Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2008., 20:27   #1201
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Meni je svaki adsl dobar. Vodovi su postavljeni jos prije '85. i dijelom idu po zemlji ali niti jednom nisam imao probleme osim kada budu kolektivni u centrali ili zbog servera.

Parice su jedino kod optime nove a od T-coma su bile postavljene 2003.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 21:25   #1202
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
@pupo: zanima me koliko te cesto diska na gg-u?
@drazac: a kolko placas uopce (koju brzinu imas)?
Mislim da je bilo ok kad sam igrao tamo, prešao sam na eurobatlle.net. Veza puca 1 dnevno, nekad ni ne. Sad događa se racimo da puca ako recimo cimer igra a ja silujem torente pa dođe do kolizije... Ako igramo bez torrenta obojica nema problema iako ako dobiješ telsey-a, smatraj pametnom odlukom uložiti u neki drugi ruter. Sa edimaksima neznam kakva je stvar. Predložio bi ti ako imaš mogućnost uzeti nešto od carneta (metrocarnet, opticarnet) jer je cijena još manja a što se tiče usluge tu su i metronet i optima.

Može li mi netko odgovorit na pitanje sa username-om?

Cijene ti idu jednostavno
Ja i cimer plaćamo 150kn 1mb - znači sveukupno s pretplatom, priključkom samo netelefoniramo pa nam je račun gotovo fiksan. Znači 150kn + telefoniranje. 3mb su 30kn više, a 8 mislim da je za 30kn više ali me ne drži za riječ.

edit, radi se o flatu naravno
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 11.11.2008. u 21:43.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 07:32   #1203
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
ma ne idem jos na optimacarnet iz razloga sto pucam na najmajne 512kbits upload, pa da mogu hostat 5v5 na gareni...

btw thx na odgovorima...
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 07:54   #1204
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Meni dosao sinoc racun i samo 135kn.
Nije mi naplacen blast iako sam ga koristio ali svejedno pretplata treba bit 150kn + impulsi...
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 12:32   #1205
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Meni je optima ok osim što me telsey hebe u mozak s padanja napona i resetiranja istog, pogotovo kad se (pre)ugrije.
Kolega, da bi smanjio opterećenje Telseyevog procesora, učini ovako:

1. u postavkama WAN mreže isključi QOS - nije potreban a ubija ruter koji je preslab za ovakve igre
2. isključi LOG odnosno zapisivanje u internu datoteku svih parametara rada uređaja - osim za testiranje LOG je nepotreban a troši resurse
3. i na kraju isključi DHCP server koji ionako najmanje od ova tri stavka opterećuje hardver Telseya ali ako ionako koristiš fiksne adrese DHCP ti nije potreban


Nakon toga surfanje HTML sučeljem Telseya čak i pri maksimalnom intenzitetu prometa (torrenti punom brzinom i upload i download) će biti munjevito brzo za razliku od kakvo je bilo dok su ove postavke bile uključene.
Isto tako, grijanje rutera će se smanjiti u znatnoj mjeri jer će hardver bitni puno manje opterećen.

Pozdrav!
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 14:23   #1206
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Kolega, da bi smanjio opterećenje Telseyevog procesora, učini ovako:

1. u postavkama WAN mreže isključi QOS - nije potreban a ubija ruter koji je preslab za ovakve igre
....
Pozdrav!
Hvala za tip, ovo prvo je bilo isključeno a druga 2 sam napravio, sad testing testing Ma samo da nema pucanja veze kad ga preopteretimo a za ulaženje u opcije modema više il manje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 23:26   #1207
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Question OptiDSL + OptiTelefon (na T-com paricama) klvaiteta usluge

Zbog okolnosti (skup T-com) i nedostupnosti (nitko mi nije dostupan kod mene na ovom djelu zapadnog grada - Vrbani) prisiljen sam zbog rezanja računa, bržeg interneta, i isplatljivijeg telefoniranja promjeniti operatera na trenutnoj T-com parici. Sve opcije predodabira su mi skuplje od T-coma, osim Optime.

usporedne cijene:
-Metronet mi nije raspoloživ niti kao predodabir
-Amis mi je dostupan samo kao predodabir (njihova mi je opcija skupa kao i T-com gledajući mjesečnu naknadu za telefon + flat internet (tata mi kao branitelj ima 30kn mjesečnu naknadu za T-com, a ne 70kn)
http://www.amis.hr/privatni_telefonija_dual.php
http://www.amis.hr/privatni_adsl.php

Amis predodabir (internet+telefon): 99 + 79 + mjesečna naknada telefona od T-coma

-Iskon mi je dostupan samo kao predodabir (internet+telefon -> HR.DUO): 158 + mjesečna naknada telefona od T-coma
-Optima mi je dostupna samo kao predodabir (potpuni predodabir bez mjesečne naknade T-comu): 118kn (3072/384 kbps) + 61kn (OptiTelefon) + 0kn(mjesečna naknada telefona od T-coma )

http://www.optima.hr/za-po-doma/internet/optidsl
http://www.optima.hr/za-po-doma/telefon/optitelefon

Znači Metronet (nedostupno), Bnet (nedostupno), Amis (samo kao predodabir->skuplji od Optime) i Iskon (samo kao predodabir-skuplji od Optime) otpadaju - preostaje znači samo Optima sa svojih 3Mb/s kao najjeftinija opcija

Ako je netko bio ili je netko trenutni njihov korisnik....tj koristi njihove usluge preko državnih (T-com) kablova molim ga da mi javi iskustva. Ona koja sam ja čuo dosada nisu baš pozitivna u većini.

