Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2013., 23:46   #31
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Slažem se sa preporukom za Bosch, poželjno ubost Made in Germany a ne Turkey,
jedina zamjerka šta su garanciju smanjili sa 5 na 2 god.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 00:02   #32
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
voda vise ne smrdi po plastici i postala je pitka

da sam znao da poatoje perilice koje peru na 95c uzei bih takvu hebemu, koliko su skuplje u odnosu na ove od 75c? a za ovaj program od pola sata se ne slazem, mi peremo svaki drugi ili treci dan na najjacoj opciji, znaci 3 sata, jedanput sam za probu stavil na A class 1h i kasnije je jos uvijek sve smrdilo po jajima, pa sam po nosu dobil
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2013., 17:34   #33
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Imam Bosch model ujedno i moje prvo iskustvo sa suđericama. Ono što sam vidio kod nje mi je teško si zamisliti bolje. Ne znam kako i što mora prati ta bolja da bi ju mijenjao.

Htio sam ti komentirati ovo da si za probu pokušao sa kratkim programom. Moraš razlučiti što stavljaš u mašinu i koliko je prljavo. Da li je zapečeno, da li si prije obavio predpranje (zapečeno od pohanja i slično). Nije mi se desilo da sam poslije pranja osjetio neugodne mirise koji su postojali u mašini dok je suđe već bilo unutra neko vrijeme (čekaš jeftiniju tarifu struje ). Sve se uredno opralo.
Također ima jedan jako dobar, brz i kvalitetan program za pranje ne pretjerano prljavog, za situacije kada imaš punu kuću ljudi i pereš čaše, tanjure od klope, kolača i slično. Traje 31 minutu.
Ostalo, samo pratiš pravila. Sol, kud i kamo kvalitetne tablete za pranje, sjajilo. Tu i tamo (zgodan savjet) prođeš metalne dijelove sa otopinom octa i vode (jako dobar dezificijens), opereš suđericu na prazno da se isperu sve sapnice, filteri, pumpe i nemaš brige

Evo još jedne preporuke za Bosch ako se netko još dvoumi. Da se razumijemo nikakav fanbojizam, stvarno i iskreno radi se o prvom iskustvu s suđericama i kao takav ne znam šta druge rade bolje a ova ne.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 19:43   #34
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Svak svog konja hvali pa ću i ja svoju hoču reći ženinu perilicu.
Kao prvo nisam ju kupio.
Dobio sam ju pokvarenu netom po isteku garancije. Popravak je bio neisplativ, cca 1000 kn sa materijalom i poslom. Radi se o "Candy C457 Acustic Comfort". Inače to je uži model. Na perilici je otišla pumpa za vodu koja se na tom modelu može kupit samo sa motorom i košta nešto preko 100€. Uzeo sam pumpu od novijeg modela i uz male prepravke montirao. Ukupno sam uložio 113 kn. Od popravka je prošlo 4 godine i ovo ljeto mi je procurilo crijevo koje odvodi vodu. Cijena 27 kn. Prije tjedan dana uložio sam 10 kn u gumicu na koju se natakne gornja košra i naručio sam komad plastike na gornjoj košari koji je napukao i još ću ulupat 40 kn.
Nema nikakvih piz....ija, običan drrrrrrr, drrrrrr, drrrrrrrr programator sa programom za ispiranje, program za čaše i kraći i duži program pranja suđa. Četiri gumba, pali-gasi, redukcija vode, grijanje vode samo do 55 stupnjeva i pranje sa više vode.
Dvije lampice. Prva pali-gasi i druga kad fali sol.

Iskustva. Najbolja sol je najjeftinija krupna sol, ako koristite kvalitetne tablete ne treba stavljati sjajilo jer je već u tableti. Mi koristimo jeftine tablete ili prašak u kombinaciji sa tekućim sjajilom koje se može regulirati na vratima.

Kupit ću drugu tek kad uložim u nju više od 400 kn.
__________________


Asus N750JK (Upgrade)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2048 MB VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU:
MBO:
RAM:
VGA:
HDD:
PSU:
OS:
Monitor:
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 13:20   #35
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
ajde sada malo filozofa i filozofije

ja stvarno ne kužim, niti ne mogu logički zaključiti mada je sigurno nešto jako jednostavno ustvari... kada, na koji način, zbog čega i zašto tableta ili prašak ispadaju iz one posude? šta uopće otvori tu posudu di je tableta? šta je cilj? dali se uopće ta posuda otvori tokom pranja ili mlazovi vode polako tokom funkcije / programa pranja pršću po prahu / tabletama / gelu? kad otvorim vrata nakon pranja, onda kao da poklopac posude udari u vrata, znači da ipak nije otvoreno skroz? ili se otvori posuda i tableta padne na dno? ne razumijem ništa

