Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2008., 16:16   #1
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Coolermaster RC-690 - kejbljving job

Već neko vrijeme sam u potrazi za boljim kućište, jer ovo trenutno EVER POWER CX-5365, sada već bivše je prestalo složit svrsi. Em je preglomazno, em se raspalo, em više ne zadovoljava moje prohtjeve oko buke i tišine. A i ostale komponente san promijenio par puta, pa je eto, došao red i na kutiju.

Uglavnom ta moja kupovina traje dobrih godinu dana pa je prvo bio favorit Centurion 5, pa mi se još više svidio model 534. Da bi na kraju završio na RC-690-KKN1-GP, ili jednostavnije CM690. Kao šta vidite, Coolermaster mi je fetiš

Nakon šta sam kupija kućište, odlučija sam ne stat samo na tome, već san nabavija i neke druge potrepštine u svrhu dodatnog smanjivanja buke, ali i kejbljving joba. Uglavnom da sad ne nabrajam sve to, pošto ćete kasnije imat priliku vidjet, samo ću reć ciljeve.
Dakle:
  • šta hladnije (šta bolji protok zraka, šta niže temp. uz šta manje ventilatora)
  • šta tiše (izolacija inside)
  • šta jeftinije (dakle jednostavni materijali i alati, makar to donosi dosta snalaženja i izmišljanja)

Ovo je recimo moj prvi kejbljving job - LINK. Dakle to je bilo bez puno truda, bez skidanja matične, bez bušenja rupa i sl. perverzija. Sad ću skidat matičnu, uložit dosta truda, te i bušit. Osim toga namjeravam i samo kućište koje je do sada stajalo ispod stola premjestit sa strane stola, radi manjeg zagrijavanja i količine prašine u njemu.

Još samo da napomenem, da ovo nije nikakav mod, već obično sređivanje kablovlja i stavljanje izolacije pa koga ne zanima neka preskoči. Meni je dosadno doma, praznici su i te šeme, a kako se sređivanje odužilo na 10-ak dana radi razno raznih obveza i sl. gluposti lagano sam ispunjavao dosadu na laptopu pišući sve ovo šta vi sad čitate i usput slikavao. Pa sam odlučio provesti vas kroz taj posao. Još samo da napomenem da od alata iman ništa ili malo šta, dok su mi vještine u obradi materijala jako slabe, al idemo dalje…hrabro

Slike su .jpg rezolucije 1126x845 (ili slične) te "težine" od 100-400 kB.

Dan 1-2


CM690 u mom domu, točnije na krevetu. Cijena sitnica, 620 kuna, ali vrijedi tih novaca.


Dolazi dosta dobro oklopljen. U kartonskoj kutiji s stiroporom iznutra. S njim dolazi i knjižica s par uputa, dosta vijaka (i više nego što je potrebno), prednja maska s prorezom za floppy,…
Još da napomenem da obe bočne stranice dolaze s 2x2 thumbscrew vijka za lakše otvaranje. Ali su i neobično tanke i dosta lako savitljive i to bez uporaba neke veće sile. Pomalo sam s ovim ostao neugodno iznenađen, pogotovo kad uzmen u obzir da na bivšem Ever poweru se stranice nisu krivile ni kad bi sjedio na njima, a CM je za bar 2 klase iznad EP.

Nego, amo unutra:


5 mjesta za optiku sa već ugrađenim vodilicama, tako da ne treba ništa šarafit. Na dnu je nekakva vodilica (komad aluminija) za spajanje floppya. To mi ne treba pa sam skinuo. Ispod je kavez za diskove, za također 5 komada. Ispred kaveza je 120mm LED ventilator. Na dnu kućišta su također predviđena mjesta za 2x120mm. S tim da na jedno ide napajanje, dok na drugom dolazi ugrađen filter za prašinu. Na vrhu su također 2 otvora, ovdje može čak i 2x140mm. Straga je ugrađen Coolermaster 120mm te su također nikakve vodilice za lakše ugrađivanje kartica. Na lijevoj bočnoj stranicu su 2 rupe na koje također mogu 2x140mm, al je ugrađen jedan Colermaster 120mm, dok je na desnoj stranici 80mm otvor predviđen za hlađenje matične s druge strane, na mjestu na kojem je kod većine matičnih mjesto za CPU.
Prilično inovativno rješenje, odlična ideja, samo pitanje je kako ovo radi u praski, nažalost ja sa svojom DFI LanParty pločom to nisam mogao isprobat pošto mi je CPU smješten centralno.