Da li je kvaliteta njihovih usluga loša? Preći ili ne..."that is the question"?

Hvala vam na pomoći.

P.S. OptiDSL bez OptiTelefona nije moguća, provjerio. Carnet.DUO nije dostupan, provjerio.
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 23:48   #1208
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Ako ti je dostupan optidsl onda to nije predodabir vec potpuno prebacivanje na optimu. znam da to mislis ali cisto da druge ljude ne zbunjujes jer se zna sto je predodabir.

a ovo sto su ti iskon i amis dostupni isto se ne ne zove predodabir

predodabir ili carrier pre select ilitiga CPS se koristi jedino u terminologiji za odabir operatera u telefoniji a to kod nas rade optima, h1, i malo metronet (samo poslovni korisnici, cini mi se)
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 00:15   #1209
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Da...na to sam mislio. Ali Iskon i Amis jesu čisti predodabir. Kaj ne? Njihove usluge plaćam njima, a T-comu plaćam mjesečnu naknadu. Kaj nije to predodabir?
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 00:21   #1210
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
mozes to tako zvati, al velim, preodabir operatera se kao termin koristi u telefoniji. http://en.wikipedia.org/wiki/Carrier_Preselect
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 02:20   #1211
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Ivano Pregled postova
-Optima mi je dostupna samo kao predodabir (potpuni predodabir bez mjesečne naknade T-comu): 118kn (3072/384 kbps) + 61kn (OptiTelefon) + 0kn(mjesečna naknada telefona od T-coma )
Ne kontam te tu. Znaci mozes imati OptiDSL, ako to mozes ne kontam zasto si otvorio novu temu kada samo par redova nize ima otvorena OptiDSL rasprava... i tamo mozes pitati sve sto te zanima, a vjerojatno je vec i odgovoreno sve.

I naravno da OptiDSL nije moguc bez OptiTelefona jer moras poptuno preci na Optimu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 15:00   #1212
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Zato što znam da neki imaju OptiDSL na Optima a neki na T-com paricama. Mene zanimaju samo T-com parice.

Ispričavam se. Zaboravio sam da je ovo civiliziran forum
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 15:12   #1213
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa na T-Com paricama ne mozes imati OptiDSL... moras preci totalno na Optimu i njenu infrastrukturu i sve od Optime... telefon i adsl.
Samo meni nije jasno gdje ti zelis ustediti... na internetu ili ADSL-u ili oboje?

Jer ima opcija da uzmes ADSL Traffic pa imas promet preko optime (i jos uvjek placas T-Comu pretplatu za ADSL) i uz to jos Optimin telefon (Predodabir operatora).

A gore spominjes OptiDSL, pa sam shvatio da zelis skroz preci na Optimu i ne zelis nista placati T-Comu...

OptiDSL i ADSL Traffic nije isto.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 22:40   #1214
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Mene zanimaju samo T-com parice.
Pa kako onda
Citiraj:
-Optima mi je dostupna samo kao predodabir (potpuni predodabir bez mjesečne naknade T-comu): 118kn (3072/384 kbps) + 61kn (OptiTelefon) + 0kn(mjesečna naknada telefona od T-coma )
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 03:00   #1215
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Mislim na trenutne parice koje imam, one su državne, tj od T-coma. Ja sada želim otpisat T-com i da mi na trenutno njihovim paricama, bude sva Optima.
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 09:30   #1216
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
el zna mozda ko da li optima planira poceti dijeliti "novi" router?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 19:31   #1217
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
e ovako... ugovor sa t-comom (adsl) mi istice 6.12, znaci za nekih pola mjeseca... optimina stranica veli da mi je optima dostupna (yay)...
a sada slijedi pitanje: da li da se ja sada prijavim za "ukljucenje" (preko optimine stranice), ili moram cekat isticanje ugovora? eh sada, ako se sada prijavim, i pocnem koristit optidsl od pocetka sljedeceg mjeseca, da li bi se moglo desit da meni t-com posalje racun za 12. mjesec, a ako i posalje, da ga ja moram platit?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 19:52   #1218
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
račun od t-coma će ti stići ali umanjen za onu vrijednost koliko dana nisi koristio t-com (recimo ako te prespoje 15tog u mjesecu plaćaš pola pretplate, iako adsl paket naplate u kompletu).
ovo za ugovor neznam, nama je bio istekao prije. odi par dana prije 6.12 u optima centar i popuni ugovor kod njih, i taman im treba par dana da pošalju ugovor u t-com.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 19:53   #1219
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
e ovako... ugovor sa t-comom (adsl) mi istice 6.12, znaci za nekih pola mjeseca... optimina stranica veli da mi je optima dostupna (yay)...
a sada slijedi pitanje: da li da se ja sada prijavim za "ukljucenje" (preko optimine stranice), ili moram cekat isticanje ugovora? eh sada, ako se sada prijavim, i pocnem koristit optidsl od pocetka sljedeceg mjeseca, da li bi se moglo desit da meni t-com posalje racun za 12. mjesec, a ako i posalje, da ga ja moram platit?
zovi optimu sredinom 12 mjeseca (zbog praznika), i napravi zahtijev telefonski. dalje ce se oni interno rijesavat. mene su tako zasrali pa sam ovaj mjesec platio 2 racuna. i optimi i t-comu.
t-com je bio puni, a optima je bilo 30 kn telefona + oprema.
ako bi nekako dobio optimu do 12 mjeseca vrlo vjerojatno bi te t-com trazio lovu jer te hvata tih 6 dana ugovora. a oni su takvi kakvi jesu i trazili bi te da platis "kaznu" koju bi ti vrlo vjerojatno morao platiti jer oni drze sve "konce" u svojim rukama !