u kojoj je funkciji sjajilo? on također izlazi iz mlaznica ali na visokim temperaturama? šta je sa sušenjem? di su ti grijači uopće?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 01:32   #36
icnah
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ajde sada malo filozofa i filozofije

ja stvarno ne kužim, niti ne mogu logički zaključiti mada je sigurno nešto jako jednostavno ustvari... kada, na koji način, zbog čega i zašto tableta ili prašak ispadaju iz one posude? šta uopće otvori tu posudu di je tableta? šta je cilj? dali se uopće ta posuda otvori tokom pranja ili mlazovi vode polako tokom funkcije / programa pranja pršću po prahu / tabletama / gelu? kad otvorim vrata nakon pranja, onda kao da poklopac posude udari u vrata, znači da ipak nije otvoreno skroz? ili se otvori posuda i tableta padne na dno? ne razumijem ništa

u kojoj je funkciji sjajilo? on također izlazi iz mlaznica ali na visokim temperaturama? šta je sa sušenjem? di su ti grijači uopće?
možda krivo stavljaš tabletu u posudu pa se ne otvara kad bi trebalo? ja sam jedan put stavio na krivo tabletu i ostala mi poluotopljena unutra jer se poklopac nije mogao otvoriti do kraja da tableta ispadne
icnah je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 01:37   #37
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
ne, sve funkcionira kako treba, samo me zanima nacelo rada

p.s. jos jedno dobro pitanje; koja je razlika izmedu tableta i praska? meni identicna stvar, osim sta su tablete "zgusnuti" prasak i neke imaju sjalilo itd. pretpostavljam da imaju jos neke aditive? tablete su em skuplje em nema doziranja kod njih... ovdje mogu vrci 15 / 25 g
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 15:56   #38
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Malo dižem temu.
Pokvarila mi se Gorenje perilica poduđa, pokvario se programator, pa je samim time popravak gotovo neisplativ. Uzeo bi nešto novo, recimo do cijene 3000-3500 kn.Perilica je ugradbena, veličina 46 cm.
Majstor koji je bio kod mene mi je preporučio Candy perilicu.
E sad, prednost a ujedno i mana je to što perilicu dosta rijetko koristimo. Od majstora sam čuo kako Gorenje radi sve uređaje dosta kvalitetne, dok je za perilice rekao kako su kvalitetom najslabije u Gorenje gami proizvoda.
Whirlpool je često jeftiniji, ali navodno sa skupim rezervnim dijelovima (to sam se uvjerio kod whirlpool mikrovalke gdje je nova bila 100 kn skuplja od rezervnog dijela).
Što bi bilo korektno za tu cijenu? Po mogućnosti dobavljivo u Elipsu jer bi pritom mogao iskoristiti neki popust (ali to nije presudno).
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 16:18   #39
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Jesi gledao Bosch perilice? Navodno su dosta dobre, a bila je i neka akcija sa 5 godina jamstva.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 16:21   #40
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,530
Ovdje ti svi hvalimo svoje kljuse, pa tako i ja

Mislim da nećeš fulat s Candy perilicom, evo kod mene u stanu radi 10 godinu.
A sad pazi koliko sam kvarova i popravaka imao - 0.

Doslovce sipam po potrebi sol i deterdžent.
Jednom sam doduše morao odčepljivat odvod, ali to je zato što ja uglavnom ne ispirem ništa što stavljam nutra, staklenke doslovce stavim prati s papirom pa se to zna nabrati u odvodu.

Kad bi svi uređaji tak radili bez kvarova, to bi bilo zakon.
Jedini minus je taj što je to već stariji model, i nema neki brzi program od 30min, najkraće pere nekih sat i pol. No zbog toga ju mijenjat sigurno neću, samo nek radi.

Pere se u prosjeku 2 x tjedno.

A sad, općenito gledaj u elipsu neki od ovdje spomenutih brendova da ima povoljnu cijenu i što dužu garanciju.


Nego, baš bi mogao pogledati neku jeftinu rabljenu u oglasniku za viksu, dobro bi mi došla.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 22.04.2015. u 16:27.
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2015., 16:49   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ja isto dajem glas za Bosch,
nezgodni detalj je šta im je sada samo 2 god. garancije i treba loviti akciju kada daju 5 god.,
usput poželjno je naći švabicu a ne napravljenu u Turskoj.