Uglavnon ima sve skupa 8 otvora za ventilatore (9 sa otvorom za napajanje), od toga dolaze 3x 120mm ventilatora (1 LED) sa 3 i 4 pinskim konektorima za spajanje.
Još da dodam da su unutra nekakve kopče za kabele, šta je također odlična ideja i ok za veliku većinu ljudi, dok ja (mi) težimo ipak boljem kabliranju, tako da sam i njih skinuo.

Slijedi skidanje prednje i gornje maske:


Naprijed svaki 5.25 otvor ima svoj filter za prašinu, dok prednji ventilator nema nekakav striktan filter, ali kao šta vidite tu su nekakve plastične "crtice" u svojstvu ukrasa, a naprijed s druge strane je aluminijska mrežica što je vidljivo na prvoj slici. To dvoje će predstavljat dobru barijeru za prašinu i predobru bojim se
Osim toga na prednjoj masci su i tipke za paljenje/resetiranje kao i ledice. Mnogo je prigovora na te tipke, pa da i ja prigovorim…Dakle tipke uopće nisu normalne tipke, niti imaju nekakav hod. Nego su skroz čudne i neobične, a hod im se svodi na 2 položaja (jako pritisnuto i pušteno), nema ni klika, ni ičeg. Za 600 kn je moralo bolje

Šta se gornje maske tiče, pogledajte količinu prašine. Zaključak – nikad ne kupujte kućište koje je stajalo u izlogu dućana Uglavnom gornja maska se skida jako elegantno, pomoću par plastika koje se samo gurnu u drugom smjeru.Osim već spomenuta 2 mjesta za 140mm ventilatore koje također prekrivaju "ukrasne plastike" tu je i panel koji se sastoji od:
  • 2 usb utora
  • utora za slušalice i zvuk
  • 1394 utor
  • Sata utor

Sad sam krenuo u skidanje svega i svačeg. Dakle kao šta sam već rekao iz unutrašnjosti je skinut:
  • aluminijski nosač za floppy
  • kopče za kablove
  • podni filter, jel ću tu rupu začepit i ne mislim tu imat vent
  • višak polica za diskove (3 komada) radi boljeg protoka zraka
  • 4-pinski konektori za ventilatore - jer će bit spojeni na 3-pinske

A s panela je skinuto sve osim 2 USB utora i sata kabela kojeg nisam mogao skinut pa sam ga omotao pošto ga također ne namjeravam koristit, te to sad izgleda ovako:


Zadnji pogled na staro kućište, prije čupanja dijelova iz njega. Molim bez komentara


Evo i u krupnom planu onih polica za diskove. Dakle plastični utor, dok je na mjestima na koja inače idu šarafi guma (ovo bijelo). Uglavnom komp je već 5 dana u funkciji i od vibracija ni V. Ocjena 5/5. Definitivno najbolji izum koji sam imao prilike vidjet, a svega smo se nagledali….


Tu je procesor…***ate ispada da nikad nisan čistija prašinu, a jesan. Ne baš često, al jesam. Uglavnom prije i poslije:




Napajanje, normalno ili obrnuto pitanje je sada… Nakon montiranja na obe strane i podužeg razmišljanja, odlučio sam se za normalno montiranje (slika 2). Prednost ovog načina je šta kabele automatski odma podvučem u rupu na kućištu, mana je šta je ventilator na podu bez ikakvog filtera pa će se relativno brzo zaprašit. Ali opet s druge strane da je bio obrnuto okrenut, opet bi bilo svega, a i skupljao bi sve "ispušne pare" od moje X1650PRO koja potegne i do 80-90 °C.
Uglavnon odlučio sam da bude ovako, pa vidit ćemo…..vrijeme će pokazat jel odluka bila ispravna.

Tu je i moj vjerni pratitelj koji me cijeli vrijeme gledao u čudo i nije mu bilo najjasnije zašto dijelove iz jedne kutije prebacujem u drugu i čemu to sve skupa…



A tu je i višak ventilatora, pa ako kome treba nek se slobodno javi na PM, iman 2x80 mm Enermaxa sa ugrađenim potenciometrom, jednog 80 mm Zalmana Z serije, jednog Enermaxa od 92 mm također s potenciometrom, te jedan 60 mm vent. Osim toga iman i 2x no name 80 mm bez konektora ( samo crna i crvena žica)

Soba je ta prva 2,3 dana izgledala ovako:

…dok je posli je izgledala još gore, ali neman slika. A tu je i laptop na kojem san provodio vrijeme dok je komp bio van funkcije. Intel Celeron inside


I to je to za prva 2,3 dana, odužilo se radi faksa, posla, sranja emocionalne prirode, al idemo dalje…
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 16:16   #2
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Dan 3