EDIT:

ili kako kaze sasuke odes u opti centar i rijesis ugovor osobno. to ce ubrzati stvari !
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 11:00   #1220
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
znaci onda idem sredinom 12. mjeseca, jedini problem je u tome sto u bjelovaru nema opticentra...

znaci da sredinom 12. mjeseca putem interneta posaljem zahtjev onaj?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 11:51   #1221
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
znaci onda idem sredinom 12. mjeseca, jedini problem je u tome sto u bjelovaru nema opticentra...

znaci da sredinom 12. mjeseca putem interneta posaljem zahtjev onaj?
nazoves ih i napravis zahtijev, i oni ce ti doma poslat nekoga tko ce ti sklopit ugovor !

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 13:49   #1222
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
whoa...
zvali iz optime da su zabunom zaracunali 30kn vise za prosli mjesec (zbog podizanja brzine) i ponudili da slijedeci mjesec oduzmu tih 30kn sa racuna...

bas me zanima dal bi to t-com napravil
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 19:19   #1223
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
el mogu ja onda nastavit koristit ovaj t comov zyxel?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 19:34   #1224
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
el mogu ja onda nastavit koristit ovaj t comov zyxel?
mozes.
ali ti optima doma salje svoje tehnicare da ti opremu postave !
svejedno ides na ugovor od 24 mjeseca zbog samog prikljucka, a da ne uzimas opremu je cisto bezveze i da imas nekih teh. problema i da zoves njihovu sluzbu i kazes koji uredaj imas (sto je jedno od glavnih pitanja) bi ti rekli da je do uredaja, samo da te skinu.
dakle, tehnicar ti doma postavi ta sranja ili mu kazes da ti ostavi opremu i da nista ne dira da ces ti to sam. nakon toga mislim da bi ti platio pivu

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 20:54   #1225
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
mozes.
...i da zoves njihovu sluzbu i kazes koji uredaj imas (sto je jedno od glavnih pitanja) bi ti rekli da je do uredaja, samo da te skinu.
nije istina. do sad sam par puta zvao szk zbog problema, i svaki put me pitaju koji router imam, svaki put kažem da imam svoj linksys i nikad ne prave probleme.
a zyxel ti ostane, ali ne radi na optimi (barem ne bez mjenjanja firmware-a, a i nakon toga je pitanje).
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 22:24   #1226
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
OptiNET mail

zasto ne mogu poslat attachment od 14mb (.rar), a pise da je maximum 128mb? Uvjek dobijem poruku:
Code:
Error: message file too big
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 23:04   #1227
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
zasto ne mogu poslat attachment od 14mb (.rar), a pise da je maximum 128mb? Uvjek dobijem poruku:
Code:
Error: message file too big
Maximum poruke sigurno nije 128mb, možda je maximum spremnika toliko, a poruka je vjerojatno 10mb.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 23:12   #1228
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Maximum poruke sigurno nije 128mb, možda je maximum spremnika toliko, a poruka je vjerojatno 10mb.
ok fala, budem pogledal
EDIT: bi proslo onda ko jedan attach od 10mb i jedan od 4?
EDIT 2: sad pisem opet mail i lijepo piše: (Maksimalna veličina privitka: 134,217,728 bajtova). Kaj nije to 128mb?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 00:35   #1229
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
3. Kolika je maksimalna veličina e-mail poruke koju mogu poslati?
Maksimalna veličina poruke koju možete poslati je 10 MB.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 01:04   #1230
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Problem je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na