Inaće, standardne širine su 45 ili 60 cm.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 21:33   #42
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Dečki, hvala na preporukama. Malo ću obići trgovine, vidjeti što ima i odlučiti..
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2017., 23:36   #43
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ima li tko kakvih iskustava s Končarom?
Vidim da ima sad dosta dobra ponuda na Abrakadabri:
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...NTC9/p/I00BJY0

Ispadne oko 1950kn, 5g garancije i ima dosta dobre energetske rezultate. Ostale perilice tog kalibra koštaju oko 3k ili više.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 09:36   #44
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Zelim ovu perilicu pa me zanima da li cu pogrijesiti..
https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...CH-SMV25AX01E/
Prva perilica u familiji inace.
Vidim da hvalite Bosch, 5 god jamstva je prednost a i cijena je super

edit: pošto nitko nije imao primjedbe, kupih dotičnu i mogu reći da sam prezadovoljan, radi ko vurica. Nego, fun fact, tko planira kupiti Ikea kuhinju, neka kupi bilo koju perilicu osim Boscha. Greška na kojoj sam naučio.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard

Zadnje izmijenjeno od: Guls. 23.07.2017. u 18:57.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 11:21   #45
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Imam ugradbenu Beko perilicu i ovo je drugi put u 6 godina da je otišla opruga, tj. da vrata sada samo padaju.
Koliko dugo traju opruge na perilicama, bi trebala trajati duže?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 11:35   #46
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Imam iskustva s dvije starije perilice, Candy-ici je nakon dvoznamenkastog broja godina otišla opruga, druga Electrolux sad ima 10 godina i originalne opruge.

Tako da dvaput u 6 godina mi se čini previše.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 11:38   #47
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Pa, ako si stavio puno drvo kao frontu, dobro je i držala

Samo ne kužim... ako puniš / prazniš suđericu, vrata bi trebao imati otvorena do kraja. Nakon što napuniš / isprazniš, valjda zatvoriš vrata (ili je ostavljaš na pola otvorenu, da se riješiš vlage, pa se tad krene spuštati?)

U svakom slučaju, možda ti je fronta teža od predviđenog.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 12:02   #48
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Nikada se ne drže na pola otvorena perilica jer je ni ne mogu držati. Drvo je vani, da.
Ili je ujutro u potpunosti spuštena ili opruga uvijek gura prema gore.
Možda 10 cm otvorena ne gura
Ovaj put dok su bila zatvorena se čuo čudan zvuk pucanja pa majstor preko telefona kaže da je možda žica pukla. Opet 350kn min (jamstvo isteklo)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 13:31   #49
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Zelim ovu perilicu pa me zanima da li cu pogrijesiti..
https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...CH-SMV25AX01E/
Prva perilica u familiji inace.
Vidim da hvalite Bosch, 5 god jamstva je prednost a i cijena je super

edit: pošto nitko nije imao primjedbe, kupih dotičnu i mogu reći da sam prezadovoljan, radi ko vurica. Nego, fun fact, tko planira kupiti Ikea kuhinju, neka kupi bilo koju perilicu osim Boscha. Greška na kojoj sam naučio.
jel može info zašto ne? da i mi naučimo?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 14:29   #50
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Uzmi čini se ok.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 15:35   #51
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
jel može info zašto ne? da i mi naučimo?
Radi se o tome da moras ici u dodatni trosak i kupovati adapter za montazu perilice. Naime vrata perilice se ne smiju sarafati u frontu vec se moraju montirati klizno na frontu. Sad bi to napravio zmirecki ali onda mi je trebalo par sati da to shvatim + dva sata do Ikee i natrag po adapter + dva sata postavljanja i ravnanja i malo unistavanja fronte

U biti sad kad razmislim to uopce nije razlog da ne kupis bosch perilicu, samo imas koji sat vise zajebancije oko montaze
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 15:44   #52
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
pa kaj nije shema da uz ikea kuhinje najbolje pašu ikea perilice zbog visine same kuhinje,tj. da nebi imao problema s tim frontama...meni je još otvor za perilicu prazan neda mi se bas 3k za to čudo
danex je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 15:49   #53
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Je, ali kad sam ja kupovao kuhinju rasprodali su sve perilice i moralo se cekati oko mjesec i pol nove. Reko nema sanse, kupit cu negdje drugdje pa pitam koje su kompatibilne 3rd party perilice, prodavaci kazu Bosch i Electrolux. Kupio Bosch, ali nitko nije napomenuo taj adapter i drugaciju montazu. Sto se same Bosch perilice tice, to je cudo od perilice za nevelike novce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 15:58   #54
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ma Bosch je best-buy zapravo, Electrolux je isto dobar ali skuplji modeli. Sve jeftinije "suđerice" nemaju potpuno aluminijske školjke, neg koriste kombinaciju alu i plastike koja nije toliko higijenska. Nadalje, imaju i neki spremnik za zadržavanje (reciklažu) vode sastrane koji ne ispuštaju pri kraju pranja pa se koristi pri idućem (hack za uštedu vode zbog onih en. razreda).