Danas je dan za bušenje.
A kako iman bušilicu ne trebam improvizirat i izmišljat. Jedini je problem šta mi je izbor svrdla prilično loš, naime imao sam sve velike, pa je rupa za prvu ruku ispala ovako:


Pravu turpiju neman, al poslužit će i ovo čudo za oštrenje lanca na motornoj


I to je više-manje to, kako je turpija kružna nisam uspio postić neku simetričnu rupu, al nema veze, zadovoljava me i ovo, ne vidi se uostalom.
Tada mi je palo na pamet da bi ovaj kavez za diskove mogao još dodatno začepit s bočnih strana da protok zraka bude usmjeren. U pomoć je priskočila jedna stara fascikla, a pomoglo je šta i samo kućište na tom mjestu ima navoje tako da me poštedilo ponovnog bušenja ili nekakvog lijepljenja.


I to je sve za danas, kasno san počea, već je ponoć na vratima, nastavljamo sutra.

Dan 4-10


Za početak spužva, iskrivljenost je posljedica toga šta mi je cura vukla iz Zagreba u vlaku, al nema veze, elastična je, lako ćemo ispravit neravnine. Uglavnom mislio sam se dal da uzmen 2 ili 3, na kraju će ispast da je i jedna bila dovoljna pošto sam dobro planirao i nisam griješio. Pa eto, ako kome u Splitu i okolici treba spužve, iman jednu cijelu, dakle marka je Tyrotex, dimenzija 1000x500x30 mm kupljena u Dobar zvuk u Zagrebu, cijena sitnica 2x65 kn.


Za početak ću najoštećeniji dio spužve iskoristit za pregradu za diskove, spomenutu prethodnog dana. Uglavnom to izgleda ovako nekako:


Kao šta vidite za diskove san odabrao 2 mjesta, najgornje i najdonje. Išao sam logikom da će tada najmanje smetat protoku zraka unutar kućišta, a da će opet dovoljno hladit same diskove.

U međuvremenu sam i okrenuo zadnji disk, da bolje sakrijem kabel. Malko sam bušilicom proširio rupu, dok je crni izolir poslužio za spajanje 3 kabela, a ova traka koja se koristi kod pituravanja za dodatno učvršćivanje kabela da što manje smeta matičnoj na slici je stanje prije i poslije:


Nakon šta me jedan poznanik uvjerio u to da će mi posudit dremel, odlučio sam se i na probijanje prednje maske, jer mrzim ove "pčeline sače". Prvo šta me živcira je dosta čujno strujanje zraka kroz njih, a drugo šta me živcira da jako ubijaju protok zraka. Kako mi taj dan bilo dosadno, počeo sam ručno odstranjivat "sače"


To se pokazalo kao pogreškom jer me poznanik za***a, tako da san osta bez dremela, a samim tim i alata za rad, pa sam ostavio ovako. U budućnosti ću to sredit, za sada neka stoji.
Još je zamijenjen i ventilator, tako da sam makao LED i stavio obični, jer ne mogu dopustit da mi prednja maska svjetli, pošto komp uglavnom radi 0-24, a maska točno "gleda" na krevet od kojeg je udaljena svega metar,…

Idemo dalje…slaganje kablovlja. Bez alata, nema zanata:


Nakon slaganja velike većine kablovlja to izgleda ovako:


Tu je nastao problem jer se po sredini skupilo dosta kabela (3x sata, prednji vent,…) pa se bočna stranica nije mogla baš elegantno postavit.Osim toga propao mi je plan da naponski 24-pinski kabel proguram kroz gornji otvor pa sprovedem do konektora na ploči. Naime falilo mi je neka 2,3 cm Da predočim šta želim reć, evo jedan "crtež"


Uglavnon rupa (posli je dodatno obrađena, turpijana, dorađena, al neman tu sliku pa se zadovoljite s ovom) te napokon sve složeno, bar s ove, desne strane


Kao šta vidite dio prednja maska za 5.25 otvor je poslužio kao oklop iza kojeg se krije "101 kabel". Glavnina toga su 2 Sharkoonova kabela koja smanjuju 12V na 7V, a na koji su spojena 2 ventilatora, prednji i zadnji.

Šta se druge strane tiče, tu je većinom damping. Amo redom:
Slika kejbljving joba s druge strane, uza sav trud, nije moglo bolje. Al ja sam zadovoljan


Mislim da nisam nigdje do sada spomenuo, pa da kažem da damping na kućište lijepim s dvostranom ljepljivom trakom kupljenom u Peveca za nekih 10 kn za 5m.
S gornje strane to izgleda ovako:
Zalijepljeno-ružno se vidi traka (bijelo)-popravljeno (prelijepljeno crnim izolirom)
--

Zakrpana rupa za 80 mm ventilator na desnoj bočnoj stranici. Jedina greška je šta sam zalijepio tako da je ljepljivi dio izolira s vanjske strane, pa se već počela lijepit prašina. Al neka stoji sad, kad se skupi dovoljno prašine odlijepit ću i napravit kako treba.


