a svojim vlastitim routerom nije uspel. a sad cekam drugog da dojde pa bum njega pital za taj pap/chap.

j******, ja sam druge struke, pa se u mreze jako malo kuzim.
mzex je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2010., 15:12   #128
Kukec
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Novi Marof
Postovi: 7
Ovako imam SIEMENS Gigaset SX 763 WLAN dsl! Dali bi ga mogao koristiti kao wireless antenu, kako bi se mogao povezati sa susjedom!! Di mi mogao preko njega tražiti uređaj od susjeda, jer nemam pri ruci WLAN antenu, a ne želim trošiti pare na to!!! Dali je moguće ovaj ruter koristiti kao antenu??
Kukec je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 14:41   #129
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Pozdrav!

Ovako, imam jedno pitanje vezano uz Iskon Carnet i spajanje preko Symbiana S60 (Nokia E51). Situacija je ovakva, moja cura ima doma onaj TrioCarnet paket od Iskona. Imaju Siemens Gigaset SX763 modem i laptop im je kablom spojen u njega. Na laptopu imaju napravljenu novu PPPoE konekciju u koju je naravno ukucan username i password koji imaju u Carnetu i onda se preko te konekcije spajaju na net.

E sad, pošto ona nema često pristup tom laptopu, ja joj oću nariktat da se spaja preko mobitela na njega. Znači da se spoji WLAN-om na modem i onda da na mobitelu se napravi konekcija kao i na kompu i da može na net. Problem je kaj ne znam dali se na toj Nokiji može to napravit, tj. dali je moguće napravit PPPoE konekciju kao i na laptopu i da to onda funkcionira?

Ako to nebi bilo moguće, imam drugu opciju. Imam doma Linksys WRT54GC router sa DD-WRT firmware-om gore. Ja bi na njemu doma podesio PPPoE konekciju sa username-om i passwordom, i dao njoj taj router da ga spoji kablom u Lan 2 port na Siemensu. Dali bi se u tom slučaju (znači kad je u samom routeru podešena PPPoE konekcija) ona mogla s mobitelom samo spojit preko Wifi-ja na taj moj Linksys i da ništa više nemora podešavat na mobitelu, i dali bi onda imala pristup netu? I u tom slučaju bi sve za laptop ostalo nepromjenjeno, pošto je on i dalje spojen na isti način kao i dosad u Lan 1 port, jel tako?

I da, još jedno pitanje. Kako saznat koji je password za WLAN od tog Siemensa? Pretpostavljam da je defaultni, pošto ga oni sigurno nisu menjali.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 15:15   #130
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Malo sam pretražio forum i ako sam dobro skužio, odgovor na prvo pitanje (pppoe preko moba) je NE, a na drugo (pppoe na Linksys pa onda wlan na mob) je DA. U tom slučaju mi password od Siemensa ni ne treba. Samo neka mi netko to potvrdi. I dali postoje neke stvari na koje moram pazit pri podešavanju PPPoE konekcije na DD-WRT firmwareu?

I na pamet mi pada još jedna opcija, a ne znam dali je to moguće. Dali je znači moguće da samom tom Siemensu podesit PPPoE konekciju i username i password od Carneta tako da uopće ne trebam niti drugi router, a niti na laptopu da nema potrebe za kreiranjem PPPoE konekcije?

Zadnje izmijenjeno od: marke. 26.09.2011. u 15:24.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 15:33   #131
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
Malo sam pretražio forum i ako sam dobro skužio, odgovor na prvo pitanje (pppoe preko moba) je NE, a na drugo (pppoe na Linksys pa onda wlan na mob) je DA. U tom slučaju mi password od Siemensa ni ne treba. Samo neka mi netko to potvrdi. I dali postoje neke stvari na koje moram pazit pri podešavanju PPPoE konekcije na DD-WRT firmwareu?

I na pamet mi pada još jedna opcija, a ne znam dali je to moguće. Dali je znači moguće da samom tom Siemensu podesit PPPoE konekciju i username i password od Carneta tako da uopće ne trebam niti drugi router, a niti na laptopu da nema potrebe za kreiranjem PPPoE konekcije?
Dobro si skužio. Opcija postavljanja tvojeg routera je najpouzdanija.

Stvari koje treba paziti

https://helpdesk.carnet.hr/DUO.CARNet

Citiraj:
Tip konekcije: "PPPoE"
Metoda autentikacije: "PAP"
Korisnički podaci: korisničko ime tipa: username@ustanova.hr i lozinka
Što se tiče metode autentikacije potrebno je samo omogućiti PAP, bez ikakvih metoda kompresije i metoda enkripcije.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 15:35   #132
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Puno hvala. Ali možeš li mi reći onda samo dali bi ova treća opcija bila moguća, znači da u Siemensu se podesi ta PPPoE konekcija? To bi bilo najjednostavnije za probat.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 15:40   #133
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Moguća je. Kod nekoga radi, kod nekoga ne. Nema ti druge nego da probaš. Ako ne uspješ (ako se online lampica ne upali), morati ćeš ga resetirati na "factory defaultse" kako bi mogao ponovno normalno koristiti internet preko PC-ja.

Advanced settings > Administration > Reset to factory default settings > OK
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 15:41   #134
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Može samo neki kratki tutorial kako podesit na Siemesu tu Carnet PPPoE konekciju? Znači jasno mi je da trebam odabrat PPPoE i upisat podatke od Carneta. Al kaj je s ostalim opcijama, MTU, LIne mode, Encapsulation, PPPoE Passthrough i tako to?

Ako će meni ikad bit jasni ti routeri i njihovo "Sad radim, sad ne" s potpuno istim postavkama, ubi me. Hvala ti na pomoći, probat ću ovih dana pa javim rezultate.

Zadnje izmijenjeno od: marke. 26.09.2011. u 15:52.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 17:11   #135
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
PPPoE pass-through ugašen u tom slučaju. Ostalo ne diraš.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 21:46   #136
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ovako, sad mi je prek telefona rekla kak je podešen njen Siemens. Izgleda da je u njemu već napravljena PPPoE konekcija, al mi nije jasno zašto se onda mora pravit posebna i na laptopu. Jer je on podešen na PPPoE i username i password od Carneta su tam ukucani i sve ostalo kak treba bit. Al oni se svejedno spajaju preko konekcije na laptopu, a i kad se mobitelom spojila na router, nije mogla na net.

Ja sad doma podešavam svoj Linksys da ga ona sutra može samo uštekat i da može odma na net. Evo slike kako sam podesio one glavne opcije:


Dali moram išta više dirat? Tu nigdje nemam one postavke enkripcije (PAP i ono). Šta je s ovim ostalim, DHCP i tim opcijama? I dali mora ona šta sad mijenjat na Siemensu svom?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 16:29   #137