Malo OT:
Kad sam uređivao stan sa curom, uzimali smo uglavnom Bosch aparate (imali smo vremena pa smo pikali popuste ali i bez toga su bili nekako best-buy) i sa svim smo zadovljni osim indukcijske ploče. Ne znam jel to problem ali ova koju mi imamo, jednostavno nema dovoljno snage za kuhanje na više "krugova", pa ako treba dosta toga u isto vrijeme, jednostavno nije toliko brzo. Hladnjak je dobar, perilica za odjeću i perilica za suđe također. Tu uzimam u obzir en. razred, tišinu rada, opcije. Mada, nedavno sam starcima piknuo manji kombinirani hladnjak od Liebherra, i mislim da nejde bolje od tog - jedino što su onako dosta ružni ako kome to smeta
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 19:51   #55
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Skoljke nisu od aluminija vec inoxa.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 21:17   #56
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Kupili perilicu nekidan za doma. Bazirali smo se na bosch, i gledali sljedece modele:

SMV25AX01E Bosch za 2800 kn
SMV45EX00E Bosch za 3500 kn
SMV46MX03E za 4500 kn

Kao sta vidite, razlike u cijeni su osjetne, i priča prodavača iz elipsa je sljedeća. Da je to roba za različita tržišta i da je prva made in turkey, druga u poljskoj a zadnja u njemackoj. Uzeli smo zadnju i stvarno, stoji na njoj made in germany.

Eto, čisto jedna zanimljiva činjenica koja ni na kojem web shopu nije naznacena.

Edit: @guls inace, 5 godina produljeno jamstvo (nazalost) vrijedi samo za bosch nape, pecnice i opremu za kuhanje. Na perilicu ne vrijedi. Kad sam otisao registrirati proizvod, stoji da ima 10 godina garancije ali samo na hrđu unutrašnje školjke, dok za bosch napu uredno kaže 5 godina garancije. Zato dobro provjeri šta točno od jamstva imaš, jer vjerujem da (nazalost) imas samo 2 g od elipsa.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 21:29   #57
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Malo sam bio istraživao prošle godine prije nego sam kupio ovu perilicu suđa: https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...BEKO-DIN15212/

Zaključak je bio da sve ostale koje su i do 1000kn skuplje imaju doslovno identičnu untrašnjost. Ali baš identičnu i zato sam se odlučio na ovu najjeftiniju tada i svoj posao odrađuje super već godinu dana. Što se tiče ovog spomenutog "hacka" da zadržavaju negdje vodu da prođu certifikaciju štedljivosti prvi put čujem. Čini mi se baš nehigijenski ako je istina a pretpostavljam da kolega ne bi bezveze tako nešto pisao. Tak da fuj.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 22:18   #58
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne znam za beko ali ove gore navedene nemaju identicnu unutrasnjost. Mozda skoljku od inoxa, ali iznutrice ne.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 18:50   #59
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Kupili perilicu nekidan za doma. Bazirali smo se na bosch, i gledali sljedece modele:

SMV25AX01E Bosch za 2800 kn
SMV45EX00E Bosch za 3500 kn
SMV46MX03E za 4500 kn

Kao sta vidite, razlike u cijeni su osjetne, i priča prodavača iz elipsa je sljedeća. Da je to roba za različita tržišta i da je prva made in turkey, druga u poljskoj a zadnja u njemackoj. Uzeli smo zadnju i stvarno, stoji na njoj made in germany.

Eto, čisto jedna zanimljiva činjenica koja ni na kojem web shopu nije naznacena.

Edit: @guls inace, 5 godina produljeno jamstvo (nazalost) vrijedi samo za bosch nape, pecnice i opremu za kuhanje. Na perilicu ne vrijedi. Kad sam otisao registrirati proizvod, stoji da ima 10 godina garancije ali samo na hrđu unutrašnje školjke, dok za bosch napu uredno kaže 5 godina garancije. Zato dobro provjeri šta točno od jamstva imaš, jer vjerujem da (nazalost) imas samo 2 g od elipsa.
I dobro si odabrao, tu istu sam ljetos kupio starcima i mrak je. Ali kad je usporedim sa deset godina starom Electrolux-icom koja je bila tadašnji top model, nije bolja. Lošije suši i ima manje prostora unutra. Opet, treća ladica za pribor je genijalna stvar.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 19:18   #60
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Nadovezat ću se ali ne isključivo na perilice. Bosch ima vrhunske aparate i dok su novi sve je odlično, problem dođe kod zamjene potrošnih dijelova (ne znam ima li ih u perilici posuđa). Npr. grijači za Bosch pećnicu su skuplji od nekih drugih proizvođača 30-50 %. Osjetio na svojoj koži.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na