Grafiku san prvo montirao u gornji slot, a potom premjestio u donji…
Manji mi zagrijava procesor (pošto radi i na 80°C), a i bolji je pristup chipsetu kad je grafička dolje. Uglavnom, gore-dolje:
-

....
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2008., 16:17   #3
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
...

Bočna stranica s ogoljenim vrhovima izolacije (slika2) jer je smetalo normalnom zatvaranju. Također radi smetnji normalnom zatvaranju sam odustao od kompletne izolacije bočne strane, pa ću gore optiku ostavit neizolirano, a bočni otvor za hard diskove ću izolirat posebno (slika3).


Kao šta se vidi na slici, diskovi su izolirani sa svih strana, osim prednje gdje je 120mm ventilator i stražnje gdje je rupa za normalno strujanje zraka. Ako se ukaže potreba za dodatnom izolacijom u planu je i lijepljenje izolacije na same diskove. Nadam se ipak da do toga neće doć jer ću s tim sigurno dobit koji stupanj kod diskova, a i stavljanjem spužve ću za dobra 3,4 cm smanjit protok prednjeg ventilatora. A osim toga ni neman više spužve, tj. iman samo onu drugu ploču koju mi je šteta rezat

Uglavnom, evo finalni produkt:


…te kućište na svom (novom) mjestu uz bok stola, dok je na drugoj slici nesređeno kablovlje, ispod stola, na mjestu gdje je prije stajalo kućište


Za kraj sam ostavio neke negativne stvari, pa ajmo redom.
Uz već spomenute, loše izvedene tipke za paljenje, to je i loša izvedba ledica. Naime plava, power-ledica toliko intenzivno svijetli da je u sobi nemoguće spavat. Dok crvena, disk-ledica skoro da ne svijetli uopće. Osim toga, pregrade su loše napravljene pa pošto je plava "jača" svjetli kroz oba prozorčića, dok crvena uopće ne dolazi do izražaja
(obe slike slikane prilikom HD Tune – Error scana, dakle kad disk najviše radi, a lampica najjače svijetli)

I još jedna stvar….
Prednja maska se spaja s kućištem na 6 mjesta preko onih standardnih "tiplova". E sad, meni gornji lijevi slabo to sve skupa drži, a ne smeta nipta. Jednostavno loše drži. E sad to nije puno, ako ćemo u mm, onda "strši" neka 3,4 mm. Al s vremenom će se vjerojatno širit, a i da buden iskren i ovo mi smeta i bode oči. Slika je loša, al valjda se vidi koliko-toliko


I zadnja stvar….
Bočnu stranicu je nemoguće otvorit bez pokoje posjekotine na prstu. Desnu još i kako, ali lijevu nikako. Naime prst (dio ispod nokta) taman kog otvaranja zapne za ove "sače". Mislim nije neka ozljeda, al peče i neće zaraste 3 dana pa irititra




Nego pošto sam cijelo vrijeme opisivao i kućište, ovo na kraju jedan suma sumarum šta se kućišta tiče (da ne pišen još jedan post na drugom podforumu)

Prednosti:
  • Cijena (skoro da nema pravog konkurenta u svom cjenovnom rangu)
  • Razni načini otvaranja svega i svačeg bez korištenja šarafa (diskovi, optika, stranice)
  • Puno rupa za hlađenje (8), od čega se dobije 3 ventilatora od 120 mm
  • Kopče za kablove
  • Dobra pozicija "front" panela
  • Dobro izvedene i pozicionirane ladice za diskove, nema nikakvih vibracija

Nedostatci:
  • Dosta "tanke" bočne stranice
  • Loše izvedene tipke za paljenje
  • Katastrofalne ledice
  • Sve rupe za ventilatore imaju "pčelinje sače"
  • Bočne stranice je jako teško otvorit bez kojeg reza po prstu

Uglavnom napisao san skoro sve nedostatke i malo manje prednosti. Sami iz ovog izvucite zaključak, ja vam samo mogu reć da san osobno i više nego zadovoljan.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 16:18   #4
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Hlađenje

I za kraj, hlađenje.. Samo da kažem da mi je početni plan bio ostavit naprijed 120 mm na 7V koji bi ubacivao zrak u kućište i pritom hladio diskove. Dok nazad također planiram ostavit 120 mm na 7V koji bi izbacivao zrak iz kućišta. Sve ostale rupe će bit zatvorene trakom, a potom i pokrivene spužvom. U budućnosti, ako temperature to budu zahtijevale sam razmišljao o tome da dodam još jedan 120/140 mm ventilator za upuh na vrh kućišta ili ispod optike, al o tom potom.
Uglavnom, evo skice, vrijedi više od 1000 riječi, trenutno hlađenje (slika 1) i razmišljanje za budućnost, ljeto (slika 2):


A to u praksi izgleda ovako:

(U vrijeme testiranja je u sobi bilo 19 °C)

Nakon sintetike obavljeno i par realnih testova zagrijavanja u igrama. Redom sam odigrao: Medieval II - Kingdoms, COD4, World in conflict, COG-OF. Rezultati su tu negdje, li-la.


Na vrhu piše čime je testirano i kako je testirano, dok je konfiguracija sljedeća:
AMD X2 4200+ @2420 MHz (220x11) - 1.4 V
DFI Lan Party Ultra D @ bios 704-2BTA
2x 1024 Kingmax 400 @220 MHz - 3-4-4-8 - 2.9 V
HIS x1650PRO 256MB - 600/700 MHz
Seagate 250 GB SATA 2
Maxtor 120 GB SATA

Još par detalja koji ne pišu. Dakle ovi važniji ventilatori (cooleri) su regulirani preko matične i to ovako:
  1. Freezer 64 je preko Smart Guardiana reguliran:
    • Start - 30 ~1000 RPM
    • Full - 40 ~2300 RPM
  2. Defaultna DFI zujalica na chipsetu (NF4) je regulirana također preko Smart Guardiana
    • Start - 54 ~4000 RPM
    • Full - 55 ~6000 RPM

    Da dodatno pojasnim ovo…zašto se pali tek na 54? Pa zato šta mi je totalno prozujala i uopće ne želim da radi pošto proizvodi užasne zvukove. A do 54 °C nikad neće doć u idle radu, čak ni u malo naprednijem radu. Do 54 dođe u loadu, većinom kad igram igre ili radim nešto drugo zahtjevno (video obrada), a tada pretrpim, a i muzika učini svoje.
  3. Diskovi se hlade s prednjim 120 mm Coolermaster ventilatorom koji vrti konstanto na 7V.
  4. Na grafičkoj je defaultni cooler koji držim na 39% konstanto da ga šta manje čujem. Ona ionako ne ide preko 80-85 °C na 39%, tako da mi bolje ne treba

I za kraj bi samo rekao da su ovo, mogli bismo reć idealni uvjeti. Dakle kućište je novo, pasta je nova, prašine nema, temp. u sobi je 19. Tako da na ove temperature slobodno možete dodat 10% za jedno 2,3 mjeseca, a na ljeto bi moglo skočit i za 30% pošto tada u sobi bude i preko 30 °C


EDIT: Nakon par testova skužio sam da mi komp. Sasvim stabilno radi i sa 1.31 V na procesoru (gore je bilo 1.4), te (manje bitno) da ram kuca i na 2.8 V umjesto 2.9.
Procesor ne može niže, a ramu ću probat malo spustit latencije, iako sumnjam da ću uspit u tome
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 16:41   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ljepo samo da dodam dvije stvari...

Ja sam bez problema otvorio desnu bočnu stranu bez da se porežem...

Drugo mislim da nisi složio posebno tiši stroj od mojega (izuzimam sad 8800GT jer ona za sadd ima stock ali nema veze) iako ja nisam posebno izoliraqo rupe a reći ću ti i zašto - 1000RPMa CPU coolera, vidiš moj je 0 RPM...

Ja ću na grafu bacit Accelero čim dođe rev 2 u dućane i meni sjedne plaća (iako je i ovaj stock prilično tih čuje ga se ipak kad se približiš makar ne smeta za 24/7 rad jer je komp dalko od kreveta ipak eto čuje se) i mislim da je to najbolji setup za ovaj case - podebljati ispuh dakle ili 3x120 ili 1x120 i 2x140 mm @ 500-600 RPM max i 1x120mm iznad grafe i ploče i svaka komponenta će bit hladna kako treba, eventualno se čak može i skinuti hard ventilator (ja nisam) ako eko baš pati na tišinu do kraja i ne smetaju ga malo više temperature diskovlja...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 16:41   #6
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Dobar posao.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 16:43   #7
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Lol pa koliko spužve.Nije li ti sad malo otežan pristup kabelima i ostalim stvarima kad si sve to sad sproveo i zatvorio?

Sve u svemu lijepo ali malo pre FTKovski...
__________________
...
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 17:12   #8
gong_2
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: here
Postovi: 158
di si nabavio tu spužvu, meni bi dobro dosla za stavit na ventove protiv prašine
__________________
*I HATE
!!!*

gong_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 17:24   #9
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 17:30   #10
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Drugo mislim da nisi složio posebno tiši stroj od mojega (izuzimam sad 8800GT jer ona za sadd ima stock ali nema veze) iako ja nisam posebno izoliraqo rupe a reći ću ti i zašto - 1000RPMa CPU coolera, vidiš moj je 0 RPM...
Gle, ti imaš cooler od 300 kn, moj je mene koštao 50

Uglavnom možda sam s ovom spužvom stekao dojam da želim skroz utišat komp, ali ne, to nije tako. Spužvu sam stavio da ga utišam, al i da lipše izgleda. Da mi ga je bija cilj skroz utišat sigurno bi se to dalo bolje izvest, al bi me i koštalo, a to mi nije bila namjera

Uglavnon glede Freezera, vjeruvao ili ne ne čuje se. Čuju se diskovi malo i protok prednjeg ventilatora i to sve po noći u apsolutnoj tišini na metar udaljenosti od kućišta. S obzirom na prije bolje je 300%, a budućnost šta donese

Citiraj:
Autor bozzomfeeder Pregled postova
Lol pa koliko spužve.Nije li ti sad malo otežan pristup kabelima i ostalim stvarima kad si sve to sad sproveo i zatvorio?
Nije mi otežan pristup ničem. Kablovima više smeta matična ispod kojeg je 80% svih kablova, nego spužva. A i spužva se ukloni (i vrati) vrlo lako jer je zaljepljena dvostranom trakom

@
bozzomfeeder, elvis again, fala.
gong_2 pročitaj šta san napisa, piše za spužvu, čak je i link
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2008., 17:51   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ma sve to štima , uostalom rekao sam dda je dobar posao odrađen, samo ti skrećem pažnju da bi mogao još više utišati kantu sa nekim sporijim ventom, doduše na 92mm (AFAIK to ide na freezera jel tako) to bi moglo biti tricky za naći ali ima tu i tamo glaciala i tako...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 18:30   #12
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
1. imaš zujalicu ma matičnoj
2. imaš stock vent na grafi

makni to dvoje i onda će biti ok. ovako ne znam dali ima efekta
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 18:40   #13
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da bogati skroz sam zaboravio komentirati zujalicu a onda mi je bila još uočljivija od ovih 1000 na CPU u startu pa sam je zaboravio komentirati...

LOL fakat postajem senilan moram ić neku pivu ruknut...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 22:27   #14
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ma sve to štima , uostalom rekao sam dda je dobar posao odrađen, samo ti skrećem pažnju da bi mogao još više utišati kantu sa nekim sporijim ventom, doduše na 92mm (AFAIK to ide na freezera jel tako) to bi moglo biti tricky za naći ali ima tu i tamo glaciala i tako...
Ma sve 5, konstruktivna kritika je uvijek na mjestu

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
1. imaš zujalicu ma matičnoj
2. imaš stock vent na grafi

makni to dvoje i onda će biti ok. ovako ne znam dali ima efekta
Kao šta sam napisao, zujalica se pali tek u loadu, u idlu radi na 0 RPM, a idle mi je 80% vremena, tako da. Ali da, svakako, kao šta vidiš u sigu, sprema se zamjena za zujalicu
2. Viruj mi da je ovo najbolji stock vent koji postoji u x1000 seriji. A proba san mislim pa sve kartice osim x1300 Do 80% RPM je apsolutno bešuman, a meni radi na 39% konstatno i nemoguće ga je čut

A ima li efekta, pa ima...
Prije sam imao 30% veće temperature, lagano vibriranje, 300% veću buku i tako to

Uostalom, vjerovali ili ne, trenutno su mi glavni proizvođači buke, diskovi. Pogotovo Seagate 250 GB, 620 serije.


***emu spužva vas je zavarala Uopće mi nije namjera bila da komp bude potpuno bešuman - pogledajte naslov Al kažem, vidit ćemo šta budućnost donosi, svakako da ciljam na HR05, vjerovatno će ić i tiši disk i tako
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 22:34   #15
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
daaa a čuj kad vidimo masu spužve odma ide asocijacija na FKT ciljeve...

A vidjet ćeš utišavanje kompa ti je ovisnost, prava bolest kad jednom kreneš samo postaješ sve osjetljiviji i osjetljiviji i na kraju ti hlađenje košta više od komponenti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 22:42   #16
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
daaa a čuj kad vidimo masu spužve odma ide asocijacija na FKT ciljeve...

A vidjet ćeš utišavanje kompa ti je ovisnost, prava bolest kad jednom kreneš samo postaješ sve osjetljiviji i osjetljiviji i na kraju ti hlađenje košta više od komponenti...
A slušaj, jasno mi je Tako to ide,...
Prije sam i sam na kućištu imao 5x80 mm ventova na 12V. Dok danas iman 2x120 mm na 7V. Prije mi je bilo sve na full, a danas je sve utišano, smanjeno, regulirano...

Mislim i meni je cilj doć do neke granice bešumnosti, ali pomalo...
Neman namjeru sad prodavat ovaj disk, a kupovat novi jer se čuje. Panično kupovat pasivne coolere, jer se ovi čuju i sl. Neman toliko novca za rasipanje.
Ali polako i sigurno će komp biti još tiši, u planu su i tiši sys. disk i pasivno rješenje za NB, a možda i za CPU, vidit ćemo šta budućnost nosi.

Ovo je prvenstveno bio što jednostavniji i jeftiniji (potrošio sam možda sve skupa 150kn, a samo me spužva koštala 130) kejbljving job sa još nekim sitnicama u svrhu stišavanja kompa
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 22:51   #17
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da i ja sam tako ičao u biti ovaj case mi je taman sjeo jer sam ionako morao kupiti drugi, tako da mi je to bilo esencijalni upgrade i mada sam znao da neću u njemu slagati FKT komp znao sam da bi ovo kaj sad radim moglo proći, posebno ako se pažljivo bira stvari za unutrašnjost...

E sad kad zamjenim cooler na grafulji sa accelerom trebalo bi bit pasivno rješeno hlađenje sve elektronike - jedino je kaj ja ipak budem (radi pasive) morao staviti mosfet coolere na grafu iako iskreno rečeno dosta je ova grafa tiha sa stockom, zapravo iznenađem sam kolko je tih za nešto na 1700rpm ali se grije malo previše za moj ukus sa oko 75-80C u loadu...

Edit:
E sad danas sam išao malo presložiti stvari i izbacio sam najbrži vent koji je bio na stranici i premjestio na njegovo mjesto ovaj coolermsatreov LED od naprijed, skinuo sam ono saće na kojem je montiran i nisam ga niti vratio unutra sadd je rupa do vodilica od diskova direkt, dakle skroz eliminiran prednji vent i stavljen na stranicu sve skupa 4x120mm @ 400-500RPM su unutra (u idleu na reguliranim portovima matične sva 4 preko Y 3-pin kablića) i idu na 1000-1200 (kako koji vent - Stock Coolermasteri su na 1200 a Sharkoon System Fan S na 1000 @ 12V) temperatura grafe je u idleu malo skočila (2-3C) ali u loadu nebi trebalo bit problem jer će se ionako radi CPU loada upalit 12V kad budem gejmao, a i onako neće stock još dugo bit gore...

Stvarno sam zadovoljan sad tišinom, normalno harrd je malo zatoplio ali nije kritično...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 05.01.2008. u 15:05.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 12:33   #18
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
super posao.

ali ima i ali.

ali cemu spuzva u pc kucistu? pogotovo ova zvucnicka? pc kuciste je leglo prasine, htio ti to ili ne. za tri mjeseca intezivnog rada i stajanja koliko vidim na podu, spuzva ce biti leglo prasine, grinja, bakterija i svega i svacega, cemu ce pogodovati konstantna topla temperatura okoline. zanimljivo je imati onu mrezicu filter na prednjoj strani kucista, iza nje vent koju upuhuje zrak u unutrasnjost. i moram ti rec da je mrezica vec zasicena nakon tjedan dva.

a ujedno, bez obzir akoliki protok zraka imao, a brijem da ako nije mlazni pogon, kuciste nije bogzna kako provjetreno, ista ta spuzva ce akumulirati podosta topline iz okolnih komponenti, pa cak ih i zagrijavati.

neka mozda jos netko da misljenje na tu temu, no mislim da spuzvom osim mozda snizavanja kojeg decibela buke, vise stete napravis svojem zdravlju a bogme i zdravlju samome piceku.

uglavnom, super posao, uredan i dobro odraden, no upitan zbog ogromne kolicine spuzve, kojoj je zapravo jedina svrha da umrtvi zvuk, a sama po sebi ima vrlo lose karakteristike hladila a i ima karakteristiku upijaca prasine i smeca.
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 14:30   #19
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
Odkud ona polica za diskove, malo sam neupućen, jel se to dobije sa kućištem ili si to kupio posebno. Mene moj seagate izluđuje, stavio sam ga na gumu, pa na spužvu, ali on i dalje rošta.
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 21:32   #20
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
super posao.
Fala

Šta se tiče drugog dijela posta, temperatura se nije digla ni stupanj sa i bez spužve. Možda se ljeti digne za koji stupanj, al ne očekujem preko 5° C.
Šta se tiče prašine, čistit će se redovito, isto ti je šta unutra imao, ako ne čistiš redovito
A kućište je bolje provjetreno nego da je ostalo po defaultu (3 venta, 8 rupa), trust me

Svrha? Već sam rekao, em lipše izgleda (bar meni), em je manja koncetracija buke

@aneznam - Dolazi.
A Seagate...očito imamo istu seriju. Mislim da je jedini način sprječavanja buke, prodaja
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 22:51   #21
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Odličan posao. Imam taj case i odličan je. Malo si se zeznio kada si pisao sta sve ima na front panelu. Ono nije SATA nego eSATA. Sviđa mi se ono sa spuzvom.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 22:56   #22
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Odličan posao. Imam taj case i odličan je. Malo si se zeznio kada si pisao sta sve ima na front panelu. Ono nije SATA nego eSATA. Sviđa mi se ono sa spuzvom.
Fala
ma, tipfeler. Vjerovatno nije jedino s obzirom na količinu teksta
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 19:56   #23
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
A Seagate...očito imamo istu seriju. Mislim da je jedini način sprječavanja buke, prodaja
I ja mislim. Skoro zaboravih, pohvaliti odličan posao .
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 20:08   #24
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Ja sam gornje rupice zacepio izolirkom jer mi tamo upada najvise prasine. Ako stavljas dodatni vent, stavi ga tamo di je optika jer vec ima filter za prasinu. I ja nikako nisam mogao zatvorti lijevu stranicu kada sam provukao atx kabel (tj. uspio sam ali zbog toga sto su tanke stranice, nije bilo ravno nego malo izboceno)
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 21:02   #25
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A ja sam na gormje rupe stavio dva venta da pušu van tako da nema prašine...

Ne ozbiljno 3x120 na ispuh je u CM690 majka za CPU ako ja svog mogu sa Sonicom na pasivi imati onda fakat neznam kaj drugo treba reć...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 21:11   #26
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
E ovako može jedna uslugica. Možeš li poslikat staro i novo kućište jedan do drugoga čisto usporedbe radi! Inače nice work!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 21:27   #27
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor aneznam Pregled postova
I ja mislim. Skoro zaboravih, pohvaliti odličan posao .
Fala

Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Ako stavljas dodatni vent, stavi ga tamo di je optika jer vec ima filter za prasinu.
Fala na savjetu, al ništa ne diram prije ljeta, trenutno mi je kućište i prehladno
Šta se tiče filtera, imam jedan viška

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
E ovako može jedna uslugica. Možeš li poslikat staro i novo kućište jedan do drugoga čisto usporedbe radi! Inače nice work!
Nažalost ne može jer neman takvu sliku, a staro kućište je već na vikendici u šupi, iman ti samo onu sliku s početka tema, te onu kad san počeo vadit komponente....
Fala
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 01:37   #28
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Nažalost ne može jer neman takvu sliku, a staro kućište je već na vikendici u šupi, iman ti samo onu sliku s početka tema, te onu kad san počeo vadit komponente....
Fala
To mi je trebalo usporebde radi jer mislim uzet ovoga CM a izzgleda mi skučeno, a onaj tvoj stari mi izgleda puno veći!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 07:55   #29
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A čuj CM690 je ipak MIDI tower a ne big pa ono nije da ima neznam kolko prostranstvo alli ima dosta mjesta kad se izvade vodilice za kablove (odšarafiš ih samo) koje poslje možeš i nemoraš vratiti (ja sam vratio dio) ali stane Extended ATX unutra bez problema kao i 8800GT koja je dosta duga grafa...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 11:43   #30
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
To mi je trebalo usporebde radi jer mislim uzet ovoga CM a izzgleda mi skučeno, a onaj tvoj stari mi izgleda puno veći!
A ***iga, snađi se s onim slikama...
Ovako na oko...Onaj je bija duži za nekih 5cm sigurno, bija je i viši 10 sigurno, a po širini su isti

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
A čuj CM690 je ipak MIDI tower a ne big pa ono nije da ima neznam kolko prostranstvo alli ima dosta mjesta kad se izvade vodilice za kablove (odšarafiš ih samo) koje poslje možeš i nemoraš vratiti (ja sam vratio dio) ali stane Extended ATX unutra bez problema kao i 8800GT koja je dosta duga grafa...
Šta je najtragičnije i onaj je deklariran Midi
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na